Seimo narių grupė išreiškė palaikymą Šiaulių universitetui

Šiaulių universiteto dvidešimtmečiui artėjant, Seime surengta konferencija, kurioje aptarta aukštojo mokslo sistemos raida regiono plėtros kontekste. Ir nors mokslo ir studijų pertvarkos planą rengianti premjero Sauliaus Skvernelio sudaryta darbo grupė savo pasiūlymus Vyriausybei turi pateikti iki balandžio pabaigos, Seimo narys Valerijus Simulikas jau konferencijos metu išreiškė palaikymą Šiaulių universitetui ir pabrėžė, jog po pertvarkos Šiauliuose turi veikti savarankiškas regioninis universitetas.

V. Simuliko pozicijai pritarė ir kiti Seimo laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės nariai, o raštiška rezoliucijos su siūlymu išlaikyti aukštojo universitetinio išsilavinimo galimybę Šiaulių regione forma buvo pateikta Vyriausybei, Švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos universitetų konferencijai ir kitiems viešosios diskusijos dėl aukštojo mokslo reformos dalyviams. Be V. Simuliko, tarp palaikančiųjų pareiškimą ir šie Seimo nariai: Viktorija Čmilytė-Nielsen, Valius Ąžuolas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Vitalijus Gailius, Arūnas Gumuliauskas, Ramūnas Karbauskis, Juozas Rimkus, Algimantas Salamakinas ir Stasys Tumėnas.

Seime vykusiame renginyje Seimo laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininkas V. Simulikas atkreipė dėmesį į dvidešimties metų jubiliejų švenčiančio Šiaulių universiteto indėlį prisidedant prie regiono socialinės, ekonominės ir kultūrinės plėtros, kai per šį laikotarpį buvo paruošta kone 30 tūkst. absolventų, įgijusių aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Mat užsienio investuotojams patraukliame pramoniniame Šiaulių regione pastarieji tampa ne tik kvalifikuotų žmogiškųjų išteklių potencialu, bet ir savo veikla praturtina socialinį ir kultūrinį krašto gyvenimą.

„Kviečiame atsakingas institucijas, organizacijas, visuomenės lyderius atsakingai nagrinėti Šiaulių regiono perspektyvas, atsižvelgti į Šiaulių universiteto kaip pagrindinės regiono švietimo įstaigos vaidmenį, pripažinti jo rolę išlaikant regioną kaip gyvybingą šalies dalį“, – dokumente teigė Seimo laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės nariai.

Kad Šiaulių universitetas reikalingas Lietuvai, patvirtina ir neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausoje dalyvavę šalies gyventojai. Remiantis Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų inicijuoto tyrimo rezultatais, dauguma, t. y. beveik 70 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų sutinka, kad vietos universitetai prisideda ir prie regiono plėtros, o 79 proc. jų mano, kad vien pats universiteto buvimo regione faktas praturtina socialinį, kultūrinį ir pramoginį gyvenimą.

V. Simulikas akcentavo ir vis labiau plintančią mokymosi visą gyvenimo paradigmą, kuri skatina visų profesijų atstovus ieškoti profesinio tobulėjimo galimybių ne tik universitetinių studijų metu, bet ir vėliau atnaujinant bei gilinant savo srities žinias. O štai šalies mastu, t. y. lyginant su kitais universitetais Šiaulių universitetas skiria daugiausia dėmesio ir išteklių mokymuisi visą gyvenimą užtikrinti. Pastarajame vykdoma tęstinių studijų sistema leidžia greitai prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių, rengti ir perkvalifikuoti specialistus. Poreikis persikvalifikuoti regione kasmet auga apie 15 proc., o kvalifikacijai tobulinti – 14 proc. Tęstinių studijų institute taip pat veikia ir trečiojo amžiaus mokymai, kuriame kasmet studijuoja apie 200 senjorų.

Išreikšdami palaikymą Šiaulių universitetui ir siekdami, kad mokslo, studijų ir visuomenės švietimo veikla būtų kreipiama ne tik į šalies, bet ir regionų darnų vystymąsi, Seimo laikinosios Šiaulių krašto bičiulių grupės nariai siūlo vadovautis bazine sąlyga, jog po planuojamų pertvarkų Šiaulių regione ir toliau būtų teikiamas aukštasis universitetinis išsilavinimas bei vykdomos atitinkamų krypčių mokslinių tyrimų programos.

Tuo tarpu Šiaulių universiteto Tarybos pirmininkas Rimvydas Vaštakas konferencijos dalyviams parbrėžė, jog galutinį sprendimą dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos priims universitetų steigėjas Seimas. „Esu dėkingas, kad Seimas šito klausimo neperduoda spręsti jokiai kitai institucijai, kad galutinis sprendimas bus tų žmonių, kurie tiesiogiai jaučia atsakomybę. Nesvarbu, kokiu vardu po pertvarkos bus pavadintas Šiaulių universitetas, jis nebus fakultetas – jis bus atskira institucija, kelianti Šiaulių regiono lygį ir kurianti sąlygas geresniam regiono žmonių gyvenimui“, – sakė R. Vaštakas.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 2

  1. nejuokinga
    2017-04-22 21:59 Atsakyti Pranešti

    Kaip sakė Nerija Putinaitė, Šiaulių universiteto valdžia mažiausiai porą metų gali puikiai klestėti be studentų ir dėstytojų! Sėkmės jiems!

  2. juokinga
    2017-04-21 14:21 Atsakyti Pranešti

    kas iš jų to palaikymo, kai jau greitai studentų nebebus

Komentaro rašymas