Gyvūnų šeimininkams – nauji rūpesčiai

Maccio Capatonda nuotr.

Pakeitus rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose nuostatus, nuo kitų metų keičiasi rinkliavos dydžiai ir reikalavimai. Nuo sausio 1 dienos įsigijus gyvūną bus privaloma ir identifikavimo mikroschema, kuri gali kainuoti nuo 20 iki 40 litų ir daugiau. Iki kitų metų gyventojai turėtų suskubti registruoti gyvūną, nes tuomet mikroschemos nebus reikalaujama, kol nėra galiojančio įstatymo.

Šiaulių mieste įsigalioja nauja tvarka dėl gyvūnų – kačių ir šunų – laikymo privačiose valdose. Tam, kad suaktyvinti individualiuose namuose laikomų augintinių registraciją, nuo 2013 metų šeimininkai augintiniams privalės įskiepyti identifikavimo mikroschemą.

Jei augintinis iki 2012 metų pabaigos registruotas, savivaldybė nereikalaus mikroschemų. Tačiau šiauliečiai jau dabar dalijasi į dvi stovyklas – už ir prieš bet kokią rinkliavą už gyvūnus.

Miesto taryba nutarė nuo kitų metų sausio perpus padidinti rinkliavos dydžius už naminių gyvūnų laikymą. Nuo kitų metų daugiabutyje laikantiems katę, teks mokėti 5 litus, už šunį – 10 litų per mėnesį. Mokestis už agresyvių veislių šunų laikymą padidėja iki 30 litų. Kai kurie šiauliečiai pokštauja – jei jau gyvūnams privalomas savotiškas pasas, tai gal apmokestinti ir peles.

Šiaulių miesto valdininkai tikina, kad nenorintys baudų – nuo įspėjimo iki 200 litų – dar turi kelis mėnesius iki Naujųjų metų, tam kad užregistruotų savo gyvūnus.

Jaunųjų gamtininkų centre šiuo metu miesto gyventojai užregistravę apie 6 tūkst. augintinių – 5 tūkst. šunų ir tūkstantį kačių. Pusė iš jų – laikomų individualiose valdose.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 9

 1. nuomonė
  2012-08-22 15:17 Atsakyti Pranešti

  Nuo pat katės įsigijimo moku kas mėnesį po 2 litus (8 metai * 12 mėn*2 Lt = 192 Lt). Kur ir kam panaudoti mano sumokėti pinigai? – Nežinau. Kokia mano katei iš to nauda, jeigu ji iš buto tik iki mašinos ant rankų išsinešama, kad į kaimą nuvažiuoti galėtų po kiemą pasivaikščioti (mieste beviltiška, nes visur šunų pribombarduota)?
  Manau, kad reikėtų apmokestinti peles, pacus, žiurkes (jų gausu prie geležinkelio sąvartynų), papūgas, visokius roplius ir t.t.
  Dar labai svarbu apmokestinti bites ir širšes beigi vapsvas, uodus ir muses – šių visų labai gausu :))) Ačiū, kad skaitėte

 2. Anonimas
  2012-08-22 11:57 Atsakyti Pranešti

  betvarke kazkokia. bet pvz nuosavu namu gyventojai tikrai neturi moketi, nes ju sunys laksto ir tustinasi nuosavose pievelese, niekur neklaidzioja, o butu seimininkai vedzioja sunis po parkus ir jie ten kruveliu nemazai palieka, po kurias po to braidyti reikia…

  1. na jau
   2012-08-22 12:39 Atsakyti Pranešti

   tik nereikia pasakoti. Visi privaciu namu seimininkai savo sunis vedzioja po miesta (o kruveles vienodos ir privaciu namu ir daugiabuciu gyventoju sunu). Stai kaciu nevedzioja – privaciu namu gyventoju kates laksto kur nori.

 3. Klausimėlis
  2012-08-21 20:46 Atsakyti Pranešti

  Skaitant komentarus iškilo klausimas: jei renkate pinigus už mūsų augintinius, tai kodėl tada reikalaujate susirinkti jų išmatas? KAM tie pinigai panaudojami? Įrengti trims aikštelėms / baseinams (priklausomai nuo sezono) ir pastatyti tiek pat šiukšliadėžių?

 4. Titas
  2012-08-21 20:19 Atsakyti Pranešti

  Kodėl reikėtų apmokestinti naminius gyvūnus, juk jie ir taip apmokestinti.

 5. vip
  2012-08-21 20:18 Atsakyti Pranešti

  apmokestinkim politikus, jie per daug ir daznai sika

 6. AA
  2012-08-21 18:25 Atsakyti Pranešti

  Turėtų būti mokestis tik už šunis, nes juos vedžioja po miestą, jie palieka “krūveles” kiemuose ar šalikelėse, tačiau kuo nusikalto katės, kurios visą gyvenimą nekiša nosies iš buto? Už jas mokesčio neturėtų būti, kitaip kodėl neapmokestina šeškų, žiurkėnų, papūgų, vėžlių, žuvyčių, juk jie irgi gyvūnai?
  Dėl to mokesčio dalis kačių ir atsiduria gatvėje.

 7. hmm
  2012-08-21 16:34 Atsakyti Pranešti

  stai ir darbas seimo nariams – galetu pasidometi, kodel istatymuose yra diskriminacine nuostata (apmokestinami tik DAUGIABUCIU gyventoju augintiniai)?

 8. Anonimas
  2012-08-21 16:28 Atsakyti Pranešti

  Kokia nesamone :/ nors ir nervuoja nuolat lojantis kaimynu suo, vistiek nesamone. mokestis jau ir uz gyvunus…

Komentaro rašymas