Šiaulių mieste ir rajone bei Radviliškio rajone vyks pratybos „Narsus Grifonas 2017“

2017 m. balandžio 18-21 d. bus vykdomos lauko taktinės pratybos, organizuojamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ (toliau – MPB „Žemaitija“). Šių mokymų tikslas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (toliau – LDK Kęstučio batalionas) vertinimas bei treniruoti MPB „Žemaitija“ planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, veikianti su priskirtais ir kaimyniniais kariniais vienetais.

Mūšio imitavimo priemonės (mokomieji šoviniai ir pirotechnika) bei karinis transportas minėtose pratybose bus naudojamas Zoknių, Kairių, Židžiūnų, Šniūraičių, Mankiškių, Šilinių, Bertužių, Kirbaičių apylinkėse bei Zoknių oro uoste ir jo prieigose. Numatoma, kad Šiaulių mieste karinis transportas judės minimaliai.

Ypač daug dėmesio pratybose bus skirta LDK Kęstučio bataliono tarnybą vykdančių nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgyto pagrindinio karinio pasirengimo įvertinimui. Šiuo metu LDK Kęstučio batalione tarnaujantiems beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams šios pratybos vainikuos įvykdytą 9 mėnesių trukmės pradinę karinę tarnybą. Džiugu, kad beveik 100 karių treniruosis savo gimtuosiuose miestuose.

Atstovauti Lietuvos kariuomenei ir vilkėti uniformą yra ne tik pagarba Lietuvai ir begalinis atsidavimas jai, bet ir didžiulė atsakomybė, todėl turime nepamiršti, kad Lietuvos kariuomenė yra mūsų visuomenės dalis. Tik bendradarbiaujant ir remiant vieniems kitus pavyks įveikti visus priešus ir gyventi taikioje šalyje, į kurią kiekvienas degs noru sugrįžti.

Džiaugiamės, kad maloniai bendradarbiauti ir užmegzti draugiškus bei glaudžius ryšius sutiko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras bei Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Tai labai svarbu siekiant parodyti visuomenei, kad Lietuvos kariuomenė skirta ginti ir saugoti kiekvieną Lietuvos pilietį, tačiau tai nebus galima padaryti maksimaliai, jei nebus treniruojamasi ir mokomasi karinių subtilybių, kaip įveikti priešiškas pajėgas.

Vyr. eil. Monika Zabinaitė
Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios Pėstininkų brigados „Žemaitija“
G9 skyriaus civilių ir kariškių bendradarbiavimo vyresnioji specialistė

Nuotrauka – Lauros Skiezgilienės

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas