Šiaulių universiteto alumnas D. Vaičiurgis: „Seniai svajojau paspausti ranką Prezidentei“

Studijų baigimo diplomas ir Trispalvė iš prezidentės rankų – tokių svajonių išsipildymu prasidėjo alumno D. Vaičiurgio šių metų pavasaris. Iš Mažeikių kilęs jaunas vyras spinduliuoja drąsa, pasitikėjimu savimi, optimizmu ir noru išbandyti save ir visas gyvenimo suteikiamas galimybes. Jo manymu svarbiausia gyvenime turėti tvirtą vertybinį pagrindą ir nebijoti siekti to, ko tikrai nori. Apie pastangas, tikslų įgyvendinimą, studijas, vertybes ir ateities planus kalbėjomės su Šiaulių universiteto alumnu D. Vaičiurgiu.

Studijos Šiaulių universitete

Baigęs mokyklą D. Vaičiurgis vietą savo studijoms rinkosi neturėdamas tikslo nutolti nuo gimtojo Mažeikių miesto. Pasidomėjęs suteikiamomis studijų galimybėmis, programomis 2007 m. jis įstojo į Klaipėdos valstybinę kolegiją. Baigęs studijas nusprendė mokslus tęsti ir toliau. Šiaulių universitete pasirinko Viešojo valdymo magistrantūros studijų programą. Ši studijų programa vykdyta ir Mažeikiuose, todėl jaunam žmogui, sukūrusiam savo šeimą, buvo patogu studijuoti, mokytis ir nenutolti nuo savo žmonos ir mažos dukrytės. Šių metų vasarį ir šis gyvenimo laiptelis buvo peržengtas. Pats D. Vaičiurgis pasakoja, kad prieš renkantis studijų programą ir universitetą atsižvelgė į daugelį dalykų: „Stodamas mokytis magistrantūros jau buvau dirbantis. Kiti universitetai negalėjo pasiūlyti tokių palankių studijų kaip Šiaulių universitetas. Svarbiausia buvo tai, kad studijos vyko mano mieste, Mažeikiuose. Paskaitos vyko savaitgaliais – tai irgi buvo labai svarbu“.

Studijos aukštojoje mokykloje suteikia galimybę tobulėti kaip asmenybei, gilinti žinias ir kelti savo kompetencijas, susipažinti su įvairiais žmonėmis. D. Vaičiurgis džiaugiasi visa tai gavęs iš Šiaulių universiteto.

Prisimindamas studijų laikus alumnas labiausiai džiaugiasi įgytu išsilavinimu ir dėstytojų supratingumu: „Įsimintiniausias dalykas man – diplomo atsiėmimo akimirka. Juk iš esmės dėl to ir stengiamės. Iš visų studijų metų labiausiai įvertinčiau dėstytojų supratingumą“.

Dabartinė veikla: ugniagesio darbas, breiko pamokos ir savanorystė

Šiuo metu D. Vaičiurgis dirba ugniagesiu-gelbėtoju. Laisvu nuo darbo laiku vaikinas randa laiko meno mokyklai ir vaikams – čia dirba breiko studijos mokytoju. Darbas nėra tiesiogiai susijęs su išsilavinimu, kurį D. Vaičiurgis yra įgijęs, tačiau, kaip sako jis pats: „Ateityje tikrai tikiuosi, kad įgytas magistro laipsnis padės pasiekti karjeros aukštumų“.

Be darbo gaisrinėje ir mokykloje, D. Vaičiurgis aktyviai dalyvauja įvairiose iniciatyvose, organizacijose, savanoriškoje veikloje. Vardindamas įstaigas, kurioms priklauso, absolventas pabrėžia, kad jam svarbiausia prisidėti prie geresnės visuomenės puoselėjimo: „Šiuo metu esu karys-savanoris, taip pat prisijungiau ir prie ugniagesių savanorių pajėgų. Ilgą laiką buvau policijos rėmėjas, teko savanoriauti maisto banko akcijose, senelių namuose, vaikų namams padėjau organizuojant šventes. Su breiko studijos vaikais dalyvaujame įvairiuose renginiuose, esant galimybei vaikams suorganizuoju ekskursijas. Mėgstu bendrauti, man įdomu išbandyti save įvairiose srityse. Taip pat man svarbu prisidėti ir prie visuomenės saugumo ir gerovės kūrimo. Ir žinoma, noriu būti pastebėtas ir įvertintas“.

Drąsa ir pasitikėjimu savimi pasižymintis vaikinas pastebi, kad kelyje į savo asmenybės auginimą, svajonių įgyvendinimą, reikia įdėti nemažai pastangų, juk žmogus dažnai klysta, dvejoja, nuvertina save, bijo. Tačiau tokiais atvejais svarbiausia tikėti savimi: „Nereikia aklai klausyti aplinkinių ypač tada, kai jie sako, kad tau nepavyks. Iš kur jie žino? Svarbu nenuleisti rankų, net ir tada, kai jauti, jog esi labai sudėtingoje situacijoje. Reikia iš naujo susikaupti, atsispirti ir judėti pirmyn. Žinoma, tai daryti yra lengviau, jei turi gerų draugų ar mylinčius artimuosius, kurie tave palaiko – tai labai svarbu“.

Padėka iš prezidentės rankų

Šiais metais Lietuvoje jau 5-tą kartą vyko akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“, kurią kasmet inicijuoja Prezidentė D.  Grybauskaitė. Akcijos metu skatinama kūrybingai ir prasmingai paminėti valstybės gimtadienį ir savo išradingumu dalintis su visos Lietuvos žmonėmis. Šiemet specialioje šios iniciatyvos svetainėje buvo užregistruoti daugiau kaip 400 valstybės gimtadienio šventimo idėjų, iš jų atrinkta 21 geriausia iniciatyva. Tarp apdovanotųjų šauniausių idėjų autorių buvo ir Šiaulių universiteto alumnas, mažeikiškis, karys savanoris D. Vaičiurgis su draugu Deividu Žvinkliu.

„Mintis dalyvauti akcijoje kilo, kai praėjusiais metais televizijoje pamačiau, kaip apdovanojo vaikiną, kuris savo automobilį apsiklijavo Lietuvos trispalve. Nuo tada vis sukau galvą, ką aš galėčiau padaryti, kad mano iniciatyva būtų kitokia, išskirtinė. Realizuoti idėją padėjo draugas Deividas, kuriam papasakojau, ką esu sumanęs. Taigi sulaukę Prezidentės kvietimo švęsti Vasario 16 – ąją linksmai ir išradingai, prisijungėme ir mes. Kadangi magistro darbas jau buvo apgintas – niekas nebetrukdė ruoštis į žygį“ – linksmai pasakoja absolventas.

D. Vaičiurgio ir D. Žvinklio inicijuoto „Vienybės žygio per Lietuvą“ tikslas – net tik pats žygiavimas per visos Lietuvos miestus, miestelius, kaimus (keliauta ir pėsčiomis ir pakeleivingomis mašinomis). Svarbiausia  – bendrystės, vienybės ir savitarpio pagalbos žmonėse skatinimas. Prisidėti prie akcijos kiekvienas Lietuvos pilietis galėjo pasirašydamas ant drobės, pavėžėdamas iniciatorius, nusifotografuodamas kartu ar pavaišindamas arbata.

Vaičiurgis nuotaikingai pasakodamas pabrėžia, kad seniai turėjo tikslą gyvai susipažinti su šalies vadove ir jai paspausti ranką: „Aš seniai svajojau paspausti Prezidentei ranką. Dažnai pagalvodavau, kaip tai galėčiau padaryti. Dabar esu laimingas, kad mano ir Deivido iniciatyva buvo pastebėta ir gražiai įvertinta. Mums tai didžiulis pasiekimas. Dabar tikrai žinau, kad jei labai kažko trokšti ir sieki savo užsibrėžto tikslo, turi labai stengtis padaryti tai, ką esi suplanavęs“.

Gyvenimo vertybės ir ateities planai

Vertybės ir jų suvokimas, mylimi žmonės ir noras stengtis yra tai, kas sudaro kiekvieno žmogaus gyvenimo pagrindą. Paklausus D. Vaičiurgio, kokie trys dalykai gyvenime jam yra svarbiausi, jaunas vyras nedvejodamas išskiria šeimą, pagarbą ir pasiaukojimą: „Šeima man yra pirmoje vietoje. Kalbu apie savo dukrytę ir žmoną. Jokie draugai niekada neatstos ir nepakeis šių asmenų. Draugai ateina ir išeina. O šeima, visada lieka kartu, kad ir kas nutiktų. Pagarba ir pasiaukojimas – niekada nesijuokiu iš to, kuriam yra blogiau ar sunkiau. Stengiuosi pagelbėti tam, kurį ištiko nelaimė, kuriam sunku, nes tu niekada nežinai, kada pats gali būti tokioje situacijoje“.

Jaukūs namai ir šeima yra tai, kas jauną vaikiną skatina stengtis ir puoselėti ateities planus. Dabar D. Vaičiurgiui svarbiausia susikurti palankesnes darbo sąlygas: „Ateityje norėčiau, kad nereikėtų dirbti per kelis darbus. Tikiuosi, kad pavyks dirbti tokį darbą, kad gaučiau gerą atlyginimą, o savo šeimai galėsiu garantuoti saugų ir užtikrintą gyvenimą“.

Dėkojame už pokalbį!

Parengė alumnų koordinatorė S. Tenytė

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas