Ir vėl geriausi šalyje

Balandžio 12 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete vyko devintoji mokslinė praktinė konferencija „Efektyvumas viešajame sektoriuje: ką gali savivaldybės ir vietos bendruomenės“.

Renginio pradžioje nuskambėjo Artūro Noviko vadovaujamo pop muzikos ansamblio dainos, sveikinimo žodį tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Mykolo Romerio universiteto rektorius Algirdas Monkevičius

Tam, kad bendruomenės augtų ir stiprėtų, reikalingi trys pagrindiniai dalykai. Tai sveikindamas Mykolo Romerio universiteto praktinės-mokslinės konferencijos, kurios metu apdovanoti vietos bendruomenių konkurso nugalėtojai, dalyvius akcentavo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

E. Dargis ir R. Birutytė

E. Dargis ir R. Birutytė

„Visų pirma reikia išmanymo, ir čia svarbus mokslo indėlis. Jūs, mokslininkai, darote didžiulį darbą, siekdami suprasti, kas vyksta su bendruomenėmis, su mūsų visuomene, kaip ir kokie juos sieja socialiniai ryšiai bei kas turėtų būti daroma“, – sakė ministras L. Kukuraitis. Pasak ministro, antrasis dėmuo – tai gerieji pavyzdžiai: „Tos bendruomenės ir jų lyderiai, kuriems bendruomenės yra jų kasdienybė, nuolatinės pastangos ir nuoširdus rūpestis – jos veda pirmyn savo žmones, o kartu ir visą šalį“. „Ir trečiasis dalykas, kuris be mokslo ir praktikos yra reikalingas, – tai tikėjimas bendruomenėmis, socialiniais ryšiais ir žmonių bendryste. Aš tą tikėjimą turiu“, – sakė ministras. Anot L. Kukuraičio, ypač norėtųsi, kad bendruomenės būtų aktyvios sprendžiant vietos socialinius klausimus, prisidėtų prie socialinių problemų sprendimo.

Universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius pakvietė visus „ne plaukti į svetimus vandenis, o ir toliau geru pavyzdžiu įkvėpti ir irkluoti lietuvišką valtį“. Jis padėkojo profesoriui Sauliui Nefui, jau septintą kartą darbščius ir atsakingus žmones suburiančiam bendruomenių lyderystei.

Apdovanojimas

Apdovanojimas

Mykolo Romerio universiteto ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos su informaciniu partneriu „Savivaldybių žinios“ skelbto konkurso vietos bendruomenėms nugalėtoju nominacijoje „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“ tapo Inturkės bendruomenės (Molėtų rajono savivaldybė) pirmininkė Vaida Bacenskaitė. Nominacijoje „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ nugalėjo Gasčiūnų kaimo bendruomenė (Joniškio rajono savivaldybė). Trečiojoje nominacijoje – „Bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“ – nugalėtojo laurai atiteko Sendvario seniūnijai (Klaipėdos rajono savivaldybė).

Gasčiūnų kaimo bendruomenę šiai nominacijai teikė Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius. Bendruomenė nominacijai buvo siūloma už pastaruosius trejus metus lydėjusią sėkmę vykdant įvairiapusišką veiklą. „Džiugu, kad ši bendruomenė yra sėkmingiausia ne tik Joniškio rajone, bet ir visoje šalyje. Perduodu savivaldybės vadovų sveikinimus ir linkiu ir toliau laikyti už uodegos sėkmės paukštę…“, – įteikdama administracijos puokštę sakė Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus programų koordinatorė Rasa Birutytė.

Žemės ūkio skyriaus
ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas