Efektyvus ilgai negyjančių žaizdų gydymas

Daniel Paquet nuotr.

Jei netyčia peiliu įsipjovėte pirštą, žaizda veikiausiai užgis greitai ir nepastebėtai. Tačiau yra tokių žaizdų, kurios gyja sunkiai, kankina žmones metus ar net du. Apie tokių žaizdų gydymą pasakoja chirurgas Dovydas Prascevičius:

– Žaizda paprastai sugyja per dvi savaites. Paraudę, patinę jos kraštai, šlapiavimas ar aukšta temperatūra yra infekcijos požymiai – reikia kreiptis į gydytoją. Tačiau didžiausia žaizdų problema, su kuria susiduria pacientai ir juos gydantys gydytojai, yra trofinės opos ir pragulos. Šioms, ilgai negyjančioms žaizdoms reikalinga ypatinga priežiūra.

Žaizdos negyja dėl sutrikusios kraujotakos, kuriai įtakos turi įvairios ligos. Pavyzdžiui, aterosklerozė, cukrinis diabetas. Šiomis ligomis paprastai serga vyresnio amžiaus žmonės, todėl jie dažniau skundžiasi sunkiai gyjančiomis žaizdomis.

Tiesa, cukriniu diabetu dabar neretai suserga ir jauni žmonės. Jiems žaizdos gali negyti ir dėl susilpnėjusio imuniteto, jei blogai maitinasi, patiria daug streso.

Žaizdas gydyti būtina, nes gresia rimtos komplikacijos. Vienas blogesnių dalykų, kuris gali nutikti – tai galūnės, ant kurios buvo ilgai negyjančių žaizdų, amputavimas. Taip nutinka tuomet, kai infekcija iš žaizdos patenka į kaulą. Iš čia ją labai sunku „iškrapštyti“ – belieka šalinti galūnę, kad infekcija toliau neplistų. Kitaip viskas gali baigtis sepsiu, mirtimi.

Žaizdoms gydyti naudojami specialūs tepalai, kurie yra parenkami pagal kiekvieno paciento būklę. Jei reikia, išauginamas pasėlis. Pacientas arba jo artimieji supažindinami su žaizdos perrišimo principais, sudaromas perrišimų grafikas. Gydymas yra absoliučiai neskausmingas. Priešingai – po antro ar trečio perrišimo dingsta skausmas ir niežulys.

D. Prascevičius kovo 25 d. lankysis Šiauliuose, kraujo tyrimų laboratorijoje „Rezus.lt“, kuri siūlo naują paslaugą – individualią žaizdų gydymo specialisto konsultaciją. Kviečiame registruotis.

Tilžės g. 67,
tel. 8 652 80 828,
www.rezus.lt.
Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas