Pirkėjas: „Lidl“ prekių kainos varo į neviltį”

Vos įžengęs į Lietuvos rinką, standartizuotų parduotuvių tinklas „Lidl“ sukėlė didžiules audras. Pirkėjai šlavė parduotuvių lentynas, grūmėsi eilėse. Tiesa, panašu, kad lietuviai tampa vis gudresni – kartkartėmis smalsumo vedami internete sužino, kokios kainos vyrauja svečiose šalyse įsikūrusiose „Lidl“ parduotuvėse. Štai šiaulietis Andrius, norėjęs įsigyti namų apyvokos prekę, liko apstulbęs, mat lietuviška kaina pasirodė esanti brangiausia. 

Ištroškę pigių prekių

Žemomis kainomis pagarsėjęs prekybos tinklas į Lietuvos rinką įžengė 2016 m. birželio mėnesį. Kuomet „Lidl“ parduotuvė Šiauliuose pravėrė duris, rodos, prasidėjo masinė psichozė. Vieni į savo prekių krepšelius dėjo būtiniausius maisto produktus, kiti – įvairesnes prekes. Daugelis buvo įsitikinę, kad „Lidl“ parduotuvėje viskas kainuoja kur kas mažiau nei kituose prekybos centruose.

„Na, aš manau, kad pensijinio amžiaus žmonės arba mažesnes pajamas gaunantys tikrai lankysis čia dažniau negu „Maximoje“, – po pirmųjų apsipirkimų „Lidl“ parduotuvėje kalbėjo šiaulietė, kuriai antrino visa galybė eilėje stovėjusių žmonių. Tiesa, būta ir pesimistiškesnių nuomonių: „Šiandien yra pigiau, o už kokių 2–3 mėnesių kainos bus tokios pat“, – po „Lidl“ atidarymo mieste spėliojo šiaulietis.

Na, o šiaulietis Stasys pastebi, kad Lietuvos „Lidl“ parduotuvėse siaučia ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai:  „O štai, šeštadieniais ar net viduryje savaitės, „Lidl“ parduotuvėje beveik neišgirsi lietuviškos kalbos. Girdisi latvių ir rusų. Aš kartą paklausiau, kodėl čia atvažiuoja? Atsakė, kad čia daug pigiau, nei Latvijos parduotuvėse. Pirkėjų privažiuoja tiek, kad mašinomis užstato gana nemažą automobilių stovėjimo aikštelę.Vadinasi jiems pas mus apsimoka“, – pastebėjo Stasys.

„Kainos gali skirtis, bet ne tiek…“

Šiandien pirkėjai atrodo praregėję. Aklai vežimų ar pirkinių krepšelių nebekrauna, mat sklindančios kalbos apie itin aukštas kainas šio prekybos tinklo parduotuvėse Lietuvoje verčia dairytis akcijų ir kitose parduotuvėse.

Štai Šiaulietė Irena sakosi į parduotuvę „Lidl“ po pirmojo apsipirkimo sugrįžti neketina. Moteris ne kartą lankėsi Lenkijoje įsikūrusiose „Lidl“ parduotuvėse, kuriose kainos yra žymiai mažesnės. Irena sako suprantanti, kad kainų svyravimus lemia įvairūs veiksniai, tačiau tokio didžiulio skirtumo esą nesitikėjo.

Na, o šiaulietis Andrius pigiomis prekėmis garsėjančiame prekybos tinkle dairėsi aukšto slėgio plovimo įrenginio, dar vadinamo „keršeriu“. Vyras sako, kad Lietuvos „Lidl“ parduotuvėse, pritaikius akciją, už norimą daiktą tektų pakloti 111 Eur. Tuo metu Slovėnijoje lygiai toks pat aukšto slėgio plovimo įrenginys be nuolaidos kainuoja 99,99 Eur.

Olandijos elektroninėje „Lidl“ parduotuvėje „keršerio“ kaina nepritaikius jokios nuolaidos siekia 89,99 Eur, kaip ir Vokietijos parduotuvėje. Andrius sakosi numanęs, kad kaina internetinėse parduotuvėse gali būti kiek žemesnė, tačiau 21,01 Eur skirtumas atrodo perdėtas.

„Įsigijus prekę Vokietijoje už likusius pinigus dar pakuotę kokio nors gėrimo, kad ir alaus, galima įsigyti. Dar ir saldainių vaikams“, – sako šiaulietis.

Kalta šalies rinka

Internetiniame „Lidl“ tinklapyje nurodoma, kas lemia kainas šio prekybos tinklo parduotuvėse: „Trys svarbiausi veiksniai: dideli prekių kiekiai, kuriuos užsakome iš patikimų tiekėjų, efektyvūs procesai ir kruopščiai apgalvotas produktų pristatymas. Mūsų tikslas – visur siūlyti geriausią kainą, niekada neaukojant kokybės“, – rašoma viešai prieinamame lietuviškame „Lidl“ tinklalapyje.

Tiesa, įdomu, ar mūsų šalyje, lyginant su kitomis, toks kainos santykis iš tiesų yra geriausias. Prieš atsakant turbūt derėtų palyginti bet kurį darbo užmokesčio rodiklį skirtingose Europos šalyse. Pavyzdžiui, Vokietijoje valandinis minimalus darbo užmokestis nuo 2015 metų sausio siekia 8,5 Eur, na, o Lietuvoje – 2,32 Eur (galioja nuo 2016 07 01).

Atsakydama į klausimą, susijusį su prekių skirtumais skirtingose „Lidl“ parduotuvėse, prekybos tinklo atstovė pabrėžė, kad, nustatant kainą, vadovaujamasi pagrindiniu principu – siūlyti patraukliausią prekių kainą vietos rinkoje: „Prekių kainos „Lidl“ parduotuvėse įvairiose šalyse skiriasi, kadangi joms įtaką daro skirtinga valstybių konkurencinė bei mokestinė aplinka. Be to, tos pačios prekės kaina konkrečios šalies „Lidl“ parduotuvėse bei elektroninės prekybos svetainėje taip pat gali skirtis. Mūsų principas – siūlyti patraukliausią prekių kainos ir kokybės santykį vietos rinkoje“, – teigia „Lidl“ atstovė Valerija Lebedeva.

Dėkojame skaitytojams už pastebėjimus. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 2

  1. Stasys Puščius
    2017-02-25 17:27 Atsakyti Pranešti

    Kad koks vienas kitas ne visai sveiko proto ir nenueis į LiDL,tai visiškai niekas nepasikeis.Kiekviena diena,ši parduotuvė yra gausiai lankoma pirkėjų.O kad save pavadinai:”asu”,tai supratau viena,kad joks jūs “asas”,paprasčiausias bailys,bijantis paskelbti savo inicialus.Tokius žmones,aš laikau menkystomis.

  2. asas
    2017-02-25 16:45 Atsakyti Pranešti

    š kokybė už ta pačia maximos kainą, buvau 2 kart lidle daugiau neplanuoju ten lankytis

Komentaro rašymas