Darbo saugos nesilaikiusiai įmonei Šiaulių rajone – skaudi pamoka

Šiaulių rajone, Meškuičiuose, medienos apdirbimo įmonėje vos per plauką išvengta tragedijos. Stipriai susižalojo iš 8 metrų aukščio nukritęs darbininkas – jis patyrė daugybinius dubens kaulų lūžius. Tačiau, pasak Darbo inspekcijos inspektorių, nelaimė galėjo baigtis kur kas liūdniau, mat visiškai nesilaikyta darbo saugos reikalavimų. Net šalmo nedėvėjęs žmogus liko gyvas tik dėl to, kad nukrito ant užpakalio.

Aplaidus požiūris į darbo saugą vos nekainavo darbininko gyvybės didelėje medienos apdirbimo įmonėje Šiaulių rajone, Meškuičiuose. Nelaimė įvyko vykdant rekonstravimo darbus – darbininkai ardė senus, nebenaudojamus vamzdynus. Darbo inspekcijos atstovo duomenimis, maždaug 8-ių metrų aukštyje besidarbuojantis 39-erių vyras – statybininko išsilavinimo neturintis Statybos padalinio vadovas –užlipęs ant sutrūnijusio, trapaus šiferio stogo, kur atstumas tarp grebėstų – 1,5 metro, įlūžo ir nugarmėjo žemyn, ant betoninių grindų, kurias tedengė plonas pjuvenų sluoksnis. Darbininkas dėl daugybinių dubens kaulų lūžių gydomas ligoninėje, jam prireikė skubios operacijos. Tačiau, inspektoriaus tikinimu, tai dar galima vadinti laiminga pabaiga. Nelaimė, neabejotinai įvykusi dėl daugybės darbo saugos reikalavimų pažeidimų, galėjo baigtis tragedija.

Kaip sako Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjo pavaduotojas-vyresnysis darbo inspektorius Stasys Joneikis, šioje įmonėje tai ne pirmas atvejis, kai nelaimė įvyksta būtent dėl per aplaidaus požiūrio į darbo saugą.

Kas gresia bendrovės vadovams – kol kas pasakyti sunku. Tiriamos įvykio aplinkybės, aiškinamasi atsakomybė. Vis dėlto neabejojama, kad darbdavys padarė ne vieną pažeidimą. Ar pradėti ikiteisminį tyrimą – spręs prokuratūra.

Darbo inspekcijos specialistas sako, kad toks atvejis, galima sakyti, klasikinis. Atvejų, kai būtent dėl saugumo reikalavimų nesilaikymo darbininkai nukrenta iš didelio aukščio ir stipriai susižaloja, pasitaiko labai dažnai.

Išsamiau apie įvykį – vaizdo reportaže:

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas