Konkurso “Švari kalba-švari galva” lyderės – septintokės iš Kuršėnų

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija vėl kvietė mokinius dalyvauti jubiliejiniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kuris šiais metais vyko jau dešimtą kartą. Simboliška, kad renginys sutapo su Lietuvių kalbos kultūros metais.

Konkurse, skatinančiame mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą, šiemet susirungė rekordinis moksleivių skaičius – iš viso dalyvavo beveik 15 tūkstančių moksleivių iš daugiau nei 500 mokyklų.

Kovo 20–24 dienomis nuotoliniu būdu interneto svetainėje buvo atliekamos I etapo užduotys, o balandžio 5 d. Vilniuje vyko antrasis konkurso etapas. Džiugu, kad atstovauti Šiaulių rajonui buvo pakviestos net trys moksleivės: septintokės Urtė Kiriliauskaitė iš Pavenčių mokyklos (mokytoja Dalia Lipskienė) ir Jonė Bagdanskytė iš Daugėlių pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalė Janušauskienė) bei devintokė Evelina Urbietytė iš Kužių gimnazijos (mokytoja Lilita Jankauskienė).

Finaliniame etape puikias gimtosios kalbos žinias parodė net dvi mūsų rajono moksleivės – jos tapo raštingiausios Lietuvos septintokės:

I vieta – Jonė Bagdanskytė iš Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos

III vieta – Urtė Kiriliauskaitė iš Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos

„Kalba – kiekvienos tautos išskirtinumo ženklas, tad turime ją labai branginti. Labai svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius“, – sakė sveikinimo kalboje švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

D. Lipskienės nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas