Į skaitytojų pateiktus klausimus atsako REBEST nekilnojamojo turto konsultantai. REBEST – tai profesionalumas, patikimumas, veržlumas, sprendimų novatoriškumas nekilnojamo turto rinkoje. 

Norite parduoti ar pirkti būstą, žemės sklypą, negyvenamosios paskirties turtą? Ieškote patikimo partnerio, kuriam galėtumėte patikėti patalpų administravimą ar pasikonsultuoti investiciniais klausimais? REBEST siūlo būtent tai ko Jums reikia!

REBEST – tai nekilnojamojo turto ekspertų komanda, dirbanti Jums ir siekianti Jūsų užsibrėžtų tikslų. Įmonės veikla skaičiuojama nuo 1993 metų. 2004-aisiais įmonės ekspertai įsiliejo į nekilnojamojo turto rinką teikdami tarpininkavimo paslaugas. 2008-aisias rinkai pristatytas prekinis ženklas REBEST.

Kodėl rinktis REBEST?

Patirtis. Komandą sudaro ilgametę patirtį turintys nekilnojamojo turto ekspertai. Pasitelkus  patirtį ir įžvalgą REBEST sustiprino savo pozicijas tuo metu, kai nekilnojamojo turto rinką drebino sprogęs NT kainų burbulas.

Skaidrumas. Jokių papildomų sąlygų smulkiu šriftu! REBEST komanda dirba sąžiningai, nes tai neša didžiausią naudą tiek kompanija, tiek Jums. Geriausias to įrodymas – nuolat grįžtantys klientai ir besiplečiantis nuolatinių klientų ratas.

Patikimumas. Įmonei įteiktas Creditinfo sertifikatas “Stipriausi Lietuvoje 2012″, patvirtinantis, jog įmonė yra patikima, stabiliai veikianti ir laiku vykdanti finansinius įsipareigojimus.

REBEST tikslas įsigilinti į kiekvieno kliento poreikius ir pateikti geriausius pasiūlymus. Tačiau nevengiama ir pasidalinti įžvalgomis ir patirtimi su platesne auditorija.

 

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-12-29 15:29 | Ineta:
  Sveiki. gyvename ne santuokoje su draugu jau 4 metai. Dabar norim pirkti busta paimdami is banko paskola. paskola bus draugo vardu, nes imant kartu norimos pinigu sumos negauname, taciau as parduodu savo turta ir sumoku inasa bankui, net didesne jo dali. todel noriu klausti, ar igyta turta galesim iforminti kaip bendrasavininkai ?

  Atsako Asta Stasuitienė:

  Šiuo klasimu Jūs turėtumėte kreiptis į notarų biurą. Ten patars kokią sutartį susirašyti, kad būtumėte įsigytame bute kaip bendrasavininkai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-12-29 15:29 | Diana:
  Labas vakaras,gal galite pasakyti ar butini notariskai patvirtinti atsisakymai kaimynu,norint parduoti triju daliu kotedzo viena dali,kai yra trys bendrasavininkai?

  Atsako Vita Budreckienė:

  Taip, notaro patvirtinimai būtini.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-12-29 15:28 | Tadas:
  Laba diena. Turiu dali buto 2 k. bute, nera nustatytos naudojimosi tvarkos. Kitas bendrasavininkas nomuoja visa buta kitam asmeniui be mano sutikimo. Yra pakeista spina, as rakto neturiu. Be to laiko tame bute kovini suni irgi be mano sutikimo. Reguliariai moku mokescius uz savo buto dali. Prasau patarti kur man kreiptis? Dekoju.

  Atsako Aleksandras Samuilovas:

  Iš Jūsų klausimo turinio matosi, kad Jūs gerai išmanote susiklosčiusią situaciją. Vienintelis atsakymas būtų – kreiptis į juristą dėl klausimo išsprendimo su bendrasavininkiu arba su juo geranoriškai susitarti, naudojimosi tvarkos nustatymas jums vis tiek yra būtinas, o jį be specialistų nepasidarysite.. Smulkesniam konsultavimuisi NT klausimais prašome atvykti į mūsų biurą esantį Vilniaus g. 146 arba susisiekti mob.tel. 864658132.Atsako Aleksandras Samuilovas: Iš Jūsų klausimo turinio matosi, kad Jūs gerai išmanote susiklosčiusią situaciją. Vienintelis atsakymas būtų – kreiptis į juristą dėl klausimo išsprendimo su bendrasavininkiu arba su juo geranoriškai susitarti, naudojimosi tvarkos nustatymas jums vis tiek yra būtinas, o jį be specialistų nepasidarysite.. Smulkesniam konsultavimuisi NT klausimais prašome atvykti į mūsų biurą esantį Vilniaus g. 146 arba susisiekti mob.tel. 864658132.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-08-02 21:30 | Tomas:
  Labas vakaras. Ar reikia mokėti nekilnojamo turto mokestį įsigyjant namą sode, kurio vertė 21000 Eur?

  Atsako Asta Stasuitienė:

  Laba diena, turto mokesčio mokėti nereikia.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-08-02 21:08 | Aurelijus:
  Laba diena, esu bendrasavinkas zemes ukio paskirties sklypo kurio dydis daugiau nei 10 ha. Man priklausanti dalis yra maziau nei 10 ha. Noriu pateikti pasiulyma ispirkti dalis is kitu bendrasavininku.Ar turiu teise isigyti is kitu bendrasavinku dalis? Ar reikia kokio nors leidimo? Kaip tas leidimas butu isduodamas jei jo reikia? Ar gali kiti bendrasavininkai tokioje situacijoje parduoti zemes treciajai saliai?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, jeigu, norite įsigyti žemės sklypo dalį, kurios esate bendrasavininkas ir bendrame plote, žemės sklypas nebus didesnis nei  10 ha, Jūs  galite atlikti pirkimą be jokių papildomų pažymų. Tačiau, jeigu bendras plotas bus didesnis nei 10 ha, Jums reikalinga pažyma iš žemėtvarkos, kurios rajonui priklauso Jūsų žemės sklypas. Bendrasavininkai gali parduoti savo žemę trečiąjai šaliai jeigu ji pasiūlys tokią kainą, kurios Jūs mokėti nesutiksite. Tačiau esant situacijai, kuomet Jūs teisiškai negalite turėti daugiau nei 10 ha, Jūs negalite atlikti sanodorio ir nebus preteksto užginčyti sandorį. Patarimas – išsilaikykie ūkininko pažymėjimą ir galėsite įsigyti didesnius plotus nei 10 ha.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-08-02 20:42 | Janina:
  Laba diena, kiek galetu kainuoti kaimo sodyba Druskininku sav. ( 7 km nuo Druskininku) (namas, ukio paskirties pastatai, sulinis) su patogumais( vandentiekis kaimo, kanalizacija vietine). Name yra tualetas, duso kabina,karstas vanduo ruosiamas elktra ir nuo krosnies, centris sildymas ir krosnis, plotas apie 80 kv.m.Netoli sodybos daug ezeru, miskas, prie plento. Viesuojo transporto stotele apie 200 m.Namas priziurietas. Statybos metai 1963. Medinis.Aciu.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Norint nustatyti realią pardavimo kainą, reikia pamatyti objektą.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-08-02 20:33 | Janina:
  Laba diena, noriu suzinuoti uz kiek realiai galima parduoti zemes ukio paskyrties sklypa Druskininku sav.Zeme sklype yra misko( juodalksnis, pusis ir kt.), pusu kirsti dar negalima.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Norint nustatyti realią pardavimo kainą, reikia pamatyti objektą ir dokumentus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-31 21:24 | Audrone:
  Padovanojau dukrai ,verciant tevui 5 metuku puse namo.Dabar jai 26 ji nepersiima turto mano dovanoto,nes gyvena uzsienyje.Namas netvarkomas,ar galiu atsiimti dovanojima?

  Atsako Indrė Pakarnė:

  Dovanotą turtą galima atsiimti teisiniu būdu, susitarus abiems šalims.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-31 09:20 | Alicija:
  Labas. Noriu sesei padovanoti žemės sklypą, ar reikės mokėti mokesčius valstybei. O gal geriau kitą sandorį forminti.

  Atsako Aleksandras Samuilovas:

  Šeimos nariui dovanojimas yra neapmokestinamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-30 21:06 | Mazvydas:
  Laba diena, Turiu zemes ukio paskirties sklypa ir noriu joje statyti pirti, kuria veliau planuoju nuomoti zmonems. I kokia paskirti tureciau keisti zemes sklypa: gyvenamoji valda ar komercinei veiklai ar kt?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, galimi keli variantai. Jeigu sklypo plotas didesnis nei  50 a, galite nekeisti paskirties, o tiesiog įkurti ūkininko sodybą, kurioje vykdysite atitinkamą veiklą. Jeigu sklypas yra prie vandens, galite keisti paskirtį į rekreacinę, kurioje taip pat įkursite poilsio namus, skirtus komercinei veiklai. Jeigu yra galimybė keisti į namų valdą, tuomet keiskite į minėtają paskirtį. Bus mažiausi apribojimai statybai, o veiklą vykdyti galėsite.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2016-01-05 10:19 | Vijola:
  laba diena norejau pasiteirauti. kaip rasomas prasymas lietuvos teismui gauti leidima namo dovanojimui dukrai esant nepilnameciui sunui kuris turi gyvenama vieta kuria reikia prirodyti?

  atsako Asta Stasuitienė:

  Sveiki, prašymo pavyzdį galima rasti internete www.teismai.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2016-01-05 10:19 | Ema:
  laba diena! Pries 2 metus tevai padovonavo man buta. Seimoje yra 2 vaikai,as ir mano brolis. Bet tevai nusprende padovanoti buta man. Sudarem dovanojimo sutarti. Bet brolis yra nepatenkintas ir grasina man kad po tevu mirties pados i teisma ir uzgincios dovanojima. Ar gali mano brolis uzgincioti tevu dovanojimo sutarti po tevu mirties? Aciu uz demesi. Lauksiu jusu atsakymo.

  atsako Vita Budreckienė:

  Pagal dovanojimo sutartį butas yra Jūsų ir užginčyti negalima.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2016-01-05 10:18 | Rimas:
  Laba diena.Santuokoje pragyvenom virs 20m,santuokoje bendras turtas yra garazas ir butas ,garazas yra mano vardu,butas vyro vardu,.Ar ilgai trunka perasyt vyrui garaza,o vyras man buta ir kiek tos paslaugos kainuoja..

  atsako Asta Stasuitienė:

  Sveiki, jeigu buto ir garažo dokumentai yra tvarkingi, perrašymą galima sutvarkyti per 2 darbo dienas. Dėl įkainių kreipkitės į bet kurią notarinę.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2016-01-05 10:18 | Simona:
  Pardavineju buta kuri isigijau daugiau kaip pries 3 metus, bet nesu dar jame deklaruotas, parduodu nes perku kita didesni, bet gaunasi taip, kad naujaji isigysiu anksciau (skolinuosi) nei parduosiu dabartini, ar reikes moketi pelno ir kitus mokescius? VMI lyg teigia kad nereikes jei nusiperku kita buta ir deklaruoju save ten per metus.

  atsako Vita Budreckienė:

  Dėl nekilnojamojo turto apmokestinimo pasiteiraukite VMI tel .nr. 1882.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2016-01-05 10:18 | rita:
  laba diena, yra vienas žemės planas 16a. Ar gali tėvas testamente užrašyti žeęe dviems vaikams? Ar reikėtų daryti du planus? Ačiū.

  atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, taip testamente gali žemė būti užrašyta abiems vaikams. Jie taps sklypo bendrasavininkais, kuriems priklausys atitinkamos sklypo dalys.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-12-29 15:46 | Vyrautas:
  Laba diena, 10 butų name du bendrasavininkai, antros eilės pusbroliai 2010 m. sudarė išlaikymo iki gyvos galvos sutartį butui, 2015 m. rentos gavėjas mirė, testamentu palikdamas butui priklausančią palėpę (sutartis dėl jos įsigijimo buvo vėliau įforminta). Šiuo metu norime parduoti butą kartu su palėpe, ar reikės mokėti mokesčius ir kokius. Ačiū už atsakymą

  Atsako Vita Budreckienė:

  Už butą mokesčių mokėti nereikės, bet už palėpę gali tekti. Nereikės tik tokiu atveju jei palėpės pardavimo kaina yra mažesnė nei įsigijimo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-13 21:33 | Antanina:
  Jeigu perku butą varžytinėse, o savininko skola bankui didesnė nei buto pardavimo kaina. Ar nėra grėsmės, kad su butu perimsiu jo skolą?

  Atsako Andrius Laurinaitis:
  Reikia tikslintis pas antstolį, kokiomis sąlygomis yra skelbiamos varžytinės. Dažniausiai skolos nepereina. Skolos likutis lieka pardavėjui.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-13 16:41 | Viktoras:
  Mano mama skiriasi, jai atitenka 2/4 namo. Kaip jai parduoti 2/4 namo (1/4 namo yra kaimyno, o 1/4 atitenka mano tėvui), jei mano tėvo ir mamos namas yra bendras (įėjimas tėvo pusei o šildymas mūsų)?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Jūs turite bendru susitarimu nusistatyti naudojimosi tvarką. Tuomet aiškiai bus matyti, kam kokia dalis priklauso. Jeigu bendrasavininkai nepareiškia pirmumo teisės pirkti turto už Jūsų nustatytą kainą, galite parduoti namo dalį trečiajam asmeniui.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-13 16:30 | Lolita:
  Gyvenu Ispanijoje, turiu butą Lietuvoje, kurį parduodu. Žadu grįžti Lietuvon ir pirkti Kaune butuką. Kokio dydžio turto mokestį procentais reikia mokėti perkant, jei buto kaina yra 40,000 eur. Ispanijoje, nesvarbu kokį nekilnojamą turtą bepirktum reikia sumokėti 10 procentų nuo perkamo būsto pardavimo sumos. O Lietuvoje?

  Atsako Donatas Juškėnas:
  Lietuvoje turto mokestis yra mokamas turint komercines patalpas (mokamas kas metus) ir turint turto kuris viršija 220 000 eurų (fiziniam asmeniui). Nuo sandorio nėra mokama 10 procentų. Yra tik notarių veiksmų , kurie priklauso nuo sandorio sumos.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-12 14:48 | Nijolė:
  Kokiu būdu užsienio pilietis gali įsigyti būstą Lietuvoje, kokių dokumentų ir leidimų tam reikia, gal yra koks nors dokumentas apie tai?

  Atsako Indrė Pakarnė:
  Užsienio piliečiui į pastatus ir patalpas nėra jokių ribojimų įsigyti nuosavybės teises LR. Ribojimas yra su žemės sklypu, priklausomai kokios pilietybės yra įgijėjas. Reikia kiekvieną atvejį žiūrėti atskirai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-10 17:06 | Robertas:
  Noriu pirkti žemės sklypą su įregistruotais dviem pastatais. Noriu sužinoti, kokių dokumentų turiu reikalauti, kokie matavimai turi būti atlikti?

  Pirmiausiai statiniai turi būti įregistruoti Registrų centre. Tai galite matyti registrų centro pažymoje. Perkant turite gauti ne tik sklypo planus, matyti registruotus objektus, bet privalote gauti ir statinių planus.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-10 16:16 | EDITA PETRAUSKIENE:
  Gyvenau bute su šeima ir buvom deklaruoti apie 17 m., bet tas butas buvo kreditinis ir mamos vardu. Šį laikotarpį gyvendami mokėjome visus mokesčius ir kreditą. 2014 m. man mama perleido likutį pajaus ir perrašė butą mano vardu. Išmokėjus pajų, aš butą pardaviau 2014 m. mažesne nei rinkos kaina (buto vertė nustatyta registrų centre). Gautą pinigų sumą investavau į namo statybą. Noriu paklausti kokius mokesčius man reikės mokėti valstybei? Turiu du nepilnamečius vaikus.

  Atsako Vita Budreckienė:
  Šiuo klausimu Jums reikėtų pasikonsultuoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-10 14:09 | juozas:
  Keturi bendrasavininkiai lygiomis teisėmis kaimo vietovėje valdantys 10 ha žemės plotą, norėtų dalį (apie 3 ha) atskirti ir parduoti. Kaip tas daroma?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Bendrasavininkai turi pirmumo teisę įsigyti parduodamą 3 ha sklypo dalį. Jeigu jie nenori pasinaudoti šia pirmumo teise, apie tai privalo raštiškai informuoti notarą. Parduoti galite nustatę sklypo naudojimosi tvarką, nenustatę naudojimosi tvarkos arba sklypą padalinę į dvi dalis. Pirmu atveju, pagal esamą sklypo planą, pažymima, kurią sklypo dalį norite parduoti. Pažymėjimas plane įregistruojamas, tuomet vykdomas pardavimas būtent numatytajai daliai. Naujas savininkas tampa viso sklypo bendrasavininku, tačiau valdo tik jam nustatytą dalį. Antru atveju, sklypo dalis nėra pažymima. Vykdomas pardavimas dalies (pvz. 3/10 nuo viso sklypo) ir naujas savininkas tampa viso sklypo bendrasavininku, tačiau valdo tik dalį sklypo, nors kuri tai dalis niekur nėra įforminta. Trečiu atveju, sklypas dalinamas į dvi dalis, suformuojami nauji sklypai ir įregistruojami du nauji turto vienetai. Pirkėjas  tampa vieninteliu naujo sklypo savininku. Visus darbus, susijusius su sklypo koregavimais ir , atlieka įvairios matininkų įmonės, sandorius tvirtina notarai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-09 23:48 | Edita:
  Parduodame žemę, kurioje yra nuomininkas. Pirkėjas su nuomininku pirkti nenori. Ar galima parduoti žemę nutraukiant nuomos sutarti, ir kad nuomininkas po pardavimo galėtų nusiimt derlių? Ir vidutiniškai per kiek laiko būtų galima sutvarkyti pardavimo dokumentus?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Nuomininkui nepareiškus pirmumo teisės įsigyti žemės, Jūs galite parduoti ją trečiajam asmeniui. Jeigu pirkėjas sutinka su šia sąlyga, tuomet sandoriui jokių kliūčių nėra. Tiesiog Jūs turite į pirkimo-pardavimo sutartį įtraukti šią informaciją ir nustatyti terminus bei dirbamus plotus. Visi žemės ūkio sklypų pardavimai vykdomi per Nacionalinę Žemės Ūkio tarnybą. Ji siunčia pasiūlymus kaimynams ir nuomininkams. Jeigu niekas nepareiškia noro pirkti už Jūsų įvardytą kainą, galite parduoti žemę savo nuožiūra. Šis procesas užtrunka 25 darbo dienas, vėliau pardavimas vykdomas standartine tvarka.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-09 13:22 | VIKTORIJA:
  Sklypas įsigytas prieš 10 metų, leidimas namui statyti išduotas 2014 m. noriu parduoti namą kaip nebaigtą statybą. 5 m. laikotarpis skaičiuojamas nuo sklypo įsigijimo datos ar nuo namo pridavimo? Jei reikės mokėti pajamų mokestį tai galima atskirti sklypo vertę ir namo vertę ir tik nuo namo kainos atskaičius išlaidas mokėti GPM?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Šiuo atveju GPM mokestis bus skaičiuojamas nuo namo pridavimo, kadangi parduodate ne tik sklypą, bet ir naują statinį. Įregistruotas statinys bus atskiras objektas, turintis savo unikalų numerį ir savo vertę. Taigi parduodant, mokestis gali būti taikomas tik nuo namo vertės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-08 08:53 | Edita:
  Jei vyras gavo dovanų butą, ar jis gali padovanoti savo žmonai būtą?

  Atsako Vita Budreckienė:
  Taip. Gali.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-07 15:26 | Edita:
  Močiutė padovanojo man (anūkei) 5 sklypus 2015m. Vieną iš jų noriu parduoti. Ar reikės valstybei mokėti mokesčius?

  Atsako Andrius Laurinaitis:
  Dovanojamą turtą reikia išlaikyti penkis metus. Jei norima parduoti anksčiau, reikės mokėti pajamų mokestį. Mokestis mokamas nuo skirtumo kiek buvo įvertintas dovanojamas turtas ir kokia yra pardavimo kaina. Jei dovanotas turtas yra įvertintas brangiau nei parduodamas, gyventojų pajamų mokestis gali būti ir netaikomas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-07 11:05 | Arnas:
  Man močiutė nori padovanoti namą su žeme. Kiek kainuotų sutvarkyti visus dokumentus ir kiek laiko trunka visas šis procesas?

  Atsako Vita Budreckienė:
  Dovanojimą tvarko notaras. Dokumentai sutvarkomi vieno apsilankymo pas notarą metu. Jums tereikia paskambinti į notarinę, kur paskirs laiką susitikimui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-06 22:11 | Juozas:
  10 metų gyvenu užsienyje. Į Lietuvą grįždavau 1 kartą per metus. Lietuvoje turiu seną sodybą su senu namu. Niekas negyvendavo, būdavo kaip pijokų užeiga. Grįžęs rasdavau bordaką, galų gale grįžęs radau įvirtusį gevelį. Nebeiškentęs, namą nugrioviau, draugai padėjo realizuoti visas atliekas, bet bėda, jokio griovimo leidimo nepasiėmiau. Dabar yra taip: dokumentuose namas yra, o realiai jo nebėra, švaru gražu. Likę tik pamatai, elektrą atjungiau, su elektrikais suderinta, vandeni tai pat, užblokuotas žemėje. Kaip man dabar daryti, kur pakeisti dokumentus, kad galėčiau parduoti sodybą su nugriautu namu. Arba kitu atveju, jei kada planuočiau statyti ant tu pačių pamatų (bet iki 80 m2 namuką, kur nereikia statybos leidimo)?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Prieš atliekant griovimo darbus, pirmiausiai tam turi būti paruošiamas nesudėtingas projektas ir gaunamas leidimas griovimui. Nugriovus statinį, atliekami kadastriniai matavimai ir įregistruojamas sklypas su pamatais arba tuščias sklypas. Jūsų atveju patarčiau kreiptis pirmiausiai į architektą, o tik po to į savivaldybę. Architektas Jums turėtų patarti, kaip išspręsti iškilusią problemą. Statant namą iki 80 kv.m Jums reikalingas nesudėtingas projektas, o statybos leidimas nėra būtinas. Nebent namas būtų statomas ar rekonstruojamas kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje, tada reikėtų rašytinio pritarimo supaprastintam statybos ar rekonstarvimo projektui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 13:30 | Angelė:
  Po savininko mirties pagal dovanojimo sutartį butas atiteko sutuoktinei. Moteris nori butą parduoti, bet notarė jai pasakė, kad ji tai gali padaryti po penkių metų arba dabar, bet turės valstybei sumokėti 30 proc. Ar tiesa? Kokia kita išeitis, nes 30 proc. yra didelė suma nuo buto pardavimo.

  Atsako Indrė Pakarnė:
  Pardavėjas valstybei turi sumokėti 15% Gyventojų pajamų mokestį tokiu atveju, jei po paveldėjimo turto neišlaikė 5 metus ir, jei turtas yra parduodamas brangiau nei paveldėjimo dieną buvo nustatyta jo kaina. Kita vertus gali parduoti, bet paveldėtame turte pats pardavėjas turi būti deklaruotas ne mažiau kaip 2 metus, tada jokių mokesčių nėra.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-06 22:08 | brigita:
  Paveldėtas namas ir jis priklauso 4 broliams. Visi trys broliai nori padovanoti savo daly vienam broliui. Ar reikia kai dovanoja savo daly broliui kad jis dalyvautų kartu?

  Atsako Vita Budreckienė:
  Taip, brolio dalyvavimas būtinas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 13:19 | Aušra:
  Padovanojau sūnui butą. Ar jam reiks mokėti valstybei 15 procentų, jeigu norės jį parduoti greičiau, nei už 5 metų?

  Atsako Vita Budreckienė:
  Jei sūnus deklaruotas tame bute daugiau nei dveji metai, arba deklaruotas tame bute metus laiko su sąlygą, kad jei per ateinančius metus įsigys nekilnojamojo turto, arba, parduodant butą, suma neviršys dovanojimo sutartyje nurodytos dovanojimo sumos- 15 proc. mokesčio mokėti NEREIKĖS.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-06 12:44 | Raimonda:
  Vyras man padovanojo jo paveldėtą žemę. Ar galiu ją iš karto parduoti. Ar reikės mokęti pelno mokestį?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Jeigu žemę parduosite brangiau negu ji įkainuota dovanojimo metu, nuo skirtumo bus taikomas GPM.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 10:30 | Gintare:
  Vyro tėvai dovanoja žemę namo statybai. Kaip visa tai įforminti notariškai? Ar reikės mokėti kažkokius mokesčius deklaruojant?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Dovanojimą kaip ir kitus neklinojamojo turto pirkimo-pardavimo sandorius tvirtina notarai. Jeigu dovanojimas vykdomas artimam asmeniui (jūsų vyrui), sandoris nėra apmokestinamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 19:52 | Aine:
  2012m. gegužės mėn. kartu su sese įsigyjome butą pusiau, lygiomis dalimis. Dabar noriu nupirkti jos dalį. Buto vertė pakilo dėl atliktos rekonstrukcijos. Ar jai reikės mokėti pelno mokestį? Šiuo adresu ji registruota nuo įsigijimo datos.

  Atsako Vita Budreckienė:
  Reikia patikslinti ar rekonstrukcija tai tik remontas ar ir dokumentaliai įforminta. Jei tik remontas - pelno mokesčio mokėti nereiks. Pasikonsultuokite VMI informaciniu tel. numeriu 1882.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-01 22:49 | reginure:
  Ar galiu dovanoti iš valstybės nupirktus 3 ha? Pirkau balandžio mėn.

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Jeigu registrų centro pažymoje nėra įrašo apie draudimą disponuoti turtu, jūs galite parduoti turtą bet kada.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 18:24 | Tadas:
  Su gyvenimo drauge nesam santuokoje, norim pirkti salyginai brangią sodyba. Kokią reikėtų pasirašyti sutarti, kad abu, jei neduok DIE' atsitiktų kas, neliktume vienas kito nuskriausti.

  Atsako ASTA STASUITIENĖ:
  Jūs turite abu dalyvauti pas notarą ir pirkimo-pardavimo sutartyje būsite įtraukti kaip bendrasavininkiai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-02 14:45 | Erikas:
  Kokių dokumentų man reikia norint parduoti močiutės žemę su namuku. Ji sutinka su tuo. Šiuo metu ji gyvena senelių namuose.

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Priklauso ar tai gyvenamosios paskirties sklypas ar žemės ūkio. Parduodant turtą būtini dokumentai: žemės sklypo ar sklypų planai patvirtinti žemėtvarkos ir registrų centro, namo kadastrinė byla, pirminiai įsigijimo dokumentai. Jeigu močiutė nėra veiksni, parduodant reikalinga psichiatro pažyma. Jeigu psichiatras neišduoda pažymos, jums reikia tvarkytis globą vaiko/vaikų vardu.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-01 18:17 | Lina:
  Mirus motinai paveldėjau sodybą kaime. Sodybos dokumentus susitvarkiau. Liko neišspręstas klausimas dėl žemės. Mama nuosavos žemės neturėjo, nuomojosi iš valstybės. Aš nuvykusi į Užpalių seniūniją (Utenos raj.) parašiau pareiškimą nuomos pratęsimui ir išsipirkimui, bet taip ir nesulaukiau jokio atsakymo, kadangi vyko reorganizacija, žemėtvarkos skyrius buvo iškeltas į Uteną. Buvau nuvykusi pasiklausti, kodėl negaunu nuomos sutarties, bet tuo metu nebuvo specialisto ir vėl niekas nieko nepaaiškino. Dabar žemė aplink sodybą išsinuomojo kitas žmogus. Aš pati šiuo metu esu išvykus į užsienį, čia dirbu. Ką man reikėtų daryti, kad atgaučiau žemę, nuomotą mamos?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Priklauso nuo to, kas buvo užfiksuota nuomos sutartyje. Ar pasikeitus nuomininkui, nuoma automatiškai pratęsiama ar ne. Jeigu žemėtvarkos skyriuje atsakymo negaunate, kreipkitės su senąja nuomos sutartimi į juristą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-01 18:15 | Asta Mockiene:
  Mes su vyru gyvename Anglijoje jau 10 m. Šiemet gegužės 10 d. vyras žuvo motociklo avarijoje. Jo vardu Lietuvoje yra garažas. Kur kreiptis norint perrašyti mano vardu?

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Šiuo klausimu pasidomėkite Lietuvos ambasadoje Anglijoje arba turite kreiptis į notarą, kuris tvarkys paveldėjimo dokumentus Lietuvoje. Notaro pasirinkti negalima, jis yra priskiriamas pagal gyvenamąją vietą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-01 16:15 | Gvidas :
  Ar imant būsto paskolą galima būtų kaip užstatą panaudoti žemę?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Sveiki, žemės užstatymas yra galimas, tačiau bankas ją kredituos ženkliai mažesniu procentu, nei gyvenamajį turtą.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-07-01 09:15 | Ilona:
  2012 gruodį pirkau nebaigtos statybos namą (47 proc. baigtumas). Tame name gyvenamą vietą deklaravau 2013 sausį. 2015 vasarį namas priduotas, užregistruotas registrų centru. Šiuo metu namą norėčiau parduoti, ar reikės mokėti mokesčius (neišlaikius turto 5 metus)?

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Turto išlaikymas skaičiuojamas nuo namo pridavimo datos. Jūsų atveju nuo 2015 m.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-30 22:08 | aina:
  sveiki noriu paklaust ,ar galima buta su skolomis padovanoti kitam asmeniui?

  Atsako REBEST:
  Galima padovanoti, jeigu nėra areštų.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-30 22:08 | aina:
  Atsako ASTA STASUITIENĖ: sveiki noriu paklaust ,ar galima buta su skolomis padovanoti kitam asmeniui?

  Galima padovanoti, jeigu nėra areštų.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-30 20:09 | Mindauas:
  Ka daryti jai negaliu nupirkti sodo kurio paskirtis yra ukine zeme , nes mano zmona yra rusijos pilete. kokie galimi varijantai?

  Atsako ASTA STASUITIENĖ:
  Vienas iš variantų - povedybinė sutartis, detalesnės informacijos kreipkitės į notarą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-30 15:35 | oksana:
  Laba diena. Norėčiau paklausti. Parduodu butą kuris man dovanotas 2011m. (dar nėra praėja 5metai) ar turesiu valstybei sumokėti 15proc.? Ar turi tam įtakos kokia bus rašoma suma (didesnė ar mažesnė už įvertinta registrų centre)? Ačiū

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Taip, suma turi įtakos, jei bus didesnė negu nurodyta dovanojimo sutartyje, tai jums parduodant nuo skirtumo reikės susimokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-30 11:47 | Linas:
  Laba diena. Noriu imti iš banko paskolą namo remontui, bet jis stovi ant valstybinės žemės. Bankui reikia kad išsinuomočiau žemę iš valstybės o paskui nuomos teisę įkeisčiau. Ar valstybė leis tai padaryti?

  Atsako ANDRIUS LAURINAITIS:
  Reikia kreiptis į žemėtvarką, kiekvienu atveju jie svarsto individualiai, bet dažniausiai leidžia taip daryti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-29 18:04 | Donatas:
  Ar užsienyje notariškai išduotas įgaliojimas LR piliečiui galioja Lietuvos Respublikos teritorijoje, kai tokį įgaliojima prašė išduoti užsienio pilietis užregistruotam registre jo vardu namui, kuris yra faktiškai jungtinė šeimos nuosavybė ir po skyrybų turtas padalintas nebuvo, bet įrašytas registre

  Atsako ANDRIUS LAURINAITIS:
  Įgaliojimas išduotas bet kurioje ES valstybėje galioja, bet dėl nepadalinto turto pardavimo reikės bendrasavininko sutikimo ir kitų dokumentų.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-26 22:26 | Virginija:
  Noreciau suzinoti, kaip parduoti dovanota nama, jei name yra daugiau registruotu asmenu,ar reikes ju sutikimo?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Jeigu registruoti asmenys nėra bendrasavininkai, jų sutikimo nereikės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-26 10:36 | Danutė:
  Ar reikia notariškai patvirtintį, kai pavedimu sūnui padovanojau 58000,00 Eur piniginių lėšų?

  Atsako Vita Budreckienė:
  Notariškai patvirtinti reikia tik tuo atveju, jei sūnus norės įsigyti kilnojamo/nekilnojamo turto ir VMI pareikalaus paaiškinti iš kokių lėšų tas turtas buvo įsigytas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-25 21:25 | Dainius:
  kiek laiko turi praeiti nuo nekilnojamo turto isigijimo dienos,kad butu galima ji uzstatyti kaip uzstata bankui paskolai gauti

  Atsako INDRĖ PAKARNĖ:
  NT galima užstatyti, nepaisant to kiek laiko jis yra Jūsų nuosavybė. Tačiau ar Jums leis užstačius turtą gauti paskolą, priklausys nuo kitų aplinkybių, pvz.: nuo gaunamų pajamų.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-25 17:37 | Santa:
  issiskyriau su savo vyru pries 16 metu, turto dalybu nebuvo. Turejau 3h zemes ant savo vardo, po keliu metu jis man paprase perrasyti jam, nesutikau. Neturiu jokiu dokumentu irodanciu kad turiu zeme. Ar jis galejo persirasyti zeme ant savo vardo be mano sustikimo? Kur reiktu kreiptis del dokumentu issiemimo? Labai dekoju:)

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Jeigu sklypas tikrai buvo jūsų, be jūsų sutikimo niekaip negalėjo persirašyti žemės. Informaciją apie jūsų turimą turtą bei turto nuosavybės dokumentus galite gauti Registrų centre.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-25 09:57 | Donatas:
  Sveiki, noriu paklausti po Notarinės buto pirkimo pardavimo sutarties pasirašymo kiek laiko pirkėjas gali reikšti pretenzijas pardavėjui dėl įsigyto turto? ir ar gali kreiptis į teismą dėl sandorio anuliavimo be rimtos priežasties?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Jeigu sklypas tikrai buvo jūsų, be jūsų sutikimo niekaip negalėjo persirašyti žemės. Informaciją apie jūsų turimą turtą bei turto nuosavybės dokumentus galite gauti Registrų centre.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-24 11:49 | DALIA PETRUKAITIENĖ:
  Laba diena, noriu pasiteirauti - pabeldejome su seserim mamos buta 2015 m..Kada galečiau parduoti savo dali jai?

  Atsako ASTA STASUITIENĖ:
  Sveiki, galite parduoti savo dalį, kad ir dabar, už paveldėjime nurodytą vertę.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-21 19:07 | sergejus:
  sveiki. gyvenu bendrabutyje(blokas dvieju kambariu),su kaimynais turime bendra toleta ir vone,ar gali kaimynai isnuomuoti savo kambari nesuderine su manim.

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Taip, gali. Jūsų sutikimo nereikia.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-21 16:34 | judita:
  laba diena. vyras turi valdiska busta. zadam ji issipirkti. ar imanoma paskui ji bandyt parduot iskart? nes esam girdeja kad reiktu laukt 3 metus.

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Galima parduoti ir neišlaikius 5 metų. Tačiau, jei parduosite brangiau nei buvo įsigyjamas butas, turėsite susimokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-20 19:09 | Vladas:
  Paveldėtas turtas (sodyba Molėtų rajone) - tik septinta dalis, joje pastoviai niekas negyvena, mes registruoti ir gyvename kitame mieste, į sodybą nuvažiuojame tik pasimaudyti ežere kelis kartus per vasarą. Ar gali "Molėtų Švara" reikalauti iš mūsų sudaryti atliekų tvarkymo sutartį (mums priklauso 7-ta dalis ir tik dabar gavome laišką ir tai per kitus žmones) ? Ačiū

  Atsako ANDRIUS LAURINAITIS:
  Mokestį už šiukšles kiekviena savivaldybė surinkinėja skirtingai. Vienos savivaldybės mokestį taiko pagal gyventojo registracijos vietą, kitos savivaldybės taiko pagal gyvenamąjį plotą. Jei jusų savivaldybė taiko pagal gyvenamą plotą, jums teks susimokėti už šiukšles.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-20 15:59 | A:
  Laba diena, noreciau pasiteirauti, kokius mokescius (notarui, valstybei ar kitoms institucijoms) reikia moketi, norint 1) parduoti paveldeta namo dali su sklypu (visa dali man priklausancia) mieste broliui? 2) parduoti paveldeta namo dali su sklypu (visa dali man priklausancia) mieste treciam asmeniui (t.y. ne giminaiciui)? 3) padovanoti paveldeta namo dali (visa dali man priklausancia) su sklypu broliui? 4) padovanoti paveldeta namo dali su sklypu (visa dali man priklausancia) treciam asmeniui? Namas su sklypo paveldetas 2015 geguze po mamos mirties - testamento nebuvo, tevas mires daugiau nei 10 metu, paveldeta mamos dalis lygiom dalim man ir broliui. Man taip pat priklauso to pacio namo ir sklypo dalis pagal testamenta is mociutes, paveldata 2007 metu pabaigoj. Kaip suprantu, kazkuriais atvejais man reiketu moketi 15% GPM, kuriais? Ir nuo kurios sumos? Pardavimo atveju, atrodo, kad reikia moketi 0.045% mokesti notarui nuo parduodamos sumos? Ar tos pacios salygos parduodant broliui ir parduodant ne giminaiciui? Dar yra Registru centro mokesciai, kokio dydzio? Ar yra kitokiu mokesciu?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Jeigu turtas yra išlaikytas ilgiau nei 5 metus, mokėti 15 proc. GPM nereikia. Jeigu turtas parduodamas pigiau nei nurodyta paveldėjimo sutartyje, tuomet, nepriklausomai jis išlaikytas ar ne, mokestis nėra taikomas. Dovanojant turtą artimam asmeniui, sandoris nėra apmokestinamas. Dovanojant trečiajam asmeniui, dovanojimas yra apmokestinamas.
  Notarinės išlaidos yra tokios, kokias ir paminėjote, papildomai pridedant išlaidas už pažymų patikras.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-19 15:17 | Gediminas:
  sveiki, turiu 6 ha sklypa, 2007m buvo parengtas specialusis planas toje teritorijoj, (kurioje yra sklypas) zemes ukio paskirties keitimui is zemes ukio i namu valdos, bet paziurejus i dabartini Kauno raj. pletros plana, matosi, kad sis sklypas nepatenka i pletros zona. norejau paklausti: Kokiu dokumentu turiu vadovautis? ir ar galiu su specialiuoju planu keisti zemes ukio paskirti i namu valda, kai mano skypas nepatenka i Kauno raj. pletros plana?

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Paprasčiausias būdas – nuvykti pas matininką, kuris organizuoja jūsų sklypo paskirties keitimo procesą ir susižinoti visą informaciją.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-19 14:36 | Emilija:
  Sveiki, pirkome butą prieš 4metus, o dabar norime jį parduoti už didesnę kainą. Ar mums bus taikomas 15% mokestis nuo gauto pelno?

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  15 proc. gyventojų pajamų mokestis taikomas nuo 2011m.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-19 16:38 | Ingrida:
  Labas,noriu vaikui nupirkti butą jo vardu,bet 18 metų sueis tik po mėnesio, ar yra galimybė tai padaryti,kad nereikėtų vėl iš naujo perrašinėti?

  Donatas Juškėnas:

  Galima NT pirkti ir vaikui nesant pilnamečiu. Pas notarą pasirašinėjant dokumentus turi atstovauti tėvai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-18 21:15 | Justinas:
  Testamentu paveldėjau 5-ą dalį namų valdos ir 0.81 ha žemės kaime,Marijampolės apskr.. ir visa tai noriu padovanoti savo dukrai,kuri ten gyvena. Tuos pačius veiksmus nori atlikti ir mano du broliai. Tai yra padovanoti savo dalis mano dukrai. Jie dukrai pagal giminystės ryšius yra dėdės. Ši kaimo sodyba pagal palikimo testamentus priklauso 4-iems broliams. taigi,aš ir dar mano du broliai norim padovanoti savo dalis mano dukrai. Ačiu.

  Asta Stasuitienė:

  Laba diena, dėdės padovanoti negali, jūs galite.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-18 18:40 | Dalia:
  Laba diena, Mama yra 84 metų ,yra blaivaus proto,nori dovanoti man-dukrai namą su esančia žemę ,du dirbamos žemės sklypus po 1ha,ir 2 miško sklypus-vienas -1,5 ha, kitas -2,5 ha. Bus patvirtinta notarų biure. Aš įregistruosiu nuosavybes. Ar gavus dovanų tiek turto nereikės man mokėti mokesčių. Ar aš galėsiu po kažkiek laiko dovanoti broliui, kažką iš gauto turto. Ar galios turto išlaikymo terminas 5 metai. Ar broliui nereikės mokėti mokesčių. Iš anksto dėkoju. miko lypus: 1,5ha itas -2,5 ha.Bus patvirtinta notarų biure.Aš viską įregistruosiu registrų centr.

  Laurynas Jakutis:

  Laba diena, dovanojant artimam žmogui mokesčiai nėra taikomi. Jeigu bendra Jūsų turto vertės suma viršys 220 000 EUR, būsite apmokestinti nekilnojamojo turto mokesčiu.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-17 23:31 | Vanda:
  Sveiki,jau trys metai mūsų gyvenamoji vieta deklaruota Anglijoje. Norėtumėm parduoti butą Lietuvoje.Kiek procentų mokesčių reikės mokėti VMI.

  Atsako ASTA STASUITIENĖ:
  Sveiki, jeigu turtas yra išlaikytas 5-erius metus arba įsigijimo vertė neviršija pardavimo sumos, tuomet parduodant nereikės mokėti mokesčių VMI.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-17 14:35 | Algis:
  Laba diena.noriu parduoti paveldeta butą.mamai mirus 2009 metais mes su tevų paveldejom jos dali.mirus tevui 2011 m aš paveldejau jo dalį.aš esu registruotas tame bute nuo 1993m.Dabar sugalvojam su zmona parduot.Dar nuo 2005 turiu butą su paskola kuriame gyvenu su žmona.ar reikęs moketi mokesčius parduodant paveldetą butą? ar reikes moket mokescius?

  Vita Budreckienė:

  Parduodant Jūsų paveldėtą turtą mokesčių mokėti nereikės, nes jame Jūs esate deklaruoti daugiau nei dvejus metus. Išsamesnę informaciją suteiksime Jums atvykus į biurą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-17 13:43 | Giedrius:
  Laba diena. Po tėvo mirties paveldėjau sodybą, tačiau po kelių mėnesių sodybą padovanojau močiutei. Dovanojimas patvirtintas notariškai. Žodžiu buvo sutarta, kad močiutė sumokės šiek tiek pinigų mokslams. Šiek tiek pinigų gavau, tačiau tikrai nevisus. Pinigų labai reik. Ar galiu aš nutraukti dovanojimo sutartį ir taip susigrąžinti sodybą ir ją parduoti sodybą, kad turėčiau pinigų mokslams?

  Atsako ASTA STASUITIENĖ:
  Sveiki, nieko nebegalima padaryti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-17 07:46 | Violeta:
  Laba diena, ar paveldėjus žemę ir iškart ją dovanojant ne giminaičiui reikės mokėti kokius nors mokesčius?

  Laurynas Jakutis:

  Laba diena, Pirmiausiai turite pasižiūrėti sklypo vertę nurodytą paveldėjimo sutartyje. Suma viršijanti 2334 EUR bus apmokestinama 15 proc. GPM plius notarinės išlaidos.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-16 19:51 | Rasa:
  Sveiki, šiais metais paveldėjau 6 a kolektyvinį sodą su mediniu nameliu miestelyje ir noriu parduoti, nes gyvename kitame mieste, turiu pirkėją. Ar yra būtini geodeziniai matavimai tvarkant pirkimo pardavimo sutartį? Jei taip, ar pirkėjas gali pats susitvarkyti geodezinius matavimus ir maždaug kiek tai kainuotų? Ačiū.

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, kol nebus atlikti kadastriniai matavimai sodo esančio miesto teritorijoje, pardavimas nebus įmanomas. Šiuos matavimus turi atlikti savininkas, tiesiog abipusiu susitarimu pirkėjas gali kompensuoti išlaidas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-16 09:48 | Irena:
  Laba diena,norejau paklausti,ar vyras be mano sutikimo gali parduoti buta?Butas yra igytas iki santuokos ir yra jo nuosavybe.Ar tokiu atveju man kas nors priklausytu?Dekui is anksto

  Atsako VITA BUDRECKIENĖ:
  Parduodant butą reikalingas jūsų, kaip žmonos, sutikimas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-15 19:26 | Evelina:
  Labas vakaras. Norėčiau pasiteirauti- močiutė nori palikti kolektyvinio sodo sklypą, kaip būtų pigiau ir paprasčiau dokumentaliai, kad ji man jį dovanotų, parduotų ar paliktų testamentu? Ačiū

  Atsako LAURYNAS JAKUTIS:
  Paprasčiausias būdas – dovanojimas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-15 17:53 | Tomas:
  Sveiki noriu paklausti, ar gali tėvas man parduoti namą, kuriame jis gyvena, kitos gyvenamos vietos jis neturi,bet aš ji prižiūrėsiu iki mirties.

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, toks pardavimo būdas yra įmanomas, taip pat Jūsų tėvas gali ir dovanoti savo namą Jums.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-15 16:40 | vida:
  laba diena ,noreciau pasiteirauti ,as su nepilnamete dukra gyvenu soc. bute,mano sesuo noretu mano dukrai padovanoti sodo sklypa, ar priemus sia dovana mes neprarandam teises i soc. busta? aciu

  Vita Budreckienė:

  Į šį klausimą išsamiau gali atsakyti savivaldybės juristas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-15 12:46 | Joanta:
  Laba diena, Turiu klausimą, mano mama nori perrašyti namą mano vardu,kuris variantas būtų pats patogiausias ir pigiausias: Testamentas,dovanojimas,pirkimas,o gal galit pasiūlyti dar kokių būdų? Ačiū

  Vita Budreckienė:

  Į Jūsų pateiktą klausimą išsamiau galėtų atsakyti notaras, tai yra notarų kompetencijoje.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-14 16:40 | arvydas:
  noreciau suzinoti perkant pigu buta(2000 euru)ar uztenka fiziniu asmenu paciu parasytos sutarties ir ar nebus problemu piregistruojant registru centre?Su pagarba.Aciu.

  Asta Stasuitienė:

  Laba diena, neužtenka tokios pasirašytos sutarties, reikia kad patvirtintų notaras.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-15 10:03 | Ilona:
  Laba diena,perkame įrengtą butą daugiabučiame name,turto vertinimą turime banko paskolai, registrų centre šis namas rodomas 51 procentų baigtumu,ar neturėsime problemų nusipirkę šį butą?Dėkojame už atsakymą.

  Asta Stasuitienė:

  Sveiki, geriausia, kad būtų priduotas 100 proc., jeigu tai yra įmanoma.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-12 20:30 | Marijona:
  Laba diena. Gyvenu santuokoje ir noreciau savo namo dali padovanoti anukui. Ar galeciau tai padaryti be vyro sutikimo ir ar anukui reiketu moketi kokius mokescius jei namo verte apie 15 tukstanciu euru. Jei reiketu tai kiek ? Is anksto aciu uz informacija.

  Vita Budreckienė:

  Jei Jūsų namo dalis yra įgyta santuokoje, tai dovanojimas turi būti pasirašomas abiejų senelių. Priimant dovanojimą anūkui mokesčių sumokėti nereikia. Mokesčiai mokami parduodant dovanotą turtą neišlaikius 5 metų, atėmus neapmokestinamąją dalį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-04-15 01:03 | asta:
  laba diena! zadame pirkt sena 2 aukstu mdini nama, kedainiuose, bet labai bijome sudeti visas santaupas ir likti be galutinai irengto namo ir pinigu. o planas toks: is to seno namo padaryt modernius seimos namus. ar mums reikia leidimo tam? kokiu dar problem gali kilt tokiam projektui , ar galite parasyti detaliau nuo ko ir kaip pradet ir uzbaigti? labai aciu uz jusu atsakyma!

  Donatas Juškėnas:

  Reikia įvertinti savo finansines galimybes bei nuvykti objekto apžiūrėti su specialistu (statybininku), kuris gali atlikti objekto sąmata. Tada ir būtų aišku ar šis objektas Jums tinkamas ar ne. Dėl namo projekto ir paskirties keitimo visus veiksmus reikia derinti su projektuotoju.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-11 23:32 | Loreta Jonkuviene:
  Gyvenu uzsienyje (Airija)beveik 20 metu. noriu parduoti dirbamu zemiu Lietuvoje. Nezinau kaip juridiskai atliekamas sis procesas.Prasau patarimo,kaip protingai atlikti si pardavimo reikala.Noretusi, kad tai neuzimto daug laiko. Pirkeja kaip ir turiu. Busiu dekinga uz juridinio asmens patarima. Loreta Jonkuviene. verteja. Ireland

  Laurynas Jakutis:
  Sveiki, pirkimo-pardavimo sandoris turi būti atliekamas Lietuvos Notarų biure. Pardavimui Jums reikalingas žemėtvarkos sutikimas, kurio gavimas užtruks 20-25 darbo dienas, t.y. ilgiau nei vienas mėnuo. Lengviausas būdas – nuvykite į Airijoje esančią Lietuvos ambasadą, surašykite įgaliojimą patikimam žmogui gyvenančiam LT, kad jis galėtų Jus atstovauti parduodant ir tvarkant dokumentus visose įstaigose (Žemėtvarka, Registrų centras, Notarų biurai). Įgaliojime gali būti nurodytas ir Jūsų sąskaitos numeris, į kurią turi būti gauti pinigai. Išsiųskite įgaliojimą į Lietuvą. Jūsų atstovas įvykdys sandorį ir sutaupys Jums laiko.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-11 22:17 | Laura:
  Sveiki, perkant bustą pasirašome preliminarioji sutartis, pirkėjas iškart privalo sumokėti avansinį mokestį, dar iki gaudamas pinigus iš banko (nors ir turin patvirtinimą, kad bankas išduos paskolą)?

  Vita Budreckienė:

  Perkant būstą pirkėjas sumoka avansą pardavėjui kaip užstatą už butą, o pradinį įnašą, kuris nurodytas banko kreditinėje sutartyje pirkėjas sumoka pardavėjui prieš pasirašydamas pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą, likusią sumą perveda bankas pardavėjui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-11 00:29 | erika:
  Sveiki. Dėdė nori padovanoti man mišką. Kokius mokesčius turėčiau mokėti?

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, jeigu miško vertė yra didesnė nei 2300 EUR, tuomet nuo viršijančios sumos turėsite mokėti 15 proc. GPM.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-10 18:46 | Vaidas:
  Sveiki, mano močiutė turi žemės, tik ant brolio vardo. Norėjau paklaust kaip paprasčiau persirašyti močiutei žemę ant savo vardo ir paskui parduoti, ačiū.

  Laurynas Jakutis:

  Paprasčiausias būdas – notaro patvirtintas dovanojimas ir tuomet jau savo vardu pardavimas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-10 16:27 | Sandra:
  sveiki, šiais metais paveldėjau mišką ir žemę. norėčiau ją parduoti,bet išgirdau, kad Valstybei reikia kažkokį procentą atiduoti nuo gautos sumos....Ar galėtumėte smulkiau paaiškinti, kokios sąlygos pardavimo yra ir ką man reikia žinoti ? Ačiū, su pagarba, Sandra.

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, Jeigu parduosite brangiau nei nurodyta paveldėjimo sutartyje, nuo skirtumo mokėsite 15 proc. GPM.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-09 19:46 | ruta:
  Sveiki, noreciau paklausti ar uzsienio pilietis gali statyti nama Ant jam dovanotos zemes.

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, užsienio pilietis gali turėti savo NT Lietuvoje. Todėl nėra jokių problemų namo statybai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-06-09 16:39 | Neringa:
  Laba diena, Esame bendraturčiai vieno žemės sklypo su namų valda. Prieš 7 metus esame pardavę dalį žemės sklypo vienai bendrovei, ( žemės paskirtis - kitos paskirties ) kuri vėliau bankrutavo ir kaip neseniai sužinojome anstoliai ir administratoriai tą žemės sklypą pardavė aukcione. O neturėjo jie pirmiau pasiūlyti pirkti tą žemės sklypą mums, nes žemės sklypas nėra atidalintas? Juk kai vienas iš bendraturčių pardavinėjo žemę prieš 7 metus dabar jau bankrutavusiai bendrovei , kiti turėjo duoti sutikimą.

  Laurynas Jakutis:

  Sveiki, LR įstatymų nustatyta tvarka, kuomet vyksta pirkimas iš varžytinių ir nustatomas nugalėtojas pasiūlęs didžiausią kainą, tuomet šios kainos pasiūlymas turi būti siunčiamas Turto bendrasavininkui (šiuo atveju Jums) ir Jūs galite turtą įsigyti pirmumo tvarka arba atsisakyti, atsakymo nedavimas per 30 dienų laikomas neigiamu atsakymu. Pasiūlymas siunčiamas registruotu laišku. Jeigu Jūs tikrai negavote pasiūlymo pirkti, galite kreiptis į teismą ir užginčyti pardavimą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-26 22:01 | Audrius:
  Sveiki noriu parduoti sodyba gan geroje vietoje ar padedate tokioje situacijoje?kiek kainuoja jusu tarpininkavimas?

  Atsako Asta Stasuitienė:
  Laba diena, taip mes tarpininkaujame parduodant, padedame sutvarkyti dokumentus, nustatome turto kainą. Dėl detalesnių tarpininkavimo sąlygų aptarimo siūlau užeiti į mūsų biurą esantį Vilniaus g. 146/Varpo g., Šiauliai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-23 11:19 | Audronė:
  Sveiki.Išdalinta 2 ha žemės į 14 namų valdų.Savininkė pensininkė.Dalį sklypų dovanojo vaikams,kita dalis dar neregistruota registrų centre.Ar įregistravus,savininkei, kaip pensininkei, bus taikoma kokia nors lengvata žemės ar nekilnojamo turto mokesčiui.Ačiū

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Šiuo klausimu turite kreiptis į Žemėtvarkos skyrių.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-23 00:28 | Karolina:
  Norime statyti namą, turime žemės sklypą sodų bendrijoje. Iš banko sužinojome, jog jis mums gali duoti iki 80proc.reikiamos sumos, o 20proc. turime turėti mes patys ( žemės sklypas gali būti užskaitomas kaip dalis 20proc.įnašo). Bėda, jog žemės sklypo vertė mums per maža norint gauti reikiamą paskolą. Ar galime kaip 20proc įnašą užsatatyti ne tik žemę, bet ir turimą butą?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Priklauso nuo banko ir jo vykdomos politikos. Šiai dienai bankai pakankamai lanksčiai žiūri į kito turto įkeitimą ir manau turėtumėte sutarti. Daugiau informacijos Jums suteiks konkretaus banko vadybininkas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-22 10:37 | bronius:
  Laba diena . Statybos pradžia 1999 .Iregistruota kaip nebaigta statyba RC .LEIDIMAS GALIOJA iki 2017 m.ka toliau daryti kai pasibaigs leidimas.ar pratesti statybos leidima, ar priduoti kaip užnaigtą

  Atsako Asta Stasuitienė:
  Laba diena, paprasčiau būtų prasitęsti statybos leidimą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-21 14:35 | Simona:
  Sveiki, noriu uzstatyti buta kuri turiu Lietuvoje kad gauciau pinigu pradiniam inasui pirkti nekilnojama turta uzsienyje. Noreciau paklausti kur reikia kreiptis kokius dokumentus sutvarkyti ir kiek laiko uztrunka tvarkymo procesas? Aciu

  Atsako Donatas Juškėnas:
  Laba diena, Jums reikia kreiptis į pasirinktą banką esantį Lietuvoje su konkrečiu prašymu. Kokių dokumentų ir kiek laiko visa ši procedūra gali užtrukti, gali pasakyti tik bankas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-08 22:16 | Artūras:
  Nusipirkome nebaigtą statyti namą iš varžytinių. Savininkai išvykę iš Lietuvos. Kaip suprantu antstolis išduoda dokumentą tik dėl teisės į įsigytą turtą. O kur kreiptis dėl statybos dokumentų ir kitų planų, jei su savininkais jokio ryšio nėra? Ar yra paskirtas tokiu atveju kažkoks hipotekos administratorius, kuris perleistų teises į namo projektą?

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, Jūsų situacija nėra iš lengvųjų. Pirmiausia, sužinokite ar bent minimalus namo baigtums yra užregistruotas ar ne. Jeigu yra užregistruotas, tuomet savo projektą ir su juo susijusius dokumentus reikalingus atitinkamoms stadijoms galite rasti pas: Projektą dariusį specialistą, miesto svivaldybėje (joje turi būti patvirtinimas), jeigu yra registruota nebaigta statyba, tuomet viską rasite registrų centre.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-15 21:28 | Rasa:
  Sveiki,noreciau pasidometi, 2012m nusipirkome soda, dabar ji parduodame uz didesne suma negu pirkome. Ar reikes moketi pajamu mokesti ir kokia tai butu suma?

  Atsako Vita Budreckienė: Taip Jums reikia mokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį nuo skirtumo. Tai yra nuo vidutinės rinkos sumos ir parduodamos sumos skirtumo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-07 17:22 | Inesa:
  Sveiki. Noreciau pasiteirauti,ar galeciau uzstatyti savo buto dali uz paskola? Kitos buto dalies savininkas gyvena uzsienyje,ir negali gryzti atvykti pas notara pasirasyti popieriu. Ar kazkaip galima butu be jo?

  Atsako Asta Stasuitienė: Laba diena, negalima, reikia kad dalyvautų kitos dalies savininkas arba jo įgaliotas asmuo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-14 14:36 | Sandra:
  Turime namą kuris vienkartinėje šeimos deklaracijoje 2002 m. buvo deklaruotas 80% baigtumas. 2014m. buvo įregistruotas registrų centre kaip galutinai baigtas statyti. Tame name deklaravau gyvenamą vietą nuo 1993 metų. Ar parduodant dabar NT reikės mokėti GPM.

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, jeigu esate registruotas ir gyvenate Jūsų paminėtame name, GPM mokestis taikomas tik iki 1 metų. Parduodant priklauso kurį mėnesį buvo patvirtintas pilnas namo baigtumas ir nuo tos datos fiksuojamas terminas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-19 18:25 | Albinas:
  Laba diena.Parduodu butą,neišlaikytą penkis metus(paveldėtas).Ar nekilnojamojo turto eksperto vertinimas teisiškai pagrįstas,jei nesutampa su Registrų centro masiniu įvertinimu?Registrų centro įvertinimas-20000 eur.;eksperto-29000 eur.

  Atsako Asta Stasuitienė:
  Laba diena, teisiškai pagrįstas tik nepriklausomo turto vertintojo darytas vertinimas. Vertinimas galioja tik tuo atveju, jei yra paveldėta iš artimo žmogaus(mamos, tėčio, vyro, žmonos, sesers, brolio, vaikų).

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-06 12:51 | Ričerdas:
  mama nori padovanoti sava miško sklypo dalį savo sūnui,ar reikia bendrasavininko sutikimo

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, dovanojant turtą, bendrasavininko sutikimas nėra būtinas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-13 13:02 | Laima:
  Laba diena, anyta namą ir žemę padovanojo sūnui (buvo du vaikai, vienas sūnus mirė prieš 10 metų). Ar gali užginčyti dovanojimo sutartį mirusio sūnaus sūnus, turinti nedidelio laipsnio invalidumo grupę (šiaip jis mokosi, vairuoja automobilį)? Notarei patarus, anyta apsilankė ir pas psichiatrę, kuri parašė pažymą, kad ji problemų neturi. Ačiū už atsakymą.

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, visas sutartis galima užginčyti, kreipiantis į teismą. Tačiau ar tam yra pagrindo ir ar teismas priims Jūsų paminėtam mirusiojo sūnui tinkamą sprendimą, priklauso nuo pateiktų įrodymų. Šiuo atveju, labai maža tikimybė, kad ieškovas turės naudos, kadangi dovanojimas yra atliekmas savo noru ir praėjęs terminas yra labai ilgas. Dėl detalesnės informacijos pasikonsultuokie su teisininku.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-19 00:38 | Rolanda:
  Sveiki. Du broliai turi vieną sklypą, nėra atlikti geodeziniai išmatavimai, yra laikinieji seno pavyzdžio dokumentai, notaro teigimu, jie galiojantys. Ar gali vienas brolių savo sklypo dalį padovanoti ne giminaičiui be kito brolio sutikimo? Beje, sklypo dalies vertė didesnė nei 8000 lt. Ačiū už atsakymą.

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Sveiki. Dovanojimas galimas ir be bendrasavininko sutikimo, tiesiog skirtumas bus apmokestinamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-19 14:12 | Indrė:
  Laba diena, Aš gyvenu užsienyje. Noriu imti paskolą Lietuvoje. Kokių dokumentų reikėtų įrodant savo pajamas užsienyje? Dabar Lietuvoje atsirado galimybė butą nuomotis jį vėliau išsiperkant. Kokia Jūsų nuomonė į tai?

   Atsako Donatas Juškėnas:
  Laba diena, kokių reikėtų bankui dokumentų, tik bankas gali Jums atsakyti. Yra kelios statybinės kompanijos bendradarbiaujančios su bankais ir siūlančios įsigyti naujos statybos butus nuomai, vėliau su galimybe juos išsipirkti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-05 19:49 | Petras:
  Turiu nuosavą namą kuriame esu registruota su sūnumi bet gyveno ir žmona.Dabar jau 4metai kaip kaip esame išsiskire(tik ne dokumentaliai) ar galime mes su sūnumi(jam 18m)parduoti namą.Jame žmona nebegyvena.Labai ačiu už atsakymą

  Atsako Donatas Juškėnas : Namo parduoti negalite be žmonos sutikimo, nes turtas yra bendras su žmona. Aišku jei buvo įsigytas esant santuokoje ar pragyventa santuokoje daugiau nei 5  metai. Šį keblumą galime padėti išspręsti, jei kreipsitės pas mus.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-18 18:55 | dalia:
  Sveiki,noreciau pasiteirauti ar galiu dovanoti siais 2015 metais paveldeta zeme svetimam asmeniui,kokie taikomi mokesciai ar turesiu kam nors aiskintis turiu omeny mokescius,is anksto dekoju uz paaiskinima

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Sveiki, dovanojimas svetimam asmeniui yra apmokestinamas kuomet turto vertė viršija 8000 Lt arba 2317 Eur, didesnė suma apmokestinama 15 proc. GPM nuo skirtumo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-03 22:14 | Inga:
  Vyrui jo mama dovanojo beveik baigtą statyti 180kv.m namą, kurio tikroji vertė siekia beveik 400tūkst.litų, tačiau dovanojimo sutartyje Registų Centro nustatyta namo vertė siekia vos 58tūkst. Nepraėjus nei metams, norime namą parduoti, bet tai reiškia, kad mūsų laukia nežmoniški mokesčiai. Kodėl RC vertina turtą taip nelogiškai? Kaip elgtis?

  VĮ Registrų centras turtą vertina pagal turimus dokumentus, jeigu pas jus yra statyba nepriduota, tai jie vertina kaip neįrengtą, dar vis statomą namą, t.y. neįmanoma žinoti, kokio baigtumo namas. Gal mama dovanojimo sutartyje nurodė tik sklypą, nes tuo metu namas dar nebuvo dokumentaliai užfiksuotas arba baigtumo procentas buvo mažas. Dėl tikslesnio komentaro, reikėtų pamatyti dokumentus.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-05 23:35 | Svetlana:
  Sveiki, ar galima nekilnojama turta uzstatyti valstybei?

  Atsako Andrius Laurinaitis: Mano nuomone tokiai institucijai kaip valstybė negalima įkeisti, bet gal būt galima įkeisti valstybės valdomam Lietuvos bankui ar kitam turto valdymo fondui. Bet tai yra nestandartinės situacijos, kurios kiekvieną kartą būna skirtingos ir specifinės.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-18 12:34 | Audra:
  Ar įsigijus butą 2014m reikės mokėti valstybei mokesčius.Butui pirkti paimta paskola iš banko.Ar reikia būtinai išlaikyti 5 metus? Dėkinga už ataskymą.

  Atsako Vita Budreckienė:
  Jei įsigytame bute išgyvensite 2 metus, t.y. šiame bute bus deklaruota Jūsų gyvenamoji vieta,  tada galite parduoti ankščiau nei 5 metai ir mokesčio valstybei mokėti nereikės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-04 16:38 | Ruta:
  Sveiki, noriu dukrai padovanoti banke ikeista turta(jo dali).Turtas ikeistas mano vardu, kiekviena menesi moku inasa. Ar bankas duos sutikima? t.y. namo dalis .

  Bankas neduos sutikimo perleisti trečiam asmeniui, jei neišmokėta paskola. Nebent įvyktų turto pardavimas, o gauti pinigai atitektų bankui, kurių užtektų paskolos padengimui. Yra ir kita išeitis, perleisti butą su esama paskola. Detaliau dėl konkrečių sąlygų kreipkitės į Jūsų banko vadybininką. Jis Jums tikrai padės išspręsti esamą situaciją.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-04 18:56 | algirdas:
  Sveiki. Paveldėjom butą pagal testamentą , norim dovanoti sūnėnui ,kokie reikės mokėti mokesčiai ir kokio dydžio.Butą paveldėjom neseniai. ačiu

  Dovanojimas neapmokestinamas dovanojant šeimos nariui (mamai, tėvui, seneliui, močiutei, broliui, seseriai, vaikams). Apmokestinamas skirtumas tarp vidutinės rinkos vertės (nurodytos VĮ Registrų centro išraše) arba tarp paveldėjime nurodytos sumos (jei paveldėjime yra tai nurodyta ir ji skiriasi nuo VĮ Registrų centro) ir kiek Jūs nurodysite dovanojime. Skirtumas (pajamos) apmokestinama 15 procentų.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-02 11:02 | Irena:
  Parduodu butą. Gavau pasiūlymą parduoti išsimokėtinai. Ar verta priimti man pasiūlymą ir kokios rizikos yra tokio sandėrio? Ačiū.

  Buto pardavimas išsimokėtinai įstatymais nėra draudžiamas, notarinės sutartys šiuo atveju taip pat sudaromos. Didžiausia rizika yra, kai pirkėjas delsia sumokėti tam tikrą sutartyje numatytą sumą, o jau turi nuosavybę. Tuomet prasideda teisminiai ginčai, sugaištama daug laiko. Kiekvienu tokiu atveju geriausia kreiptis į NT tarpininką, kuris įvertintų Jūsų situaciją ir patartų dėl apsisprendimo.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-16 15:51 | Reda:
  2014-09-24 mirus tėčiui paveldejau pagal testamentą miško plotą , bet dabar norėčiau padovanoti broliui. Norėčiau paklausti,po kurio laiko galėsiu mišką padovanoti, nes , žinau, kad parduoti galiu tik po trijų metų. Ir jeigu dabar padovanočiau, tai kokius mokesčius reikėtų mokėti.

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, dovanojimas artimam asmeniui nėra apmokestinamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-17 19:41 | liuse:
  ar reikia moketi mokescius valstybei jei as dovanoju zeme negiminaiciui kuri paveldeta pries 12 metu

  Atsako Vita Budrteckienė: Ne, nereikia.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-01 15:17 | Dovilė:
  Sveiki. Norim su vyru pirkt butą, jau turim išsirinkę, tik bėda ta, kad savininkai pardavinėja jį per agentūra. (Buto kaina 111 000lt) Agentūra prašo 3000lt AVANSO (kaip brokeris sakė: "Palikite kokius 3000lt avanso", ir pasakymas geras toks). Bet sekantis dalykas, kad mes dar tiksliai nežinom ar gausim tam butui paskolą, nes pirmiau bankas reikalauja turto vertinimo, o paskui skaičiuos ir spręs ar duoti mums paskola. Tad iškilo klausimas mums ar privalomas tas avanso mokėjimas agentūrai? Nes mums kažkaip nelogiškas tas toks avanso mokėjimas agentūrai (suprastume jei tie pinigai butu mokami buto savininkui), nes jei vistiek mes jį pirksim ir negalvojam persigalvoti.

  NT brokeris negali imti avanso, jei neturi notariškai patvirtinto įgaliojimo. Avansas – normali praktika. Čia šalys (pardavėjas/pirkėjas) sprendžia, reikalauti/mokėti avansą. Jūs galite ir nemokėti avanso, t.y. nepasirašyti avansinės sutarties, bet tada pardavėjas gali turtą parduoti bet kam iki Jūs susitvarkysite paskolą. Jei Jus butas labai sudomino, tai geriau tartis dėl mažesnio avanso ir prieš tai preliminariai sužinoti iš banko vadybininko, ar didelė tikimybė, kad gausite paskolą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-17 17:32 | Egle:
  Laba diena, turiu klausima del parduodamo nekilnojamo turto apmokestinimo. 2011 m. gruodzio men. mama man padovanojo buta. Noreciau ji parduoti dabar (2015 m. pavasari). Ar turesiu moketi mokescius? Dekoju is anksto, pagarbiai, Egle

  Atsako Vita Budreckienė:
  Pagal teisinius aktus dovanojamas butas , kad galėtų jį parduoti nemokant Gyventojų pajamų mokesčio(GPM), turi būti išlaikytas 5 metus. Šiuo atveju butas tiek metų neišlaikytas. Taigi turėsite sumokėti 15% skirtumą sumos, kuri gausis tarp pardavimo sumos ir sumos nurodytos dovanojimo sutartyje.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-15 17:54 | darius:
  Sveiki norejau paklausti ruosiuosi pirkti kolektyvinio sodo sklypa norejau pasiterauti kokius dukumentus turi tureti pardavejas ir ar yra butini geodeziniai matavimai tvarkant pirkimo pardavimo sutarty dekoju

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, viskas priklauso nuo to kur yra parduodamas sodo sklypas. Jeigu jis yra mieste pardavimui būtini kadastriniai matavimai. Jeigu sodas yra rajone ir nėra jokių statinių, kadastriniai matavimai nėra būtini, tačiau ateityje atsiradus porekiui statyti statinius, jums bus reikalingi sklypo matavimai. Patarimas – perkant bet kokį sodo sklypą su statiniu ar be, geriau, kad būtų atlikti kadastriniai matavimai. Dažnas atvejis, kad vėliau, matuojant sklypą, nebesutampa sklypo ribos su kaimynų ribomis, atsrianda žaliosios zonos ir t.t. O pats kadastrinių matavimų atlikimo procesas pakankamai greitas ir nebrangus.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-10-01 11:17 | Audra:
  Sveiki, ar gali būti "pradingęs" dar sovietiniais laikais pirktas sodo sklypas? Kreiptis į žemėtvarką ir registrų centrą?

  Nesu girdėjęs per savo karjerą tokios situacijos, kad „pradingtų“ sklypas. Mano kaip NT specialisto patarimas: Su Jūsų turimais dokumentais reikia kreiptis į VĮ Registrų centrą, pateikti užklausą dėl esamos situacijos su konkrečiai Jums priklausančiu sklypu

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-14 22:06 | saule:
  Sveiki.pries metus isigijau zemes sklypa savo vienos vardu.po pusmecio istekejau.greitu metu parduosiu ji.ar notariskai tvarkomiems dokumentams bus reikalingas mano sutuoktis.ar galiu be jo tvarkyti visus dokumentus pardavimui

  Atsako Laurynas Jakutis: Sveiki, jeigu santuokos metu Jūsų vyras nedarė investicijų į Jūsų turimą žemės sklypą ir neturi jokių pretenzijų dėl pardavimo, jo sutikimo ir dalyvavimo parduodant nereikės.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-13 21:21 | Ruta:
  ar reikia moketi 15procentu mokesti,dovanojant seseriai paveldeta tevu turta nepraejus penkiems metams

  Atsako Vita Budrteckienė: Ne, nereikia.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-15 18:05 | Milda:
  Sveiki. Laba noriu pasiteirauti ar yra nustatytas laiko terminas iki kiek trunka zemes sklypo pardavimo dokumentu sutvarkymas? Pirkom sklypa(tiksliau vieno didelio sklypo 17aru,kuriuos reikia atidalinti is to didelio sklypo),pasirasem sutarti, padavem rankpingius, taciau jau astuoni menesiai kaip tvarkomi dokumentai,kad sklypa pinai perleistu mums. Pardavejas vis teigia,kad trukdziai savivaldybeje.Kiek realiai trunka PILNAS sklypo pirkimo dokumentu sutvarkymas,kai jau sklypas perleidziamas pirkejui?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Sveiki, sklypo atidalinimas ir pardavimas yra dvi skirtingos sąvokos. Esant tvarkingiems sklypo dokumentams, namų valdos sklypo pardavimas užtrunka keletą dienų. Jūsų atveju vykdomas sklypo atidalinimas. Jį vykdo matininkai, tuomet atidalinti objektai derinami viešose įstaigose – savivaldybėje, žemėtvarkoje ir registrų centre. Visas šis procesas vyksta apie 3 – 5 mėnesius. Tačiau dažnas atvejis, kad kaimynai nedalyvauja vykstant matavimams, užprotestuoja naujas sklypų ribas, ribos neatitinka šalia esančių objektų ribų, viešosios institucijos atmeta gautus naujus matavimus ir t.t. Iškilus tam tikroms problemoms siunčiami oficialūs raštai ir kiekvienos problemos sprendimui nustatomi atitinkami terminai. Tuomet sklypo atidalinimo terminas gali užsitęsti iki 12 mėnesių ir daugiau.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-12 22:42 | Egle:
  Sveiki mama dovanojo buta ivertino 30000tukst.ar galiu parduoti ji brangiau dar nepraejus 3metams?kiek reiks valstybei atiduot?

  Atsako Asta Stasuitienė:
  Laba diena. Nuo kainų skirtumo, t.y. jeigu dovanojimo suma buvo 30 000Lt, o pardavėte už 50 000Lt, bus apmokestinama 20 000Lt suma 15 procentų(20 000x15 %=3000). Taigi neišlaikius turto 5 metus(nuo
  2011 m. dovanojamą turtą reikia išlaikyti 5 metus) valstybei reikės sumoketi 3000 Lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-11 17:26 | Alina:
  Turiu zemes ukio Diploma. Ar galiu pirkti 3ha zemes ukio paskirties zeme, nors iki siol nevykdziau z.u. Veiklos ir neturiu valdytojo teisiu i zeme. Dirbu zemes ukio specialiste gyvulininkystes srityje

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Sveiki, fizinis asmuo neužsiimantis žemės ūkio veikla gali turėti ne daugiau kaip 10 ha. Užsiimantis šia veikla 3 metus ir daugiau arba įgijęs ž.ū. specialisto diplomą gali įsigyti ir dirbti iki 300 ha. Jūsų atveju nėra jokių kliūčių įsigyti 3 ha žemės ūkio paskirties žemės.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-11 11:48 | Giedre:
  Laba diena.Su vyru nusipirkome sklypa su dar statomu namu.Po vizito pas notara nuvykome i Registru centra.Po 2-ju savaiciu turesime nuosavybes dokumentus.Kokie tolimesni musu veiksmai turetu buti,i Statybos Inspekcija reiketu kreiptis dabar is karto,ar tik turint nuosavybe patvirtinanti dokumenta?

  Atsako Viktoras Rakitinas:
  Tik gavę iš Registrų centro nuosavybę patvirtinantį dokumentą galėsite kreiptis į Statybos inspekciją (iki tol darbuotojai dar nežinos, kad turtas priklauso Jums).

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-10 23:01 | sandra:
  Sveiki, norime parduoti sodo namą, kurį nusipirkome 2011.11.16 metais, deklaraves gyvenama vieta anglijoje, parduotume 2014.11.17, jeigu namą parduodame dabar ar reikės mokėti pelno mokestį? aciu

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Sveiki, jeigu namą parduosite brangiau nei pirkote, nuo kainų skirtumo turėsite sumokėti 15 procentų GPM.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-09 15:51 | Vida:
  Sveiki. Kiek reikia išlaikyti paveldėtą nekilnojamą turtą (Paveldėta ne testamentu, o po sesers mirties atiteko broliui), kad mažesni būtų mokesčiai? Koks mokesčio dydis?

  Atsako Laurynas Jakutis:
  Nekilnojamojo turto apmokestinimo terminas yra 5 metai. Gyventojų pajamų mokestis yra 15 proc.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-09-08 11:11 | Eduardas:
  Per kiek dienu, savaiciu, menesiu, metu galima parduoti padovanota buta, jei tai padovanoja mama sunuj arba dukrui?

  Atsako Andrius Laurinaitis:
  Laba diena, kiek suprantu mama padovanojo butą sūnui ar dukrai. Šį butą dukra ar sūnus gali parduoti kada tik nori, bet jei šis nekilnojamas turtas nebus išlaikytas 5 metus, reikės sumokėti gyventojų pajamų mokestį, tai yra 15%. Šis mokestis skaičiuojamas nuo skirtumo tarp dovanojimo sutartyje nurodytos nekilnojamojo turto vertės ir sumos už kurią bus parduodamas nekilnojamasis turtas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-27 13:22 | Petras:
  Sveiki.noriu padovanoti z.ukio paskirties zeme 0,3h ne giminaiciuj,kas nustato zemes vertes kaina ar gavejas privales valstybei ka nors moket.zeme buvo atmatuota ir iteisinta siais metais 2014.dekoj uz atsakima

  Atsakymas Laurynas Jakutis: Sveiki. NT vertę nustato Registrų Centras. Ją
  galite sužinoti nuvykę į
  artimiausią padalinį arba tinklalapyje: http://www.registrucentras.lt/.
  Kai per mokestinį laikotarpį gyventojas iš kitų gyventojų gauna dovanų,
  kurių vertė yra didesnė už 8000 Lt, tai iš tokių dovanų bendros vertės
  atimama dovanų vertė, lygi 8000 Lt per mokestinį laikotarpį, o likusi dovanų
  suma (vertė) yra apmokestinama.
  Turto mokestinis laikotarpis yra 5 metai. Sumokėti GPM turėsite tik tuo
  atveju, jei butą parduosite brangiau nei nurodyta paveldėjimo ir dovanojimo
  sutartyse.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-27 08:32 | ona:
  laba diena, pasirašiau laisvos formos sutartį, kurioje nurodžiau, kad ketinu pirkti namą ir duodu avansą. Taip pat toje sutartyje nurodžiau jei namo neperku avansas negrąžinamas, o jei pirkėjas neparduoda jis grąžina dvigubai. Tačiau ši sutratis notariškai nepatvirtinta. Pasikvietus asmenį gerai išmanantį statybų duona, paaiškėjo name daug trukūmų, nusprendžiau namo nebepirkti. Ar yra vilties nors dalį avanso atgauti. Ačiū už atsakymą

  Atsakymas Laurynas Jakutis: Sveiki, suklydote, kad nuodugniai neapžiūrėję
  namo davėte avansą.
  Pardavėjas turi pilną teisę negrąžinti sumokėtų pinigų. Galimybė
  susigrąžinti avansą ar jo dalį būtų tik tuomet jei avansinėje sutartyje
  pateikta informacija neatitinka realios situacijos. Pvz. pasirašęs asmuo
  nėra savininkas, namas yra įkeistas, nors sutartyje pasirašyta, jog yra
  priešingai ar pan.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-21 21:35 | Laimutė:
  2008 mirė anyta. Jos turtą paveldėjo dvi vyro seserys (vyras atsisakė). Nespėjusi sutvarkyti palikimo viena vyro sesė mirė. Tada jos dalią paveldėjo jos dukra. Dabar ji padovanojo paveldėjimo teisę mano vyrui. Ar nereiks mokėti mokesčių už šią dovaną?

  Atsakymas Valdonė Tuzikienė: Gyventojų pajamų mokesčio mokėti nereikia tik
  tuomet, kai turtas dovanojimo būdu yra gautas iš sutuoktinių, vaikų
  (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų ir senelių, o taip pat iš kitų
  gyventojų, kai turto vertė neviršija 8 000 litų.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-13 10:24 | Jonas:
  Planuoju parduoti butą, kurio nuosavybės teisė po skyrybų, priklauso man vienam. Bute yra priregistruoti, bet jame negyvena: pilnametis sūnus ir buvusi žmona su jos nepilnamečiu vaiku iš kitos santuokos. Norėčiau paklausti, kokius veiksmus turėčiau atlikti, prieš pradedant buto pardavimą ?

  Atsakymas Valdonė Tuzikienė: Jūsų veiksmai prieš pradedant pardavinėti
  asmeninį turtą išregistruoti ten deklaruotus asmenis. Išsamesnė konsultacija
  UAB „ Rebest“ biure.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-11 17:42 | Erika:
  Laba diena, 2013m 11men vyras is tevu gavo dovanu sodo nama su zeme, 2014 rugsejomen nori 1/2namo ir zemes dalies dovanoti zmonai, noreciau pasidometi ar atsiras kokie nors mokesciai valstybei

  Atsakymas Valdonė Tuzikienė: Paveldėtą butą Jūs galite dovanoti, kai tik
  gaunate paveldėto turto nuosavybės dokumentus ir jie yra užregistruoti
  Valstybės įmonėje Registrų centras. Dėl mokestinių klausimų rekomenduojame
  kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-05 08:37 | Domantas:
  Sveiki, Siuo metu nuomuojame buta, taciau sutartis nera notariskai patvirtinta ir netgi (menuo laiko) pasibaigusi. Pries pora dienu antstole buvo atejusi i buta ji ivertinti pardavimui is varzytiniu. Esant tokiai situacijai ir tarkime pardavus buta is varzytiniu, per kiek laiko turesime palikti buta? ar yra kokia galimybe gyventi tiek, kiek esame sumokeje uz buto nuoma? Tai butu apie 2 ekstra menesiai?

  Atsakymas Asta Stasuitienė:
  Sveiki, jeigu sutartyje nėra nustatyta, kad sutartis automatiškai prasitęsia, tuomet sutartis pasibaigusi ir Jūs nebeturite teises gyventi bute.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-03 20:49 | Ignas:
  Bankui už suteiktą būsto kreditą įkeitėme statomą namą ir žemės ūkio paskirties žemės sklypą kuriame statomas namas (viso 3ha), nes nebuvo atidalinta namų valda. Dabar norime sklypą atidalinti ir pusę sklypo padovanoti vaikui. Nuo ko reikia pradėti? Ar bankas gali nesutikti dėl žemės sklypo padalinimo ir perleidimo vaikui?

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Žemės sklypų atidalijimas – žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo būdas, kai iš bendrosios nuosavybės teise valdomo žemės sklypo vieno ar daugiau bendraturčių reikalavimu atskiriamos šiems bendraturčiams priklausančios žemės sklypo dalys suformuojant iš jų atskirus žemės sklypus.

  Žemės sklypai atidalijami sudarant notariškai tvirtinamą sutartį, išskyrus atvejus, kai pertvarkomas vienam asmeniui priklausantis žemės sklypas (sklypai). Atidalijant žemės sklypo dalį natūra, taip pat atliekant žemės sklypų amalgamaciją, prie sutarties turi būti pridedami suformuotų žemės sklypų planai, parengti Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

  Atidalijant žemės sklypus pertvarkomų žemės sklypų savininkai, sudarydami sutartį dėl atidalijimo, privalo apie tai pranešti tretiesiems asmenims, turintiems teises į pertvarkomus žemės sklypus, įregistruotus Nekilnojamojo turto registre. Negali būti atidalijami areštuoti žemės sklypai arba teisminio ginčo objektu esantys žemės sklypai.

  Šiuo atveju reikia atidžiai perskaityti kreditavimo sutartį, kokie apribojimai taikomi sklypui ir statomam namui.

  Patartina kreiptis į asmeninį vadybininką (tarpininką), kuris pas notarą padėtų išspręsti šiuos klausimus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-28 20:13 | Donata:
  sveiki,2004 esu paveldejusi mociutes buta. Dabar tvarkausi dokumentus ji parduoti,nuo 2008m esu deklaravusi guvenamaja vieta Anglijoje.Jei dabar parduosiu buta,ar man reikes moketi 15% pajamu mokescio?

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Šiuo atveju pajamų mokesčio mokėti nereikia.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-28 19:04 | Rimvydas:
  Sveiki, planuoju pirkti butą. Dar prieš pasirašant preliminarią sutarį sužinojau, kad pardavėjas nėra savininkas, o tik turi įgaliojimą parduoti butą. Klausimas: ar čia galima įžvelgti kažkokių rizikų ir ar verta ir preliniminarią sutartį tvirtinti pas notarą? Iš anksto ačiū.

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Jei įgaliojimas yra patvirtintas notariškai ir yra galiojantis jokios rizikos nėra.

  Preliminarią sutartį tvirtinti pas notarą galima, bet neprivaloma, be to kainuoja, todėl geriau sutartį tvirtinti per tarpininką.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-23 11:32 | jolanta:
  Laba diena. 2009 metais mirus tėvui, paveldėjau pusė sodybos. Kitą pusę paveldėjo teta. 2012 metais iš tetos nupirkau jos dalį. Dabar noriu parduoti visą sodybą. Ar reikės mokėti pajamų mokestį nuo visos sumos, jei pusė sodybos mano nuosavybėj jau 5 metai? Ačiū

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Parduodant NT turtą, išlaikytą mažiau nei 3 m., privalu mokėti 15 % GPM nuo gauto NT vertės prieaugio. Jei turtas įsigytas po 2011.01.01, išlaikyti reikia 5 metus. Tačiau, jei savininkas parduodamame NT buvo registruotas ilgiau nei 2 metus, GPM mokėti nereikia.
  Parduodant dovanotą turtą ankščiau nei po 3 m. nuo dovanojimo momento, reikia mokėti GPM, tačiau tik nuo skirtumo, tarp pardavimo kainos ir dovanojimo sutartyje nurodytos turto vertės.
  Jei parduodate butą, kurį išlaikėte mažiau negu 2 metus, tačiau esate jame registruotas ir 12 mėn. laikotarpiu įsigyjate kitą būstą kuriame taip pat prisiregistruojate GPM mokėti nereikia.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-22 21:57 | Ruta:
  Laba,ar yra didelis skirtumas kainos ar siaip dokumentu tvarkymo,kai dovanojima daro mama dukrai ir anyta marciai ?

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Dovanojant turtą artimiesiems: sutuoktiniui, vaikui ar įvaikiui, tėvams ar įtėviams, broliams ir seserims, taip pat kai seneliai dovanoja anūkams GPM mokėti nereikia. Dovanos gavėjas turi žinoti, kad gavus dovanų iš asmens, su kuriuo dovanos gavėjo nesieja artimi giminystės ryšiai, jam reikės mokėti 27 proc. gyventojų pajamų mokestį valsty­bei, skaičiuojamą nuo dovanos vertės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-18 11:44 | jurgita:
  laba diena noreciau paklausti jai mes su savo kaimynu kuriuo gyvename daugebutyje noretume nupirkti nama o namas nera padalintas dviem seimom kokius dokumentus mes turesime tvarkyti perkant ir kokius nusipirkus kad ji padalinti pusiau ir kaip notarineje rasys du savininkus?

  Atsako Viktoras Rakitinas:

  Notarinėje sutartyje gali būti nurodyti ir keli (du ir daugiau) savininkų. Svarbiausia tiksliai nurodyti, kokiomis dalimis perkamas turtas (pvz., ½ ir ½ arba 49/100 ir 51/100). Sutartį notaras gali užregistruoti Registrų centre, todėl visi veiksmai atliekami pas notarą. Svarbiauisia, kad parduodamo namo (reikia atkreipti dėmesį, kad jis gali būti su priklausiniais) dokumentai būtų tvarkingi.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-09 15:54 | Ricardas:
  Sveiki, norime parduoti namą, kurį nusipirkome 2010 metais, ten yra deklaraves gyvenama vieta vienas is bendrasavininku, jeigu namą parduodame dabar ar reikės mokėti pelno mokestį?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Turtas yra išlaikytas, kadangi 2010 m. turto išlaikymo terminas buvo 3 metai. Gyventojų pajamų mokesčio Jums mokėti nereikės.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-02 08:49 | Virga:
  laba diena, girdėjau, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojo kažkiokia nauja tvarka dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo. Norėčiau paklausti, kokius veiksmus turiu atlikti visų pirma, norint pradėti žemės ūkio paskirties žemės pardavimą?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, pardavimo tvarka yra apsunkinta ir prailginta. Jūsų veiksmai: ieškote pirkėjo, jam atsiradus ir sutarus kainą, einante į atitinkamą žemėtvarkos filialą. Rašote prašymą, dėl žemės pardavimo, užfiksuojate žemės sklypą, kainą, unikalų numerį. Nuo prašymo pateikimo, per 25 dienas, žemė, už Jūsų įvardytą kainą, siūloma kaimynams ir ūkininkams. Neatsiradus pirmumo teise turinčio pirkėjo, galite parduoti savo pasirinktam privačiam pirkėjui, turinčiam ne daugiau kaip 10 ha ar juridiniam asmeniui turinčiam ne daugiau kaip 500 ha.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-01 20:16 | anele gailiuviene:
  sutvarkius dokumentus ir atsisakius pirkejui kiek galioja tie dokumentai

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Notaro užsakytos pažymos galioja 30 dienų, pažymos, kad nėra skolų už komunalinius aptarnavimus – 10 dienų, bendrijos pažyma – 10 dienų, pastato energetinis sertifikatas – 10 metų.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-07-01 17:48 | sigitas:
  Noriu padovanoti zemes ukio paskirties zeme. ar reikalingi kaimynu su kuriais ribojasi mano zeme rastiski sutikimai.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Dovanojant kaimynų sutikimai nėra reikalingi.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-30 19:32 | Zaneta :
  Laba diena, busiu labai dekinga uz patarima. Noriu parduoti buta Lietuvoje,nes gyvenu uzsienyje (nuonuojamame buste). Butas pirktas mano vyro mums gyvenant santuokoje, o veliau padovanotas man. Daugiau jokio nekilnojamo turto musu seima neturi. Su vyru negyvename kartu, bet nesame oficialiai issikyre, del buitinio smurto policija uzdraude jam artintis prie manes ir vaiku. Vyras vis dar moka uz buto esancio Lietuvoje komunalines paslaugas. Taip pat turim 13metu dukra, ir kiek zinau parduodant reikia gauti teismo leidima. Klausimas:ar galiu parduoti buta be vyro leidimo, ir ar pateikus prasyma teismui del pardavimo buto kuriame registruota nepilnamete dukra reiks jos tevo, mano vyro sutikimomo? Is anksto dekoju.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Laba diena, Turite visas teises parduoti butą ir vyro sutikimo Jums nebereikia. Parduodant Jums reikės teismo sutikimo. Teismas jį išduos tik tuomet jeigu sugebėsite įrodyti, kad pardavus butą, vaikas neliks be namų ir bus priregistruotas ir apgyvendintas kitur.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-19 17:27 | Marius:
  Sveiki, esu sudaręs preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį su pardavėju dėl namo pirkimo. Esu palikęs avansą. Kadangi pardavėjas nuslėpė dalį informacijos apie namą, jo pirkti nebenoriu. Terminas, iki kada turėjome sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį pagal preliminarią sutartį, yra pasibaigęs. Kokie mano šansai susigrąžinti avansą, kadangi pardavėjas jo grąžinti nenori? Kaip reikėtų elgtis?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, preliminarioje pirkimo-pardavimo sutartyje abi šalys pasirašo, kad, nekeičiant jokių sąlygų, įsipareigoja parduoti būtent Jums (pirkėjui) įvardytą NT už nustatytą kainą. Jūs prieš pasirašydami sutartį turėjote įvertinti visus „už ir prieš“ bei įsitikinti, kad objektas yra Jums tinkamas. Todėl dėl vėliau pastebėtų trūkumų pardavėjas neprivalo grąžinti rankpinigių. Jūs galite išsireikalauti rankpinigius tik tuo atveju, jeigu sandoris neįvyko, preliminarioje sutartyje nustatytu terminu, dėl Pardavėjo kalties, t.y. jam nespėjus laiku susitvarkyti dokumentų, užprotestavus kitam savininkui ir t.t.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-24 11:07 | Jurate:
  Laba diena, noreciau Jusu paklausti. 2014 03 09 esame gave uzstata uz parduodama sodyba.Jokiu sutarciu nepasirasinejome, salygu neforminome.Uzstato gavima liudija tik elektronines susirasinejimo zinutes ir pervestas uzstatas. Namo pirkejas zadejo sutarties pasirasyma ir atsiskaityma normalu,mazdaug 1-2 menesiu begyje. Bet dar ir siandiena mes tebelaukiame,nes pirkejui iskilo problemu su jo paties busto pardavimu. Jau pradedame abejoti siuo pirkeju, musu paciu planai zlugo, vis tebelaukiame...Uzstatas duotas 5000lt. Kiek istatymiskai mes turime laukti gave uzstata uz parduodama nama? Nes pilnai suprantame ir ta pirkeja, turinti sunkumu. Aciu uz atsakyma.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, rankpinigiai, kaip mokėjimo forma yra mokami tam, kad garantuoti jog pirkimas įvyks sėkmingai. 9 atvejais iš 10 jie nėra grąžinami. Jūs privalote grąžinti tik tuo atveju, jei sandoris neįvyksta dėl pardavėjo (Jūsų) kaltės. Šiuo atveju Jūsų kaltės nėra, įsipareigojimų sutarties nėra. Duotas terminas buvo pakankamas, kad realizuoti pirkėjų NT. Todėl Jūs turtie teisę gautus pinigus pasilikti sau ir ieškoti kito pirkėjo.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-17 18:39 | Titas:
  Sveiki, pardavus buta,per koki laikotarpi pirkejei gali uzginčyti pirkimo-pardavimo sandori teismo tvarka?

  Atsako Sonata Genelienė:

  Šiuo klausimu Jums reikia kreiptis į teisininkus, jie gali tiksliau atsakyti į Jūsų klausimą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-09 21:20 | Marius:
  Sveiki, esame nupirkę namą iš pardavėjo bei notariškai sudarę pirkimo - pardavimo sutartį. Bėda ta, kad sutartyje nėra minimas laiko terminas, per kurį pardavėjas įsipareigoja išsikraustyti. Ar yra koks bendras įstatimiškai patvirtintas protingas terminas, per kurį pardavėjas privalo išsikraustyti? Jei ne, kaip reikėtų elgtis?

  Atsako Sonata Genelienė:

  Notariškai sudarydami pirkimo-pardavimo sutartį, turėjote numatyti ir terminą išsikraustymui. Jei tokio punkto nėra, Jūs turite teisę apsigyventi įsigytame name jau pirkimo sandorio dieną. Veikiant „žmoniškumo faktoriui“ galite duoti vieną mėnesį išsikraustymui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-06 15:35 | GRETA:
  Laba diena,noriu pirkti namą,su pardavėjais tariausi,kad pusę pinigų duodu iš karto,o likusius išsimokėtinai per 1-2 metus,kaip garantą užtatau savo butą.Pirkejui lieku skolinga 30000.mano buto vertė apie 90000.Ar nedarau klaidos sudarydama tokią sutartį,gal geriau imti paskolą,užstatant bankui.Kokios salygos,jei neįvykdau sutarties salygų,ir per nurodytą terminą negražinu visos sumos pirkėjui.Ar jis gali parduoti mano įkeistą butą bet kokia kaina,ar skirtumą man gražins.

  Atsako Sonata Genelienė:

  Pirmiausia, tokia sutartis turi būti rašoma tik pas Notarą. Joje turi būti įtrauktos visos sumos, terminai ir baudos. Pardavimo tvarka turėtų būti tokia: rašoma pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje įtrauktas terminas ir uždedamas įsiskolinimas apribojantis Jūsų teisę disponuoti įkeistu butu. Jeigu nespėjate sumokėti laiku, skaičiuojami delspinigiai nustatyti abiejų pusių. Nemokant delspinigių, Jūs galite prarasti butą arba jam bus uždėtas areštas. Atsiskaičius už perkamą namą, einate vėl pas notarą ir nuimamas įkeitimas. Buto pardavimas galimas tik Jums visiškai nevykdant įsipareigojimų ir praradus nuosavybės teisę. Patarimas: Rašydami sutartį įtraukte visus įmanomus sandorio baigties variantus, taip įšvengsite nesusipratimų.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-05 20:02 | dalia:
  labas.noreciau pirkti buta.imti is banko paskola butui pirkti,o uzstatas butu tas pats butas.jei savininkas leidzia ji uzstatyti.ar as taip galeciau gauti ta paskola,pvz 50000lt?ar man dar reikia tureti inasa tai sumai gauti?pvz:jei alga musu(su vyru)yra 2500lt?aciu

  Atsako Sonata Genelienė:

  Perkant butą su banko paskola, įkeičiamas tas pats butas. Savininko sutikimo nereikia, nes perkant Jūs registruosite butą savo vardu, o po to įkeisite butą bankui. Dėl paskolos sumos Jus gali pakonsultuoti tik banko vadybininkas, jie gali apskaičiuoti paskolos sumą pagal Jūsų uždarbį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-06-02 22:56 | Rasuolė:
  Laba diena, 2007 m. mama padovanojo žemės ūkio paskirties sklypa, mes 2013 padalijome į sklypus, pakeitėmia paskirti(gyvenamosios paskirties), jeigu aš šiais metais keletą (pvz 2) sklypų parduosiu, ar apmokestins GPM mokesčiu ?

  Sveiki,
  Su konkrečia informacija reikėtų kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-29 17:24 | Migle:
  Sveiki,gal galite padeti.Noriu pirkti nedidles vertes buta,taciau gyvenu uzsienyje ir grizti pati negaliu.Ar galiu igalioti savo tolima giminaite mano vardu ta buta nupirkti?Tik nupirkti ir viskas.Jei taip,kaip tas igaliojimas rasomas?Ar yra nustatyta rasymo forma?Aciu .

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki, įgalioti galite bet kokį asmenį ir pačiame įgaliojime galite
  nurodyti kokius tiksliai veiksmus asmuo gali atlikti. Galite nurodyti kokį
  turtą nupirkti, už kiek, iki kada ir eilę papildomų sąlygų. Įgaliojimas
  rašomas ambasadoje, arba tos šalies notarinėje kontoroje, tačiau jei
  įgaliojimas surašomas notarinėje kontoroje, tokiu atveju reikia vertimo ir
  papildomų dokumentų įrodančių įgaliojimo tikrumą, o Lietuvos ambasadoje
  papildomų dokumentų nereikia.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-27 23:43 | Adele:
  Sveiki,gal galetumete pateikti isaiskinima ,kaip parduodant butus naujos statybos name,pastatytame uz LR vyriausybes skirtas lėšas, statytojas -savivaldybe,yra apskaiciuojama 1kv.m.kaina? kokie imami plotai?ar gali buti,skaiciuojant namo statybos verte indeksuojama su PVM? butai pastatytame name vyriausybes nurodymu privalejo buti parduodami statybos kaina.Ar normalu,jog 12,76kv.m.rusys ivertintas 45tukst.litu? rusiai registu centro dokumentuose unikaliu numeiu nepazymeti.Namas statytas 2008m.

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki, jog galėtumėme pateikti išaiškinimą reikalinga detali informacija.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-22 21:54 | ingrida:
  Sveiki, norejau paklausti, ar zmogus kuris padovanojo turta giminei gali ji atgauti?

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Praktikoje būna visokių atvejų, tačiau sandorį gali anuliuoti tik teismas,
  todėl reikėtų kreiptis į juristą, jog jis išanalizavęs situaciją galėtų
  pateikti išvadą ar verta bylinėtis ir ar yra tikimybė atgauti turtą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-20 10:35 | Mindaugas:
  Laba diena, noriu pirkti butą statomame name, ir pardavėjas pirkimo pardavimo sutartyje yra įrašęs, kad gali įkeisti žemės sklypą kuriame yra statomas namas ir nebaigtą statyti namą. Ar aš pirkdamas butą tame name neprisiimsiu įsipareigojimo išpirkti įkeisto namo dalį ir žemės sklypo dalį?

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki, kai eisite sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą visi
  įkeitimai privalės būti panaikinti arba privalės būti banko raštas, kokią
  pinigų sumą reikės pervesti jums bankui ir tuomet bankas panaikins įkeitimą.
  Kitu atveju sandorio sudaryti nepavyks ir jums jokie įsipareigojimai negalės
  pereiti.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-19 22:30 | Tomas:
  Sveiki. Norėjau paklausti ar reikalingas kaimynų sutikimas norint parduoti žemės sklypą su namu.(miestelyje)

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Jei namas turi atskirą adresą ir nėra jokių bendrų santykių su kaimynu,
  tokiu atveju jokių sutikimų nereikia.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-14 19:09 | Asta:
  Laba diena. 2000m mire senele(tevo mama). Jo sesuo,mano teta prieme palikima. Palikimas-3ha zemes, ir senas namas ant sios zemes. Registru centro tinklalapyje rodo tik zemes unikalu nr, bet nerodo , kad egzistuoja namas. Teta nori visa sia zeme, kartu su namu pdovanoti man. Ar teta turi iskart sutvarkyti namo registravima, ar gali iskaro padovanoti turta su dalinai netvarkingais dokumentais? Dekoju uz atsakyma

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Priklausomai kokia yra padėtis su dokumentais registrų centre, Jums reikėtų
  ten pasitikslinti. Jei namas yra vertingas ir jį ketinate renovuoti ar pan.,
  tuomet siūlau dokumentus susitvarkyti prieš dovanojimą, o jei namą ketinate
  nugriauti, tokiu atveju tai nebūtina, nors visuomet rekomenduojame
  dokumentus susitvarkyti pilnai, jog ateityje nekiltų nesusipratimų, nes
  namas vis vien, nors ir anksčiau bus įtrauktas į RC ir yra tikimybė, jog
  kažkada gali atsirasti jo savininkas (-ai), o jūs turėsite tik žemės sklypą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 13:28 | Ruslan:
  Sveiki, Kokia yra buto pirkimo tvarka Rusijos piliečiams Lietuvoje? Pagarbiai, Ruslan

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Tvarka yra standartinė, tokia pati kaip ir Lietuvos piliečiams.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-12 20:51 | Ieva:
  Sveiki. Gyvenu dviejų kambarių bute, kuriame abu kambariai priklauso skirtingiems savininkams, bet yra bendro naudojimo patalpos - vonia, tuoletas ir kolidorius. Ar norint išnomuoti savo kambarį, reikalingas kito kambario šeimininko sutikimas, nes yra bendro naudojimo patalpos??

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Taip, bendraturčio sutikimas yra reikalingas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-11 20:49 | Rasa:
  Laba diena, Ar reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, jei žemės sklypas pirktas 2006 m., statybai leidimas išimtas 2007 m. 2007 m. yra architekto paruoštas namo projektas ir 2007 m. sudaryta rangos sutartis su namo statybininkais, tačiau namo nebaigtą statybą užregistravome tik 2014 m., nes norime jį parduoti, nors jį statėme nuo 2007 m.

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki, taip nes traktuojama pastatymo data.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-02 18:22 | Laima:
  Laba diena. Užsienietis valdo nekilnojamąjį turtą Lietuvoje (butas). Jei panorės jį parduoti, kokį procentą turės sumokėti valstybei? Dėkui

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Priklausomai kiek laiko turtas yra išlaikytas. Jei jis Turto savininkas yra
  trumpiau nei penkeri metai, tokiu atveju, jam reikės sumokėti 15 proc. nuo
  pirkimo ir pardavimo sumų skirtumo. Taip pat priklauso ar turtas buvo
  naudojamas kaip šeimos turtas. Dar įtakos gali turėti ar butas yra naujos ar
  senos statybos ir kokio baigtumo, jei naujos, buvo nupirktas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-02 15:14 | valda:
  sveiki ar privalau grazinti avansa 5000 litu jei pirkejas nebepirko namo ir puse metu dingo neatsake i skambucius zinutes.dabar atsirado ir grasina teismu.ar ji teisi?

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Tokia situacija retkarčiais nutinka, tačiau jos sprendimas priklauso nuo to,
  kas buvo surašyta avansinėje sutartyje. Jei sutartis buvo paruošta tinkamai
  ir šalys nustatė, jog neįvykus sandoriui dėl vienos iš Šalių kaltės
  nustatytai datai, tokia bauda yra priimtina abiems pusėms, tai pretenzijų
  dėl pinigų susigrąžinimo negali būti. Jei sutartis buvo surašyta netinkamai,
  tokiu atveju tai priklauso nuo teismo sprendimo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-04-28 17:49 | Marina:
  Laba diena,norėčiau sužinoti ar gali žmogus turintis notariškai patvirtintą įgaliojimą turto pardavimui užstatyti kaip nekilnojamą turtą, paskolai gauti savo reikmėms.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Tai priklauso nuo įgaliojimo. Jeigu yra įtrauktas konkretus punktas
  leidžiantis turtą įkeisti bankui ir gautus pinigus naudoti savo reikmėms,
  Jūs galite tai daryti. Priešingu atveju to padaryti nepavyks.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-04-09 23:26 | vida:
  noreciau suzinoti ,jei man dovanoja z.u. paskirties zeme,ne giminaitis,ar yra tikimybe ,kad ta dovanojima gali kas nors uzgincyti?ir ar tuo atveju mano vyras taptu lygavertis tos zemes savininkas?

  Atsako Laurynas Jakutis

  Dovanojimas yra atliekamas savo noru ir niekas jo užginčyti
  galimybės
  neturės. Dovanojant kaip ir paveldint Jūs būsite vienintelė savininkė ir
  vyras negalės pretenduoti į žemę, tačiau po 5 metų santuokoje išlaikytą
  turtą parduodant reikės vyro sutikimo. Pirkimo atveju jis taptų lygiaverčiu
  savininku, net jeigu ir nebūtų įtrauktas į sutartį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-24 20:21 | JONAS:
  Sveiki,koki mokesti reikes moketi , priimant dovanota zeme ,Dovanoja svetimas zmogus ne giminaitis.Aciu.

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki,
  Tinkamam atsakymui į Jūsų klausimą pateikėte per mažai informacijos, jog
  galėtumėme tiksliai paskaičiuoti mokesčio dydį. Mokestiniais klausimais,
  siūlome pasikonsultuoti mokesčių inspekcijoje.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-20 12:48 | Tautvydas:
  Laba diena, 2012 rugpjūčio 22d. buvo sudaryta "Išlaikymo iki gyvos galvos sutartis" dėl buto tarp seserų, t.y. buto savininkė įvardyta kaip "rentos gavėjas", o kita kartu su savo sutuoktiniu "rentos mokėtoju". Po pusmečio "rentos gavėja" numirė, todėl butą sesuo su sutuoktiniu(rentos mokėtojai) pardavė. Abu gyvena iš pensijos yra 73 ir 84 metų amžiaus. Jokių įrodančių rentos gavėjo išlaikymo išlaidų nėra, tik notariniai sutarties sudarymo mokesčiai. Atvykus į VMI dėl parduoto buto deklaruoti pajamų, darbuotoja "prie langelio" patarė padaryti buto perkainojimą, kurį vėliau apsvarstytų kažkokia jų komisija, kuri įvertinus "garbų" teikėjų amžių tikėtina priimtų perkainojimą ir dėl to galimai sumažėtų GPM. Niekur tokios informacijos negaliu pasitvirtinti. Buvau nuvykęs pakartotinai pas tą pačią darbuotoją į VMI ir ji visvien tvirtina, kad buto pervertinimą, nors tai ir rentos sutartis, daryti verta. Ar buto vertė tikrai gali turėti įtakos GPM, pardavus įsigytą butą pagal minėtą sutartį, be to turint minty, kad po rentos gavėjo mirties jis nėra išlaikytas 5 metus? AČIŪ

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, pirmiausiai susižinokite, kokia parduoto buto vidutinė rinkos vertė
  ir palyginkite ją su pardavimo kaina. Nepamirškite, kad reikia įvetinti ir
  pasikeitusią situaciją rinkoje ir gali nutikti taip, kad šios dienos vertė
  bus didesnė nei pardavimo suma, tuomet jūsų atliktas turto vertinimas bus
  betikslis. Nekilnojamojo turto vertinimas atliekamas ir buvusiu laikotarpiu,
  t.y. galima nustatyti būtent tuo, Jums reikalingu laiku vyravusias rinkos
  kainas. Antra, GPM skaičiuojamas nuo pardavimo kainos ir dažniausiai nėra
  atsižvelgiama į vidutinę rinkos vertę. Tačiau, kaip suprantu, iš Jūsų
  pasakojimo, galite gauti lengvatą, kurios dauguma NT pardavėjų negali gauti,
  todėl būtų protinga pabandyti ja pasinaudoti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-19 13:56 | Jūra:
  Sveiki, gyvenu penkiaaukščiame renovuotame name. Po namu yra rūsiai. Norėčiau savo rūsį parduoti kaimynui. Rūsys tvarkingas. Gal apie 10 kv. m. Kiek maždaug galėčiau prašyti už 1 kv. m. rūsio? Ačiū

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Sveiki,
  Sandorių kai parduodamas vien rūsys neturime. Pavyzdžiui naujos statybos
  namuose priklausomai nuo rūsio dydžio, jie kainuoja 5000 - 10000 Lt ir jie
  iš karto būna priskirti prie buto. Jei rūsys bus naudojamas ne komerciniai
  veiklai, t.y. iš jo nebus įrengiama parduotuvė ar kavinė, tokiu atveju jo
  vertė turėtų siekti iki 5000 Lt. Tačiau norime įspėti, jog vėliau galvojant
  apie būsto pardavimą be rūsio, tai gali turėti tikrai didelę įtaką ir buto
  kainą gali mažinti daugiau nei šiuo metu gausite pajamų parduodant vien
  rūsį.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-04 09:32 | Aiste:
  Sveiki, norėjau pasiteirauti tokiu klausimu. Nusipirkome žemės sklypą ant kurio norėjome stayti dvibutį namą, registrų centro išduotuose duokumentuose parašyta, kad statyti dvibutį galima, tačiau Vilniaus rajono savivaldybė dvibučio satyti neleidžia. Gal galit patarti kokie galimi tolimesni veiksmai? Ačiū

  Sveiki, geriausias sprendimo būdas yra kreiptis į architektą. Iš Jūsų rašto
  supratau, kad į savivaldybę jau kreipėtės tuo klausimu. be, jei nes, tai
  būtinai kreipkitės ir atsakymo reikalaukite raštiško. Vaidotas Misius

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-20 14:22 | Renata:
  Sveiki, reikia informacijos. Esu išnuomojusi žemės sklypą. Dabar noriu tą sklypą padalinti į du sklypus ir vieną jų padovanoti dukterėčiai, kitą palikti nuomininkui nuomotis. Tačiau nuomininkai nesutinka nutraukti nuomos sutarties prieš terminą, nors ir įsipareigoju atlyginti visus nuostolius susidarančius dėl sutarties nutraukimo . Sakykit prašau: Ar aš išvis kaip teta galiu dovanoti dukterėčiai, kad ir žemę? Ar galiu dovanoti sklypą, be nuomininko sutikimo? Kieno naudai dažniausiai būna teismo nutartis, dėl sutarties nutraukimo prieš terminą, kai nuomininkas geranoriškai nesutinka, o sutarties nutraukimo priežastis, kaip šiuo mano atveju, nėra nurodyta pasirašytoje nuomos sutartyje? Ačiū Lauksiu Jūsų atsakymo.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Sveiki, sutarties nutraukimas, laikantis visų sutartyje numatytų sąlygų ir sumokant abiejų pusių nustatytas ir priimtinas baudas yra pakankamai dažnas ir įprastas reiškinys. Tam ir yra rašomos sutartys ir nustatomos baudos, kad atsiradus būtinybei nutraukti sutartį vienašališkai, nekiltų jokių pretenzijų. Nuomininkas negali nesutikti su Jūsų sprendimu nutraukti sutartį. Jeigu jis prieštarauja šiam Jūsų sprendimui, gali kreiptis į teismą, tačiau teismas tikrai bus jūsų pusėje.

  Žemės dovanojimas galimas, tiesiog turėsite pranešti, esamam nuomininkui apie vykdomą dovanojimą ir sutartyje pažymima, kad nuomininkas yra informuotas. Nuomininkas negali užginčyti šio Jūsų sprendimo, nes esant dovanojimui, jis neturi pirmumo teisių, kaip būtų pirkimo-pardavimo atveju.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-15 17:41 | Vida:
  Laba diena.Nuosavas namas stovėjo ant valstybei priklausančios žemės.Dėl tos žemės paėmimo ar nepaėmimo uosto reikmėms buvo labai daug diskutuota.Tačiau 2010 metais žemė vis dėl to buvo privatizuota.Šiuo metu norim parduoti namą.Klausimas:ar mokėsime 15 proc.mokestį už žemę,jei nepraėjo 5 metai.Kas nustatys atskirai namo ir žemės kainą,juk pirkėjas mato vienumą ,o ne atskirai.Ačiū.

  Atsakė: Laurynas Jakutis

  Sveiki, 2010 m. apmokestinamas terminas buvo 3 metai. Taigi, kad ir už kiek parduotumėte savo NT, gyventojų pajamų mokestis Jums nebus taikomas.

  Registrų centre galite sužinoti atskiras registruotų statinių ir žemes sklypo vertes, nustatytas pagal masinį vertinimą. Norint gauti tikslų NT objekto įvertinimą tinkamą bankams, turite kreiptis į nepriklausomą turto vertintoją

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-11 23:25 | Jolanta:
  Sveiki, norėčiau klausti, man butą 20 metų padovanojo mama, aš tuo metu buvau ir esu susituokusi, turim sūnų (šiuo metu su vyru negyvenu) pablogėjus sveikatai aš mūsų butą perrašiau sūnaus vardu. Dėl sutuoktinio skolų butas parduotas iš varžytinių. Aš kaip jau ir nebesavininkė pardavimo procese nedalyvavau, o dalyvavo mano sutuoktinis, sūnus parašė savo tėvui mano sutuoktiniui įgakiojimą buto pardavimui. Sūnus šiuo metu gyvena ir dirba Londone. Anstolis jokių dokumentų man neduoda, nes nesu buto šeimininkė. Pinigai buvo pervesti į sūnaus sąskaitą LOndone. Aš jokių pinigų negavau. Kiek dar laiko aš dar galiu gyventi šiame parduotame bute iš varžytinių. Prašyčiau patarti, kaip man elgtis, ar aš galiu dar pagyventi, kol mane priverstinai iškeldins. Ir kas tokias galias turi. Ačiū

  Atsako: Valdonė Tuzikienė

  Butas, kuriame šiuo metu gyvenate, priklauso jau kitiems savininkams, nes kaip minėjote sūnus jį pardavė, t.y. pinigus jau gavo pavedimu į sąskaitą. Jus iškraustyti gali antstoliai, bet manyčiau galite bandyti tartis su naujaisiais savininkais, kad jie leistų Jums nuomotis šį butą pagal nuomos sutartį.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-08 14:11 | Sandra:
  Laba diena,norejau paklausti nuo kada pradedamas skaiciuoti tie penki metai turto islaikymo.Nuo tada kai zmogus mirsta,ar nuo tada ,kada susitvarkai?Aciu

  Atsako Aivaras Vozgirdas:
  Terminas pradedamas skaičiuoti nuo dokumentų sutvarkymo datos.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-21 15:16 | Eugenijus:
  Sveiki noriu pasiteirauti : 1. Ar tiesa, kad nuo 2014 metų, žmogus nupirkęs daugiau nei 10 ha žemės ūkio paskirties sklypą negalės jo parduoti 5 metus. 2. Ar rengiant automobilio stovėjimo aikštelę Šiaulių mieste reikalinga įrengti tepalų gaudykles? Ar tai privaloma detaliajam planui rengiant? 3. Norint statyti namą (dvibutį) gyvenamąjį sklype, šalia kurio stovi daugiabutis, kokį atstumą privalu išlaikyti nuodaugiabučio, kad nereikėtų rinkti daugiabučio gyventojų sutikimo? Nuoširdžiai dėkoju, lauksiu atsakymo.

  Atsako Laurynas Jakutis:

  1. Jeigu ž.ū. paskirties sklypas nėra pirktas iš valstybės, Jūs galite parduoti
  jį bet kada. Tačiau, jei turtą parduosite brangiau nei įsigijote ir nebūsite
  išlaukę 5 m., tuomet nuo kainos skirtumo turėsite sumokėti 15 proc.
  gyventojų pajamų mokestį. Pvz. nusipirkote ž. ū. paskirties sklypą už 100
  000 Lt ir nusprendėte jį parduoti už 120 000 Lt, tuomet jūsų sanodris bus
  apmokestintas ir turėsite sumokėti 3000 Lt GPM (20 000*15 proc.). Nuo 2014
  m. yra įsigaliojęs įstatymo pokytis, pagal kurį ž.ū. paskirties sklypų
  pardavimo procesas yra daug sudėtingesnis. Pirmiausiai pardavėjas turi eiti
  į bet kurį žemėtvarkos skyrių, užpildo deklaraciją apie savo parduodamą
  turtą. Per 25 dienas sklypas pasiūlomas eilės tvarka: bendrasavininkams,
  nuomojančiai bendrovei ar asmeniui, kaimyninius sklypus dirbantiems asmenims
  ar savininkams. Jei niekas iš įvardytų asmenų nepareiškia noro įsigyti jūsų
  sklypą, tuomet Jūs už įvardytą kainą galite parduoti savo turtą neutraliam
  fiziniam asmeniui, kurio turimos žemės plotas neviršija 300 ha ar bendrovei,
  kurios turimos žemės plotas neviršija 500 ha.

  2.Atsako Vaidotas Misius:

  REIKIA KREIPTTIS Į ARCHITEKTĄ IR JIS JUMS VISKĄ IŠSIAIŠKINS ARBA Į
  SAVIVALDYBĖS ARCHITEKTŪROS IR URBANISTIKOS SKYRIŲ.

  3. Atsako Vaidotas Misius:

  TAI JAU ARCHITEKTO KOMPETENCIJA.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-15 09:32 | Asta:
  Laba diena, šalia mano nuosavo namo, už 6m esančiame pastate(anksčiau ten buvo bankas) įrenginėja šarvojimo sales ir teiks ritualines paslaugas(taip laidžia mūsų įstatymai). Ar turiu bent kiek vilties namą parduoti? ir ar tikslinga bylinėtis teisme dėl turto nuvertėjimo? Ar yra koks nustatytas nuvertejimo procentas minetu atveju? Ačiū.

  Atsako Vaidotas Misius:

  VILTIS VISADA YRA, BET SITUACIJA NEDĖKINGA. TOKIU ATVEJU
  TURĖSITE IŠLAIDŲ, BET BYLINĖJIMASIS NIEKO GERO NEDUOS, NES JUMS REIKĖS
  UŽSISAKYTI VERTINIMĄ, O VERTINTOJAI NENORI TOKIŲ PROBLEMATIŠKŲ OBJEKTŲ IMTI
  VERTINTI. KONKRETAUS,NURODYTO SKAIČIAUS NĖRA, TAI VERTINTOJAS
  ATSIŽVELGDAMAS Į VERTINIMO METODIKĄ NUSTATO

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-14 11:01 | viktoras:
  sveiki, koki mokesti teks sumokėti,priimant dovanota buta? Dovanoja svetimas, ne giminaitis, ačiū

  Atsako Vita Budreckienė:

  JEI DOVANOTO BUTO VERTĖ NEVIRŠIJA 8 000 LT. TAI MOKESČIO MOKĖTI NEREIKIA.
  MOKESTIS MOKAMAS KAI BUTO VERTĖ VIRŠIJA 8 000 LT. NUO VIRŠIJAMOS SUMOS
  SUMOKĖTI REIKIA 15 PROC. GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESTĮ.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-13 17:10 | kristina:
  sveikikaip galima greitai parduoti ir nupirkti buta?(jau radom klientus pirkimui)

  Atsako Alma Šiošytė:

  Sveiki. Įprastai ,ne skubos tvarka, buto pardavimo dokumentai
  sutvarkomi per 3 paras, tačiau esant reikalui galima nusipirkti butą ir per
  1parą.
  Buto savininkai turėtų nuvykti į VĮ Registrų Centrą ir perskaičiuoti buto
  vertę (buto vertė turi būti nustatyta einamiesiems metams). Perskaičiavus
  turto vertę reikėtų kreiptis į notarą, kuris užsakys iš VĮ Registrų Centro
  pažymą per 1 parą ir peržiūrės jūsų turimus buto dokumentus.Jei jie
  tvarkingi rytojaus dieną galėsite forminti pirkimo-pardavimo sandorį.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-12-04 12:28 | Nijole:
  Ar tiesa, kad nuo 2014 sausio 1 d. parduodant buta, bus skaiciuojamas 15 proc. pelno mokestis? Apie tai kalbejo televizijos laidoje A. Butkevicius. Iki siol pelno mokestis buvo skaiciuojamas, jei neislaukus 3 metu nuo buto isigyjimo, jis buvo parduodamas.

  Atsako Aivaras Vozgirdas:
  Sveiki. Pirmiausiai norėtumėme Jus pasveikinti su artėjančiomis šventėmis ir padėkoti už gerą klausimą, kuris aktualus daugeliui. Kol kas tokio nutarimo nėra. Pasitikslinus VMI, jie tai patvirtino. Tačiau, jūsų klausime buvo klaida. Nekilnojamojo turto sandoris apmokestinamas nuo 2011 m. sausio mėn. 01 d. penkerių metų laikotarpiu, o iki šios datos buvo trys metai, kaip ir Jūs paminėjote savo užduotame klausime. Pateiksiu pavyzdį kaip apskaičiuojamas šis gyventojų pajamų mokestis: jei Jūs turtą pirkote, pavyzdžiui 2012 metais, už sumą X, o ketinate parduoti už sumą X+Y (brangiau nei įsigijote) pavyzdžiui rytoj, tai tik tokiu atveju Jums reikės sumokėti mokesčius nuo Y sumos, tai yra nuo sumos kurią pardavėte brangiau (Jūsų pajamos) 15 proc. Jei Jūs nekilnojamąjį turtą parduosite už tą pačią ar mažesnę sumą nei įsigijote, tokiu atveju jokio mokesčio nebus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-11-21 15:29 | Gediminas:
  Siuo metu gyvenu uzsienyje (ES salyje). Noreciau igalioti kita asmeni mano vardu nupirkti nekilnojama turta ir sutvarkyti visus su pirkimu susijusius reikalus (iskaitant ir banko paskola). Koks butu procesas? Jei surasyciau igaliojima, uzdeciau apostile, lietuvoje sis igaliojimas turetu pilna galia ar dar lietuvoje kazka reiketu daryt su juo?

  Atsako Laurynas Jakutis:

  Tinkamai parašytas įgaliojimas galioja visose su NT valdymu susijusiose situacijose. Jį privalo parašyti ES šalyje esanti Lietuvos ambasada arba notarų biuras, tai priklauso nuo valstybės ir joje įprastos tvarkos. Praktika rodo, kad ambasadose parašyti ir patvirtinti įgaliojimai lyginant su notarų išduotaisiais yra labiau priimtini Lietuvos institucijoms ir jiems nebereikalingi Lietuvos notaro patvirtinti vertimai. Įgaliotas asmuo gauna visas teises atlikti būtent tuos veiksmus, kurie yra nurodyti įgaliojime. Rašydami įgaliojimą apsvarstykite ir pasitarkite, kokius būtent veiksmus turės atlikti įgaliotas asmuo, nes jei nurodysite per mažai veiksmų, tokiu atveju įgaliojimą teks rašyti naujai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-09-05 14:43 | jolita:
  Ar galima isiteisinti zemes ukio paskirties sklypa ,jei jis yra ispirktas ,tik dokumentai nesutvarkyti iki galo.jis ispirktas savininko taciau ta sklypa isiteisinti ir susitvarkyti nori kito zmogaus vardu.savininkas sutinka .ar pirma butina iteisinti savininko vardu o po to tik pirkimo pardavimo sutarti padaryti.ar galima is karto dokumentus su sutikimu tvarkyti kito asmens vardu

  Sveiki,
  Šiame klausime yra daug neaiškumų. Pirmiausiai reikėtų pamatyti dokumentus, t.y. kokioje stadijoje jie yra šiuo metu, nes pasakymas, jog dokumentai nesutvarkyti iki galo yra labai neapibrėžta. Prašome susisiekti asmeniškai ir atsakysime į Jūsų klausimą, nes reikalinga papildoma informaciją, jog atsakymas būtų tikslus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-13 11:00 | Gintautas:
  Sveiki, susidūriau su tokia problema perkant butą: padaviau rankpinigius, dar nežinodamas banko sprendimo ar duos man paskolą, pasirašėme sutartį be datų, ir man banke pasakė, kad paskolą galiu gauti tik po pusės metų(dėl mano darbo pobūdžio), o pardavėjas nenori tiek laukti, bet nenori ir grąžinti rankpininigių, nors aš neatsisakau pirkti buto.Ar įmanoma teisiškai susigrąžinti rankpinigius? Ačiū už atsakymą :)

  Atsako Vaidotas Misius:

  Sveiki, kad nėra datų, tai nėra taip blogai. Tada galite sutartį traktuoti, kad perkate, bet tik kada būsite pasiruošęs. Ir pardavėjas privalo laukti Jūsų apsisprendimo pirkti. Bet kada Jūs būsite pasiruošęs pirkti, jis taip pat gali elgtis ir teigti, kad jis parduoda, bet vėliau. Na reikia pažiūrėti ekspertui sutartį, tada bus aiškiau.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-19 23:41 | sonata:
  Ar gali draudimo kompanija išmokėti tik 40% sumos nuo paskaičiuotos sąmatos dydžio. Nukentėjusiajam motyvuojant tuo, kad jis yra fizinis asmuo, o ne bendrovė, ir kad jam yra pigiau sugadintą turtą atstatyti pačiam.

  Atsako Aivaras Vozgirdas:

  Dėl šio klausimo reikėtų kreiptis į juristą, kuris yra dirbęs bylose, susijusiose su draudimo išmokomis.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-11 18:59 | Rima:
  Paveldejau 3.9ha dirbamos žemės (n.balas 42) Traku raj. Žemė apleista, užžėlusi savaiminėmis pušelėmis, krūmais. Kokią kainą galėčiau tokią žemę parduoti?

  Atsako nekilnojamojo turto ekspertas Laurynas Jakutis:

  Sveiki,

  Norint nustatyti žemės vertę reikia žinoti tikslią jos vietą. Koordinatės nurodytos planuose. Pateikiu kitoje vietoje esančio panašaus objekto pavyzdį: parduodame ž. ū. paskirties sklypą už 32 000 Lt (4,7 ha, ~40 balų našumas, dirbama žemė). Taigi, jei aplink jūsų sklypą nėra vertę keliančių kultūrinių (kaimo turizmo sodybos, regioninis parkas ar pan.) ar gamtos objektų (upė, ežeras ir pan.), tuomet galima kalbėti apie realią žemės vertę - 23 000 Lt – 30 000 Lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:50 |
  Per kiek laiko galima greičiausiai sutvarkyti buto pardavimo dokumentus?

  Atsako Alma Šiošytė, nekilnojamo turto ekspertė:

  Trumpiausias laiko tarpas, per kurį galima parduoti butą – 2 paros.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:50 |
  Ar norint parduoti senelei priklausantį butą, man pakaks ranka surašyto jos įgaliojimo?

  Atsako Asta Stasuitienė, nekilnojamo turto ekspertė:

  Jūsų senelės įgaliojimas turi būti patvirtintas pas notarą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:50 |
  Ar reikalingas užstatas nuomojantis butą?

  Atsako Donatas Juškėnas, nekilnojamo turto ekspertas:

  Manome, ir rekomenduojame, jog nuomojant butą užstatas yra reikalingas. Standartinis užstato mokestis – 2-3 mėnesių nuomos mokesčio dydis. Gali būti sutarta ir konkreti suma. Užstatas kaip ir gan griežta nuomos sutartis gali iš karto atskleisti nuomininko požiūrį ir ketinimus, nes jei nuomininkas neturi užstato, tokiu atveju ar savininkas yra garantuotas, jog ateityje nekils problemų dėl mokumo? Užstatas nuomininkui grąžinamas pasibaigus nuomos sutarčiai, tačiau su sąlyga, kad patalpoms nėra padaryta žala ir Nuomininkas yra visiškai atsiskaitęs su nuomotoju. Taigi, jei savininkas pamato, jog nuomininkui išsikraustant yra sugadintas turtas, ar yra nesumokėti mokesčiai už komunalines paslaugas, jis gali pasilikti užstatą ar jo dalį, ir tokiu būdu visiškai ar bent jau minimaliai išvengti nuostolių.

 • Reitingas: +6

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:49 |
  Kaip reikia įforminti buto nuomos sutartį?

  Atsako Donatas Juškėnas, nekilnojamo turto ekspertas:

  Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas nenumato privalomos notarų biuro patvirtintos buto nuomos sutarties formos, tačiau buto nuomos sutartis turi būti rašytinė, jog abi šalys numatytų nuomos kainą, terminą, sutarties nutraukimo sankcijas ir papildomus įsipareigojimus. Tokios sutarties pasirašymas apsaugo tiek nuomotoją, tiek nuomininką nuo nepagrįstų kitos šalies reikalavimų, netikėto buto atlaisvinimo, taip pat, esant turto sugadinimui nuomotojas turi teisinį pagrindą gauti finansinę kompensaciją iš nuomininko.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:49 |
  Kokia būtų 60 kv. m prekybinių patalpų nuomos kaina Šiaulių mieto bulvare?

  Atsako Donatas Juškėnas, nekilnojamo turto ekspertas:

  Negyvenamųjų patalpų nuomos kaina priklauso nuo patalpų dislokacijos, nuo pačių patalpų būklės bei paskirties. Pėsčiųjų bulvaro atkarpoje nuo Šiaulių viešbučio iki P. Višinškio g. vieno kv. m kaina svyruoja nuo 10 Lt iki 15 Lt, o atkarpoje nuo Vasario 16 g. iki Žemaitės g. vieno kv. m kaina svyruoja nuo 15 Lt iki 30 Lt., tačiau patalpos nelygios patalpoms. Šiais metais labai aktualu tapo ir patalpų paskirtis, kurios pakeitimas ir patalpų pritaikymas reikalingai veiklai dar labiau komplikavosi. Taip pat nuomos kainą lemia ir patalpų šildymo būdas. Jei Jūsų patalpose yra centralizuotas miesto šildymas, ar patalpas apšildote elektra, tai nuomininkai už tokias patalpas mokės mažiau, nei už patalpas, kuriose yra įrengtas dujinis autonominis šildymas. Vilniaus g. labai aktualu yra patalpų matomumas, ar yra dideli vitrininiai langai, kurių vitrinose įrengus reklamą būtų viliojami klientai. Nemažesnę įtaką turi ir patalpų savininko statusas, t. y. ar savininkas yra fizinis asmuo, ar juridinis, nes esant skirtingam statusui taikomi ir skirtingi LR mokesčiai.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 13:48 |
  Sveiki, ieškau informacijos, kaip galima būtų „pakeisti“ arba „pernešti“ savo žemės sklypą į vietovę, kur man su šeima būtų patogiau gyventi. Ačiū už atsakymus!

  Atsako Aivaras Vozgirdas, nekilnojamo turto ekspertas:

  Nėra galimybės nuosavybės teise priklausančios žemės perkelinėti į kitą vietą. Jei turite Jums nereikalingą sklypą nepatogioje vietoje, siūlytumėm į sklypą parduoti ir ieškoti pirkti kitą sklypą jau Jums ir Jūsų šeimai tinkamoje vietoje. Galimas ir keitimo variantas, tačiau toks metodas labai apriboja pasirinkimo galimybes.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-03-29 13:24 |
  Turiu 20ha dirbamos žemės. Pats jos niekada nedirbsiu, nes esu ne ūkininkas. Ar man vertėtų ją dabar parduoti ar geriau nuomoti?

  Atsako Aivaras Vozgirdas, nekilnojamo turto ekspertas:
  Parduoti ar nuomoti turtą visuomet sunkus ir daug skaičiavimų reikalaujantis sprendimas. Sužinoti, kokia yra nuomos ir pardavimo vertė dar trūksta nemažai informacijos: koks žemės našumo balas, ar yra geras privažiavimas, melioracija, kaip išsidėstęs sklypas ir pan. Nevertinant konkretaus žemės sklypo vertės būtų galima teigti, kad nuomos kaina metams svyruoja nuo 100 Lt iki maždaug 450 Lt, išimtiniais atvejais ir daugiau. Tad turint pakankamai derlingą ir pakankamai didelį kaip pvz 20 ha žemės plotą galima tikėtis 6000-8000 Lt per metus. Dirbamos žemės pardavimo kaina, panašiai kaip ir nuomos, taip pat svyruoja gan ženkliai. Nederlinga, nemelioruota ir neprižiūrėta žemė bus verta vos 3000 Lt/ha, kai tuo tarpu didelio derlingumo, nuolat prižiūrima žemė galėtų kainuoti ir apie 10 000 Lt/ha. O ten, kur didelė stambių ūkininkų ir ūkių koncentracija būta atveju, kad didžiulė konkurencija kainą pakelia ir iki 13 000 Lt/ha. Taigi, apsisprendimą geriau nuomoti ar parduoti dirbamą žemę turi priimti kiekvienas individualiai, daugelio viltis, kad po 2014 m. gegužės, kai žemės ūkio paskirties žemę galės įsigyti ir užsieniečiai, kainos ženkliai didės, gali ir likti naivia viltimi.


Klausimas:
Vardas:
El. paštas: * Informuosime Jus, kai klausimas bus atsakytas. (Neprivaloma)
Sutinku, kad esu ne robotas

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 68

 1. Jonas
  2018-11-03 17:36 Atsakyti Pranešti

  Sveiki mano močiute parašė testamenta kad po mirtes namas visa žiame ūkinei pastatai priklausis man o aš anukas, noriu paklausti ar kas gali pretenduoti ir atimti žiame ar pastata nes močiutė turi dar du anukus ir anūke, ar viska priklausis tik man. Anūke givena su savo tėvu o šiam name gyvena tik močiute brolis jaunesnis ir aš.

 2. Saule
  2018-10-20 14:00 Atsakyti Pranešti

  Laba diena ,mano tevas buvo pirkes is senelio nama bet ten buvo priregistruotu asmenu ar pasikeitus savininkui neisregostruojami automatiskai tie asmenys ar jie vis delto ten tebera priregistruoti dabar to namo viena antaja padovanojo man o kita dali testamentu paliko ar galiu tureti problemu jei ten yra priregistruota mano sesuo su vaikais bet ji ten negyvena ar gali ji uzgincyti po tevelio mirties ar man ja reiketu isregistruoti kuo greiciau .aciu

 3. Aleksandras Viljamsas
  2018-10-19 06:33 Atsakyti Pranešti

  Mano vardas yra Aleksandras Viljamsas iš Vokietijos. Aš patariu tiems, kurie ieško paskolos. Čia yra paprastas būdas šiandien turtingai ir garsiai susipažinti. Susisiekite su šia vyru ir jis šypsosi jūsų veidui. Jis man padeda ir dabar, ir laimingas visą dieną. Susisiekite su juo, jei jus domina.
  El. Paštas; “Collins_jamesfinance555@hotmail.com” arba “whatsapp contact” +234908187447934.

 4. Kristina
  2018-10-03 16:03 Atsakyti Pranešti

  Norime nusipirkti žemės sklypą su žemės sklype pastatytu teisiškai neįregistruotu namu iš varžytinių. Ar labai sudėtinga procedūra įregistruoti tokį namą?

 5. Lina
  2018-09-18 12:52 Atsakyti Pranešti

  Laba diena,
  po mamos, o vėliau brolio mirties namo bendrasavininkiu tapo brolio sūnus. Jis nori savo namo dalį parduoti, o aš nenoriu. Jie siūlo pirkti, bet suma neatitinka tikrovės, todėl negaliu. Be to, šiuo metu ir dėl lėšų stokos negalėčiau. Ką man patartumėte?

 6. JIM BUFFER
  2018-08-31 14:05 Atsakyti Pranešti

  Ar esate verslo vyras ar moteris? Ar jums reikia lėšų, kad pradėtumėte savo verslą? Ar jums reikia paskolos, kad išskaitytumėte savo skolą, sumokėtumėte savo sąskaitas ar pradėtumėte gražų verslą? Ar jums reikia lėšų savo projektui finansuoti? El. Paštas: (trustfunds804@outlook.com) Mes siūlome garantuotas paskolos paslaugas bet kokia suma ir bet kuriai pasaulio daliai (asmenims, įmonėms, nekilnojamojo turto agentams ir korporacinėms įmonėms) pagal mūsų puikią 3% palūkanų normą. Norėdami gauti paraišką ir gauti daugiau informacijos, siųskite atsakymus į šį el. Pašto adresą: {trustfunds804@outlook.com}

 7. asta
  2018-08-17 13:55 Atsakyti Pranešti

  Laba diena,
  gal galite padėti vienu klausimu, jei su vyru įsigijome butą su paskola (24 metams) 3 metai iki santuokos, santuokoje pragyvenome 13 metų, yra likusi neišmokėta paskolos dalis. Įsigijome lygiom dalim, paskolą moka vyras. Skyrybų atveju iki santuokos įgytas turtas nėra dalijamas. Kaip galėčiau atgauti savo turto dalį (pinigais arba išmokėčiau jam pusę) jei geranoriškai dalintis nesutiks?

 8. Tatiana Anderson
  2018-07-11 03:29 Atsakyti Pranešti

  Ar jums reikalingas finansinis sprendimas, kad galėtumėte sumokėti savo skolas, ir ar norėtumėte įveikti sunkumus gaunant paskolą iš bankų ar kitų vietos finansų įstaigų? Ar jums reikia pinigų, kad pradėtumėte savo verslą? Nesijaudinkite, mes išleidžiame paskolą, kurios palūkanų norma yra mažesnė nei 2%. Tada susisiekite su mumis (tatianaandersonloanfirm@gmail.com).

 9. Rolland Osborn
  2018-07-04 10:50 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, ar jums labai reikia paskolos? ar jums reikia skubios paskolos? Dinaminio skolinimo klubas padės jums greitai gauti pinigus, kad išspręstumėte savo finansines problemas

  Mes siūlome visas paskolas, nesvarbu, ar tai medicinos sąskaitas, mokestį už mokestį, avansą iki išmokėjimo avansu, verslo paskolą, asmeninę paskolą ar netikėtą grynųjų pinigų problemą e.t.c. Mūsų paslauga yra greita, saugi, patikima ir nebereikia laukimo ar stresinių bankų vizitų. Mūsų paslauga teikiama 24 valandas per parą – 7 dienas – galite gauti paskolą ir atlikti visus sandorius, kai tik ir kur jums reikia

  Jūs gaunate galimybę pasirinkti grąžinimo datą, kas savaitę, mėnesį ar kasmet 1-30 metų laikotarpiui.

  Už klausimus / skundus / klausimus? Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės palaikymą – išsiųskite el. Laišką (dynamic_lendingclub5050@hotmail.com) arba (dynamiclendingclub5050@gmail.com) ir gaukite atsakymą per keletą minučių.

 10. Lina
  2018-06-09 20:33 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, noriu paklausti , yra astuonbutis namas, vienas butas 25 metal tuscias, butas yra ispirktas. Savininkai buvo karinikai, jie isvyke I rusija. Tuo butu jie nesirupina, niekas nieko apie juos nezino, kaip juos rasti taipat neaisku.
  Butas skolu neturi, nes namas yra kaimo vietoveja ir jokiu mokesciu moketi nereikia.
  Ar butu imanona ta buta issipirkti kitam zmogui? Aciu.

 11. Monika
  2018-04-27 01:28 Atsakyti Pranešti

  Sveiki. Situacija tokia kad pries 2 metus mano tetis mire, jis buvo teisetas namo savininkas. Kaip paveldejima jis ji paliko zmonai ir vaikam. Mano sesuo notariskai atsisake paveldejimo po teismo namas atiteko mamai ir dviem nepilnameciams vaikams. Ar imanoma atnaujinti byla jai yra norima gauti namo daly po atsisakymo ji priimti notariskai?
  Dekui

 12. Greta
  2018-04-16 18:21 Atsakyti Pranešti

  Laba diena, man priklauso ½ turto dalis ( zemes, ukiniai pastatai, senas namas, miskas ) gavau dovanojima pries 6 metus. Is mano puses visi dokumentai yra sutvarkyti, bet nera padalintas ( nera nustatytos naudojimo ribos). Noreciau suzinoti ar imanoma parduoti savo dovanoto turto dali nepadalinus jo su bendrasavininku ? Ir ar galima parduoti uz didesne kaina negu yra nustatyta Registru centre ?

 13. JOHNROYSTER
  2018-04-09 17:18 Atsakyti Pranešti

  Sveiki
  Tai yra informuoti visuomenę, kad esame krikščionių organizacija, įsteigta padėti žmonėms, kuriems reikalinga pagalba, pvz., Finansinė pagalba. Taigi, jei jūs susiduriate su finansiniais sunkumais arba esate bet kokių finansinių problemų, ir jums reikia lėšų pradėti savo verslą, arba jūs turite sumokėti savo sąskaitas, kurių pasirinkta ilga ir trumpalaikė trukmė, esant mažai palūkanų normai 2% per metus asmenims ir įmonėms. Prašome susisiekti su mumis šiandien el. Pašto adresu: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM) Biblija sako (Lk. 11:10). Kiekvienam, kas prašo, gauna; Tas, kuris ieško, randa; ir prie stulbino durys bus atidarytos. Taigi nepraleiskite šios galimybės, nes Jėzus yra tas pats vakar, šiandien ir amžinai. Prašau, kad tai yra rimtai nuogąstaujanti, o Dievas bijo žmonių. Gaukite nuoširdžius sveikinimus nuo krikščionių organizacijos. Susisiekite su mumis šiandien šiuo el. Pašto adresu: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM)
  Mūsų Whatsapp numeris yra: +2348071242538

 14. audrius
  2018-02-07 13:33 Atsakyti Pranešti

  sveiki.noriu ikeisti nt turta su sklypu, bet tik tvora yra su bendrasavininku.ar reik jos sutikimo?

 15. bergnerkelvin
  2018-01-29 00:00 Atsakyti Pranešti

  paskola! paskola !! paskola !!!
  Ar ieškote geros reputacijos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas gyvenimo galimybei. Mes teikiame visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmenine paskola, automobilių paskola, būsto paskola, studentų paskola, verslo paskola, investicinė paskola, skolų konsolidavimas ir dar daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Ieškokite ne daugiau, kaip mes esame čia, kad visi jūsų finansiniai rūpesčiai būtų praeities dalykai. Paskolos lėšos skiriamos asmenims ir įmonėms, kuriems reikia 2% finansinės pagalbos. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu naudoti šią terpę, kad praneštumėte, kad teikiame patikimą ir naudingą pagalbą, ir mes džiaugiamės galėdami pasiūlyti jums paskolą.
  Taigi, parašykite mums šiandien: (bergnerkelvin65@gmail.com) dabar kreipkitės į paskolą.

 16. Mr. Dékány Endre
  2018-01-09 08:13 Atsakyti Pranešti

  Reikia skubios kredito? Mes teikiame verslo paskolas, asmenines paskolas, studentų paskolas, automobilių paskolas ir tt Jei jus domina, susisiekite su mumis (dakany.endre@gmail.com).

  Paskolos pasiūlymas.

 17. Gintare
  2017-04-21 19:14 Atsakyti Pranešti

  Pries 12metu laimejau buta vilniuje ir isvaziavau i kita sali padirbeti. Mamai uzrasiau buta ir ji parase testamenta kad po jos mirties jis man atiteks. Bet kadangi siuo metu vyksta dideli konfliktai tarp musu as noriu plaklausti ar galiu kokiu nors budu ji sau atsiimti? Nes noriu nusipirkti nama kitoj saly

 18. Viktorija
  2017-04-18 13:44 Atsakyti Pranešti

  laba diena, mama padare dokumentus kad parduot zieme , bet tam tikra firma pasake kad mama nors ir turi visus dokumentus ji jos neparduos nes ten kaskas uzdraude…ae taip is vis gali buti? kad taip firmai parduot gali o paprastam zmogui ne?

 19. Audrone
  2017-04-10 21:12 Atsakyti Pranešti

  Turiu 3ha zemes is ju 1 ha noreciau padovanoti savo zentui. Kokiu man dokumentu reiktu ir kur juos tvarkytis

 20. zydruna
  2017-03-31 21:08 Atsakyti Pranešti

  sveiki esu pasiemes is banko paskola butui isigyti isigijau buta bet bankui dar paskolos nesumokejes tad reiskia kad butas yra banko.taciau mano sugyventine reikalauja kad uzrasyciau puse buto jai.noriu paklausti ar galiu uzrasyti jai puse buto dar nesumokejes paskolos bankui nes vis delto kaip bebutu butas priklauso bankui

 21. Ineta
  2017-03-29 08:13 Atsakyti Pranešti

  Norėjau pasiteirauti tokiu klausimu : teta paveldėjo mamos turtą, jo vertė pagal registrų knygą yra 10 000€, turtas paveldėtas prieš 2 metus, atsirado žmonės norintys pirkti namą ir nori imti banko paskolą, prieš tai jiems reikia kad turtą įvertintų nepriklausomas turto vertintojas. Norėjom sužinoti tokį dalyką : jei turto vertintojas įvertina turta tarkim 13 000€ o pirkimo- pardavimo sutartyje rašant pardavimo kaina 12 000€ ar pardavėjas ( šiuo atvėju teta) turės mokėti 15% mokesčiams ar ji tiesiog gali turtą parduoti neviršydama 13 000€ sumos ir nereikės mokėti mokesčio, nes vertintojas įvertino turtą daugiau nei registruų centre?

 22. Edvardas
  2017-03-21 17:01 Atsakyti Pranešti

  sveiki

  Norejau paklausti mano mama pardave miska ir nori isdalinti pinigus pavedimu is savo saskaitos savo vaikams tai butu 4 asmenims po 6000 euru. Ar reikia tvirtinti pas notara dovanojima? kaip bus su mokesciu deklaravimu kitais metais?

 23. Mr. George Anderson
  2017-01-26 01:32 Atsakyti Pranešti

  Ar jums reikia paskolos? mes siūlome visų paskolų rūšių iš minimalaus 5,000euro į daugiau kaip 500,000,000euro jei jus domina susisiekti su mumis elektroniniu paštu: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  Paskolos pasiūlymas.

 24. olegas
  2017-01-24 22:06 Atsakyti Pranešti

  Sveiki.Turiu klausima.Siais metais kovo menesi pirkome 2-ju kambariu buta bendrabutyje.Pagal registru centro duomenis buto plotas 57m2,nors faktiskai buto dydis 51m2,nes like 6m2 kitoj koridoriaus puseje kurie nebuvo naudojami.Sia vasara siuos 6m2 pas mus issipirko kaimyne(per notara,viskas oficialiai) ir tuo budu pasididino savo buta nes si patalpa idealiai jei tiko.Kokiu budu mums dabar atskirt ta parduota dali?Nes uz siuos parduotus 6m2 sildyma ir kitokias paslaugas iki siol mokam mes.Ar pakanka tik notariskai patvirtinto pardavimo-pirkimo akto ir seno buto plano(kur pazymeti tie6m2)kad galeciau kreiptis i Registru centra,kad man pakeistu(perrigestruotu) i faktiska dabartini buto plota ir isbrauktu jau nebe mano NT turto dali?Aciu

 25. Skaidrė
  2017-01-12 19:52 Atsakyti Pranešti

  Sveiki noriu paklausti ar galiu perrasyti savo 1kambario buta savo nepilnametei dukrai( jai dabar 10m.), ar geriau ji dovanoti?

 26. Andrius
  2016-12-29 21:39 Atsakyti Pranešti

  Sveiki skaiciau daugeli jusu klausimus ir atsakymus, gal pasikartosiu nezinau. Mano klausimas turiu busto kredita jau 8 metai noreciau parduoti bet lieku bankui skoloi, noreciau uz dali gautu pinigu, nisipirkti sodyba ir tik puse pinigu liktu mano esamam kreditui padengti . taip susimazinciau paskola kuria toliau butu lengviau issimoketi ir isigyciau kita turta. Kaip manot ar eitu susitarti su banku

 27. Maryte
  2016-12-29 10:41 Atsakyti Pranešti

  Laba diena norejau paklausti,mama man padovanojo pinigu uz juos nupirkau puse namo .
  Gyvename jame kartu,ji sugalvojo kad nebenori su manim gyventi ir grasina kad duosis i teisma atsiimti pinigeliu.

 28. marija
  2016-11-06 13:26 Atsakyti Pranešti

  Laba diena.Noreciau paaiskinimo.Mama padovanojo sodyba, zeme anukui.Anukas gyvena uzsienyje,gryzineja kas keli menesiai, mociute yra palikta likimo valei, kas ja turetu priziureti?ji serga senatvine demensija ,alshaimeris 2laipsnio. Tuo metu kaipadovanojo jau ji sirgo, bet pas daktaru nesikreipe. aciu uz atsakyma.

 29. julien garcia
  2016-10-08 01:59 Atsakyti Pranešti

  Kako atėjo ČIA Mano Želja dydis [remy.credit111@gmail.com]]

  Mano IME gospa JULIEN Garcia. Živim Teksasas U S IR Jaz SEM Danės irklai Moteris? ČIA Savo Jaz Sake, Kad, however posojilodajalec Kuri išsprendžia Savo grupė “Mūsų silpna situacija, BOM kakršen such who iSCENE posojilo Iš njim, dave JI Vaikinas SREC Mojo traukiniu ČIA Pavadinimas Lietuvių Prieš Spauskite posojilo $ 250,000.00 pradžiai življenje -ai Daugiau, KAIP ČIA mati samohranilka SU 3 vergai cia ir suzinoti pošteno Bog kovoti Žmogaus posojilodajalcu Paskolos, Kuri vyras Yra pomagala Su posojilo Į VISINATU $ 250,000.00. Dolarjev, JIS Bog kovoti Žmogaus, if Esate potrebujejo paskolas Pietų Bo moralinių vrniti posojilo paralyžius GA uogienė pasakė, Kad Dievo Motinos Julien García Jie nanašajo Į njega. M. REMY Stik-E-paštas: (remy.credit111@gmail.com]) Hvala.

 30. TERESA PEDRO
  2016-09-21 21:57 Atsakyti Pranešti

  Ieškote investicijų ir privataus paskolos? Paieška ne daugiau, nes jūs esate tinkamoje vietoje jūsų paskola sprendimai čia! “Global Finance Limited” suteikti paskolas įmonėms ir privatiems asmenims ne mažos ir prieinamą palūkanų norma 2%, susisiekite su mumis elektroniniu paštu per: (teresapedro200@gmail.com)

 31. Jolanta
  2016-08-17 15:58 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, būčiau dėkinga už konsultaciją. Brolis ir sesuo paveldėjo butą ir sodo sklypą Ukmergėje. Brolis nesutinka turto parduoti ir pasidalinti pinigus. Sesuo nori parduoti savo dalį viso nekilnojamojo turto. Ji gyvena Vokietijoje ir girdėjo, kad savo turto dalį galima parduoti bankui. Ar toks sandoris įmanomas ir Lietuvoje?

 32. jane
  2016-08-06 09:26 Atsakyti Pranešti

  Sveiki,
  Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Jane Alison, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir bendrovėms pagal aiškias ir suprantamais terminais ir sąlyga. susisiekti šiandien mums elektroniniu paštu tam, kad galėtume suteikti jums su mūsų paskolų terminai ir sąlygos adresu: (saintloanss@gmail.com)

 33. Master. Ododowa Illuminati
  2016-08-02 07:48 Atsakyti Pranešti

  Geras nauja visiems, aš esu vienas iš agentų Lord Superior (Didmeistris) išsiųstas pareikšti kaip daugelis tų, kurie domisi tapti didžiojo Iliuminatai šventykloje narys, tampa Iliuminatai Nariu. Jūsų kvalifikacija yra; – Tik tie, kurie gali teikti paslaugas už save, kaip politikai, muzikantai, Verslo Vyras / Moteris, studentas, i do verslo, aš savo statybų bendrovės, ir aš taip pat savo viena didžiausių elektroninių prietaisų parduotuvė, mane ir mano šeima dabar gyvena Nigerijoje, aš kažkada buvo kaip jums, man ir mano žmona buvo finansiškai žemyn į 1 kvadratinį valgį per dieną, kokios gyvenime buvo, kad gyventi, aš gyvenau skurde, kol aš pamačiau galimybę būti narys Didžiosios šventykla Iliuminatai brolija, ir aš paėmė mano šansai ir aš lankiausi už beveik 10 metų. Kuo didesnis gausite turtingesnis galite tapti Iliuminatai, ji daro jūsų verslas auga greičiau, nei jūs kada nors galėtų įsivaizduoti, Illuminati iškelia talentą jumis ir kad jums žinomas, kaip jums tapti Iliuminatai kad narys Jūs gausite 2.000.000 JAV dolerių akimirksniu jūsų banko sąskaitą, yra daug daugiau kitų privalumų jūs stovite gauti, todėl, jei jus domina, kad valstybė susisiekti su mumis dabar mūsų elektroniniu paštu (ododowailluminati666@gmail.com) Prisijunkite prie mūsų šiandien ir tapti turtingu, galingas ir garsus visą savo gyvenimą

  Laukia jūsų atsakymo.
  Geriausi linkėjimai,
  Meistras. Ododowa Iliuminatai

 34. vytas
  2016-07-27 17:05 Atsakyti Pranešti

  Sveiki,norejau suzinot kokiu dokumentu reikia parduodant nepilnai irengta nama.

 35. anonimas
  2016-07-12 23:10 Atsakyti Pranešti

  Sveiki,buta pirkau pries 10 metu.pirkimo pardavimo sutartis pasirasyta 2006.08.23 .ar nereiks moketi pridetinio vertes mokescio…jei buta parduosiu 2016.08.24.kada as galiu pardavineti savo buta?pati gyvenu ne lt.,is buto esu issiregistravusi.

 36. Barry Hamilton
  2016-07-05 11:24 Atsakyti Pranešti

  Ar jūs verslo žmogus, ar moteris? Ar jums reikia pinigų, kad pradėti savo
  verslo? Ar jums reikia paskolą apmokėti savo skolą arba sumokėti savo sąskaitas
  arba pradėti gražią verslą? Ar jums reikia pinigų savo projektui? Mes siūlome
  užtikrintos paskolos bet kokią sumą ir bet kurioje pasaulio vietoje (asmenys,
  įmonės, nekilnojamojo turto ir juridiniai asmenys), mūsų 2% normos
  puikus. Application atsakymų ir atsiųsti daugiau informacijos
  taip el.pašto adresas: (barryhamiltonfunds@gmail.com)

 37. Ilona
  2016-07-01 09:30 Atsakyti Pranešti

  Laba diena.Turiu paveldėtą butą pagal dovanojimo aktą.Paveldėjimas galutinai nepriimtas,tik pateiktas prašymas.Ar įmanoma perleisti dovanojimą ir parduoti butą?

 38. laima
  2016-06-03 16:49 Atsakyti Pranešti

  Sveiki. Noriu paklausti jeigu buto pardavejas turi prisirases vekseliu ar jo buto pirkejai nenukentes? Pirkimo metu butas nebuvo uzstatytas? Ar vekseliu savininkai gali uzgincyti pardavima?

 39. Jurgita
  2016-03-31 09:26 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, noreciau suzinoti, uosvis nusipirko zemes sklypa sodu bendrijoje 2005 m., 2010 m. pradeta sodo namelio statyba, 2012 m. baigta statyba (neirengiant vidaus), parduotas 2013 m. uz 50 tukst. Lt. Nebuvo valstybes tarnautojas, dabar pensijoje, kaip nesuprantu ir nebuvo deklaraves siame sode gyvenamaja vieta. Ar jam reikia deklaruoti pardavima, reikes moketi 15 proc. valstybei mokesciu? Jei reikia deklaruoti, privalo pristatyti cekius mokesciu inspekcijai kiek investavo i nama? I ta suma ieina ir pasiskolintos lesos? Dekoju uz atsakyma!

 40. Anonimas
  2016-02-15 16:39 Atsakyti Pranešti

  Laba diena,
  Brolis padovanojo 1 kambario buta. As pati gyvenu UK ir negaliu to buto priziureti, o brolis gyvena pensionate. Mes turim nama Anglijoje ir Lietuvoje mes nebegyvenam,vaikai eina i angliska mokykla. Ar as galiu ta buta parduoti? Aciu.

 41. anita jones
  2016-02-02 12:18 Atsakyti Pranešti

  Labas,
  Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Anita privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (jonesanita48@gmail.com)

 42. Felicija
  2016-01-18 19:05 Atsakyti Pranešti

  laba diena , esu išsipirkusi 1994 m.sodu benrijoje sodo žemes 9,4 aro, . Žeme ribojasi su miško savininko žeme, tveriant bendrijos tvorą buvo, netinkamai aptverta, ir dalis mano žemes liko už tvoros apie 3 arus , ką man dabar daryti , ar galiu as perkelti tvorą iki mano ribos, nors man neleidžia daryti sodu bendrijos pirmininkas, jis net nenori manęs girdėti, kur man kreiptis ir ką tokiu atveju daryti. norečiau sutvarkyti tvarkingai viską , nes noriu palikti vaikams . Ačiū už patarimus.

 43. Kendrick finance
  2016-01-09 03:10 Atsakyti Pranešti

  Labas. Tai Kendrick finance. Mes esame čia, kad sukurti sąmoningumą į visą visuomenę apie tai, kad mes esame n organizaciją, kuri suteiks iš paskolą privataus ir viešojo ekonomikos sektoriuose. Ar jums reikia ilgalaikis arba trumpalaikę paskolą? Individuali, šeimos, įmonė ar organizacija, kuri yra reikalinga paskola išspręsti savo finansinius sunkumus, turėtų kreiptis dėl paskolos. Mes siūlome paskolas, kai palūkanų norma, kaip mažiau kaip 2%. Jūs taip pat galite gauti skubios paskolos, kurios gali būti tvarkomi per kelias valandas. Susisiekite su mumis dabar TVOU
  pašto adresas:
  kendrickfinance@outlook.com
  Kendrick FINANCE

 44. Joana
  2016-01-04 01:25 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, paveldesiu puse buto. Bute 2kmb.Su savininkais antros dalies nesutariu, jie man kenkia pastoviai. Ka galeciau padaryt kad bent kazkokius pinigus gauciau uz ta dali? ar imanoma pardyot 1kambari dvieju kambariu bute?

  1. kiek teko girdet
   2016-06-06 15:35 Atsakyti Pranešti

   Jei labai piktybiski bendrasavininkai ir labai kenkia Jums, kiek teko girdet, tada isnuomokit pvz.: grįžusiems iš kaleimo, čigonams… laikinai gal tada pradės kitaip kalbėti…

 45. Diana
  2015-12-19 04:46 Atsakyti Pranešti

  Sveiki. Norejau paklausti mes esame 3 savininkai vieno zemes sklypo. Ar gali kiekvienas savininkas sau atskirai padaryti savo dalies plana kad kiekvienas turetu plana vieno zemes sklypo? Aciu

 46. Raimundas
  2015-12-05 10:38 Atsakyti Pranešti

  Laba diena, Isigyjau nebaigta statyti nama s.b is varzytiniu, kur man kreiptis del visu dokumentu: leidimo statybom, namo projekto ir pan., buve savininkai nenori siuo klausimu kalbeti nors sake kad visus popierius turi. Aciu

 47. Jūratė
  2015-11-19 16:11 Atsakyti Pranešti

  Mirus mamai, paveldėjau žemę ir namus kaime. Visus dokumentus sutvarkiau. Kada galiu šį turtą parduoti? Ar reikia laukti 6 mėnesių? Nuo mamos mirties praėjo 4 mėn.

 48. Bozena
  2015-10-25 15:29 Atsakyti Pranešti

  Sveiki,gyvename su tevais nuomojame bute apie 25metus, dabar ateje vyrai mums pranese kad musu butas yra ivertintas 37 tuks.€, ir kad po menesio laiko turime arba susimoketi arba issikrauskyti, sakykite, ka daryti ir kur kreiptis jaigu nusipirkti si buta?

 49. Tinute
  2015-10-19 10:40 Atsakyti Pranešti

  Sveiki,nusipirkome tik sodo sklypa. O jame dar yra keli mazi pastatelei, kuriu pirkimo-pardavimo sutarty neiraseme. Nes jie neregistruoti ir nedareme jokiu matavimu..noresime pradet statybas , nuo ko mums pradeti? Ar reikia legalizuoti pastatus? Kokius kryziaus kelius reiks praeiti? Aciu..

 50. Ina
  2015-10-14 15:03 Atsakyti Pranešti

  Santuokoje su sutuoktiniu nusipirkome namą su žemės sklypu. Tam tikslui ėmėme banko paskolą ir turtą įkeitėme. Šiuo metu jau praėję pusė paskolos mokėjimo laiko. Su sutuoktiniu prieš 8 metus išsiskyrėme. Skyrybų metu teismo nutartimi nekilnojamas turtas buvo padalytas tokiomis proporcijomis: 1/3-sutuoktiniui, 2/3-man (kartu su sūnum). Sutuoktinis vaikui išlaikymo neteikė. Savo turto dalies neįregistravo. Šiuo metu jis siūlo už susidariusią alimentų skolą man atiduoti savo dalį. Aš neprieštaraučiau. Kokie veiksmai turėtų būti vykdomi, ir ar išvis toks sandoris įmanomas? Ačiū.

 51. agota
  2015-06-17 22:56 Atsakyti Pranešti

  8.1. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja 3 (tris) mėnesius. Jeigu nei viena iš šalių likus 7 dienoms iki Sutarties galiojimo laiko pabaigos nepraneša apie Sutarties nutraukimą, Sutartis laikoma pratęsta tam pačiam laikotarpiui.

  Prasome paaskinti, kaip turi buti nutraukta sutartis pries 7dienas? Atvykti, ir atsisakyti pratesti zodziu? pasirasyti tenais atsisakymo dokumenta?
  Ar galima atsisakyti pratesti sutarti registruotu laisku?

  6.2 Paslaugos teikėjo atlyginimas uz suteiktą tarpininkavimo paslaugą yra lygus 2Į nuo nekilnojamojo turto pardavimo kainos. Sutarties admininstravimo mokestis (konsultcijos, turto apžiūrėjimas, fotografavimas, reklama internetiniame puslapyje) lygus 100EUR. Klientui pardavus Nek. turtą, paslaugos teikejo surastam pirkėjui, jis įskičiuojamas į atlyginimo už suteiktas paslaugas kainą.

  Po 3mėn sutarties nutraukimo, butina sumoketi administracini mokesti?

 52. judita
  2015-06-02 19:39 Atsakyti Pranešti

  sveiki,tevas nori padovanoti (nekilnojamaji turta)nama savo dukrai kuris yra uzstatytas bankui,dukra yra laiduotoja,bankas leidzia dovanojima,ar bus taikomi mokesciai,aciu.

 53. Julija
  2015-05-06 17:00 Atsakyti Pranešti

  Laba diena,
  Kartu su draugu pirkome buta per banka. Dokumentaliai butas paimtas jo vardu. Kokius veiksmus reikia atlikti, kad butas priklausytu mum dviem? Aciu

 54. Jana
  2015-04-19 22:14 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, nusipirkau būta paimant paskolą iš banko, ar privalau deklaruoti jį dabar pat, ar galiu palaukti sekančių metų gyventojų deklaravimosi meto? Dėkoju už pagalbą !

 55. irena
  2015-04-15 21:33 Atsakyti Pranešti

  Ar galima vyrui dovanotus sesers sklypus,perrasyti zmonai?,jie atiteko mirus mamai.Dokumentai tvarkomi buvo sesers vardu,todel perrasius reikejo juos priiimti kaip dovanotus

 56. diana
  2015-04-01 15:33 Atsakyti Pranešti

  Sveiki ar bankas gali suteikti paskola namui jai jo verte 160000€. Ar ir sia visa suma suteiktu?

 57. Fausta
  2015-03-31 08:04 Atsakyti Pranešti

  Sveiki. Ar gali vyras parduoti pusė įkeisto turto, kuriame gyvena nepilnamečiai vaikai? Ar reikalingas žmonos sutikimas?

 58. Nijole
  2015-03-29 16:44 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, norime padovanoti 1ha zemes sklypa brolio anukui. Ar galime ir kokius matavimus reik atlikti pries dovanojimo iforminima. Kokie butu mokesciai uz dovanojima.
  Dekoju

 59. 2015-03-28 13:46 Atsakyti Pranešti

  Sveiki gyvenu airijoje,esu išsiskyrusi ir po skirubų vyras butą paliko man,turiu nepilnametį vaiką,ar įmanoma patduoti būtą lietuvoje?dažnai gryšti negaliu ar yra kas apsiimtu visais dokumentų tvarkymais be manęs,girdėjau,kad su nepilnamečiu vaiku sunku parduoti butą bet yra advokatai ar įmonės kurios apsiima visais tais darbais ir nereiktu gryšti man,ačiū už atsakymą

 60. Jurate
  2015-01-25 21:19 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, ar uzsienio valstybes pilietis pirkdamas Lietuvoje turta privalo moketi kokius nors mokescius?

 61. Natalija
  2015-01-16 14:58 Atsakyti Pranešti

  Sveiki. Sakykite kaip bus su mokesčiais jei mano mama pirko prieš šešis mėnesius žemės sklypą ir dabar nori man, savo dukrai, šį sklypą padovanoti, ar reikės mokėti kokius nors mokesčius, nes turtas nebus išlaikytas 5 metus? Ačiū. Laukiu atsakymo.

 62. Ilona
  2015-01-05 00:32 Atsakyti Pranešti

  Ar gali uzsienietis laiduoti banko paskolai gauti?

 63. darius
  2014-12-30 14:33 Atsakyti Pranešti

  laba diena ,ar gali antstolis parduoti paveldeta turta ?

 64. zeme
  2014-11-15 18:04 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, noreciau suzinoti kiek gali trukti zemes pardavimo visu dokumetu suforminimas(10h zemes parduotume ukininkui kuris ja nuomoja,matavimu jokiu daryti nereikia). Kiek laiko gali uzimti parasu rinkimas ir kiek tai svarsto zemetvarka. koks yra maksimalus ir minimalus terminai, kadangi labai aktualus laikas? kaip tai galima paspartinti?

 65. sandra
  2014-09-10 18:29 Atsakyti Pranešti

  Sveiki, norime parduoti sodo namą, kurį nusipirkome 2011.11.16 metais, deklaraves gyvenama vieta anglijoje, parduotume 2014.11.17, jeigu namą parduodame dabar ar reikės mokėti pelno mokestį? aciu

  1. mantas
   2016-09-02 19:10 Atsakyti Pranešti

   pirkau nama pagal individualu projekta, namas pilnai priduotas.buves savininkas perdave kadastrine byla ir namo energetinio naudingumo sertifikata, bet nenori atiduoti namo projekto. mano klausimas butu: kam pagal istatyma priklauso individualaus namo projektas su architekturine ir technine dalimis po pardavimo?

  2. Ruta
   2018-09-05 16:04 Atsakyti Pranešti

   Laba diena, pries du metus paveldejau puse namo, gyvenu uzsienyje ir dabar ta nama dali noreciau parduoti, paveldejimo metu namo dalis buvo ivertinta 22000 euru, pirkejas duoda man 8000 euru, ar reikes ,man moketi 15% pajamu mokescio, aciu

Komentaro rašymas