Į TS LKD Šiaulių skyriaus pirmininko postą kandidatuojantis Jonas Bartkus: „Kas, jei ne aš?”

Rytoj – kovo 15 dieną – 17.30 val. vyks Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šiaulių skyriaus pirmininko rinkimai. Į pirmininko postą kandidatuoja Andrius Bružas, Jūratė Burakauskienė, Justas Karalevičius, Tomas Petreikis, Dalia Rudytė, Rolandas Stanys, Martynas Šiurkus ir didžiausią politinę partiją turintis ilgametis Šiaulių miesto tarybos narys Jonas Bartkus. Rinkimų išvakarėse naujienų portalui Etaplius.lt jis davė išskirtinį interviu.

- Rytoj bus renkamas TS LKD Šiaulių skyriaus pirmininkas. Šiuose rinkimuose, kurie, neabejotinai, yra reikšmingi ne tik partijai, bet ir visam miestui, Jūs esate vienas iš kandidatų. Kodėl nusprendėte kandidatuoti? Kuo Jums tai svarbu?

- Dabar Šiauliuose įdomus periodas. Atrodo, kadencijos vidurys, tačiau šiauliečiai jau tikrai pavargę nuo mieste vykstančių politinių batalijų. Ir tiesiogiai išrinktas meras, ir partijos toliau aiškinasi santykius. Konservatoriai pabandė būti racionalūs, pateikė merui sutartį su konkrečiais darbais, konkrečiomis priemonėmis, ką reikėtų mieste daryti, kad jis stiprėtų. Tačiau ta sutartis taip ir liko – niekaip nesimaterializavo, neįsigaliojo. Ir jokie realūs darbai nevyksta. Visame šitame kontekste ir vyksta mūsų partijos Šiaulių skyriaus pirmininko rinkimai. Pirmininko kadencija trunka dvejus metus. Tai reiškia, kad šis pirmininkas turės atvesti partiją į naujus miesto tarybos ir mero rinkimus. Kandidatuoti į partijos pirmininkus – nėra lengvas apsisprendimas. Nepaisant to, kad aš jau daug metų esu miesto tarybos narys, šios pareigos yra labiau visuomeninės. O jei nori tapti kandidatu į merus ir juo tapti, tai jau yra profesionalus darbas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Jau nuo Sąjūdžio laikų man būnant miesto taryboje, tas apsisprendimas nebūdavo lengvas.

Daugeliui lietuvių, išvykstančių į užsienį, atrodo, kad tuo pačiu jie atsitraukia ir nuo čia esančių problemų. Taip pat ir aš, dirbdamas darbą, gaudamas atlyginimą, kartais pagalvodavau – kam man reikia veltis į tas batalijas? Atrodo, juk kartais kitais būdais gali daug daugiau padaryti. Tačiau ateina toks metas, kai matai, kad mūsų miestas ar net valstybė reikalauja iš mūsų tam tikrų apsisprendimų, tam tikro pasiaukojimo savo patirtį nukreipti visuomenės labui, kartu sutelkiant bendraminčius. Nes tikrai patirtis sako, kad negalima, tik tapus meru, pradėti galvoti, ką gali naudingo nuveikti. Dabartiniai politikai mano, jog, gavę rinkėjų pasitikėjimą, mandatą 4 metams, išlošia ir teisę daryti ką tik sugalvoję. Iš tikrųjų taip nėra. Tą mandatą reikia tikrinti kiekvieną kartą, atliekant bet kokį darbą. Mieste yra įvairiausių darbų – nuo smulkių, elementarių iki grandiozinių. Pavyzdžiui, kaip kasryt valome dantis, taip savaime suprantama turėtų būti sniego valymas. Tai higieniniai dalykai, apie kuriuos nė neturėtų būti kalbama, mes tiesiog turėtumėm eiti ir padaryti tuos darbus. Tačiau yra ir sričių, esančių daug aukščiau. Pirmiausia, pats miestas. Kadangi situacija tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra gana įtempta, mes turime išsaugoti miesto identitetą. Reikia turėti tuos variklius, ant kurių laikytųsi visas mūsų miestas.

- Tai kas, Jūsų manymu, yra tas variklis? Kokie būtų jūsų politikos formavimo, darbo principai, jeigu būtumėte išrinktas TS-LKD Šiaulių skyriaus pirmininku?

- Šiauliams patys svarbiausi strateginiai tikslai, kaip ir visame pasaulyje, pirmiausia yra investicijų pritraukimas. Kad Šiauliuose kurtųsi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio verslininkai. Statytų čia gamyklas, steigtų įvairių paslaugų centrus. Mes iš tiesų tam skiriame per mažai dėmesio. Manau, mieste turėtų būti atkurta infrastruktūra, kuri kiekvieną dieną būtų orientuota į šią sritį; mes turėtumėme aiškią strategiją, kaip pritraukti investicijas, ir turėtumėm mieste instituciją, kuri tą strategiją įgyvendintų. Tos pačios strategijos dalis turėtų būti ir Šiaulių universitetas. Dabar esame tokioje situacijoje, kai ŠU tikrai yra ant išlikimo ribos. Turiu pasakyti, kad daug metų miesto valdžia universitetu visiškai nesirūpino, jis buvo paliktas likimo valiai. Ir pasiekta tokia riba, kai vien universiteto bendruomenė negali toliau jo išlaikyti. Reikia aiškios miesto pozicijos, kad Šiauliams universitetas reikalingas. Turi būti palaikymas. Universitetas turėtų tapti visos švietimo sistemos mieste dalimi. Mūsų universitetas labai stiprus edukologijos srityje. Vadinasi, mes turime išnaudoti jo potencialą nuo darželio iki mokyklos, profesinio ugdymo ir galiausiai universiteto, kuris užbaigtų visą tą sistemą. Bet šitai sistemai prižiūrėti turi skirti dėmesį ne tik valstybė. Miestas taip pat privalo tuo pasirūpinti.

Mes turime ir reikšmingas europines programas. Pati ryškiausia, kuri, ko gero, labiausiai pakeistų miesto veidą, yra URBAN. Bet ir šiuo atveju mes turime užtikrinti, kad viskas nesisuktų aplink šaligatvio plytelių ar kitos infrastruktūros pakeitimą. Mes turime apimti visą infrastruktūrą. Juk ir URBAN programoje nurodyta, kad vienas iš tikslų – gyventojų skaičiaus augimas, bent jau tame rajone, kur skiriamos šios programos lėšos. Vadinasi, mes turime kurti tokias sąlygas, kad miestiečiams būtų įdomu, malonu, jie turėtų ką veikti šitame rajone, norėtų šitame mieste gyventi.

Na, ir, žinoma, racionalus biudžeto paskirstymas. Nors atrodo, kad dabar biudžeto klausimas visiškai užtikrintas, laikotarpis ramus, turime papildomų resursų, iš tiesų taip visada nebus. Visuomet būna ir pakilimų, ir nuosmukių. Mes turime lėšas investuoti taip, kad jos mums duotų finansinę grąžą, kad galėtume amortizuoti procesus, kai tų lėšų pristinga.

- Turbūt sutiksite, kad, siekiant tikslų, labai svarbi yra komanda, su kuria dirbate. Tai kas Jums būtų svarbiausia, kalbant apie paties partijos skyriaus valdymą, apie pačią komandą?

- Dažnai partijos yra uždaros. Ir tie procesai – pirmininko rinkimai ar kiti – vyksta uždarai. Rinkėjai nemato, kaip gimsta sprendimai, kaip jie yra įgyvendinami, iš kur jie atsirado, kodėl buvo nuspręsta vienaip ar kitaip. Todėl mes norėtume paraginti visus miestiečius stebėti, ką daro partijos. O savo partijos nariams aš visuomet sakau, kad jei jau skyriuje turime komitetus, kaip ir miesto taryboje, tie komitetai turėtų būti atviri. Į juos turėtų norėti ateiti tie miesto žmonės, kurie turi idėjų, planų, kaip pagerinti vieną ar kitą sritį. Mūsų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis jau ragina eiti link to, kad kiti skyrių pirmininkų rinkimai būtų atviri. Tai reiškia, kad juos rinktų ne tik kiti partijos nariai, bet ir visi Lietuvos gyventojai. Aš irgi siekčiau, kad partijos skyriaus pirmininką ateityje galėtų išsirinkti patys šiauliečiai. Bet tam mums reikia būti atviriems, reikia nuolat bendrauti su žmonėmis, turėti nuolatinį kontaktą. Todėl mano siekis ir bus skyrių padaryti kiek įmanoma atviresnį. Ten turėtų vykti tokios diskusijos, kurios iš tiesų yra įdomios, aktualios miestiečiams. Ir kad miestiečiai suprastų, jog tose diskusijose gimsta tie sprendimai, kurie, mums laimėjus rinkimus, bus įgyvendinti.

- Tai kodėl skyriaus pirmininko rinkimų išvakarėse tie žmonės turėtų Jumis pasikliauti ir tikėti, kad būtent Jūs esate tas pirmininkas, kuris įgyvendins visus tikslus, kuriuos TS LKD sau išsikėlė?

- Pripažinsiu, man ir pačiam tai nėra lengvas apsisprendimas. Bet aš vadovaujuosi vieno išminčiaus ištartu posakiu: „Kas, jei ne aš? Kada, jei ne dabar? Kur, jeigu ne čia?“ Aš manau, kad mūsų miestas tikrai yra vertas geresnio valdymo, negu yra dabar ir galvoju, kad mano keliolikos metų patirtis miesto taryboje bei apskritai valdyme leistų žymiai pagerinti miesto valdymą ir pasiekti tuos tikslus, apie kuriuos kalbėjau.

Apmokėta iš Jono Bartkaus asmeninės sąskaitos

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 34

 1. Balamutui
  2017-03-15 16:06 Atsakyti Pranešti

  Žmogeli, tu žmogeli. Ko taip drabstaisi seilėmis, kad tuoj net tavo monitorius jose paskęs. Pavydas bambą graužia, kad nieko gyvenime nepasiekei ir niekas darbinio “bemso” neduoda? Reikėjo ir tau baigti IT mokslus, daug dirbti, kad tave pastebėtų ir įvertintų, turėti gerą galvą. Tada ir tu galėtum banko Informacinėms technologijoms vadovauti. Bartkus juk pinigų banko nedalina, o dirba tokį darbą, kuris vertinamas, todėl ir gerai apmokamas. O kažin kodėl tavęs tam darbui nekviečia? Tik ir tesugebi amsėti… . Bankas juk ne valstybinė tarnyba, kur galima lysti per pažintis. Čia vertinama, visų pirma kompetencija, o ne tuščias pavydo lojimas … .

  1. nesibalamutink
   2017-03-15 16:40 Atsakyti Pranešti

   kai buvęs direktorius refinansavo miesto savivaldybės paskolas bankuose, kažkodėl iš posto išskrido. Ir čia turbūt jokių sąsajų ir interesų painiavos nėra? Kokiam ten klubui “Rotary” ar “Lions” priklauso?

 2. Šiauliai
  2017-03-15 10:40 Atsakyti Pranešti

  Ar gali koncervatoriams, kur viena iš vertybių yra šeima, vadovauti senbernis lakstantis paskui kiekvieną sijoną Šiauliuose. Manau laikas jam į atsargą. Tikiuosi kad Jonas laimės !!!!

 3. uz Jona
  2017-03-15 10:24 Atsakyti Pranešti

  Kulturingas issilavines zmogus. Nedirba jokioj savivaldybes imonej. Tik dziaugiasi lai koncervatoriai kad toks zmogus bus pirmininkas, nes tas dabarbinis tai didis vairuotojas , tiek pinigu degalam issvaiste

  1. Balamutas
   2017-03-15 10:28 Atsakyti Pranešti

   Bankininkas-doras ir geras žmogus? Kažkas čia ne taip… Negali žmogus būt tuo pačiu metu ir doras, ir bankininkas…
   O dar kai pamatai Bartkaus BMW (turbūt už kokį 100 000 Eur) – abejonių nekyla – tai mūsų žmogus, savas!

   1. uz Jona
    2017-03-15 10:35 Atsakyti Pranešti

    O bankininkas ne zmogus. Kad butum bankininku reikia smegenu tureti ir mokslus baigti. Reikejo ir jums mokintis nereiktu ziureti su kokia masina kiti vazineja. Maziau pavydo.

   2. uz Jona
    2017-03-15 10:36 Atsakyti Pranešti

    Beje nes jusu vardas daug ka pasako. Sekmes gyvenime :)

 4. Rinkėjas
  2017-03-15 08:45 Atsakyti Pranešti

  Paskutiniame sakinyje yra visa tiesa kiek jos yra šiame straipsnyje: ,,Apmokėta iš Jono Bartkaus asmeninės sąskaitos”

 5. lai susitvarko
  2017-03-14 22:49 Atsakyti Pranešti

  Lai susitvarko su lukošaičiu, tai gal kitais rinkimais ir už juos pabalsuosiu

 6. nuomonė
  2017-03-14 22:39 Atsakyti Pranešti

  šis pilietis negeras žmogus, matosi iš akių ir jo tos kvailos šypsenos, o ką jau kalbėti apie jo pasiekimus taryboje, tai dviveidis žmogus ir čia yra tragedija……

 7. Ar
  2017-03-14 21:27 Atsakyti Pranešti

  Geriau auklėti anūkus?

 8. ?
  2017-03-14 21:26 Atsakyti Pranešti

  Šiaulių bankas?

 9. O tai liuks!
  2017-03-14 21:17 Atsakyti Pranešti

  Šitas miestas tikrai gali geriau. Su JONU BARTKUMI!!!!!

 10. Konservatorius
  2017-03-14 20:55 Atsakyti Pranešti

  Kai isrinko petreiki isstojau is partijos. Jei laimes jonas gal grisiu.

 11. Šiaulietis
  2017-03-14 19:17 Atsakyti Pranešti

  Reikia žiūrėti pagal darbus. Jonas Bartkus yra tikrai vertas pagarbos nuo Sąjūdžio laikų

  1. tikrai taip
   2017-03-14 19:29 Atsakyti Pranešti

   puikiai kalba apie investicijas, kai sako, kad “mieste turėtų būti atkurta infrastruktūra, kuri kiekvieną dieną būtų orientuota į šią sritį; mes turėtumėme aiškią strategiją, kaip pritraukti investicijas, ir turėtumėm mieste instituciją, kuri tą strategiją įgyvendintų”. O kas trukdė dabar tą instruktūrą kurti? Mažai lėšų strategijų parengimui jau buvo išleista? Kiek milijonų investuota į popieriukus? Dar ir atskirą instituciją įkurti žada? O vadovas irgi iš partijos gretų bus?

  2. Pavardenis
   2017-03-14 20:16 Atsakyti Pranešti

   Ir kokie to Bartkaus darbai?! Akvariuma priziuret :)

  3. Balamutas
   2017-03-15 10:25 Atsakyti Pranešti

   Bartkus ypač vertas pagarbos už tai, kad mietso taryboj būdamas koalicijoj su Visocku, ranka rankon dirba su Sartausku ir Simuliko chebra. Ar ne?
   Kare tokius tiesiog sušaudo.

 12. Oho
  2017-03-14 18:56 Atsakyti Pranešti

  Usuotas bebras iš gatvių apšvietimo irgi dalyvauja?

 13. Dar
  2017-03-14 18:50 Atsakyti Pranešti

  Alio Bartkus. Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis viešai pasakė ir parašė, jog jam patinka Šiaulių mero darbas.

 14. Faktui ir anonimui
  2017-03-14 18:40 Atsakyti Pranešti

  Meluoti negarbinga-meluoti negražu.Taip mokė tėvai

 15. Faktui ir anonimui
  2017-03-14 18:38 Atsakyti Pranešti

  Tamsta,meluoti negarbinga-meluoti negražu,ar tėvai neišmokė?

 16. Petras
  2017-03-14 18:29 Atsakyti Pranešti

  Faktas,kad pas konservatorius yra vienas perversminikas- verkiančios mergaitės “tėvas”.Ar ne tik jis čia purvais drabstosi?

 17. Kandžiui
  2017-03-14 18:24 Atsakyti Pranešti

  Gerai,kad kandys ne autoritetas.O Bartkus doras ir sąžiningas žmogus,kad visi tokie būtų-gyventume geriau.

  1. :)
   2017-03-14 19:14 Atsakyti Pranešti

   Ir kam tas dėdulė autoritetas :)))

 18. Anonimas
  2017-03-14 18:09 Atsakyti Pranešti

  Nepavyko iki galo išvirt košės taryboj su perversmais, tai keičia taktiką? Petreikis neleido išdurt visų ir likt už nugarų vaidinant nekaltus, tai dabar jau visas vadžias reikia susirinkt. Tai gal pažiūrim, kas ten per balsavimus vis kiaulę pakišdavo? Ateis Jonas pirmininkaut, leis Martynui dar labiau siautėt su a la išlaidom investicijom ir konsultantų pirkimais. O pats tai taryboj nuo senų laikų, tik vis pakalba, kad reikia “kašką dariti”, tik va taip per tiek metų ir neparodė ką. Galėtų abu su Lankauskų jau į pensiją eit nebesivaidenę.

 19. Dainora
  2017-03-14 17:31 Atsakyti Pranešti

  Tikiu, kad Jūsų politinė patirtis padės ne tik miesto konservatoriams atsitiesti, bet bus naudingas ir Šiaulių miestui. Sėkmės

 20. Irgi už
  2017-03-14 16:41 Atsakyti Pranešti

  Jei išrinks įstosiu į jų partiją.

  1. Kandis
   2017-03-14 16:55 Atsakyti Pranešti

   Brangusis, ten ne bociu sueiga organizuojama, ten partijos pirmininka rinks !!!! Šitam diedukui patarciau i trecio amziaus universiteta stot.

 21. 2017-03-14 16:39 Atsakyti Pranešti

  Patyręs protingas žmogus, vertas konservatorių skyriaus pirmininko posto

  1. Kandis
   2017-03-14 16:50 Atsakyti Pranešti

   Dievedieve jezusmarija apsaugok nuo tokiu patyrusiu :)))

 22. Dangis
  2017-03-14 15:45 Atsakyti Pranešti

  Tik perskaičiau ,,SENAS POLITIKAS”,ir čia viskas pasakyta.Nebbbbbeeeenoooorrrrim jokių senų politikų.Naftalinas yra naftalinas.

 23. Hhmmm
  2017-03-14 15:20 Atsakyti Pranešti

  Jonas Bartkus Šiaulių miesto savivaldybės taryboje: 1990-1995 m. Šiaulių savivaldybės tarybos deputatas, 1993–1995 m. Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. 2003-2007 m., 2007–2011 m. ir nuo 2011 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys. Tai kur investicijos. gerb. tarybos nary?

 24. Faktai
  2017-03-14 15:16 Atsakyti Pranešti

  Bartkus buvo vienas Savivaldybėje nepavykusio perversmo architektų. Eikite geriau pailsėti Jonai.

Komentaro rašymas