Saugokite augintinius – jų tyko didžiausias šiltų orų siaubas

Įsibėgėjus šiltajam metų sezonui, veterinarijos gydytojai primygtinai pataria šunų savininkams ypač akylai saugoti augintinius nuo erkių. Nors šių parazitų aktyvumo pikas dar tik prasideda, veterinarijos klinikos jau sulaukia keturkojų pacientų, užsikrėtusių ypač pavojinga erkių platinama liga – babezioze. Laiku nepastebėta vos per savaitę ar net kelias dienas ji gali baigtis gyvūno mirtimi.

Nors malonesni pavasariški orai lepina dar tik antrą savaitę, neatsiejami šilumos palydovai – erkės – nubudo jau gerokai anksčiau. Informacijos, kaip ir kodėl šių parazitų būtina saugotis žmonėms – netrūksta, tačiau vis dar ne visi žino, jog erkės ypač pavojingos ir gyvūnams, ypatingai – šunims.

Pasak veterinaro, priklausomai nuo šuns dydžio, sveikatos būklės, babeziozė jį gali pražudyti vos per savaitę ar net kelias dienas. Dažniausiai susirgusiam augintiniui būna nebeįmanoma pagelbėti todėl, kad šeimininkai į specialistus kreipiasi per vėlai, laiku nepastebi simptomų ar nežino, kokie požymiai signalizuoja rimtą šuns negalavimą.

Veterinaro pasakojimu, dažnai, net ir skubiai suteikus pagalbą, babeziozės gydymas trunka labai ilgai, kai kuriems šunims prireikia net daugiau nei mėnesio nuolatinės intensyvios priežiūros, kol gyvūnas pasveiksta, pradeda normaliai maitintis. Todėl labai svarbi yra prevencija.

Nors didysis pikas dar neprasidėjo, veterinaras Paulius Šėvelis sako jau sulaukiantis keturkojų pacientų, užsikrėtusių šia pavojinga erkių platinama liga – po kelis per savaitę. O netrukus, neabejoja, kaip ir kiekvieną pavasarį, prasidės tikras jų antplūdis.

Plačiau – vaizdo reportaže:

 

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas