R. Ignatavičienė paaiškino, kodėl paliko “Žiburį”: “Kryptis kryžkelėje – aukotis neverta išeiti”

Dar vakar naujienų portalas “Etaplius.lt” skelbė žinią, jog iš pareigų pasitraukė dėl miesto širdyje įsikūrusio “Žiburio” knygyno išlikimo kovojusi vadovė Rima Ignatavičienė. Pasitraukimas buvo daug kam netikėtas, mat Taryba palaimino knygyno gelbėjimą. Vakar portale buvo paviešinta ir miesto mero nuomonė dėl vadovės pasitraukimo, o šiandien redakcija sulaukė ir pačios R. Ignatavičienės laiško, kuriame buvusi vadovė išdėstė, kas įvyko iš tiesų.

Pateikiame R. Ignatavičienės laišką:

Taip pat skaitykite: “Žiburio knygynas” – vėl kryžkelėje: iš posto pasitraukė direktorė

“Nesikartosiu kokiais tikslais ėjau į direktorės pareigų organizuojamą konkursą, nes  tai  jau aptarinėta ir vertinta keletą mėnesių, viešinant informaciją apie UAB “Žiburio knygynas“  veiklos situaciją.  2017 m.  balandžio
20 d.  „Etaplius“ pasirodęs Šiaulių miesto mero  pasisakymas dėl mano pasitraukimo iš UAB „Žiburio knygynas“ direktorės pareigų nustebino  viešinant  klaidinančią informaciją, kas paskatino paskutinį kartą atskleisti visuomenei tikrąsias priežastis, kurios lėmė mano apsisprendimą.

Pradėjusi dirbti nuo 2016 m. rugsėjo 9 d. UAB “Žiburio knygynas“ direktore, jau tų pačių metų lapkričio 23 d. kreipiausi į Šiaulių miesto savivaldybės vadovus dėl nustatytos finansinės situacijos įmonėje (pradelstų įsipareigojimų, veiklos organizavimo trūkumų, kurie įtakojo dar didesnes skolas ir aplaidžiai tvarkytos buhalterinės apskaitos), prašydama atlikti papildomą įmonės 2011-2015 m. finansinį auditą akcininko iniciatyva.

Neigiamas atsakymas į šį prašymą buvo gautas tik 2017 m. pradžioje, o iki tol dar sekė nuolatiniai ataskaitų teikimai, susirašinėjimai su savivaldybes darbuotojais ir tarybos nariais, siekiant įrodyti nustatytos įmonės
finansinės situacijos teisingumą, dalyvavimai tarybos komitetuose, kuriuose, deja, retas tarybos narys supranta finansų valdymą ir geba analizuoti finansinius dokumentus, susitikimai su meru ir savivaldybės administracijos vadovais.

Laikas bėgo, o visi „sprendimai“ buvo pažadų lygio, pradžiai laukėme sausio mėnesio tarybos posėdžio, po to vasario, na o kovo mėnesio tarybos posėdyje jie galų gale patvirtino sprendimus, suteikiant įmonei galimybę skolintis, padengti praterminuotiems įsipareigojimas, sutikimą didinti įmonės įstatinį kapitalą, sudarant sąlygas įmonės veiklos plėtrai ir sutikimą parduoti turimą ir šiuo metu išnuomotą įmonės nekilnojamąjį turtą, už kurį gautos lėšos būtų panaudojamos paskolos dalies grąžinimui. Ir meras mano, kad jau čia yra suteikta galimybė organizuoti įmonės veiklą, kaip jis sakė “Man liūdna, <…>nes jos sąlyga buvo tokia – man reikia įrankių, šiuo atveju – pinigų. Ir tikrai nustebau. Kai ji sėdėjo posėdyje, puikiausiai matė, kad abu įrankiai duoti.“

Mere, tarybos sprendimai nėra pinigai sąskaitoje, tai apie ką jūs kalbate? Stengiantis neprarasti jau ir taip daug prarasto laiko (nuo 2016 m.lapkričio mėn.) sekančią dieną po Šiaulių miesto tarybos posėdžio 2017 m. kovo 31 d. vyko įmonės valdybos posėdis (jos nariai be įmonės vadovo yra Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir vyr. specialistė Deimantė Kviklienė), kuriame priimti sprendimai dėl tolimesnių veiksmų, iš kurių esminis, įtakojantis visų kitų sprendimų vykdymą buvo aptartos UAB „Žiburio knygynas“ skolinimasis iš kitos savivaldybės įmonės ir buvo išsakytas valdybos nario Antano Bartulio pažadas, deja neužprotokoluotas ir šiai dienai neištesėtas, kad jau po savaitės knygyno sąskaitoje bus kredito finansinis indėlis, kas sudarys sąlygas atsiskaityti su tiekėjais, įsigyti naujų knygų ir toliau sklandžiai organizuoti įmonės veiklą. Deja, šiandien 2017 m. balandžio 21 d., o įmonės sąskaitoje nuliai.. Tai kaip vadovui, atsakingam už įmonės veiklos organizavimą neturint finansinių išteklių galima vykdyti kitus priimtus sprendimus – užsakyti
kadastrinius matavimus siekiant atskirti patalpas, kad būtų galimybė dalį jų parduoti, dėl patalpų rinkos kainos vertinimo vykdymo ir bendros įmonės veiklos organizavimo?

Gal žinote kas šias paslaugas atlieka nemokamai? Dar svarstytas ir valdybos narių noras paruošti akcininkui naują įmones veiklos plėtros programą įstatinio kapitalo didinimui pateisinti, nes tvirtintas taryboje jiems
jau netiko. Tai gal meras gali atsakyti visuomenei, kokia yra tarybos sprendimų vykdymo praktika, jei tai kas patvirtinta jau kitą dieną keičiama?

Situacija, kai tušti pažadai dėl galimybės organizuoti įmonės veiklą jau nebepateisino ir tų lūkesčių, kai dirbi labiau iš idėjos, o ne dėl gaunamo darbo užmokesčio, nes mero nuomone gaunamas 1000.00 Eur atlyginimas, realiai yra tik 652.00 Eur (neatskaičius mokesčių) ir ši informacija, mere, yra viešai prieinama kiekvienam, atvedė į kryžkelę, kur aš pasirinkau išeiti, o kiekvienam iš Jūsų palieku asmeniškai teisę nuspręsti, kur dėti skyrybos ženklą straipsnio pavadinime, sužinojus faktus, o ne mero nuomonę.

Jei minėti sprendimai būtų patvirtinti sausio mėnesį, kol dar pagrindiniai tiekėjai nebuvo įpareigoję knygyno grąžinti jiems prekių, sustabdę prekių tiekimo ar nutraukę bendradarbiavimo sutarčių už pradelstų įsipareigojimų nevykdymą, dar buvo galimybė skirti savo laiką įmonės veiklos atgaivinimui ir santykių su tiekėjais ir klientais stabilizavimui. Deja, trys mėnesiai egzistavimo, įmonei, kuri neturi prekių, bet privalo išlaikyti patalpas, mokėti kitus privalomus mokesčius ir atlyginti už darbą dirbantiems joje, yra didelė finansinė našta, kuri kas dieną vis didėja.

Nuoširdžiai linkiu rasti strategiškai mąstantį, turintį lyderio savybes ir nepriekaištingos reputacijos, atsakingą vadovą, kuris „mėgausis miesto vadovų pažadais, o ne realiais darbais“, nes už „pašalpą“ su reikalaujama kompetencija nedirbs.

Rima Ignatavičienė”

DU direktoriaus

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 18

 1. Virgis
  2017-04-25 17:37 Atsakyti Pranešti

  Direktoriais nori būti daugelis,bet visi tam turi gabumų ir kompetencijos…

 2. Jo cia rimta
  2017-04-25 09:15 Atsakyti Pranešti

  Audito skyriaus savivaldybeje reikia kompetencija patikrinti, toks jausmas kad dirbama pagal nustatyta nuomone, kieno?
  O del Ignatavicienes tai ji savas juk zmogus, buvo padaryta viskas kad ji ateitu i sias pareigas, tik mat kazkur katyte juoda perbego…
  Turiu visiems klausimeli su musu miestu susijusi.
  Kas mieste protingiasias, kas gali ir statybinku, ir sportininku, ir vadybininku,ir fotoprofu, ir geriausiu politiku, ir strategu , ir architektu, ir ir ir….veidrodeli pasakyk kas mieste graziausias?

 3. ?????
  2017-04-24 13:45 Atsakyti Pranešti

  Kaip reikia savivaldybėje stipraus audito skyriaus, kad kiekvienais metais visose valstybinėse įstaigose atliktu auditus ir nustatytų tikrą padėtį, tuomet nereikėtų darbuotojams kreiptis į teismus ginti savo teisių. Kai tik reikia pakeisti vadovą, tuomet audito išvados blogos, kas čia gali paaiškinti kodėl taip atsitinka? Kodėl savivaldybės skyrių vadovai tiek metų nemato, kad blogai, pamato, kai reikia vietos kitam darbuotojui? Kodėl prasidėjo visos nesąmonės atėjus naujam merui, kas gali paaiškinti?

 4. eserys
  2017-04-23 21:38 Atsakyti Pranešti

  Nebedekit to Visocko nuotrauku i laikrascius,nes vemt norisi ir apskritai Siauliu greit nebeliks

 5. Dainė
  2017-04-22 21:27 Atsakyti Pranešti

  Prie ko čia meras, kai žemėtvarkos darbuotoja pastatoma dirbti prekybinės įmonės direktore. Kiek žinau konkurse dalyvavo tikrai vertesni kandidatai, kurie turėjo supratimo ir apie prekybą ir apie knygas. Tačiau kažkokiu stebuklingu būdu laimėjo ji.
  Mane iš tikro papiktino straipsnis lryte, kai buvo šnekama apie kažkokias skolas, apie aplaidžią buhalteriją, apie kažkokias nebūtas išeitines išmokas vairuotojui, direktorei. tada patylėjau, bet dabar vėl kalbama apie aplaidžią buhalteriją.
  Kadangi dirbau šio knygyno vyr.buhaltere 2015-2016 metais, tai galiu atsakingai pasakyti, kad aplaidžios buhalterijos nebuvo ir būti negalėjo, nes kiekvienais metais metines finansines atskaitomybes rengdavome tik atlikus auditą. Auditą atlikdavo kompetetinga ir savo darbą išmananti auditotė.
  O kas nustatė, kad įmonėje buvo aplaidžiai vedama buhalterinė apskaita? Ignatavičienės brolis? Taip, ji buvo pasikvietusi jį neoficialiai, jis lindo, kapstėsi po įmonės buhalterinę programą man nedalyvaujant, nes tuo metu turėjau ligonlapį, kadangi laukiausi vaiko. Galejau is vis uzprotestuoti, nes neaisku ka tas jos brolis galejo programoje pridirbti, o gal ir pridirbo. Nepaisant šito, man grįžus į darbą po komplikacijų, ji apkaltino mane aplaidžiu darbu, nors visa problema buvo ne aplaidžioje buhalterijoje, o pacios buhalterinės programos nesutvarkymu, (ka del lesu trukumo buvusi direktore vis atideliojo), kadangi kai kurios ataskaitos formavosi neteisingai. bet tai tik ataskaitos, kurios net ne visos buvo reikalingos, o pats galutinis rezultatas, t.y. bandomasis balansas, pelno ataskaita, formavosi teisingai.
  Kaip ji gali tvirtinti apie kazkokias neapmoketas imones skolas, kurias tik ji pamate ir kurios tęsėsi nuo kažkelintų metų, remdamasi tik blogai besiformuojanciom ataskaitos formom, juk nesikviete oficialaus audito, kuris tai patvirtintu, o ar turi jos brolis pakankama kompetencija, kad nustatytu skolas ir po to paskelbtu visai Lietuvai, kad pries tai dirbusi direktorė, buhalterės buvo aplaidžios.
  Negana to, man laukiantis vaiko, buvo su Ignatavičiene rimtas konfliktas, nes ji primygtinai reikalavo išeiti iš darbo savo noru, nors pagal LR DK šito negalėjo net prašyti. Tiesa, po to išėjau savo noru, bet ne dėl jos grasinimų, o dėl sveikatos problemų. Panasiai atsikrate ir mano koleges, kuriai sugalvojo bandomaji laikotarpi, pakeitusi pareigas, nors darbuotojas dirbo imoneje daugiau nei metus. Taip isvengdama moketi iseitine pasalpa darbuotojai. Motyvas buvo tas, kad darbuotoja blogai zino programa. Taciau mano ziniomis buvo priimtos naujos darbuotojos, kurios programa ir darbo specifika zinojo dar blogiau.
  Po straipsnio lryte dar patylejau, nors labai daug neteisybes buvo parasyta: negavo buvusi direktore iseitines uz puse metu, tik uz du menesius, kadangi buvo ilgamete imones darbuotoja, o vairuotojas negavo visai jokiu iseitiniu.
  Man tik keista, kaip buvusi direktore nepadave jos i teisma uz smeizta, nes ten buvo rasomi gryni issigalvojimai.

  1. Anonimas
   2017-04-23 11:39 Atsakyti Pranešti

   Daine Klerksiene, kodėl pamiršote paminėti, kad ne buhalterinė programa kalta, nes ji viską formuoja gerai, jei specialistas su ja moka dirbti, bet va jei vyr. buhalterio pareigas užima “specialistas” kuris per paskutinius tris metus pakeičia 5-7 darbovietes, tikriausiai dėl “aukštos kvalifikacijos” ir deja netgi pakvietus neatlygintinai galintį pamokyti buhalterinės programos specialistą, kuris parodė kaip ištaisyti programoje klaidas, jūs pasirinkote išeiti, tai kam pasirinkote aukos vaidmenį ir nesugebėjote pasakyti visos tiesos?? Ir pastebėjimas dėl audituojamų ataskaitų teisingumo, kviečiu susipažinti su 2016 m. audito išvada, kurioje rasite daug jus nemaloniai nustebinančių faktų (nepriklausoma audito išvada ir ataskaita pateikta Šiaulių miesto savivaldybės administracijai ir esu tikra kiekvienas turintis pagrindo su ja gali susipažinti). Ir p. Daine aš vadovaujuosiu faktais, kuriuos galiu pagrįsti dokumentais, ir spaudoje pasirodanti informacija nevisada būna mano nuomonė, o ir žurnalisto informacijos interpretacija, taigi negąsdinkite teismais, nes jus su buvusiu vadovu tikrai yra už ką ten “pakviesti”, bet čia jau akcininko reikalas.

 6. Bet
  2017-04-22 12:42 Atsakyti Pranešti

  O viskas yra ne taip. Meras su Tumėnu stengėsi pinigus skirti kaip galima anksčiau, o liberalai su Simuliko sąrašu tai blokavo.

  1. to Bet
   2017-04-22 17:14 Atsakyti Pranešti

   Visockas gelbėjo menų inkubatorių nuo korupcionierių, gelbėjo oro uostą, gelbėjo universitetą, gelbėjo knygyną, gelbėjo krepšinį, gelbėjo nuo Purono lapės, statė viaduką į niekur. Visur šnipštas. Miestas ritasi žemyn. Vieną ką sugeba, tai pasireklamuoti spaudoje, tik klausimas už kokius pinigus ? Na ir draugas Gintarėlis dar papijarina.

   1. Siaulietis
    2017-04-22 19:10 Atsakyti Pranešti

    Palaikau…lazda turi du galus.. ir šiupelis turi ta zinoti, ir kiti vardinti veikejai…

 7. Siaulietis
  2017-04-22 12:17 Atsakyti Pranešti

  Jau galima kurti atleistu direktoriu kluba “saules vadovo” laiku..

 8. Giedrė
  2017-04-21 23:58 Atsakyti Pranešti

  Šaunuolė, Rima, palaikau! Eik į priekį! Esi žmogus, kuris gali daug ką pakeisti, daug ką padaryti; linkiu rasti tinkamą terpę, kur tavo pastangos ir darbai būtų įvertinti.

 9. Piliete
  2017-04-21 23:47 Atsakyti Pranešti

  Baisu. Domiuosi politika Šiauliuose, mero pasisakymais, bet… Ką gero nuveikė jis mūsų miestui? Ne, ką padarė darbuotojai, bet jis, kaip meras, kokius priėmė strateginius sprendimus. Manau, daugiau naudos iš jo buvo, kai rinko šiūkšles iš pamiškių. Gal vertėtų prie to ir grįžti…?

 10. Jonas
  2017-04-21 23:12 Atsakyti Pranešti

  Visockas – Lukošaitis – Šiuparys – Morkūnas. Kiek dar ta chebrytė bujos ?

  1. Ir
   2017-04-21 23:22 Atsakyti Pranešti

   Ir Ilgauskas dabar

 11. Aš meras ufonautas
  2017-04-21 23:09 Atsakyti Pranešti

  Aš esu ufonautas ir galiu elgtis kaip tik noriu.

 12. kas toliau
  2017-04-21 22:45 Atsakyti Pranešti

  Šaunuolė direktorė – išrėžė visą teisybę. Greitai meras nebeturės direktorių, o kas toliau, nejaugi visoms įstaigoms vadovaus vienas žmogus.

 13. Netylėti
  2017-04-21 22:38 Atsakyti Pranešti

  Turėtų netylėti ir kitų įstaigų vadovai. Tai kas vyksta Šiauliuose ir kaip elgiasi meras su direktoriumi yra normaliai nepaaiškinama.

 14. Šiukšles ir salduvė
  2017-04-21 22:32 Atsakyti Pranešti

  Šiauliečiai išsirinko pati blogiausią merą, kuris tik kenkia miestui.

Komentaro rašymas