Plėšimas baigėsi žmogžudyste

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl praėjusių metų spalio 15 d. Pakruojo rajone, Beinoraičių kaime, įvykdyto nužudymo.

Pareigūnai mobilizavo visas pajėgas, kad šis nusikaltimas būtų atskleistas kuo greičiau. Per savaitę jiems pavyko nužudymu įtariamus asmenis demaskuoti ir sulaikyti.

Negyvą 64 metų vyrą namuose rado netoliese gyvenantis jo geras pažįstamas, užsukęs į svečius. Namo šeimininką jis rado vien apatinėmis kelnaitėmis gulintį ant grindų tarp aplink išmėtytų įvairių daiktų. Ant jo kūno ir galvos buvo matyti smurto žymės. Medicinos ekspertai konstatavo daugybinius šonkaulių ir galvos sužalojimus, o anūkė pastebėjo, kad namuose nebėra skalbimo mašinos, televizoriaus, dujų baliono, motorinio pjūklo ir įvairių maisto produktų.

Pradėję tyrimą, kriminalistai bendravo su nužudytuoju kontaktavusiais asmenimis ir apsistojo ties keliais jų. Žinia, kad apiplėštasis vyras mirė ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo, matyt, juos išgąsdino, ir šie pradėjo atsikratyti pavogtais daiktais – juos išslapstė įvairiose vietose, net miške, bandė juos parduoti.

Spalio 23 d. tyrėjai jau turėjo užtektinai duomenų savo įtarimams pagrįsti ir surengė įtariamųjų sulaikymo operaciją. Kitą dieną jiems buvo skirtos kardomosios priemonės: 26 metų šiaulietis ir 19 bei 23 metų Pakruojo rajono, Lygumų, gyventojai buvo suimti, 25 metų jų žemietei skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Pasirodo, kai kurie įtariamieji rugpjūčio pabaigoje pas nužudytąjį buvo lankęsi jo anūkės kvietimu. Čia vyko išgertuvės, kuriose dalyvavo ir pats šeimininkas Galima sakyti, kad anūkė pas senelį pakvietusi savo pažįstamus ir čia su jais puotavusi, į jo namus pati prišaukė nelaimę – svečiai, įvertinę namų aplinką, nusprendė, kad čia verta sugrįžti. Tik ne draugų, o plėšikų amplua.. Svečiai užfiksavo, kad vyras gyvena neblogai ir po kurio laiko sugeneravo planą jį apiplėšti. Tačiau, deja, plėšimas baigėsi nužudymu. Ir plėšikų amplua pasikeitė į žudikų.

Naktį iš spalio 14-osios į 15-ąją jie apgaule pateko pas iš miego pažadintą 64-metį. Vyras buvo mušamas, kad pasakytų banko mokėjimo kortelės PIN kodą, mat įsibrovėliai žinojo, kad tuo laiku jau turėtų būti pervesta pensija. Kai vieni išvažiavo paimti iš bankomato pinigų, kiti krovėsi nužiūrėtus pasisavinti daiktus ir net maisto produktus – lašinius, bulves… Pinigų iš bankomato plėšikams paimti nesisekė, nes kortelė ką tik buvo pakeista ir vyrui, matyt, iš streso prisiminti PIN kodą nesisekė. Namo šeiminkas buvo vėl daužomas, tačiau išmušti tikslių banko mokėjimo kortelės duomenų įsibrovėliams taip ir nepavyko. Namo šeimininką palikę leisgyvį, nusikaltėliai į automobilį susikrovė pagrobtuosius daiktus ir pasišalino.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas