Radviliškis jubiliejinį gimtadienį pasitiks atsinaujinęs

Radviliškio rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Aušros aikštės rekonstrukcijos, kuriame aptarti jau įsibėgėjusių darbų terminai, eiga, taip pat esamos problemos ir kitos darbų detalės. Artėjant ne tik Radviliškiui, bet ir visai Lietuvai svarbiems 2018-iems, kuomet Radviliškyje vyks Europos žmonių festivalis, panašu, galima kiek lengviau atsikvėpti. Radviliškio meras Antanas Čepononis sako, kad darbai turėtų būti baigti iki šių metų liepos mėnesio. 

Radviliškio rajono savivaldybė pernai užsimojo įgyvendinti nemažai projektų, tarp kurių – ir ilgai lauktos Aušros aikštės rekonstrukcija. Vakar, balandžio 12 d., Radviliškio rajono savivaldybėje rinkosi savivaldybės vadovai, meras Antanas Čepononis ir mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, bei Aušros aikštės techninio projekto kūrėjai ir įgyvendintojai. Po susitikimo Radviliškio meras Antanas Čepononis paminėjo, kad numatyti darbai bus baigti iki šių metu liepos mėnesio, kuomet bus švenčiamas jubiliejinis 450-asis miesto gimtadienis.

„Manau, kad tiek, kiek šiais metais yra skirta pinigų, mes pabandysime eiliškumo tvarka sutvarkyti Gedimino gatvės atkarpą su sankryžos rekonstrukcija iki „Šiaulių banko“. Sutvarkysime šaligatvius ir stovėjimo aikšteles aplink aikštę ir paruošime visą požeminę infrastruktūrą, kas yra reikalinga <…> Ir parengsime visus darbus, kurie yra reikalingi fontano funkcionavimui užtikrinti“, – sako Radviliškio meras.

Nors darbai jau įgavo pagreitį, vis tik trūkstama pinigų pilnai rekonstruoti Aušros aikštę. Dėl papildomų lėšų Radviliškio rajono savivaldybė šiemet kreipėsi į Vyriausybę ir, pasak mero, jau gavo atsaką dėl galimybės gauti finansavimą: „Prieš dvi dienas gavome Vyriausybės kanclerės raštą, kad įpareigota Finansų ministerija kartu su Radviliškio rajono savivaldybe išsiaiškinti dėl Aušros aikštės finansavimo galimybės. Mes esame labai geranoriškai pamaloninti, kad vis tik esame išgirsti ir dabar laukiame pakvietimo, kada sėsime ir derėsimės dėl aikštės tolimesnio finansavimo“, – teigia A. Čepononis.

Pagrindinės miesto aikštės atnaujinimas esą svarbus ne tik pačiam Radviliškiui ir jo gyventojams, bet ir visai Lietuvai. Kitąmet čia vyks Europos žmonių festivalis. „Radviliškyje vyks visos Europos žmonių festivalis. Iš kiekvienos Europos valstybės po 50 dalyvių atvyks liepos 20-30 d. į Radviliškį ir jie čia gyvens, rodys savo paveldą. Mes turėsime tikrai didžiulį žmonių antplūdį iš visos Europos. Na, o kaip dera rimtiems gaspadoriams, jeigu atvyksta į svečius, tai turime pasitvarkyti“, – šmaikštauja Radviliškio meras.

Ugnė Liaudanskytė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas