Naujai sutiktus draugus išlydi su ašaromis

Šiauliuose viešėjo delegacijos iš Lenkijos, Slovakijos, Bulgarijos, Italijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos mokyklų. Tai tarptautinis ERASMUS+ projektas „Euconnectour“, kurio partneriai yra Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija. Projekto tikslas – turizmo informacija, savo miesto ir valstybės pristatymas ir reprezentavimas.

Tarptautiniame mokinių mainų projekte daug dėmesio skirta tarpkultūriniam ir socialinių kompetencijų ugdymui. Tai pirmasis projekto dalyvių susitikimas kartu su šioje veikloje dalyvaujančiais mokiniais ir darbuotojais. Mums Didžiulė garbė yra pradėti dvejus metus truksiančių veiklų maratoną Saulės mieste.

„Saulėtekio“ gimnazijoje svečiavosi 28 asmenys iš ES šalių. Dauguma atvykusiųjų gyveno šeimose. Projekto veikla – puiki galimybė visai bendruomenei: darbuotojams – pasidalinti gerąja patirtimi su savo kolegomis, mokiniams – susirasti naujų draugų, o projekto darbo grupei – reprezentuoti mokyklą, miestą ir valstybę. Pagrindiniai projekto koordinatoriai – Slovakijos Košicės miesto gimnazijos darbuotojai – negailėjo pagyrų „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenei už nepriekaištingą programą, kurioje nugulė visi projekto paraiškose išsakyti tikslai ir uždaviniai. Svečiai susipažino su mokykla ir visos Lietuvos švietimo sistema, daug dėmesio skirta gimnazijoje pasitvirtinusioms mokymo kryptims nuo pirmosios gimnazijos klasės (biomedicinai, sportui ir robotikai). Miestas pristatytas kaip jaunatviškas ir pramoninis, svečiai vyko į ekskursijas bei užsiėmimus „Rūtos“ ir „Gubernijos“ gamyklose. Lankėsi Viešojoje Šiaulių apskrities bibliotekoje.

Lietuva pristatyta kaip istorinio ir gamtos paveldo šalis. Aplankytas Vilniaus senamiestis, Trakai, Klaipėdos senamiestis ir Kuršių nerija. Stiprindami socialines kompetencijas mokiniai su mokytojais kartu gamino savo šalių tradicinius maisto patiekalus bei dalyvavo tautinėje vakaronėje, kur kartu linksminosi šokdami ir dainuodami.

Tokia veiklų gausa reikalauja jėgų ir motyvacijos, bet rezultatas nustelbia nuovargį. Mokinių ašaros išlydint savo draugus, mokytojų kontaktų apsikeitimas ir, žinoma, naujų projektų gairių formavimas ateičiai leidžia suprasti, kad nauda visapusė. Didžiuojamės savo gimnazijos bendruomene dėl nepriekaištingo darbo ir miesto bei šalies reprezentavimo.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas