Vis labiau pavasarėjant ir šylant orams, daugelis žmonių nori susitvarkyti gyvenamąją aplinką: sugrėbti dar rudenį nukritusius lapus, surinkti besimėtančias šiukšles, apsišluoti. Dalis gyventojų, įmonių ir organizacijų tvarkyti aplinką imasi nelaukdami balandžio, kiti ruošiasi tai daryti vėliau, tikėdamiesi palankesnių oro sąlygų. Atliekų vežėjai jau pasiruošę išduoti žaliosioms atliekoms tvarkyti reikalingus didmaišius ir taip palengvinti aplinkos tvarkytojų ir šiukšlių surinkėjų darbą. 

Vieni pirmųjų savo valdas po žiemos ėmėsi tvarkyti Šiaulių Didždvario gimnazijos darbuotojai. Senų medžių apsupto stadiono teritorijoje žmonės sugrėbė didžiulį kiekį lapų, surinko krūvą vėjo nulaužytų šakų. Visos atliekos patogiai sugulė į tam skirtus didmaišius. Įstaigos ūkiu besirūpinantys darbuotojai tvirtina, kad didžiuliai maišai – tikras išsigelbėjimas: vėjas neišnešioja sugrėbtų lapų, žaliųjų atliekų nereikia rankomis perkrauti į specialųjį automobilį – maišus surenka patys atliekų vežėjai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyrius primena, kad daugiabučių namų gyventojai ir namų bendrijos nemokamai užsisakyti žaliosioms atliekoms skirtus didmaišius gali paskambinę UAB „Ecoservice projektai“ telefonu 8 800 53533. Tvarkant aplinką surinktų žaliųjų atliekų negalima mesti į mišriųjų atliekų konteinerį, maišyti su kitomis atliekomis, deginti.

Individualių valdų gyventojai turi galimybę žaliąsias atliekas kaupti tam skirtuose konteineriuose, jos išvežti pradedamos balandžio mėnesį. Žaliųjų atliekų surinkimo grafiką galima rasti interneto svetainėse: www.sratc.lt; www.abst.lt; www.siauliai.lt ( Skilties „Aplinkos apsauga“ dalyje „Atliekų tvarkymas“).

Specialistai įspėja, kad nugenėtų medžių, krūmų ir gyvatvorių šakų taip pat negalima krauti prie gatvės važiuojamosios dalies. Tai neteisėtas atsikratymas žaliosiomis atliekomis, už tai numatytos baudos. Genėjimo atliekas gyventojai gali nemokamai pristatyti į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles, esančias adresais: J. Basanavičiaus g. 168B, Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone), Šiaulių g. 24, Bertužių kaime (prie senojo Kairų sąvartyno).

Statybų, buitinio remonto atliekas, senus baldus, buitinę techniką ir kitas didelių gabaritų atliekas gyventojai taip pat turėtų vežti į minėtas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Tokias didelių gabaritų atliekas galima palikti ir prie konteinerių šių atliekų surinkimo dieną arba dieną prieš. Didelių gabaritų atliekos apvažiavimo būdu iš gyventojų surenkamos keturis kartus per metus. Artimiausiu metu didelio gabarito atliekos prie daugiabučių namų bus surenkamos balandžio 18–27 dienomis. Didelio gabarito atliekų surinkimo grafiką galite rasti interneto svetainėse: www.sratc.lt; www.abst.lt; www.siauliai.lt (Skilties „Aplinkos apsauga“ dalyje „Atliekų tvarkymas“).

Balandžio mėnesį vairuotojai keičia automobilių padangas. Norintieji teisingai atsikratyti senų padangų gali rinktis vieną iš šių būdų:

senas padangas palikti ten, kur jas ir įsigijo, arba autoservise, kuriame jos keičiamos;
senas padangas išvežti į Šiaulių mieste įrengtas didelių gabaritų atliekų priėmimo aikšteles (į aikštelę vienas gyventojas gali atvežti keturias padangas; reikia turėti asmens dokumentą).

Skaičiuojama, kad guminės padangos, patekusios į gamtą, suyra apytikriai per 120–140 metų. Už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas