Aplinkosaugininkai tvarkė Kryžių kalno ir Talkšos ežero prieigas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai prisijungė prie akcijos “Darom” ir tvarkė neseniai gaisro nusiaubto Kryžių kalno bei Talkšos ežero prieigas. Buvo renkamos šiukšlės, grėbiami seni lapai, šakos. Surinkta daugiau kaip 120 maišų įvairių atliekų.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, valstybinės analitinės kontrolės skyriaus bei rajonų agentūrų darbuotojai, kaip ir kasmet, prisijungė prie visuomeninės akcijos “Darom”. Šį kartą pasirinktos tvarkyti teritorijos prie Kryžių kalno ir Šiaulių miesto centre esančios Talkšos ežero prieigos ir pakrantės.

Pasak daugiau nei dešimtmetį talkose dalyvaujančio ŠRAAD kontrolės organizavimo skyriaus vedėjo Egidijaus Kvasausko, padėtis po truputi gerėja ir šiukšlių krūvos mažėja, tačiau vis dar pasitaiko piktybinių šiukšlintųjų.

Nepaisant didelių baudų ir augančio žmonių sąmoningumo vis dar yra atvejų, kai atliekomis teršiamos pamiškės, vandens pakrantės ir net miesto parkai. Kai kurie žmonės, užuot atliekas nuvežę į specialias aikšteles, kur jos priimamos nemokamai, ar tiesiog į atliekų konteinerius, drebančia širdimi veža atliekas ir sendaikčius į mišką ir teršia aplinką.

Pasak Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pranešimo, prastai po žiemos atrodo ir kai kurių vandens telkinių pakrantės. Prie vandens atvykstantys žmonės vis dar nemoka pasirūpinti savo atliekomis.

Tvarkant Talkšos ežero pakrantę rasta ne tik įvairių buitinių atliekų, bet ir padangų, televizorių, net baldų. Kryžių kalno prieigose šiukšlių ženkliai mažiau, tačiau šalia pratekančio Kulpės upelio pakrantės buvo nusėtos atliekų. Aplinkosaugininkams iš vandens teko traukti ne tik įvairia tarą bet ir statybines atliekas, maišus su šiukšlėmis.

Aplinkosaugininkai primena, kas kiekvienas, atvykęs į mišką ar paplūdimį pailsėti, privalo pasirūpinti ir aplinką palikti švarią, šiukšles išsivežti, jei nėra joms skirtų konteinerių. Aplinką 5 metrų spinduliu privalo pasirūpinti ir žvejai. Jie ne tik kad negali šiukšlinti, bet privalo surinkti jau esančias šiukšles, pabrėžia aplinkosaugininkai.

Už atliekų išmetimą, jeigu nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 4400 eurų. Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis, numatytos sankcijos nuo 60 iki 6000 eurų. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz., rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.

Elta.lt informacija

Gabrielė Pastaukaitė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 1

  1. Nežinomas
    2017-04-22 14:29 Atsakyti Pranešti

    Surinko, prikaupė maišų ir kiek dabar visa tai gulės prie gatvių ? Nes kiekvienais metais ta pati problema. Šiaip tai parazitai tie žmonės, kurie nemoka savęs gerbti ir gamtos. Pasižiūrint į dabartinius tėvus, tai juos pačius dar auklėti, nes atžaloms nesugeba įskiepyti kas gyvenime yra gerai ir blogai kaip šįkart blogai šiukšlinti. Kas liečiant gamtą ir žmogų, tai, deja, dar mažai garbingų tokių, kurie po savęs gamtoje nepaliktų šiukšlių. Pačiam pvz patinka nuvažiuoti prie Pageluvio ir ten dažnai matau numestus kavos puodelius, tai tokiems suspardyti užpakalius norisi.

Komentaro rašymas