Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Dulkių siurblys nėra vieno žmogaus išradimas, bet kad ir kokia paini būtų jo istorija, aišku viena – tada, kai šis prietaisas atsirado beveik kiekvienos šeimos namuose, dulkėms buvo paskelbtas visuotinis karas. Laimėsite jį triuškinamai ar pasitenkinsite paliaubomis, priklauso nuo to, kokį dulkių siurblį išsirinksite.

Iš pirmo žvilgsnio tai padaryti neatrodo sudėtinga. Jei senasis dulkių siurblys jums tarnavo kone pusę gyvenimo, nustebsite, kaip toli yra pažengusi šio nepakeičiamo buities prietaiso technologija ir išvaizda.

Jeigu anksčiau griozdišką dulkių siurblį tekdavo slėpti sandėliuke, dabar jis gali būti toks kompaktiškas, kad lengvai tilps po lova, arba tokio patrauklaus dizaino, kad nebadys akių, stovėdamas kambario kampe. Be to, jei kadaise dulkių siurblys tiko vien kilimams švarinti, dabar jis valo įvairius paviršius – net plyteles.

Du zuikiai vienu siurbliu

Renkantis dulkių siurblį, visų pirma, reikėtų pagalvoti apie jo atliekamas funkcijas. Tiksliau, pasvarstyti: jums reikia plaunančio ar tiesiog įprasto, sauso valymo principu veikiančio dulkių siurblio.

Didžiausias plaunančio dulkių siurblio privalumas yra tas, kad jis vienu metu atlieka tris darbus: ne tik surenka dulkes nuo parketo, laminato, kilimų, bet ir išplauna šiuos paviršius bei išdžiovina. Taip sutaupoma daug laiko, nes prieš grindų plovimą nebereikia jų nusiurbti ar nušluoti, ir tik po to plauti. Viskas atliekama vienu metu. Be to, tokiu dulkių siurbliu galima susiurbti išsiliejusius skysčius. Reikia pabrėžti, kad tokiu siurbliu plaunamos grindys visą laiką valomos švariu vandeniu, o ne purvina šluoste, kuri tik stumdo nešvarumus pirmyn ir atgal.

Prižiūrėti plaunantį dulkių siurblį paprasta ir patogu. Beje, jeigu norite įveikti sunkias dėmes arba iškvepinti namus pavasariškais aromatais, į talpyklą galite įpilti specialių priemonių.

Maišeliniam siurbliui – maišelių atsargos

Tie, kurie ketina rinktis sauso valymo būdu veikiančius dulkių siurblius, turėtų žinoti, kad jie skirstomi į du tipus: maišelinius ir cikloninius.

Maišelinių dulkių siurblių korpusuose yra įtaisyti popieriniai, plastikiniai arba medžiaginiai maišeliai. Kai jie prisipildo dulkių, maišelius reikia ištuštinti arba pakeisti naujais.

Jeigu esate alergiški, dulkių siurblio su daugkartinio naudojimo maišeliu įsigyti nerekomenduojama. Juos tuštindami, garantuotai būsite apsupti dulkių debesies. Be to, maišelio turinys gali netyčia išbyrėti ant ką tik išsiurbto kilimo – tuomet darbą teks pradėti iš naujo. Tokiu atveju verčiau rinkitės dulkių siurblius su plastikiniais vienkartiniais maišeliais, kuriuose dulkės suspaudžiamos į gniutulą.

Tiesa, teks neužmiršti pasirūpinti tokių maišelių atsargomis, o tai pareikalaus ne tik laiko, bet ir investicijų. Dar didesnis trūkumas: pilnėjant maišeliui, dulkių siurblio įsiurbimo galia kinta, o tiksliau – mažėja.

Taip nenutinka sauso ir šlapio valymo dulkių siurbliams su vandens filtru. Beje, jie puikiai tinka alergiją turintiems žmonėms, mat filtruose nusėda dulkės. Kai jos nekyla į orą, namuose jaučiamas gaivos ir švaros pojūtis.

Cikloniniai siurbliai – jokių maišelių!

Maišeliniai dulkių siurbliai turi ir dar vieną alternatyvą – cikloninius prietaisus, kurių veikimo principas yra grįstas oro cirkuliacija, t. y., sūkurinio oro srauto galia atskiria dulkes, įkalina jas filtre ir skaidriame konteineryje. Pastarasis neretai būna vizualiai įkomponuotas į siurblio dizainą, todėl galite matyti, kada yra užsipildęs. Tuomet tereikia jį išimti ir iškratyti.

Šiuos dulkių siurblius lengva prižiūrėti, jais naudotis, o jų įsiurbimo galia yra pastovi.

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?Įsigyjant dulkių siurblį, derėtų atkreipti dėmesį į laido ilgį, rankeną, antgalį. Nors iš pradžių tai ir gali atrodyti nesvarbios smulkmenos, jos labai palengvins valymo procesą.

Patartina, kad dulkių siurblio laido ilgis būtų ne trumpesnis nei 6 metrai. Jeigu namai itin erdvūs, galite rinktis prietaisą su dar ilgesniu laidu arba apskritai be laido – įkraunamą elementais.

Rankena turėtų būti patogi, reguliuojama, kad siurbliu galėtų naudotis visi šeimos nariai. Beje, dabar itin populiarūs vertikalūs siurbliai, kurie yra mobilus ir manevringi.

Manevringas turėtų būti ir dulkių siurblio antgalis – juk juo reikės pasiekti pačias atokiausias ir mažiausias namų kerteles.

Pokyčiai. Jei senasis dulkių siurblys jums tarnavo kone pusę gyvenimo, nustebsite, kaip toli yra pažengusi šio nepakeičiamo buities prietaiso technologija ir išvaizda.

Untitled-1

Trys viename: siurbia, plauna ir džiovina

Nemažai žmonių grindis pirmiausia išsiurbia, tuomet išplauna ir dar lukteli, kol šios išdžius. Tai atima nemažai laiko. O štai dulkių siurblys Bissell „CrossWave“ visus šiuos darbus atlieka vienu metu. Apie šį ir kitus funkcionalius prietaisus pasakoja UAB „Krinona“ vadybininkas Mindaugas Kazlauskas:

– Bissell „CrossWave“ dulkių siurblys ne tik siurbia ir plauna grindis, kilimus bei patiesalus, bet ir iš karto juos išdžiovina. Dėl šios priežasties „CrossWave“ puikiai tinka drėgmės prisibijantiems paviršiams. Be to, ant iš karto išdžiovintų grindų nelieka pėdsakų, dėmių.

Šiuo dulkių siurbliu itin paprasta naudotis. Jame yra įmontuota lengvai išimama dviguba vandens talpykla, kurioje purvinas vanduo atskiriamas nuo švaraus, taigi jums neprireiks dažnai keisti vandens. Bissell dulkių siurblys turi skaitmeninius mygtukus, kurie leidžia kontroliuoti visą valymo procesą. Tereikia pasirinkti valomo paviršiaus tipą.

„CrossWave“ yra galingas buities prietaisas (560 W), todėl pašalina net ir stipriai į kilimą „įsitvėrusius“ augintinių plaukus. Kadangi siurblys vertikalus, turi ratukus ir 7,5 m ilgio laidą, išsiskiria mobilumu.

Nešvarumams iš kambario kampų ir kraštų pašalinti rekomenduojame cikloninį įkraunamą dulkių siurblį Bissell „MultiReach“. Jis itin kompaktiškas, patogus naudoti, nes yra vertikalus, turi lanksčią rankenėlę – taigi dulkes po baldais ir kitose sunkiai prieinamose vietose valysite stovėdami.

Įkraunami „MultiReach“ elementai tarnauja apie 40 min., o jų įkrovimo statusą galite stebėti dulkių siurblio skaitmeniniame ekranėlyje.

Beje, Bissell „MultiReach“ turi ilginamąjį priedą, skirtą nešvarumų valymui virš grindų paviršiaus.

Balandį Bissell dulkių siurbliams taikome nuolaidas.

Krinona-logo

UAB „Krinona“

Aido g. 8, Šiauliai (PC AKROPOLIS, 1 a., Ventos alėja I-90, Tilžės įėjimas)

Tel. 8 685 20 168

Darbo laikas: I–VII 10–21 val.

www.krinona.lt

Reklama
Gabrielė Pastaukaitė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas