Aptriušę atrakcionai pavojaus nekelia?

Atšilus orams, į Etaplius.lt naujienų portalo el. pašto dėžutę vėl plūsta laiškai su Centrinio miesto parko nuotraukomis. Vieni šiauliečiai piktinasi apleistais suoliukais, kitiems nerimą kelia apleista estrada ir karuselės.

Centrinis miesto parkas senokai šiauliečių nebelaikomas patrauklia poilsine zona, nors vis sulaukia dėmesio “injekcijų” iš verslininkų – per keletą metų jame atsirado SPLIUS nuotykių parkas bei vaikų žaidimų aikštelė. Vis dėlto šiauliečiams didžiulį nerimą ir susirūpinimą kelia fotografų pamėgta, tačiau gyvybei pavojinga vieta – apleistų karuselių zona.

Kiekvieną pavasarį Centrinį parką sutvarko talkininkų būrys, keliskart per šiltąjį sezoną nušienaujama žolė, tačiau pavojingai pūpsantys, kadaise vaikus džiuginę atrakcionai dabar šiauliečių jau laikomi uždelsto veikimo bomba. Praeiviai piktinasi, kad į stūksantį pavojų dėmesys bus atkreiptas tik tuomet, kai įvyks tragiška nelaimė.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus vedėjos Vitalijos Pelenienės, šiuo metu du šio skyriaus darbuotojai apžiūri sklypus, kuriuos galimai įtrauks į nenaudojamų žemės sklypų sąrašą. Žemės sklypas laikomas apleistu, jei yra bent vienas iš šių požymių: sklype formuojamas sąvartynas, sklype laikomos aplinką teršiančios medžiagos ar daiktai, kaupiamos šiukšlės, padrikai išpiltas statybinis laužas, sklypas apaugęs krūmais, sumedėjusiais augalais, avarinės būklės medžiais, nešienaujamas ar buvo deginta žolė.

Netvarkingiems žemės naudotojams padidinamas 4 procentų žemės mokesčio tarifas. Didesnį mokestį numatoma skaičiuoti tol, kol plotas bus netvarkomas. Per metus tokių apleistų sklypų mieste užregistruojama daugiau nei šimtas, tiesa, didžioji dalis savininkų ar nuomininkų iki nustatyto termino aplinką susitvarko.

Susisiekus su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus specialistais, paaiškėjo, kad už valstybinėje žemėje, Centriniame miesto parke, riogsančius apleistus atrakcionus atsakinga bendrovė „Šiaulių atrakcionų parkas“, kurios vadovas Egidijus Varneckas po Etaplius.lt kreipimosi nuvyko į parką įvertinti situacijos. Valstybinės žemės nuomininkas pripažino, kad po žiemos reikia tvarkyti teritoriją, tačiau padėties kritine nelaiko. Vis dėlto jau šiandien atvyks technikos specialistai, kurie turėtų pasukti ratą ir įsitikinti, kad konstrukcija saugi ir nekelianti pavojaus aplinkiniams. Taip pat pažadėjo, kad praeiviams baimę kelianti teritorija bus aptverta. Anot E. Varnecko, saugumo sumetimais pavojinga teritorija atitverta ne kartą, tačiau parko lankytojai ilgainiui tvoreles išlaužė.

Kamilės Knystautaitės nuotr.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas