Skausmą kenčiančiai pacientei šeimos gydytojų centre atsisakyta suteikti pagalbą

Hipokrato priesaika, kurią, tapdami gydytojais, duoda būsimieji specialistai, pasirodo, netenka vertės ir prasmės. Toks įspūdis susidarė iš Lieporių šeimos gydytojų centro kone išprašytai šiaulietei Vaidai. „Ar jie verti medikų vardo, ar sėdi tikrai savo vietose?” – klausia nepavydėtinoje situacijoje praėjusį antradienį atsidūrusi moteris, kuriai suteikti pirmąją pagalbą atsisakė minėto centro darbuotojos.

Beprotiškas skausmas ir pacientės ašaros gydytojų centro darbuotojų nesugraudino

Etaplius.lt redakcija praėjusią savaitę sulaukė šiaulietės skambučio. Moteris papasakojo jos seseriai nutikusią istoriją. „Aš esu šokiruota dėl tokio elgesio. Man „verda” kraujas. Norime paviešinti šią istoriją”, – emocijas tuomet sunkiai tramdė šiaulietė. Pati įvykių epicentre atsidūrusi Vaida apie patirtas kančias taip pat kalba, neslėpdama pykčio ir nusivylimo. Ir iš tiesų, išgirdus istoriją, tokios seserų emocijos yra visiškai suprantamos.

Pasak Vaidos, viskas įvyko vasario 21 d., antradienį, maždaug 13.30 val. Moteris pasakoja, kad tądien labai stipriai snigo, buvo pūga ir ji eidama keliu netyčia pargriuvo. Kad atsitiko kažkas daug rimtesnio, nei buvo sutrenkta ranka, Vaida sako pajutusi iškart, todėl nieko nelaukusi nuskubėjo į netoliese buvusį Lieporių šeimos gydytojų centrą. Pagalbos besitikėjusi moteris liko šokiruota, o apsilankymas šiame centre vėliau sukėlė net panikos priepuolį.

„Nukritusi ant kairės pusės, pajutau, kad yra kažkas rimčiau nei sutrenkimas, man buvo šokas, jaučiau didžiulį skausmą. Galvojau, kad lūžo ranka. Aš šiandien neįsivaizduoju, kaip nuėjau iki to centro, tačiau, jį pasiekusi, užlipau į antrą aukštą, kur dirbo registratorės. Mačiau dvi jaunas merginas ir vieną vyresnę, kuri dirbo jau ir anksčiau, tad prie jos priėjusi ir paklausiau, ar yra chirurgas Bielskis, o sužinojusi, kad nėra, paprašiau jų pagalbos. Tuomet ir sakau: „Man tikrai čia ne sutrenkimas, gal galit iškviesti greitąją, nes, ko gero, bus lūžusi ranka.”

Kaip viskas pakrypo toliau, sunku buvo nuspėti net ir įsivaizduojant blogiausią scenarijų, turint omenyje, kad pagalbos buvo prašoma medicinos įstaigoje. Šeimos gydytojų centre šis nelaimę patyrusios moters, kentėjusios didžiulį skausmą, prašymas buvo sutiktas ne tik kad nepalankiai, bet ir tiesiai šviesiai atsisakant suteikti pirmąją pagalbą.

„Į mane žiūrėjo kaip į kokią atvirutę. Sako: „Mes negalime kviesti greitosios, nes gausim velnių. Važiuokit su autobusu į priėmimo skyrių ligoninėje.” O man beprotiškai skaudėjo, aš jau verkiau iš skausmo, o čia dar ir pagalbos nesuteikia jokios. Tuomet atbėgo mano dukra, su kuria buvome susitarusios susitikti ir kuri mane pamatė beeinant į centrą, ir sako: „Mamyt, kas atsitiko?” O aš sakau: „Dukryt, man nekviečia greitosios.” Tai ji dar bandė aiškintis su tomis sesutėmis, bet jos mus išprašė laukan, nes sakė, kad nieko negali padaryti. Tai teko nulipti į pirmą aukštą ir palaukti, kol dukra savo mobiliuoju telefonu iškvies greitąją. Aš jau nebegalėjau kentėti iš skausmo, verkiau, nežinojau, kur dėtis. Tuomet nusileido ir mano šeimos gydytoja Daiva Jaruševičienė, bet ir ji tepasakė: „Oi, kaip tau čia negerai nutiko. Vaida, gal tu atsisėsk ant laiptų ir palauk, kol dukra iškvies greitąją.” Mat jai jau buvo pasibaigusios darbo valandos”, - apie patirtus išgyvenimus medicinos įstaigoje, kurioje ji nuolat gydosi, pasakojo šiaulietė 49 metų Vaida.

Pirmoji pagalba pacientei privalėjo būti suteikta

Kai moteris pagaliau sulaukė greitosios pagalbos, atvykę medikai negalėjo atsistebėti tuo, ką išgirdo iš jos ir dukters: „Jiems buvo šokas. Sako: „Jūs išeinat iš šeimos centro be tvarsčio?” Jie negalėjo patikėti, stebėjosi: „Dar šitokio dalyko nesame girdėję. Kodėl šeimos centras nesuteikė jokios pagalbos?” – medikų žodžius prisiminė nukentėjusioji.

O Vaidai, kentusiai siaubingą skausmą, darėsi vis blogiau. Greitosios automobilyje ją ištiko panikos priepuolis, tad tik suleidus vaistus ir praėjus 15-20 minučių, jai pasidarė šiek tiek ramiau.

„Tas stiprus skausmas ir dar gydytojai, atsisakę padėti, – viskas susidėjo į krūvą ir prasidėjo panikos priepuolis”, – sako Vaida.

Ligoninėje paaiškėjo, kad jai lūžo dilbio kaulas, plaštaka buvo persisukusi į kitą pusę. Po atliktos operacijos ji porą dienų gulėjo ligoninėje. Dabar Vaidos ranka sugipsuota nuo pat pirštų galiukų iki alkūnės, 2 mėnesiams skirtas nedarbingumo lapelis.

Apie šį nemalonų incidentą Lieporių šeimos centro vadovas Meldas Mažeika iš žurnalistų prisipažino išgirdęs primąkart. Nuostabos neslėpęs vyras buvo kategoriškas – suteikti pirmąją pagalbą pacientams yra privaloma, tad jokių pasiteisinimų negali būti.

„Apie tai girdžiu pirmą kartą… Skamba labai blogai, – ištarė šeimos gydytojų centro vadovas ir pridūrė, – privaloma suteikti pirmąją pagalbą. Paprastai pas mus taip ir būna – iškviečiama ir greitoji, kai būna labai blogai.”

Nors po tokių atvejų, jo nuomone, pirmiausia reikia kreiptis į įstaigos vadovą, Meldo Mažeikos tikinimu, šitaip palikti situacijos neketinama. Paklaustas, kaip vertina tokį darbuotojų elgesį, jis buvo lakoniškas – „blogai”.

„Jei tokie dalykai vyksta, tai yra labai blogai. Reikia aiškintis, ar čia vienos darbuotojos aplaidumas, ar kas čia kaltas. Rytoj kaip tik turėsime susirinkimą, tai šį klausimą apkalbėsim būtinai”, – nagrinėti situaciją pažadėjo Lieporių šeimos centro vadovas.

„Bomžais” labiau rūpinamasi nei žmonėmis”

Istorijos herojė Vaida neslepia įtūžio, kalbėdama apie šio centro darbuotojų elgesį. Pagalbos nesulaukusi moteris nesupranta, kaip šitaip galima elgtis su žmonėmis, juo labiau tais, kurie yra ir nuolatiniai to centro gydytojų pacientai.

„Aš esu dirbanti moteris, moku mokesčius sąžiningai, bet vyksta tokie dalykai su medikais… Jei šitaip elgiamasi su žmonėmis, kurie visada viską moka ir kuriems dar pasako: „Eik į autobusą”, tai aš neturiu žodžių. Mes esam žmonės, gatvėje ir „bomžams” duodam pinigėlių, o čia – ateina žmogus ir prašo pagalbos, bet tu nesutinki… Ar jie verti mediko vardo, ar sėdi tikrai savo vietose?” – nuoskaudą liejo Vaida.

Nors kol kas vizito šiame centre jai išvengti nepavyks, mat konsultacijai turi nueiti pas savo chirurgą, visgi tai bus greičiausiai ir paskutinis jos apsilankymas šiame centre.

“Garantuoju 100 proc. – aš iš ten išeisiu. Keisiu medikus ir keisiu šeimos centrą. Jei vienąkart nesuteikė pagalbos, tai ką aš žinau – gal kitąkart gatvėje dar ir koja paspirtų pamačiusios”, – sako darbuotojų abejingumą patyrusi šiaulietė.

Dėkojame skaitytojoms už istoriją. Primename, kad savo pastebėjimus, nuotraukas, vaizdo medžiagą galite siųsti el. paštu redakcija@etaplius.lt arba įkelkite per tam skirtą formą.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 16

 1. Artas
  2017-03-05 22:54 Atsakyti Pranešti

  Tai ar gavo velniu?

 2. Stasys Puščius
  2017-03-01 15:07 Atsakyti Pranešti

  Aš įžiūrių visai kitą dalyką.Čia buvo tiesiog kažkoks nesusipratimas.Jei sesutės pasiuntė pas gydytoją,dėl konsultacijos tai ir reikėjo eiti.Mano supratimu,seselės negali savavališkai rašytį kokius nors siuntimus ar dar ką nors? Kaip supratau,čia vieni kitų nesuprato.Kiek man yra tekę lankytis pas gydytojus,nesu niekada pastebėjąs,kokių nors grubumų.O štai iš pacientų pusės,labai dažnai esu pastebėjas,labai nešvankių dalykų.Čia panašu yra daugiau į paskalas,nei į tikrai rimtą dalyką.

  1. P.s
   2017-03-01 17:03 Atsakyti Pranešti

   Kaip ten elgiasi sesutes , aš gal geriau nepradėsiu net aptarynet, nes amzinai kiek nueinu tai pagyvene zmones yra sudo vietoj laikomi , su jais snekama grubiai ir slyksciai. Musu sesute kuri dirbo kaip ir Jaruseviciene daugel metu, os ten isejo nes buvo nebeimanoma dirbti. Tai apie ka dar kalbeti? Visos laikosi apsizergusios savo darbo vieta senos med.sesutes o dabar isitryne pora jaunu ,kurios ziauriai naglos ir viska galincios isivaizduoja. Dar kart jum galiu pakartoti, kad daktaro apziura pasiulyta nebuvo, vienintelis variantas kuris buvo pasiulytas tai vaziuoti su autobusu i ligonine su luzusia ranka!

 3. Pacientė
  2017-02-28 15:21 Atsakyti Pranešti

  Taip, tas “gausim velnių” ne pirmą kartą ir ne pirmoj įstaigoj girdimas, nes kai norisi kvalifikuotos pagalbos ir suprantam, kad į tai turim teisę, bet medikai pasako, kad paprasčiausio siuntimo į kitą įstaigą negali duoti, nes iš ten “gaus velnių”…. Tai kas belieka mums paprastiems žmonėms, kurie pusę algos atiduoda mokesčiams….

 4. Pone laima
  2017-02-28 11:21 Atsakyti Pranešti

  Pone Laima, įdomu kurios sesutes pažystama esate ? Besmegenemis buvo isvadintos nes pasiule sesutes vaziuoti su autobusu Vaidai. Kokios daktares apziura??? Nusisnekate lygioje vietoje. Šeimos daktare Jaruseviciene pasiule vaidai atsisesti ant laiptu kad taip neskaudetu. Siutas ima kad drystat kazka dar pateisinti nesamones rasydama.

  1. Antanas
   2017-02-28 17:46 Atsakyti Pranešti

   Nuo kada greitoji pagalba tapo taksi paslauga?

   1. Justinas
    2017-03-01 00:39 Atsakyti Pranešti

    Taksi tai galėtumėt vadinti jei ji būtų kviečiama dėl slogos ar kokio kito mažmožio. Šiuo atveju buvo lūžusi ranka, lauke buvo slidu, viešasis transportas – visiškai netinkamas variantas. Ir nemanau, kad mokečius mokantis žmogus dėl jam privalomos suteikti tačiau nesuteiktos paslaugos turėtų aiškintis ir atsiprašinėti. Čia lyg maximoj susimokėt už duoną, bet jos negaut, nes maxima – ne labdaros valgykla ;)

  2. Laima
   2017-02-28 22:31 Atsakyti Pranešti

   Ten dirbančios man visos pažįstamos ,nes esu pacientė daugiau nei 10mt.Aš neteisinu tik išsakiau savo nuomonę.

   1. P.s
    2017-03-01 16:57 Atsakyti Pranešti

    O mes 22 metai pas savo seimos daktare esam ir visa laika nuo atidarymo. O musu gerb. Jaruseviciene kuri mus gydo 22 metus pasiule pacientei ant laiptu prisest. O kai jos buvo paklausta kodel niekas nesuteikia pagalbos t.y neideda ranko i itvara nesuleidzia vaistu nuo skausmo ir neiskviece greit.medicinos pagalbos ,pone Jaruseviciene tik numyke kad ce kazkokiu besklandumu yra tarp poliklynikos ir greitosios. Neberasykit nesamoniu ,jei visos situacijos nezinot ar tiesiog bandot kazka pateisint.

 5. Laima
  2017-02-28 10:57 Atsakyti Pranešti

  Taip ,nesmagu skaityti įsijaučiant į nukentėjusios būseną.Tuo metu buvau šiame gyd. centre ir galėčiau nupasakoti įvykį kiek kitaip,bet mesta dėmė vistiek liks.Straipsnyje nepaminėta ,kad moteriai buvo pasiūlyta gydytojos konsultacija ,kuri esant būtinybei lieps seselėms iškviesti greitąją.Tai ir siūlė vyresnė sesutė ,kuri tikrai yra kompetetinga savo darbe.Kartu su Vaida (vardą paminiu iš straipsnio ) buvo ir jos dukra, kuri elgėsi daugiau nei įžūliai išvadindama ten buvusias seseles besmegenėmis, o pasiūlius gydytojos konsultacijos pasiūlė tas gydytojas (nedrįstu net parašyti to žodžio ) Ir paėmusi mamą už rankos išbėgo pro duris.Visi ,pagauti emocijų skubam apkaltinti medikus, tačiau tiek mažai straipsnių apie mums padėjusius medikus.Neteisinu šios įstaigos medikų, bet nematau reikalo tylėti ,matydama netiesą.
  Pagarbiai Laima

  1. Justinas
   2017-02-28 11:20 Atsakyti Pranešti

   Kiek situacija žinoma man, medikų konsultacija pasiūlyta nebuvo. Vienintelis pasiūlymas buvo autobusu važiuoti į respublikinę ligoninę. Kita vertus, profesionalas šoko ištiktam žmogui turi paslaugą ne siūlyti, o suteikti. Čia tas pats kaip raminamųjų pripumpuoto žmogaus klausinėt ar jis alergiškas vienam ar kitam preparatui, kai šis negali adekvačiai atsakyti net savo vardo.
   Gerb. Laima, nesupykit, bet Jūsų pozicija ir interesai šioje situacijoje gan aiškūs, ypač kalbant apie seselės kompetenciją ;)

   1. Laima
    2017-02-28 22:35 Atsakyti Pranešti

    Justinai,nesu suinteresuota nei palaikyti ,nei plakti nė vienos pusės.Išsakiau savo nuomonę,kaip ir jūs.

   2. Jurate
    2017-03-01 14:09 Atsakyti Pranešti

    Gerb.Justinai,kadangi ta akimirka buvau salia,tad puikiai viska maciau ir girdejau,ir atsakingai galiu patvirtinti,kad buvo 2 pasiulymai: vaziuoti i ligonine ir (net pora kartu pakartota) pakviesti seimos gydytoja apziurai. Suteikta pagalba,deja nebuvo.Bet sesutes pasiulymo pati moteris neprieme.Gal nieko nebegirdejo,nes prie viso skausmo reikejo dar ir isplusti personala visokiais zodziais.Tikrai neteisinu ir neginu sesuciu,o ir pazystamu ten neturiu.Bet rasykim viska teisingai!!!

    1. P.s
     2017-03-01 16:53 Atsakyti Pranešti

     Jurate, deja sesutes nebuvo nei isplustos nei iskoliotos apart to kad buvo ju paklausta ar viskas su galva jom gerai? Is kur idomu tiek zmoniu buvo kai poliklynikoj nei vieno zmogaus tuo metu nebuvo.
     Daktares apziura NEBUVO SIULYTA . Matau kad paskolos is jusu puses rasomos.

     1. J.
      2017-03-01 17:08

      Jausmas toks,kad kazkam reikia vieso demesio ir tu paciu paskalu…Tikrai neginu sitos istaigos nei personalu….nera jokio tikslo tam.Juolab,kad yra skaudziai nukentejes zmogus.Deja,ka girdejau ir maciau,ta ir sakau…..keista,kad jus nematet ir negirdejot ten nieko (net IR ZMONIU)apart tik bjauriu dalyku.

 6. 2017-02-28 09:29 Atsakyti Pranešti

  “nes gausim velnių” !?

Komentaro rašymas