Šiemet dėmesys ir Tilžės gatvės atkarpai

Šiaulių miesto savivaldybė pernai atliko keletą stambių gatvių remonto darbų – atnaujintos didžiulės  Gegužių, Pramonės, Architektų gatvių atkarpos, taip pat tvarkyti šaligatviai ir kiemai. Infrastuktūros specialistai šiems metams jau yra sudarę remontuotinų objektų sąrašą, o gatvėms, kuriose prieš remontą būtina atlikti projektavimo darbus, jau užsakomi reikalingi techniniai dokumentai.
 
Per šiltąjį 2016 metų sezoną atlikta daug didesnių ir mažesnių gatvių ir šaligatvių atnaujinimo darbų. Pasak Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos Eglės Bružienės, praėję metai miesto ūkių besirūpinantiems specialistams – vieni sėkmingiausių, tačiau ir šiais metais miesto biudžete numatytos lėšos, tikimasi, leis nemažinti remonto darbų tempo.

Ko gero, labiausiai šiauliečiams svarbi pagrindinių miesto gatvių būklė, tad šiemet numatoma didžiausias kelininkų pajėgas sutelkti Tilžės gatvės dalyje tarp Pramonės ir Gardino gatvių. Projektuotojams parengus reikalingus dokumentus bus atliktas kapitalinis beveik 1,5 km ilgio atkarpos remontas.

Dideli darbai planuojami ir J. Basanavičiaus gatvėje,  kapitalinis remontas bus atliktas tarp Sodo ir Vaidoto gatvių esančioje dalyje. Remonto darbai numatomi ir Vytauto gatvėje,  atkarpoje tarp V. Kudirkos ir Darbininkų g. bus įrengtas naujas šaligatvis, o Lyros ir Gardino gatvių sankirtoje planuojama suprojektuoti ir įrengti žiedinę sankryžą.

Savivaldybės planuose – ir asfaltavimo darbai žvyruotose gatvėse. Naują asfaltbetonio dangą numatoma pakloti Padirsių, Linkuvos, Dotnuvos ir Paprūdžio gatvėse. Šiemet projektuojama ir planuojama pagal reikalavimus įrengti  pusantro kilometro naujų gatvių (Kalniškių g. (nuo Žiemgalių g. iki Lietuvininkų g.), Daumanto g. (nuo Vismanto g.), Lizdeikos g. (nuo Treniotos iki Žemynos g.), bei naujai suformuoti Traidenio gatvę).

Kitose miesto gatvės pagal poreikį bus atliekami smulkesni remonto darbai, išlyginamuoju asfalto sluoksniu suplanuota užkloti 35 tūkst. kvadratinių metrų prasčiausios būklės gatvių plotą. Dėmesio sulauks ir pėsčiųjų, dviračių takai – rangovai perklos labiausiai nusidėvėjusias vietas, taip bus sutvarkyta  5500 kv. m. šaligatvių.

Biudžete taip pat  numatytas finansavimas eismo saugumo priemonėms, bus rekonstruoti šviesoforai dviejose itin judriose sankryžose, prie 20 perėjų numatoma įrengti kryptinį apšvietimą, saugumo kalnelius. Papildomą saugumą užtikrinantys darbai bus atlikti ir 11 pavojingiausių gatvių ruožų.

Šiemet taip pat numatyta pasiruošti ir kitų metų darbams – artimiausiu metu bus pradėti rengti techniniai projektai Bačiūnų, Dubijos ir Pakruojo gatvių rekonstrukcijai. Jei dar skaičiuoti darbus, kurie artimiausiais metais bus atlikti vadinamosios URBAN programos lėšomis, tai projektuojamų objektų sąrašas dar gerokai pailgėja. Šiemet rengiama techninė dokumentacija Draugystės prospekto, P. Višinskio, Žuvininkų, Meškerių gatvių, Kaštonų alėjos, Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.), Aušros alėjos, Vasario 16-osios gatvės atnaujinimui. Palei Tilžės gatvę (tarp Aušros al. ir Vaidoto g. ) bus projektuojamas naujas dviračių takas.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 4

 1. Tai gal
  2017-04-04 11:59 Atsakyti Pranešti

  Ziema reikejo ruosti dokumentacija, o dabar jau pradeti darbus?

 2. kazimieras markunas
  2017-04-03 18:58 Atsakyti Pranešti

  O kada prades Ginkunu aplinkeli? Kodel visi tyli kaip zuvys?

 3. gyventojas
  2017-04-03 16:21 Atsakyti Pranešti

  O Tilžės atkarpos tarp aušros al. ir vytauto gatvės nereikia suremontuoti?

  1. Anonimas
   2017-04-03 21:19 Atsakyti Pranešti

   miesto sirdis, o kelias baisesnis nei miske…

Komentaro rašymas