Dažant kiaušinius – nė lašo chemijos

Svogūnų lukštai – daugeliui žinoma natūrali kiaušinių dažymo priemonė. Bet jų yra ir daugiau. Viena žinomiausių Lietuvos žolininkių Jadvyga Balvočiūtė pataria, kaip natūraliai „nuspalvinti“ kiaušinius:

– Kiaušinius galite mirkyti žolelių nuoviruose – tuomet jie bus vientisos spalvos.

Ramunėlių nuoviras kiaušinių lukštams suteiks geltonos spalvos, beržų, bruknių lapų ir kraujažolės nuovirai – žalsvų atspalvių. Kiaušinių lukštai, išmirkyti ąžuolo žievės nuovire, įgaus tamsiai rudą spalvą. Tiesa, žievę prieš verdant taip pat reikia keletą dienų pamirkyti.

Jeigu norite, kad kiaušiniai būtų margi, juos apriškite medžiaga, prieš tai apibėrę džiovinta žole. Tuomet virkite. Arba apdėliokite kiaušinį džiovintais augalų žiedeliais, lapeliais – geriausia, jeigu jie turėtų aiškią formą.

Norint įgauti sodresnę spalvą, galima įpilti 1–2 šaukštus acto.

Jadvygos_zoleles

UAB „Jadvygos Žolės“

Virvytės g. 27, Gyvolių k.,
Mažeikių r., Lietuva.

Tel./faks. +370 443 37 118, mob. +370 670 26 810,

info@jadvyga.lt.

www.jadvyga.lt

Reklama
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas