FNTT išaiškino šešėlinės prekybos atvejį: regiono ūkininkai gaudavo tonas nelegalios produkcijos

Į FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjų akiratį pateko Mažeikiuose registruota įmonė. Direktoriaus pavaduotojas mažiausiai pusantrų metų užsiiminėjo nelegalia prekyba Lenkijoje ir Latvijoje pirktais chemikalais. Jis Šiaulių regiono ūkininkams, įtariama, draudžiamų chemikalų parūpino už beveik 200 tūkst. eurų.

Maždaug pusantrų metų vieną Mažeikių bendrovę gaubė nusikalstamos veikos šydas. Tai neseniai nustatė FNTT, išsiaiškinusi, kad direktoriaus pavaduotojas „šešėlyje“ pardavė tonas nelegalios produkcijos. Įmonės bendraturtis Lenkijoje ir Latvijoje pirktais įvairiais chemikalais be apskaitos dokumentų prekiavo Lietuvoje.

Nustatyta, kad pernai ir šiemet iš Latvijos įmonės už 25 tūkst. eurų buvo nusipirkta tona draudžiamo Lietuvoje herbicido „Mistral“, o gautos lėšos įmonės apskaitoje įtrauktos kaip pinigai už kitas prekes. Tyrimo, kurį atliko FNTT Šiaulių apygardos valdyba, metu buvo atlikta 11 kratų. Bendra įmonės sandėliuose rastų prekių vertė siekia 24 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad per daugiau nei metus iš viso „šešėlyje“ buvo parduota chemikalų kone už 200 tūkst. eurų.

Pasak FNTT atstovo, įtariamasis šioje byloje yra tik vienas – įmonės direktoriaus pavaduotojas. Kam buvo tiekiama produkcija, tyrėjai sako taip pat turintys versiją. Lietuvoje neregistruotos augalų apsaugos priemonės patekdavo į Šiaulių regiono ūkininkų rankas.

Spėjama, kad nelegaliu būdu gauti pinigai „nuguldavo“ į įtariamojo kišenę arba už juos būdavo įsigyjama naujos produkcijos, kurią vėliau perpirkdavo ūkininkai. Kas gresia mažeikiškiui – kol kas pasakyti sunku. Tai paaiškės, kai bus baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 1

  1. NUODAI
    2017-04-25 21:14 Atsakyti Pranešti

    Ūkininkams, pirkusiesiems MISTRAL – taip pat baudžiamąsias bylas. Žemė naudojant šį herbicidą, kaip ir RUNDAPĄ apnuodijama šimtui metų…

Komentaro rašymas