Šunims patinka regis

 Glazgo universiteto mokslininkai paskelbė tyrimo apie šunų muzikinį skonį rezultatus. Bendradarbiaudami su Škotijos gyvūnų gerovės organizacija (SPCA), tyrėjai nustatė, kad labiausiai šie gyvūnai atsipalaiduoja skambant regio muzikai.

Šunų grupėms buvo leidžiama klausytis skirtingų stilių muzikos: roko, „Motown“, populiariosios, regio ir klasikos. Tyrimo metu mokslininkai fiksavo gyvūnų elgseną, streso lygį, širdies ritmą ir kitus fiziologinius pokyčius.

Jiems pavyko nustatyti, kad šunis geriausiai veikia regio muzika. Gyvūnai daug ramiau reaguodavo į girdimus garsus, atsipalaiduodavo, normalizuodavosi gyvybiniai procesai.

Gilly Mendes Ferreira „BBC News“ teigė, kad ateityje bendradarbiaujant su Glazgo ir Edinburgo mokslo centrais bus galima augintiniams pasiūlyti specialius grojaraščius, juos integruoti šunų gyvenamoje vietoje ir dar labiau išplėsti kitų gyvūnų rūšių tyrimus.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas