Šiaulietis piktinasi apgailėtinomis autobusų stotelėmis

Etaplius.lt redakcija sulaukia vis daugiau piliečių-reporterių pastebėjimų, susijusių su opiomis Šiaulių miesto problemomis. Žmonės drąsiai kalba apie duobėtas gatves, pilnutėlius šiukšlių konteinerių ar net…apgailėtinas autobusų stoteles. Būtent taip jas pavadino šiaulietis Mindaugas, aršiai besipiktindamas mieste vyraujančia netvarka.

Bėdos su miesto autobusų stotelėmis

Mindaugo skambučio sulaukiau savaitės pradžioje. Į redakciją paskambinęs šiaulietis savo pastebėjimus bėrė it žirnius į sieną. „Kodėl ne visose autobusų stotelėse yra pakabinti tvarkaraščiai? Vienur yra, kitur nėra. Rašot apie tą „Busturą“ dažnai, tai paklauskit jų, kodėl Gytarių stotelėje nėra tvarkaraščio“, – piktinosi šiaulietis.

Lyg to būtų maža, toliau užsirašinėju vyro vardijamas pastabas. Mindaugas skundžiasi, kad ne visose autobusų stotelėse mieste yra įrengtos stoginės. „Kai vienu metu nuvažiuoja trys autobusai prieš nosį, lieku laukti. Paskutinėje stotelėje, Gytariuose, nėra jokios užuovėjos. Tik suolelis. Tai ką man žmogui daryti, jei lyja?“ – kiek piktokai skundėsi vyras.

Ne gana to, šiaulietis pastebi, kad tai ne vienintelė autobusų stotelė, kuri atrodo, švelniai tariant, vargana. Dėl šiauliečiui iškilusių klausimų, nedelsiant kreipiausi į įmonę „Busturas“ ir Šiaulių miesto savivaldybę.

Gytarių stotelė: nei tvarkaraščio, nei stoginės. Etaplius.lt nuotr.

Gytarių stotelė: nei autobusų tvarkaraščio, nei stoginės. Etaplius.lt nuotr.

Problema bus išspręsta

Apie autobusų grafikų būklę sutiko pakomentuoti įmonės „Busturas“ Eksploatacijos tarnybos inžinierius. Panašu, kad viena šiauliečio iškelta problema netrukus bus išspręsta.

„Miesto autobusų tvarkaraščiai stotelėse yra keičiami reguliariai. Apie tvarkaraščių būklę (netinkamą) informaciją gauname dažniausia iš pačių keleivių, taip pat iš autobusų vairuotojų, keleivių kontrolierių, tačiau taip pat reguliariai tikrina eksploatacijos tarnybos darbuotojai, kurie atsakingi už savalaikį ir tinkamą keleivių informavimą“, – atsakė specialistas Marius Zdanavičius.

Stotelių stoginių daugės 

Šiaulių miesto autobusų maršrutuose yra apie 320 autobusų stotelių, iš kurių tik 112-oje yra įrengtos stoginės. Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistų teigimu, stoginės įrengiamos atsižvelgiant į keleivių srautus.

„Dauguma stoginių įrengtos pagrindinių miesto gatvių ir autobusų maršrutų stotelėse, kur yra didžiausi keleivių ir transporto srautai, galinėse stotelėse, taip pat sustojimuose 2014-2015 m., rekonstruojant 42 autobusų stotelių įvažas projekto „Viešojo transporto infrastruktūros ir dviračių tako Tilžės g. Šiauliuose modernizavimas“ metu“, – teigė Savivaldybės darbuotojas Linas Grikšas.

Specialistas atskleidžia, kad nuo 2018 iki 2020-ųjų Šiauliuose turėtų būti įrengta daugiau papildomų maršrutinių autobusų stoginių: „Numatoma papildomai įrengti apie 100 naujų stoginių ten, kur yra didžiausi keleivių ir transporto srautai, taip pat prie sveikatos priežiūros, švietimo, sporto ir kultūros įstaigų, ir Tilžės gatvėje.“

Autobusų stotelės pietiniame rajone. Etaplius.lt nuotr.

Dėkojame skaitytojui Mindaugui už pastebėjimą. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 6

 1. qp
  2017-03-05 12:40 Atsakyti Pranešti

  Šiauliai – Mužikynas….

 2. y
  2017-02-24 11:56 Atsakyti Pranešti

  tvarkarascius,tai nuplesia ir isdauzo piemenis.

 3. Nezinomas
  2017-02-24 09:50 Atsakyti Pranešti

  A, tai kur maziau zmoniu, tai ten nereikia stoginiu ? Lai zmogus stovi per lietu ar negalintis nuo vejo pasislepti. Tuoj pradesiu siusti saligatviu bukle mieste, tai ka paaiskins kiti ? Mazas zmoniu srautas, tegul vaiksto ant kreivu, issikrapusiu trinkeliu ir lai miestas toliau gyvena po senoveje, kai saligatviai nekeiciami nuo tarybiniu laiku…

 4. NESIPIKTINKITE
  2017-02-24 07:59 Atsakyti Pranešti

  Savivaldybė dabar LEAN metodiką diegs. Dar porą studijų apie investicijų pritraukimą parengs. O kol rengs popierius, gerai pagalvokite, kam miestiečiams tos stotelės? Kam normalūs šaligatviai? Kam asfaltuotos gatvės? Tuoj nebebus kam Šiauliuose vaikščioti į tas stoteles…

 5. ARŪNAS
  2017-02-24 07:51 Atsakyti Pranešti

  O TAI KAIP BUSTURAS DAR VAŽIUOJA BE KONKURSO, AR NUSISPJAUTI Į TEISMŲ SPRENDIMUS? KAŽKAIP LABAI VISKAS ĮDOMIAI KĄ NORIU TĄ DARAU ” GERA LESYKLA ,NEUŽŠALANTI IR NESIBAIGIANTI”.

 6. Tikrai kai kurios yra apgailetinos
  2017-02-24 06:59 Atsakyti Pranešti

  Tikriausiai nuo tu stikliniu pastatymo ko gero ne kart nera stiklai valyti.

Komentaro rašymas