Reikia ne ilginti mokslo metus, o griežtinti ugdymo procesą

Moksleiviai, jų tėvai, mokytojai ir visos kitos suinteresuotos pusės jau kurį laiką diskutuoja dėl planuojamo mokslo metų ilginimo. Dauguma mano, kad šis sumanymas norimos naudos neatneš, o ugdymo spragų priežasčių ieškoma ne ten, kur jos išties egzistuoja. Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės užmojis ilginti mokslo metus neliko nepastebėtas ir kitų gyventojų, norinčių viešai išsakyti savo nuomonę šiuo dabartiniu metu itin aktualiu klausimu. Štai šiaulietis Stasys savo laiške redakcijai rašo, kad pagrindinė problema yra į blogąją pusę pasikeitęs moksleivių elgesys ir jiems suteikta pernelyg didelė laivė.

Vis dar niekaip nenurimsta moksleiviai dėl žadamo mokslo metų prailginimo. Ar iš tiesų reikia prailginti mokslo metus? Kai kurie moksleiviai labai teisingai pasisako, kad jei jau neišmokai per mokslo metus, tai per 10-15 dienų nieko nebeišmoksi. Ne veltui yra išlikusi liaudies patarlė: “Jeigu neprivalgei, tai neprilaižysi.”

Mano supratimu, reikia ne dienų pridėti, bet sugriežtinti patį mokymą. Juk keistai atrodo, kai matai moksleivius, ypač moksleives, rūkančius ir rūkančias. Kaip šlykščiai atrodo – moksleivis su cigarete dantyse ir išmaniuoju telefonu rankose. Tai ne moksleiviai, bet kažkokios parodijos. Būtina kategoriškai uždrausti moksleiviams rūkyti bei klasėje sėdėti su taip vadinamais “Ai fonais”. Kiekvieną dieną aš matau rūkančius moksleivius abiejų lyčių. 

Aš labai gerai prisimenu mokyklą tuoj po karo. Dalis mokytojų buvo dar išlikę iš tarpukario laikų. Tai tie seno “raugo”, kaip tada buvo vadinami, mokytojai įvesdavo geležinę tvarką. Tiesa, užduodavo nemažai namų darbų, ypač matematikos. Labai jau vargindavo taip vadinami žodiniai uždaviniai, kuriuos reikėjo išspręsti namuose, o kitą dieną visi namų darbai būdavo nuosekliai patikrinami.

Dar buvo įvesti taip vadinami užklasiniai darbai. Kaimo mokyklose būdavo organizuojami taip vadinami “gamtos” būreliai. Sovietmečiu vadindavo “jaunaisiais mičiūrininkais”. Kiekvienam skyriui išskirdavo žemės gabalėlį, kuriame mokiniai sodindavo įvairias daržoves ar kokias gėlytes. Kiekvienas skyrius įsmeigdavo kuoliuką su lentele, ant kurios būdavo pažymėta, kuriai klasei ar skyriui priklauso. Visi buvo sudominami tokiais gamtininkystės darbais.

Egzistavo ir mandagumo pamokos. Visi moksleiviai, susitikdami vyresnį už save žmogų, pasisveikindavo. O dabar ką galima patirti susitikus moksleivius? Žiūrėk, kad nebūtum įžeistas ar apspardytas. Taigi man atrodo, kad visiškai nereikalinga ilginti mokslo metus, bet įprastus mokslo metus reikia sugriežtinti“, – savo nuomonę išreiškia Stasys.

Ar pritariate mokslo metų ilginimui?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

Dėkojame skaitytojui Stasiui už pastebėjimą. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas