Jaunimas kviečiamas švęsti Europos jaunimo savaitę

2017 m. gegužės 1-5 dienomis Šiauliuose vyks Europos jaunimo savaitė. 4 dienos – 4 iššūkiai – šimtai jaunų žmonių! Šių metų EJS tema – jaunų žmonių solidarumas. Todėl keliame tikslą visą savaitę netradicinėmis formomis kalbėti apie jaunų žmonių socialines problemas, burtis ir vienytis bendroms iniciatyvoms ir atkreipti dėmesį, kad mieste tūkstančiai jaunų žmonių.

Gegužės 1 d. EJS FEST`17 atidarymas Fotografijos muziejaus terasoje.
Programa:
17:00-18:30 – Diskusija su 5 pranešėjais (apie jauno žmogaus iššūkius, medijas, kritinį mąstymą, solidarumą). Diskusijoje dalyvauja: A. Visockas (Šiaulių miesto meras), dr. M. Grigaliūnas (ŠU dėstytojas), V. Kinčinaitis (menotyrininkas, Šiaulių dailės galerija) K. Rekštytė (LMS Šiaulių miesto pirmininkė), I. Gajauskaitė („Fox Spot” bendrasavininkė).
18:30 – 19:30 – Pasaulio kavinė „Idėja+“ (renkama geriausia idėja sprendžianti jaunų žmonių socialines problemas. Laimėtojas keliauja į nacionalinį etapą Vilniuje.)
19:30 – 20:30 Muzikinis vakaras su dviem jaunaisiais atlikėjais.

Gegužės 2 d. 17:00 ĖJIMAS bulvaru 1000 žingsnių: POJŪČIAI SOLIDARUMAS DIZAINAS.
Iššūkis – kartu su įvairiomis socialinėmis grupėmis susikabinus su pažįstamais ir nepažįstamais solidariai nueiti 1000 žingsnių – judesių. Paskleisti žinutę, kad galime būti vieninga ir solidari bendruomenė ir atkreipti dėmesį į savo pojūčius, savęs pažinimo ir kūrybos svarbą.
Atidarome Dizaino savaitę 2017 su Joga, paroda ir Prezo arbata, dovanomis.
Ėjimo maršrutas: Šiaulių viešbutis – Buvęs Baltijos restoranas.

Gegužės 4 d. 18:00 – „Pietinia Kronikos” gyvai: Pasivaikščiojimai po pietinį su Kmita.
Kartu su knygos „Pietinia Kronikos” autoriumi R. Kmita organizuojamas pasivaikščiojimas po Šiaulių „Pietinį” mikrorajoną, atskleidžiant skirtingas šios mikrorajono erdves ir prisimenant jo istoriją.
Startas: Šiauliai, Aukštabalio autobusų sustojimo aištelė (Mildos komisariatas).

Gegužės 5 d. 19:00 – 22:00 EJS FEST`17 BBQ – PIKNIKAS uždarymas. EJS jaunimo piknikas su muzikine grupe COLOURS OF BUBBLES.
19:00-21:00- Jaunimo organizacijų, neformalių jaunimo grupių ineteraktyvios erdvės kūrimas prie FOX spoto, gyvoji biblioteka, lindy hop šokiai, kepinių stalas, jaunimo organizacijų kepsininės, skautiškos duonelės ragavimas.
21:00-22:00 – Colours of Bubbles koncertas. Šiauliuose.
Vieta: Talkšos ežero pakrantė prie „Fox Spot”.

*Europos jaunimo savaitės metu visoje Europoje vyksta įvairaus masto renginiai, susiję su savaitės tema – jaunų žmonių solidarumas. Europos jaunimo savaitė (EJS) vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis. Struktūriniu dialogu vadinamos jaunų žmonių ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų (visais lygmenimis) diskusijos pasirinkta tema, siekiant politiniams sprendimams priimti reikalingų rezultatų. Diskusijos yra struktūruotos temų ir laiko prasme.

*Šiauliuose EJS renginius inicijuoja ambasadorių komanda: Lina Lukytė, Vaidas Rusys, Erika Danilovaitė, Šiaulių jaunimo centras, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ ir kitos jaunimo organizacijos.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas