Tarybos posėdis: nuo 2017 metų biudžeto iki mero pavaduotojo klausimo

Šiandien posėdžiausianti Šiaulių miesto savivaldybės taryba spręs dėl naujos 2017 metų biudžeto redakcijos. Šią savaitę vykusiuose komitetų posėdžiuose administracijos direktorius Antanas Bartulis pristatė esminius pokyčius biudžete. Išsamų pranešimą išklausę Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pasigedo lėšų skyrimo prioritetinėms sritims – Šiaulių universitetui ir oro uostui.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai rinkosi į komitetus, kuriuose sprendė šiųmetinio miesto biudžeto klausimą. Sprendimo projektą dėl Šiaulių miesto savivaldybės 2017 metų biudžeto pakeitimo rengė Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Strateginio planavimo ir Finansų skyrius, o Savivaldybės tarybos komitetams ir tarybai svarstyti programas pristatė programų rengėjai – skyrių vedėjai bei administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Pasak išsamų pranešimą Tarybos nariams išdėsčiusio administracijos direktoriaus Antano Bartulio, prieš savaitę vykę komitetai buvo į naudą – išklausyti visi siūlymai, o remiantis jais, dar kartą perskirstytos lėšos.

„Įrašėme į projektą dėl pėsčiųjų kelio įrengimo šitą poziciją. Taip pat žvyruotų gatvių asfaltavimas, kai jūs sakėte, kad likusią dalį, 200 tūkst. Eur įdėti kaip prioritetinį, tai šitos pozicijos mums nepavyko išsaugoti dėl 10 tūkst. Eur. 190 tūkst. Eur kituose komitetuose svarstė. Buvo iškeltas klausimas dėl žydų bendruomenės prašymo įamžinti žydų Getą, tai mes sutikome. Toliau buvo atstatyta 10 900 Eur oro uosto detalaus plano rengimui. Dar Švietimo komitetas dar buvo išsakęs poziciją, kad Kudirkos progimnazijos fasado remontui reikia lėšų (aut. past. 29,5 tūkst)“, – apie pokyčius biudžete kalbėjo administracijos direktorius.

Pasak A. Bartulio, dėl lėšų skyrimo pėsčiųjų takui ir žvyruotoms gatvėms buvo pritarta jau vykusiuose komitetuose. Perskirsčius lėšas, Šiaulių savivaldybės biudžete liko dar 2 400 Eur nepanaudotų lėšų.

Pasigesta dėmesio prioritetinėms sritims

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai, išklausę pranešimą apie 2017 metų biudžeto pokyčius, pasigedo dėmesio prioritetinėms sritims. „Buvo kalbama apie oro uostą kaip prioritetą ir Šiaulių universitetą. Tai šitam biudžeto projekte iš mūsų ankstesnių pasiūlymų neradote variantų kaip padėti?“ – administracijos direktoriaus teiravosi Tarybos narys Denis Michalenko.

„Galiu pradėti nuo Šiaulių universiteto. Dabar dirba darbo grupė ir mes su Švietimo komitetu aptarinėjom šitą klausimą. Jie dabar dėlioja šitą viziją. Ten yra dvi pinigų sumos. 50 tūkst. Eur šių metų viešinimo programai. Tačiau  mes daugiau koncentruojamės į tą didžiąją programą“, – atsakė A. Bartulis. Administracijos direktorius aiškino, kad dar viena finansavimo programa turėtų būti susijusi su Savivaldybės, kaip asignavimų valdytojo, universiteto ir darbdavių sąveikos aktyvinimui.

„Kokių lėšų gali tai pareikalauti, skaičiuojama ar ne?“ – klausė D. Michalenko. „Čia priklauso nuo idėjos ir jos masto. Matysis tas pinigų poreikis. Šiandien aš negaliu atsakyti į šitą klausimą“, – kiek abstrakčiai atsakė A. Bartulis.

Šiaulių oro uosto reikalai, pasak administracijos direktoriaus, taip pat suaktyvinti: „Yra paskelbtas teisinių paslaugų konkursas dėl aukciono sąlygų ir žemės nuomos sutarties pajungimo. <…> Išplėtėm veiklų sąrašą, kad nebūtų vienas sklypas ir vienas investitorius.“

Tarybos narys Arūnas Rimkus komitete iškėlė kitą, Šiauliams gyvybiškai svarbų klausimą: „Čia kalbame apie pinigų pravalgymą. O biudžete apskritai investicijoms numatytos didesnės sumos?“  „Jeigu kalbėti apie visas investicijas, strateginiam plane už daugiau nei 11 mln. Eur turime Savivaldybės finansuojamų įsipareigojimų dalis. Tai viskas yra mūsų investicijos“, –  atsakė A. Bartulis ir pabrėžė, kad į šį klausimą derėtų žiūrėti kiek plačiau.

Ar tokiam biudžeto projektui pritars Šiaulių miesto savivaldybės taryba, paaiškės šiandien, 13 val., vyksiančiame Tarybos posėdyje.

Tarybos posėdyje – per 50 klausimų

Šiandien vyksiančiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstoma per 50 klausimų. Be 2017 metų biudžeto ir strateginio plano pokyčių, bus aptartas mero pavaduotojo skyrimo klausimas. Tarybai teikiamas sprendimo projektas, inicijuojantis į šias pareigas skirti Justiną Sartauską.

Miesto Taryboje bus svarstomos 2016 metų ugdymo ir viešųjų įstaigų vadovų veiklos ataskaitos. Taip pat bus sprendžiamas komitetuose diskusijas kėlęs Šiaulių miesto savivaldybės viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų mėnesinės algos kintamosios dalies nustatymo klausimas.

Taryboje bus siekiama patvirtinti Socialinio globėjo veiklos organizavimo tvarkos aprašą ir šiauliečių pasipiktinimo bangą sukėlusį keleivių vežimo reguliariaisiais vietinio susisiekimo autobusų maršrutais Šiaulių mieste kainų sąrašą.

Ugnė Liaudanskytė

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas