Šiaulių universitete – labai smagi pažintis su jo didenybe Mokslu

Į mūsų miestą atriedėjo „Mokslas ant ratukų“. Tai Estijoje, Tartu mieste, įsikūrusio didžiausio Baltijos šalyse mokslo centro „AHHAA“ rengiama nuotaikinga keliaujanti paroda. Apkeliavusi Latviją, šiandien ji pasiekė Lietuvą ir pirmiausia užsuko į Šiaulių universiteto biblioteką. Čia lankytojai – nuo pačių mažiausių iki suaugusiųjų – turėjo išskirtinę galimybę mokslą pažinti tokį, kokio niekad nematė.

„Ar esi kada nors perpjovęs kiaulės akį?“, „O savo rankose laikęs tikrą širdį?“, „Ar matavaisi savo raumenų jėgą?“ – tokiais intriguojančiais klausimais lankytojus pasitiko visai dienai ŠU bibliotekoje įsikūrusi keliaujanti paroda „Mokslas ant ratukų“. Estijos mokslo centro „AHHAA“ atstovai ne tik stebino kvapą gniaužiančiais pasirodymais, atrodytų, paprasčiausius fizikos dėsnius ir chemines reakcijas paversdami įspūdingu šou, bet ir kvietė visus užsukusius pačioms netikėčiausioms su mokslu susijusioms atrakcijoms – dalyvauti įvairiose dirbtuvėse, apžiūrėti interaktyvias ekspozicijas, įveikti neįprastas užduotis – pavyzdžiui, sudėti į vietas žmogaus ar… pandos vidaus organus.

Parodos organizatoriai, lankytojams tikrais, tiesa, paršelio organais demonstravę, kaip atrodo širdis, kaip plaučiai prisipildo oro ir daugelį kitų įdomybių, sako, kad svarbiausias jų tikslas – parodyti visuomenei, kad mokslas ne tik nėra toks sudėtingas, kaip daugeliui atrodo, bet dar gi gali būti labai įdomus, smagus ir įtraukiantis.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas