Pedagogai – edukacinėje kelionėje

Per mokinių pavasario atostogas Šiaulių Dainų progimnazijos pedagogai išsiruošė į edukacinę kelionę po Klaipėdos kraštą, norėdami susipažinti su unikaliu šio regiono kultūriniu paveldu bei savita gamta. Iš tiesų gamta tame krašte kitokia – matėme užlietas pievas, daugybę paukščių, ypač gervių, labai šlapius miškus.

Senąją šio krašto dvasią pajutome Bitėnų kapinaitėse, kur ilsisi Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo M.Jankaus, jo šeimos, Vydūno bei kitų garsių šio krašto žmonių palaikai. M.Jankaus muziejuje Bitėnuose klausėmės pasakojimo apie jo veiklą leidžiant ir platinant knygas XIXa. pab. – XX a. pr., pasirašėme Amžinojoje Rambyno kalno knygoje.

Na, o vaizdai nuo didingo Rambyno kalno visada pakeri: prieš akis atsiveria įspūdingi Nemuno vingiai, Mažosios Lietuvos lygumos su Tilžės ir Ragainės miestų panoramomis. Ne mažesnį įspūdį palieka ir vaizdai nuo Ventės rago švyturio apžvalgos aikštelės. Ir nors Ventės rage esame buvę ne kartą, visada smagu pamatyti vėjo ,,pašiauštas“ Kuršių marias, kitąpus baltuojančias kopas ar ,,patikrinti“ vandens šaltumą. Išskirtinių šio regiono architektūros statinių galima pamatyti važiuojant pro senuosius kaimelius, ypač Kintuose. Šiame žvejų kaimelyje lankėmės Vydūno kultūros centre – muziejuje. Čia saugoma didžiausia šio rašytojo kūrybos bei gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis Vydūno muzikinis instrumentas – Arfa.

Pasakojama, kad per gaisrą Tilžėje, kai visi daiktai sudegė, vienintelė arfa liko sveika, išskyrus stygas. Nepaprastai įdomu buvo išgirsti, kaip muziejaus darbuotoja pasakoja senųjų lietuvininkų (,,šišioniškių“) kalba. Paskutinis lankytas objektas – Švėkšnos miestelis – nustebino įspūdingu velykiniais margučiais papuoštu medžiu. Žinoma, didingai nuteikė ir Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia bei grafų Pliaterių dvaras ir parkas. Taigi išvykoje pedagogai ne tik sužinojo daug naujo apie šio krašto istoriją, kultūrą, bet ir grožėjosi atbundančia gamta, pasipuošusiais artėjančioms Velykoms miesteliais bei smagiai bendravo.

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Valeikienė

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas