Briedį nušovęs medžiotojas išgirdo teismo verdiktą

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nutarimą medžiotojo M. S. administracinėje byloje. Šiaulietis šių metų sausį medžioklės metu nušovė ragus numetusį, suaugusį briedžio patiną, kurio tuo metu medžioti nebuvo galima. Už šį Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių pažeidimą teismas medžiotojui skyrė 800 eurų baudą ir metams atėmė teisę medžioti. Be to, vyras turės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams apie pažeidimą medžioklėje pranešta šių metų sausio 30 dieną. Kaip paaiškėjo, M. S. (1981 m. 07 mėn.) su tėvu medžiojo Šiaulių rajone, Smilgių miške, Lygudų medžiotojų būrelio medžioklės plotuose. Pasak vyro, jis pastebėjo einančią briedžio patelę ir du, kaip jis manė, antramečius briedžius. Vieną jų medžiotojas nušovė ir tik tuomet pamatė, kad tai ragus numetęs briedis. Atlikus ekspertizę buvo nustatyta, kad tai trijų su puse metų patinas, kurio medžiotojas sumedžioti neturėjo teisės. M. S. buvo surašytas protokolas (ANK 290 str. 8d.) ir surinkta medžiaga perduota teismui.

Šiaulių apylinkės teismas M. S. pripažino padarius administracinį nusižengimą ir atsižvelgęs į tai, kad medžiotojas prisipažino ir gailisi, skyrė jam minimalią 800 eurų baudą. Taip pat minimaliam – 1 metų – terminui atimta teisė medžioti. Ginklas, kuriuo buvo nušautas briedis, priklausė ne M. S., o jo tėvui, tad teismas priėmė sprendimą jo nekonfiskuoti. Iš M. S. už nušautą briedžio patiną priteista daugiau kaip 5 600 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas