Planuojama pasiekti žvyrkelių asfaltavimo rekordą

2017 metais numatoma išasfaltuoti apie 600 kilometrų šalies žvyrkelių. Tai bus ilgiausia kada nors Lietuvoje per vienerius metus išasfaltuota kelių su žvyro danga dalis, praneša Susisiekimo ministerija. Asfaltavimo darbams taip pat skirta didžiausia iki šiol pinigų suma – per 83 mln. 266 tūkst. eurų. Tai numatyta Vyriausybės patvirtintoje Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2017 m. sąmatoje.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad didelį dėmesį žvyrkeliams lėmė siekis pagerinti žmonių buitį regionuose bei kiti veiksniai.

“Per artimiausius trejus metus žvyrkelių asfaltavimui bus skiriamas ypač didelis dėmesys, nes susiklosčiusi situacija netoleruotina. Žvyrkelių programos įgyvendinimui teikiama pirmenybė, nes tai susiję su žmonių gyvenimo kokybės šalies regionuose gerinimu, taip pat transporto eksploatavimo ir kelių priežiūros išlaidų mažinimu”, – sako R. Masiulis.

Šiais metais vadinamajai “zebrų” programai – valstybinės reikšmės žvyrkelių ruožams, jungiantiems asfaltuotus kelių ruožus, išasfaltuoti – iš KPPP asignavimų numatyta skirti 50 mln. eurų. Tačiau tai tik dalis lėšų, kurie bus skirti šalies žvyruotiems keliams asfaltuoti.

Pernai liko nepanaudota 33 mln. 266 tūkst. eurų, o planuoti darbai neatlikti, nes užsitęsė žvyrkelių atrinkimo, derinimo ir viešųjų pirkimų procedūros, sutrukdė kilę teisminiai ginčai.

Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui, kad pagal esamą teisinį reglamentavimą šiuos asignavimus būtų tikslinga numatyti KPPP finansavimo lėšų naudojimo 2017 m. sąmatoje, todėl šios lėšos bus panaudotos šiemet.

ELTA

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas