Šiaulių miesto meras: skubiais sprendimais galime pakenkti Šiauliams

Dalies Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narių inicijuotas Tarybos posėdis numatytas gruodžio 19 dieną. Jo metu planuojama iš pareigų atstatydinti Šiaulių mero pavaduotoją Domą Griškevičių ir Savivaldybės administracijos direktorių Eduardą Bivainį. Tokį sprendimą bandoma priimti nuo pat gruodžio 1-osios.

Nepaisant susikaupimo ir ramybės meto – advento ir artėjančių gražiausių švenčių nuotaikų – politinė situacija mieste nėra gera, todėl prašau kolegų politikų neskubėti ir nedaryti neapgalvotų sprendimų. Atstatydinus Savivaldybės administracijos direktorių ir mero pavaduotoją, visas miestas patirtų didelę žalą, o šiuo metu stabiliai veikiančios Savivaldybės darbas būtų išbalansuotas. Tai būtų sisteminė klaida.

Nei aš, nei Eduardas Bivainis iš esmės neprieštaraujame, kad Savivaldybės administracijai ateitų vadovauti kitas vadovas. Tačiau ši pareigybė yra itin svarbi, dar svarbesnė ji bus artimiausiais metais, kai Šiauliuose bus įgyvendinami dešimčių milijonų vertės URBAN programos projektai. Todėl miestui nebus naudinga, jei šias pareigas eis kurios nors partijos narys, kaip pageidauja naujos valdančiosios daugumos atstovai. Tai aiškiai matyti viešojoje erdvėje paskelbtame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos frakcijos „Už Šiaulius“ vadovo Denio Michalenko komentare.

„Surinkti parašai po interpeliacijomis vicemerui ir administracijos direktoriui“, – BNS sakė vienas iš naujosios daugumos atstovų frakcijos „Už Šiaulius“ atstovas Denis Michalenko. Anot jo, atleisti iš pareigų D. Griškevičių ir E. Bivainį siekiama, nes susiformavusi naujoji valdančioji dauguma šiuose postuose nori matyti savo žmones. „Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad valdančioji dauguma dalyvauja valdžios formavime“, – teigė D. Michalenko.“ (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/siauliuose-ketinama-atstatydinti-vicemera-ir-administracijos-vadova.d?id=73033130)

Priklausomybė vienai ar kitai partijai galbūt atimtų iš Savivaldybės administracijos direktoriaus galimybę priimti objektyvius, miestui reikalingiausius sprendimus. Manau, kad Savivaldybės administracijai turėtų vadovauti jokioms politinėms jėgoms nepriklausantis vadovas – profesionalas, kuris gerai išmano valdymo procesus, turi tvirtą nuomonę, nešališkas. Surasti tokį žmogų nebus lengva, bet tikrai įmanoma.
Laišku kreipiausi į Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės narius prašydamas jų nuomonės šiuo klausimu, po to su kai kuriais parlamentarais teko kalbėti asmeniškai. Buvęs premjeras, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius be dvejonių parėmė siūlymą Savivaldybės administracijos direktoriaus poste turėti profesionalų vadovą, kuris nepasiduotų spaudimui.

Aš jau pradėjau naujo kandidato į Savivaldybės administracijos vadovus paiešką, tą daryti kviečiu ir kitus Tarybos narius, socialinius partnerius, verslo atstovus.

Kol naujo kandidato neturime, akivaizdu, kad dabartinis administracijos vadovas turi likti. Turime užtikrinti darbų ir projektų tęstinumą. Be to, rasti kitą direktorių daug lengviau bus stabiliai veikiančiai, o ne išbalansuotai Savivaldybei.

Nuoširdžiai kviečiu visus prieš imantis vienokių ar kitokių veiksmų pagalvoti, ar jie naudingi mūsų miestui – Šiauliams.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 11

 1. lapas
  2016-12-20 19:59 Atsakyti Pranešti

  kada mieste bus išvežtos mėšlo krūvos? nejau sutiksime naujus metus apsišikę, nes esama valdžia laiku nesugebėjo išvežti, to, kas rudenį dar buvo nukritusių lapo pavidalo?

 2. ?????
  2016-12-19 11:38 Atsakyti Pranešti

  Šios valdžios pagrindinis darbas bendruomenę gązdinti, kad vagiami pinigai, bet ar čia valdžios darbas, iki šiolei tuos darbus dirbdavo teisėsauga. Nejaugi mūsų mieste nėra daugiau darbų, kaip skleisti gandus, gazdinti ir kelti sumaištį, nejaugi neatsiras žmonių, kurie tas nesąmonęs pabaigs. Graudu skaityti ir klausytis tų verkšlenimų kaip vaikų darželyje tas tą padarė, tas tą, o faktų nėra, darbų nėra, kur mes einame, juk esame bent ant popieriaus didmiestis, o kaip ten iš tikrųjų?

  1. …..
   2016-12-19 13:05 Atsakyti Pranešti

   Būtina viską viešinti, kitaip vėl partinių juodi darbeliai bus daromi, o dabar labai jau nepalanku. Laikas išnaikinti partines lesyklėles, kad nebebutų grobstomi visų miestiečių pinigai. O kam nepatinka- nesidomekit ir neskaitykit tų “verkšlenimų”.

 3. @@@
  2016-12-18 20:14 Atsakyti Pranešti

  Vėl bendrų pinigų vagys tiesia savo čiuptuvus. Yra tik vienas kelias- viską viešinti.

 4. šIAULIETEI
  2016-12-17 15:51 Atsakyti Pranešti

  šiauliečių nuomone mero kėdė tikrai nesutvirtėtų, prieš einant dirbti reikia galvoti, o ne dabar verkti su savo komanda komentaruose ir baisiais kaltinimais, kiek opozicija dar kentės, būtų gerai, kad komentatoriai būtų paviešinti pavardėmis. Gerai dirbti, įdirbis buvo, o kas toliau, brangieji nejaugi nematote, kad prarasime visus pinigus, kuriuos planuojame gauti, nes tampame kaimu, jeigu toliau taip dirbsime…….

  1. jo
   2016-12-18 11:58 Atsakyti Pranešti

   Vienas komentaras mano, drąsiai galiu atskleisti žurnalistams savo tapatybę. Jeigu galvojate, kad tai rašo mero komanda, na galvokite toliau.

 5. rapolas
  2016-12-17 11:26 Atsakyti Pranešti

  Tik tokie kiaules kaip sartauskas, prietranka lankauskas…meslas siauliu savivaldybeje ka tie bent 2 kiaules gero padare? von padlas is siauliu tokius su deniu uzpakalyje

 6. Jolanta Ž.
  2016-12-16 15:14 Atsakyti Pranešti

  Politinės šiukšlės bando versti valdžią, kad Kalėdoms galėtų pasišildyti iš biudžeto. Visokie lankauskai, sartauskai ir simulikai yra Šiaulių gėda ir bėda.

 7. x
  2016-12-16 13:14 Atsakyti Pranešti

  Pritariu dviem komentarams. Viskas tik dėl didelių pinigų ir “atkato” nuo jų :-)

 8. jo
  2016-12-16 12:28 Atsakyti Pranešti

  Aš laukiu pirmalaikių rinkimų, tai vienintelis sprendimas dar labiau išguiti kraujasiurbius nuo URBAN pinigų. Čia yra faktas kaip blynas, kad pinigų kraneliai užsisuko ir sėdintiems opozicijoje deda užpakaliai. Klausimas kiek ir kas kam dar turi atidirbti už galbūt esamus susitarimus prieš rinkimus. Galbūt kažkas labai nori, kad seni laiaki grįžtų ir būtų galima pamelžti savivaldybę. Savi kadrai nebepatenka į darbo vietas, griūna sistema.

  Tai tik mano nuomonė, bet stebint nuolatinį mero puolimą – susidaro dvejopas požiūris ir 100% tiek aš, tiek mano aplinka palaiko merą, nors prieš tai už jį ir nebalsavome dėl tam tikros propogandos iš įvairių pusių.

 9. Šiaulietė
  2016-12-16 12:08 Atsakyti Pranešti

  Daugybę metų turėjome įvairių partijų merus ir miesto tarybas: konservatoriai, socdemai, darbo partija, tvarka ir teisingumas, bet deja rezultatai nedžiugino miestiečių. Galėjo visi susitelkę dirbti Šiaulių labui, už Šiaulius, bet kažkodėl kai atsirado opozicijoje staiga susirūpino ir pakilo noras dirbti Šiauliams. Suprantama ateina dideli projektai URBAN ir labai yra didelis noras, kad konkursus laimėtų senos kompanijos prietėliai, kurie moka puikiai įsisavinti lėšas, ir mažai padaryti darbų už didelius pinigus. Pvz. J. Sartausko ir Mebos projektas su menų inkubatoriumi. Būkite garbingi opozicijoje, leiskite dirbti esminius darbus naujai komandai, o ne kelkite intrigas. Miestiečiai puikiai viską supranta ir mato, ir jei būtų priešlaikiniai rinkimai, manau mero kėdė ir komanda tik sutvirtėtų. Linkiu blaivaus samprotavimo opozicijai.

Komentaro rašymas