Naujų vėjų LSDP Šiaulių skyriaus pirmininko rinkimai neįpūtė: vieni džiūgauja, kiti pyksta

Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių skyrius gyvena porinkiminėmis nuotaikomis. Balandžio 3 d. partija pirmajame ture savo balsais nulėmė, kas Šiauliuose LSDP vadovaus ateinančius dvejus metus. Rinkimų rezultatai netikėtumų nepateikė – jau ketvirtai kadencijai partijos Šiaulių skyriaus vairas patikėtas Edvardui Žakariui. Tiesa, kol vieni LSDP nariai sako esantys patenkinti rinkimais, kai kurie iš jų prasitaria, kad džiaugtis nėra dėl ko.

Edvardas Žakaris pirmininkaus dar vieną kadenciją

Vakar 14 kandidatų, siekiančių pirmininko posto, laukė partijos kolegų palankumo, tikėdamiesi būti išrinkti vadovauti LSDP Šiaulių skyriui. Didesne nei dviguba persvara rinkimus laimėjo jau šešerius metus partijos pirmininko pareigas einantis Edvardas Žakaris. Jis, suskaičiavus 90 delegatų balsus, surinko 30 balsų (51) daugiau už antroje vietoje likusią Floriną Varkalienę (21). Trečiasis su 16 balsų liko Vidmantas Norvaišas.

LSDP narys Justinas Sartauskas, paklaustas apie įvykusius rinkimus, sako rezultatais nenusivylęs. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys tikino, kad E. Žakaris, vadovaudamas partijai, kolegas sugeba suvienyti bendram tikslui.

“Esu patenkintas. Galvoju, kad gerai. Partija vieninga, moka susitelkti, kai to reikia”, – sakė J. Sartauskas.

Visgi politikas prasitarė, kad džiaugsmo čia ieškoti nereikėtų, nes tai bet kokiu atveju yra partijos sprendimas, kurį reikia gerbti: “Čia yra demokratija – kaip kolegos nusprendė, taip reikia ir priimti.”

Dėl pirmininko patirties ir naudos partijai J. Sartauskui antrino dar vienas kolega - Gedeminas Vyšniaukas. Ketvirtai kadencijai perrinktą LSDP Šiaulių skyriaus pirmininką jis apibūdino kaip žmogų, kurio patirtis šviesesnių laikų laukiančiai partijai gali atnešti teigiamų permainų.

“Patenkintas, aišku, patenkintas esu. Na, Žakaris – darbštus žmogus, turintis pakankamai patirties, ir tikrai tikimės, kad rezultatų pasieksime, – savo nuomonę atskleidė G. Vyšniauskas. – Tikimės geresnių rezultatų, nes, kaip žinome, buvo sunkus tas laikmetis mums. Tiek praeiti Tarybos rinkimai tikrai mums pakankamai sunkoki buvo, na, dabar tikėkimės, kad kažkaip susikonsoliduosime. Pirmininkas E. Žakaris darbštus yra, tikrai labai darbštus žmogus. Manau, kad atsitiesime.”

Dar viena pirmininko kadencija - ar ji tikrai teisėta?

Kitokią nuomonę apie šiuos rinkimus turėjo Domas Griškevičius. Socialdemokratas tiesiai šviesiai rėžė, kad tai, kas vyksta, yra farsas. “Senai naujas, naujai senas, ar ne?” – juokavo partijos narys, išgirdęs klausimą apie vakar įvykusius partijos pirmininko rinkimus. Tiesa, rimtai prakalbęs politikas buvo griežtas – tai, kas vyksta, netenkina daugumos politikų, tad imtis veiksmų – būtina.

“Tiesiog farsas. Nebijau to žodžio. Ką čia galima vertinti… Tai akivaizdus pažeidimas. Žmogus yra nusižengęs, bet gauna postą. Buvo nuspręsta, kad jis negali užimti vadovaujamų pozicijų, bet va… Farsas, vienu žodžiu”, – savo nuomonę dėstė LSDP narys.

Taip pat skaitykite: Etikos komisijos kirtis socialdemokratams: griežtai, griežčiau, griežčiausiai

Politikas atskleidė, kad nusivylimą jaučia ir daugiau žmonių, todėl artimiausiu metu bus ieškoma sprendimų situacijai keisti.

“Didžiulis nepasitenkinimas iš daugelio žmonių girdimas. Ir kitą savaitę rinksis partijų grupės, galvosime, ką daryti, nesitaikstysime ilgiau su tuo. Bet taip yra ne tik Šiauliuose”, – sakė D. Griškevičius.

Primename, kad praėjusių metų lapkritį Edvardui Žakariui buvo skirtas Etikos ir procedūrų komisijos papeikimas. Kaip tuomet teigė šios komisijos pirmininkas Donatas Augulis, papeikimas politikui skirtas dėl tęstinių, besikartojančių prasižengimų, į kuriuos nereaguojama. Priėmus šį sprendimą, nuo 2011 metų partijai vadovaujantis E. Žakaris į partijos renkamus organus negalėtų kandidatuoti 12 mėnesių. Tad kyla klausimas – kodėl į pirmininko kėdę vėl sės tas pats asmuo, atsidūręs Etikos ir procedūrų komisijos akiratyje? Pasak G. Vyšniausko, šis komisijos sprendimas įtakos rinkimams turėti negalėjo, nes jis yra neįsigaliojęs.

“Čia nieko bendro su juo nėra, nes jis šiuo atveju yra negaliojantis papeikimas, kol nėra respublikinės tarybos posėdžio priimto sprendimo. Jis kol kas yra neįsigaliojęs. Ir Edvardas jį yra apskundęs. Tad viskas čia yra gerai dėl to”, – apie pernai lapkritį Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos priimtą sprendimą ir šių rinkimų sąsajas kalbėjo LSDP partijos narys.

Etaplius.lt susisiekti su Donatu Auguliu kol kas nepavyko, tačiau jo komentarą pateiksime vėliau.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 2

  1. @@@
    2017-04-04 16:37 Atsakyti Pranešti

    Viskas gerai, aš irgi esu patenkintas. Raudonieji galutinai pasikas po lapais su tokiu vadovu. Savo padėjėjų nesugeba pasirinkti, vieni vagys ir sukčiai, tai ką gali partijos skyriui suvadovaut :)

  2. ir atsitik tu man taip
    2017-04-04 16:25 Atsakyti Pranešti

    Bebrai neuzleidzia poziciju musu miesto kudroje

Komentaro rašymas