Fotografijos muziejaus plėtra: atvers daugiau erdvių, siūlys daugiau veiklų

Šiaulių fotografijos muziejus per ateinančius dvejus metus lankytojams pasiūlys dar daugiau veiklų ir įdomių erdvių. Įvairios veiklos  bus vykdomos neseniai perimtose patalpose. 

„Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – Fotografijos muziejus – 2017 m. pradžioje iš LR Specialiųjų tyrimų tarnybos perėmė 491,37 kv. m. patalpas (Fotografijos muziejaus pastato Vilniaus g. 140, Šiauliuose, I-ojo aukšto ir dalies rūsio patalpos). Šias patalpas numatoma integruoti į bendrą Fotografijos muziejaus erdvę ir pritaikyti lankytojų reikmėms. Dalis rūsio patalpų liks tarnybinės. Kai kurios patalpos jau naudojamos muziejinėms reikmėms – į jas persikėlė „Aušros“ muziejaus skaitmeninimo centras, fotografijos studija.

Praplėstoje Fotografijos muziejaus erdvėje numatoma įrengti daugiafunkcį lankytojų centrą, kuriame veiks kavinė, informacijos centras, muziejinių suvenyrų, fotografinių leidinių parduotuvė – skaitykla, edukacijos sala. Kitoje patalpų dalyje numatoma įrengti keičiamų parodų ir kamerinių renginių galeriją.

Šiuo metu vyksta šių patalpų pritaikymo lankytojų reikmėms projektavimas ir darbų finansavimo paieška. Tikimasi patalpų pritaikymą pradėti ir užbaigti per du metus. O kol kas naujų erdvių perdavimą muziejui žymi pastato I aukšto vitrinose įrengta tarpukario Šiaulių miestovaizdžio galerija, kurioje lankytojai ir praeiviai turi galimybę pažvelgti į dabartinį Fotografijos muziejaus pastatą ir jo aplinką XX a. 4 dešimtmetyje”, – apie būsimas naujoves pasakoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas