Nuskambėjo pirmieji festivalio „Resurrexit” garsai

Apie velykinės muzikos festivalio Resurrexit” pradžią sufleravo prie įvažiavimo į Šiaulius kabantis plakatas, o pačiuose Šiauliuose – būreliais į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą skubantys choristai.

Jubiliejinio, 35-ojo festivalio atidarymo koncertas buvo didingiausias ir skaitlingiausias per visą festivalio istoriją. Jame dalyvavo Šiaulių chorinės muzikos grandai – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ bei Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Kartu su Šiaulių kameriniu orkestru bei Latvijos Nacionalinės operos soliste Kristine Gailite jie atliko Eriko Ešenvaldo „Passion and Resurrection” ir Georgo Friedricho Händelio „Hallelujah” . Atidarymo kocerte taip pat pasirodė pirmą kartą istorijoje ir tik šiam festivaliui suburtas  jungtinis šiauliečių choras, kuris giedojo Antonio Vivaldi „Gloria”.

Tiesa, pastarojo choro nariais tapo ne tik šiauliečiai – balsingų svečių sulaukėme ir iš Mažeikių, ir iš Naujosios Akmenės. Kalbintieji choristai teigė, kad muzika užima svarbią vietą jų gyvenime, todėl ryžtis štai tokiai avantiūrai – vienas malonumas.

Po festivalio atidarymo vyks ne mažiau įspūdinga savaitę truksianti Velykų muzikos fiesta Šiauliuose, kurioje savo vietą ras jaunas ir senas, muzikos konservatorius ir avangardistas.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas