Muziejininkai renkasi Šiauliuose

Bemaž 200 muziejų vadovų ir kultūros įstaigų atstovų iš įvairių šalies kampelių susibūrė į dvi dienas Šiauliuose vykstančią, jubiliejinę, jau dvidešimtąją mokslinę-praktinę konferenciją ,,Fotografija Lietuvos muziejuose“. Kasmet vis kitame mieste organizuojamas muziejininkų suvažiavimas truks dvi dienas, jo metu pristatyta per 20 pranešimų.

Konferencijos tikslas – aktualizuoti fotografijos paveldą, saugomą Lietuvos muziejuose ir privačiose kolekcijose.Jubiliejinėje konferencijoje dalyvaus 23 pranešėjai iš įvairių Lietuvos muziejų, mokslo ir kultūros institucijų. Fotografijas kaupia, saugo, tyrinėja ir reprezentuoja kone kiekvienas Lietuvos muziejus, todėl pranešimų tematika labai įvairi: fotografijos istorija ir atmintis, rinkinių kaupimo strategijos ir sklaidos įvairovė, interpretacijų menas ir ekspozicijų inovatyvumas, nacionaliniai ir daugianacionaliniai kontekstai, fotografijos kūrėjų asmenybės ir fotografijos meno objektai.

Regionui konferencijoje atstovauja ir pranešimus skaito Šiaulių „Aušros“ muziejaus istorijos skyriaus vedėja Jovita Vilimaitienė („Fotografijos paveldo sklaida. Inovatyvios paslaugos muziejuose“) ir vienintelio specializuoto fotografijos meno ir technikos muziejaus Lietuvoje – Fotografijos muziejaus – vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė („(Per)kuriant fotografijos muziejų”).

Visi pranešimai bus publikuoti tęstiniame LMA leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 16.,,Fotografija Lietuvos muziejuose“. Konferenciją organizuoja Lietuvos muziejų asociacija ir Fotografijos muziejus. Renginį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Konferencijos dalyviai susipažins su Fotografijos muziejumi, jo veikla, eksponatų saugyklomis, rengiama nuolatine ekspozicija, apžiūrės parodą „Spalva Lietuvos fotografijoje“, aplankys Chaimo Frenkelio vilą ir joje įsikūrusį Restauravimo centrą, šiuo metu eksponuojamą tarptautinę parodą „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“.

LMA Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija nuo 1998 m. kasmet vis kitame Lietuvos muziejuje organizuoja konferencijas, skirtas muziejininkystės aktualijoms aptarti. Šios konferencijos – galimybė Lietuvos muziejininkams skelbti mokslinius tyrinėjimus, kurie yra sudėtinė muziejinio darbo dalis. Taip aktualizuojamas muziejinis paveldas, jo kokybiško išsaugojimo ir reprezentacijos galimybės.

Ketvirtadienį Chaimo Frenkelio viloje taip pat vyko LMA Švietimo sekcijos narių ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas ir diskusijos grupėse, vykdant LMA Švietimo sekcijos inicijuotą kultūros tyrimų projektą „Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos Lietuvos muziejuose būklės vertinimas ir rekomendacijų dėl jos gerinimo pateikimas“.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas