Balandžio 23-oji – Atvelykis

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną šeimininkės vėl pririnkdavo kiaušinių dažymui, tačiau juos daužydavo tik vaikai. Dar kitaip Atvelykis vadinamas Vaikų Velykomis (Velykėlėmis).

Pagal krikščionybę, Atvelykis dar vadinamas Tomo sekmadieniu. Evangelija pasakoja, kad Velykų vakarą prisikėlusiam Kristui pirmąkart pasirodant mokiniams apaštalo Tomo nebuvo. Vėliau jis atsisakė tikėti tuo, ką liudijo jo broliai.

Savaitei praėjus Kristus vėl pasirodo apaštalams, tarp kurių jau yra ir Tomas. Kristus paprašo tą netikintįjį paliesti vinių sužalotas vietas ir įleisti pirštą į ieties smūgiu pervertą šoną. Tomas atsako nuostabos šūksniu: „Mano Viešpats ir mano Dievas!“ Prisilietimas prie skausmingų Kančios žymių, neišdildomai atsispaudusių ant Kristaus kūno, leidžia Tomui suprasti, kad Jėzus – gailestingumo įrankis ir trykštantis amžinojo gyvenimo šaltinis visai žmonijai.

Ne visiems duota tai išvysti, tačiau „palaiminti, kurie tiki nematę“ ir gyvena šia tikrove. Istorijos tėkmėje kai kas gavo ypatingą malonę ne tik tikėti, bet ir matyti. Taip atsitiko jaunai lenkei seseriai Marijai Faustinai Kovalskai. Jėzus pasirodė jai tokiu pavidalu, kuris aiškiai priminė pasirodymą Tomui, tačiau iš perverto Jo šono sklido du šviesos spinduliai – baltas ir raudonas. Marija Faustina tapo nepailstama šio Kristaus troškimo liudytoja – liepė nutapyti tokio Kristaus, koks jai pasirodė, atvaizdą.

Etaplius.lt informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas