Muziejų naktis: Šiauliuose šurmuliavo tūkstančiai žmonių

Šiaulių gatvės seniai tiek matė žmonių, kiek šį šeštadienį. Žmonės ypatingai gausiai užplūdo muziejus. Kai kurie šiauliečiai muziejus lankė pirmą kartą gyvenime. Jiems tai buvo ypatinga patirtis.

Šiemet pramogų buvo kaip niekad gausu: duris atvėrė 11 muziejų. Tarptautinėje muziejų bendruomenės akcijoje Šiaulių „Aušros“ muziejus dalyvauja jau vienuoliktą kartą.

Šių metų „Muziejų naktis“ Lietuvoje organizuojama bendru pavadinimu „Rožės pražydėjimas tamsoj“, kuris buvo pasirinktas pagal to paties pavadinimo Romualdo Granausko pjesę. Ypatingą kūrinio pavadinimo metaforą galima sieti su bendrąja grožio idėja, rožė yra estetinio tobulumo vaizdinys, kultūros, meno simbolis, o muziejai saugo ne tik vertingiausius meno kūrinius, kultūrinius unikumus, bet ir dažnai yra įsikūrę gražiose erdvėse. Dar viena sąsaja – neįprastumas. Naktį muziejai nedirba, kaip ir nežydi rožės, tačiau gegužės 21-ąja muziejai atveria savo duris.

Galimybė vėlesniu paros metu apsilankyti muziejuose ir dalyvauti netradiciniuose renginiuose kasmet sulaukia vis didesnio lankytojų susidomėjimo: 2015 m. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose per vieną naktį apsilankė per 9 tūkst. lankytojų. Šiemet jų skaičius turėtų būti ne ką mažesnis.

V. Mirono nuotr.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 3

 1. Nesuprantu
  2016-05-22 10:26 Atsakyti Pranešti

  Ar įmanoma žiūrėti nuotraukų galeriją, atskirai nedidinant kiekvienos nuotraukos? Nerandu kaip :( O kalbant apie renginį, vakaras buvo nuostabus :)

  1. Vytenis
   2016-05-22 11:36 Atsakyti Pranešti

   įmanoma :)

  2. nu
   2016-05-24 12:29 Atsakyti Pranešti

   tikrai imanoma

Komentaro rašymas