Saugus eismas – ne tik Saugaus eismo dieną

Vienuoliktąjį kartą Lietuvoje balandžio 6-ąją minima Saugaus eismo diena, kurios pagrindinė siekiamybė – kuo mažiau sužeistųjų ir žuvusiųjų kelyje.

Pareigūnai tądien atkreipia dėmesį į saugų vairavimą ir atsargų pėsčiųjų elgesį bei kviečia visus ištisus metus būti žmogiškesniems, pakantesniems ir rūpestingesniems. Žmonės raginami pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitų saugumą, o kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Tėvų dėmesį siekiama atkreipti į saugų vaikų vežimą automobiliu, mėgstantiems pliurpti telefonu už vairo primenama apie laisvų rankų įrangą automobilyje. Opi išlieka saugaus greičio problema. Pastarąjį savaitgalį reidą surengę pareigūnai Šiauliuose sustabdė 16 greičio mėgėjų, iš kurių vienas greitį mieste viršijo net pusšimčiu km/h.

Atšilus orams apie saugų dalyvavimą eismo sraute primenama ir dviratininkams, motociklininkams, motorolerių vairuotojams. Nedrausmingi mopedų ir motociklininkų vairuotojai – tai viena pavasarinio eismo dalyvių aktyvumo, keliančio grėsmę eismo saugumui, pusė. Kita pusė – automobilių vairuotojų nepasirengimas į eismo dalyvių srautą priimti dvirates transporto priemones.

Automobilių vairuotojai, žiemą įpratę matyti tik didelių gabaritų transporto priemones, atšilus orams tik juos ir toliau mato, o dviratininko, mopedininko ar motociklininko jų žvilgsnis tiesiog nefiksuoja. Ypač dėmesingiems vairuotojams derėtų būti, kai išvažiuoja iš namų kiemų. Gatve važiuojantis dviratės transporto priemonės vairuotojas nebesisaugo, nes tikisi, kad bus praleistas visų, išvairuojančiųjų iš kiemų ar šalutinių gatvių. Tad įsukantiems į važiuojamąją dalį vairuotojams pavasarį reikėtų dvigubai atidžiau žvelgti į aplinką.

Priemiesčio gyventojams akcentuojama būtinybė dėvėti liemenes bei segėti atšvaitus tamsiuoju paros metu.

Šiaulių AVPK, nuolat vykdydami švietėjišką misiją, rengia edukacines ir prevencines programas, saugaus eismo pradmenys diegiami darželinukams bei moksleiviams.

Šiemet nuo metų pradžios Šiaulių apskrityje jau įvyko 76 eismo įvykiai, trimis mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Juose žuvo 5 žmonės (pernai 7), sužeista 84 (pernai 91).

Apie tai, ką šiauliečiai mano vairuotojų kultūrą, žiūrėkite čia:

Gatvės apklausa: ką šiauliečiai mano apie eismo dalyvių kultūrą?

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas