Teigiami pasikeitimai Šiauliuose įgavo pagreitį

Nuo 2015 metų Šiauliuose prasidėjo permainų metas. Pradžioje vyko daug paruošiamųjų darbų, o jau 2016-aisiais daugelis projektų įgavo pagreitį. Nemažai teigiamų pasikeitimų įvyko pačioje savivaldoje, visiškai stabilizuota miesto finansinė padėtis, įvykdyta daugybė didesnių ir mažesnių infrastruktūros projektų, investuojama į švietimo aplinkos gerinimą, verslumo skatinimą.

Bene didžiausią pažangą galime stebėti miesto finansinės situacijos suvaldymo srityje. Vos prieš keletą metų Šiaulių vardas buvo minimas prie labiausiai prasiskolinusių miestų, dabar paimtų kreditų dydis gerokai sumažintas. Šiuo metu Savivaldybės skola sudaro 10,7 mln. eurų, kai dar prieš dvejus metus ji buvo dvigubai didesnė – siekė 22,4 mln. eurų. Palankesnėmis sąlygomis refinansavus anksčiau paimtus kreditus, miestas per penkerius metus sutaupys daugiau nei pusę milijono eurų.

Net ir nuosekliai mažinant skolas, miestas turi sukaupęs solidų lėšų rezervą. Šiuo metu yra apie 7,5 mln. eurų suma, iš kurios galima panaudoti apie 5,5 mln. Šie pinigai Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimu bus paskirstyti ir leis atlikti daug miestui ir gyventojams svarbių darbų.

Pernai daug dėmesio skirta mažesniems infrastruktūros remonto darbams – kiemams ir šaligatviams tvarkyti, taip pat atliktas ir stambaus masto remontas Gegužių, Pramonės, Architektų gatvėse.

Beveik 2 milijonai eurų 2016 metais skirta viešiesiems pastatams atnaujinti. Mokyklų ir darželių remontui išleista 1,35 mln. eurų: įvairiose švietimo įstaigose atlikti šiltinimo, inžinerinių sistemų keitimo, vidaus remonto, šildymo sistemų atnaujinimo darbai, įrengtos tvoros.

Nuosekliai investuojama į sporto infrastruktūrą. Įrengtas Jovaro progimnazijos sporto stadionas su dirbtinės dangos futbolo aikšte, bėgimo takais, tvora ir apšvietimu. Taip pat pradėtas projektas, kokio Šiauliuose nebuvo jau seniai, – 2016 m. rudenį startavo Šiaulių sporto gimnazijos sporto komplekso statyba. Jei statybos darbai vyks sklandžiai, sportininkai gali tikėtis treniruotis universalioje salėje pradėti dar šiemet.

Pakankamai gerai subalansuotoje Šiaulių miesto švietimo sistemoje pernai papildomas dėmesys buvo skirtas neformaliajam švietimui. Šiuo metu per du trečdalius miesto mokinių po pamokų lanko įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus.

Taip pat stengiamasi patenkinti jaunų šeimų poreikius. Šiauliuose, pirmojoje savivaldybėje Lietuvoje, sudarytas pavyzdinis ikimokyklines įstaigas lankančių vaikų maitinimo valgiaraštis, kurio pagrindas – sveikesni ir subalansuoti produktai. Šiemet aktyviai dirbama keičiant priešmokyklinio ugdymo tvarką. Vis daugiau priešmokyklinio ugdymo grupių iškeliant į miesto pradines mokyklas ir progimnazijas, darželiuose steigiama daugiau grupių patiems mažiausiems šiauliečiams. Tikimasi, kad naujais mokslo metais į miesto darželius galės patekti praktiškai visų to pageidaujančių šeimų mažyliai.

2016 metais Šiaulių miesto savivaldybėje įvyko administracijos reforma. Baigiama komplektuoti kompetentinga departamentų vadovų komanda, į laisvus etatus priimami reikalingi specialistai. Pagal pertvarkytą administracinę struktūrą dirbanti Savivaldybė užtikrins greitesnį ir patogesnį gyventojų aptarnavimą, sklandesnes viešąsias paslaugas.

Šiaulių miesto savivaldybės vadovai tikisi, kad miestas tempo nemažins ir likusius šios kadencijos darbo metus.

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 11

 1. Estutis
  2017-02-19 20:22 Atsakyti Pranešti

  Graudu klausyti. Miesto centras , savivaldybės prieigos, manau, kad nėra preoriteto klausymas. Yra daug vietų kur šaligatviai mena Stalino laikus,o kitur ir žymės neliko arba visai jų nėra, nors miesto ribos nukeliavo toli toli. S. Daukanto mokykla , fasadas gražus, šaligatviai kojas nusisiksi. Žemaičio paminklą nugriovėm, palikom nuolaužas, tap ir stovi. Skvere ,kur gėlės žydėjo medžiai jau spėjo užaugti , laiptų žmonės vengia,kad kojos nenukentėtų, o atrodo reikia tiek nedaug; surinkti nuolaužų llikučius, palyginti žemes , atvežti mašiną skaldos, palyginti . Neturim miesto šeimininko, manau, kad jis dar negimė.

 2. Nuomonė
  2017-02-18 13:57 Atsakyti Pranešti

  O kodėl nematome straipsnio užsakymo numerio?

 3. Gintarė
  2017-02-17 16:35 Atsakyti Pranešti

  Smagu būtų išvyst kaip kada nors bus tvarkoma Kaštonų alėja centre, nes vaizdas tragiškas,greičiau kojas galima išsisukinėti nei pasivaikščioti…!

  1. Mindaugas
   2017-02-17 16:51 Atsakyti Pranešti

   Šiais metais. Pagal Urban programą numatytos lėšos jei neklystu. Aplamai šiais metais daug miesto centre prasidės darbų pagal šią programą.

   1. Nežinomas
    2017-02-17 19:38 Atsakyti Pranešti

    Šiais metais aplamai tipo prisižadėjo, kad pagaliau renovuos Prisikėlimo aikštę. Pavasarį net auksinio berniuko aikštę, o apie Kaštonų alėją nieko negirdėta, bet ši vieta aplamai yra užmiršta. Ir sutinku, kad ten galima greičiau koją nusisukti nei normaliai pasivaikščioti, o ką kalbėti mamoms su vaikų vežimėliais, nes visiškai nepritaikyta.

  2. Alėja
   2017-02-18 10:02 Atsakyti Pranešti

   Šitą projektą suvėlino Giedrė Mendoza.

  3. Gyventojas
   2017-02-18 10:08 Atsakyti Pranešti

   Žmonės kalba kad mendoza ta prijekta nustume I 2018 metus . buvo skelbta kad 2017 tvarkys auksinio berniuko aikštė.ten laimėjo mendozos pazistamas liberalas iš Kelmės :)

 4. kazimieras markunas
  2017-02-17 16:28 Atsakyti Pranešti

  Okaip su Ginkunu aplinkeliu,kada?

 5. Komentaras
  2017-02-17 16:18 Atsakyti Pranešti

  Man asmeniškai itin aktualu kaip miestas keičiasi, tai negaliu per daug prikibti, nes buvo tvarkomos pagrindinės pietinio gatvės, kad dabar sunku patikėti, jog galima važiuoti kaip per sviestą, bet nieko panašaus negalėčiau kalbėti apie Pramonės link sodų. Ten ponai padarėte parodiją, nes kelias absoliučiai nelygus, nebent šiemet mąstote pagaliau ją normaliai asfaltuoti, o ką kalbėti apie Bačiūnų ? Baisi, siaura gatvė iki pat išvažiavimo iš Šiaulių. Tik prištampavote kvailų plastmasių, kurių dažnas vairuotojas net apvažiuoja ir teisingai daro, nes kitaip tik mašinos gadinimas. Taip tai, tai norėtųsi, jog iš šiemet buvo panašiu tempu tvarkomos gatvės, keičiami šaligatviai. Kaip dabar dėl pietinio gatvių, tai norisi tikėti, jog suremontuos Aukštabalio, Lyros ar Tilžės, dalį Statybininkų. Dėl centro gatvių, tai krentą į akis labiausiai Ežero, Draugystės prospekto, Dubijos. Šaligatviai: Gegužių, Dariaus ir Girėno, Draugystės prospekto, Gardino.

  1. Aurimas
   2017-02-18 18:47 Atsakyti Pranešti

   architektu ir geguziu gatve buvo tvarkyta dar pagal buvusios valdzios prstumta projekta, Sitie ten ne prie ko :)

 6. Gyventojas
  2017-02-17 16:05 Atsakyti Pranešti

  Na pagaliau yra linksmesniu ziniu is savivaldybes, valio.

Komentaro rašymas