Pirmasis modernus STEAM centras Lietuvoje Šiauliams – ranka pasiekiamas

Šiauliuose – galima sakyti, istorinė akimirka. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Šiaulių universiteto ir Šiaulių regiono savivaldybių, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei įmonių „Bodesa“, „Baltik vairas“ ir „Salda“, kuriant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrą STEAM Šiaulių apskrities teritorijoje.

Tai bus vienas iš 10 Lietuvoje planuojamų modernių mokiniams skirtų regioninių mokslinių centrų-laboratorijų, kurie, kaip tikimasi, atliks ir profesinio orientavimo funkciją. STEAM centrų steigimą inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Tokie centrai su moderniomis laboratorijomis šalyje turėtų sukurti savotišką mokslo ir technologijų populiarinimo tinklą.

Šiauliuose planuojamas STEAM centras su keturiomis moderniomis laboratorijomis bus atviras ne tik viso regiono mokiniams, bet ir suaugusiems, besidomintiems mokslu, technologijomis ir norintiems išbandyti kažką naujo, įdomaus.

Šiaulių STEAM centras turėtų būti pirmasis iš 10-ies planuojamų kurti Lietuvoje. Kada prasidės konkretūs centro kūrimo darbai – spręs Švietimo ir mokslo ministerija. Tačiau tikimasi, kad jis duris atvers jau kitų metų rugsėjį.

Išsamiau apie Šiaulių STEAM centrą – vaizdo reportaže

 

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas