Devintasis ŠU gimnazijos festivalis-konkursas „Mūsų dienos“ – maestro Vytautui Kernagiui atminti

Jau devintąjį pavasarį iš eilės Šiaulių universiteto gimnazija sukviečia respublikos jaunuosius bardus į Šiaulius.  Balandžio 24  d. Šiaulių arenos konferencijų salėje vyko festivalis-konkursas „Mūsų dienos 2017”, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti.

Į autorinės dainos ir dainuojamosios poezijos konkursą atvyko dvi dešimtys kolektyvų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kėdainių, Vilkaviškio bei kitų Lietuvos miestų. Renginio organizatorius Kęstutis Stoškus džiaugiasi ne tik gausiu dalyvių skaičiumi, bet ir augančiu konkursantų profesionalumu. Smagu, kad gimnazistai vis drąsiau į sceną atneša savo kūrybos dainas, kurios dainuojamosios poezijos žanrui suteikia naujų spalvų ir skambesio.

Atvykę į renginį žiūrovai galėjo mėgautis išskirtiniais atlikėjų balsais, savitomis gitarinėmis bei kitų instrumentų interpretacijomis. Dalyvių pasirodymuose gražiai derėjo muzikos ir žodžio  raiška, emocinis ir dramaturginis dainos minties ištransliavimas ir, žinoma, jaunatviška energija bei šypsena. Vertinimo komisijoje šiais metais dirbo dr. Rasa Stoškuvienė (grupės „Kitava“ solistė, dainų autorė, Šiaulių universiteto gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė); Severinas  Norgaila (Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktorius, atlikėjas); Vida Marcišauskaitė (lietuvių kalbos vadovėlių autorė, Šiaulių universiteto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė); Edvinas Budraitis (jaunasis bardas, dainų autorius, muzikos akademijos studentas); Giedrė Brazlauskaitė (Gatvės muzikos dienos Šiauliuose koordinatorė, visuomenininkė, renginių organizatorė).

Komisijoje dirbusi Rasa Stoškuvienė džiaugiasi, kad bendru komisijos nutarimu šiais metais buvo paskelbti ne tik konkurso geriausieji, t.y. nominantai-laureatai, bet ir „Būsimieji laureatai“. Dalyvių gausa ir jų atliekamos programos profesionalumas inspiravo pažymėti ir tuos konkursantus, kuriems iki Olimpo trūko labai mažai. Nominacija Būsimieji laureatai atiteko Monikai Mickutei (Lieporių gimnazija); Elzei Urbietytei (Juliaus Janonio gimnazija); Rugilei Kačkauskaitei (Vilkaviškio Aušros gimnazija); Valentinui Abariui (Kėdainių Atžalyno gimnazija); Klaidui Leliui (Šiaulių universiteto gimnazija). Jie apdovanoti festivalio-konkurso nuolatinio rėmėjo – Vytauto Kernagio fondo – įsteigtais specialiais prizais. „Mūsų dienos 2017“ laureatais-nominantais  paskelbti šie dalyviai:  „Autorinė daina“ (už autorinę kūrybą) – Gabrielė Nosamaitė, Šiaulių universiteto gimnazija; „Bardas“ (už geriausiai atliktą V. Kernagio dainą) – Gabija Petrauskaitė, Šiaulių moksleivių namai; „Atlikėjas“ (už geriausią ir originaliausią vokalą) – Vakarė Urbaitė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorija; „Stilius“ (savitas pasirodymas) – Gabrielė Šimaitytė, Šiaulių universiteto gimnazija; „Atradimas“  (kažkas naujo) – Deimantė Varmauskaitė, Juliaus Janonio gimnazija; „Beprotiškai fantastiškas“ (tiesiog fantastiškas pasirodymas) – grupė APČI, Vilniaus Karoliniškių gimnazija.

Laureatai apdovanoti festivalio-konkurso rėmėjų gausiomis dovanomis bei  diplomais.

Inga Daukšienė

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas