Į skaitytojų pateiktus teisinio pobūdžio klausimus atsako advokatas Virgilijus Januška (advokato Virgilijaus Januškos kontora).

Atsakant į klausimus nurodomas bendro pobūdžio teisinis reguliavimas, įvertinus pateiktuose klausimuose nurodytas aplinkybes. Pažymėtina, kad kiekviena situacija yra individuali, todėl atsakymas gali skirtis sukonkretinus faktus arba nurodžius papildomas, klausime nepaminėtas, aplinkybes.  

 

 

 

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-31 19:04 | Albertas:
  Pasirašiau vekselį ir laiku negrąžinau skolos. Išieškotojas kreipėsi į teismą, po to į antstolius. Neradę mano pajamų, nukreipė išieškojimą iš sutuoktinės. Nusiuntė raštą į darbovietę dėl pajamų arešto. Ar antstolis nenusižengė teisės aktams? Ką turėčiau daryti? Kur kreiptis? Kuo vadovautis?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška
  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nuostatomis, jeigu Jūsų skola yra asmeninė, antstolis privalo pasiūlyti kreditoriui kreiptis į teismą dėl Jūsų dalies bendrojoje sutuoktinių nuosavybėje nustatymo. Teismui nustačius Jūsų dalį bendrojoje sutuoktinių nuosavybėje (darbo užmokestis laikomas bendrąją sutuoktinių nuosavybe), išieškojimas gali būti nukreiptas į sutuoktinio darbo užmokesčio dalį.
  Tik esant teismo nutarčiai, išieškojimas iš sutuoktinio turto dalies bendrojoje sutuoktinių nuosavybėje gali būti vykdomas. Nesant tokio teismo procesinio sprendimo, antstolis savo iniciatyva išieškojimo negali vykdyti.
  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-31 15:29 | Dalia:
  Kaip atgauti pinigus, jeigu buvo sumokėta už prekes internetu ir gautas patvirtinimas, kad sumokėta yra, bet dėl pardavėjo kaltės taip ir negavau nei prekės, nei pinigus nors pardavėjas rašo taip:  "Sveiki, Dėkojame Jums už laišką. Šiuo metu įmonė UAB net komercija – Uogos.lt yra reorganizuojama. Dėl didelio užklausų kiekio į visus Jūsų laiškus nespėjame atsakyti.  Šiame laiške pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus:  1.      Apgailestaujame, tačiau užsakytos prekės nebus pristatytos. Jums bus grąžinti pinigai. Atsiųskite el.paštu info@uogos.lt šiuos duomenis: a.       Vardą bei pavardę; b.      Kupono kodą (-s); c.       Banko sąskaitą (iš kurios buvo daromas pirkimas); d.      Ar prekė grąžinta. Jei taip, nurodykite siuntos numerį arba, kuriame punkte grąžinote prekę. 2.       Norėdami išsiųsti brokuotą/netikusią preke siuskite ją UAB Net Komercijai (iki pareikalavimo), Lietuvos paštas  PC „Hyper RIMI“, Žirmūnų g. 64, 09023 ,Vilnius.  3.       Dėl didelio užklausų kiekio šiuo metu negalime suteikti informacijos klientų aptarnavimo skyriaus telefonu. 4.       Visos užklausos dėl pinigų grąžinimo yra registruojamos, tačiau dėl įmonės reorganizavimo, akcininkų bei vadovų pasikeitimo, pavedimai bus atlikti 1-2 mėn laikotarpyje, kuriems numatyti pajamų šaltiniai." Bet tai viskas, jokių veiksmų iš jų pusės nematau.

  Atsako Virgilijus Januška

  Pagal pateiktą aprašymą ir nurodytą įmonės pavadinimą, VĮ Registrų centras duomenimis, UAB NET komercija (kodas 302866894) Vilniaus apygardos teismo nutartimi yra iškelta bankroto byla. Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, šią įmonę pavesta administruoti UAB ”ADMIVIRA“ (Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Žemynos g. 31-37, el. paštas Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Žemynos g. 31-37). Esant nurodytai situacijai, su prašymu reikėtų kreiptis į bankroto administratorių.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-31 09:51 | zita:
  Ar tikrai yra patvirtintas mokesčių įstatymas sodrai? Ar gali sodra nuo mano sąskaitos nuskaičiuoti pinigus man apie tai nepranešus, nors aš debeto sutarties nepasirašiusi?

  Atsako Virgilijus Januška

  Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatyme numatyta, jog Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniai skyriai skolos išieškojimui užtikrinti gali areštuoti draudėjo turtą, jeigu nesumokėtos socialinio draudimo įmokos, baudos, palūkanos ir (ar) delspinigiai.
  Taigi, pagal minėtas įstatymo nuostatas, Sodrai suteikta teisė taikyti turto areštą.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-30 21:28 | Rasa:
  Auginau vaiką metus, antrais metais išėjau dirbt ir sodra mokėjo 40 procentu ir alga gavau, bet ir sodra, ir darbovietė pritaikė npd dabar mokesčiams skola 499 Eur. Mano alga 267 Eur, ar gali būt tokia didelė skola, juk negalėjo sodra tiek permokėt?

  Atsako Virgilijus Januška

  Reikėtų peržiūrėti gyventojo pajamų mokesčio deklaracijos duomenis. Būtent pagal deklaraciją ir galima nustatyti kas lėmė tokią nepriemoką. Pagal pateiktą informaciją, galima situacija, kad Jums buvo du kartus pritaikytas neapmokestinamųjų pajamų dydis.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-30 15:48 | Gražina:
  Kodėl žemės grąžinimui buvusioj vietoj nebuvo pritaikyti restitutai? Jei pastatai stovi ant valstybės išperkamos žemės, tai kodėl tie pastatai negali stovėti ant buvusio savininko žemės? Jei būtų buvę pritaikyti restitutai, tai valdininkams būtų buvęs užkirstas kelias grobstyti žemę. Dabar daug žemės negrąžinta dėl to, kad valdininkai turėjo galimybę ir teisę ją apkarpyti taip, kaip jiems naudinga. Kas iš Seimo ar Vyriausybės valdo žemės grąžinimo situaciją?

  Atsako Virgilijus Januška

  Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymas reglamentuoja Lietuvos Respublikos piliečių, kurių nekilnojamasis turtas pagal TSRS (LTSR) įstatymus buvo nacionalizuotas ar kitaip neteisėtai nusavinta atkūrimo tvarką ir sąlygas įvertinant susiformavusius objektyvius visuomeninius turtinius santykius. Taigi, minėtame įstatyme numatyti ir kompensavimo būdai už valdytą žemę kaimo vietovėse.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-30 14:27 | nesvarbu:
  Turiu vaikutį, dabar auginu viena, nes su vaiko tėčiu nebuvome vedę. Išsiskyrėme savais keliais. Kokią galėčiau gauti paramą iš valstybės, nes neturiu nei būsto, nei gyvenamosios vietos, nes liepė išsiregistruoti iš jo namų?

  Atsako Virgilijus Januška

  Pirmiausia, reikėtų pažymėti, kad tėvo ir motinos teisės ir pareigos savo vaikams yra lygios nepriklausomai nuo to, ar jie yra susituokę, ar nesusituokę, jiems santuoką nutraukus, teismui pripažinus ją negaliojančia ar tėvams gyvenant skyrium, todėl jie turi lygias teises ir pareigas savo vaikams ir konstitucinės išlaikymo teisės ir pareigos atžvilgiu. Taigi, šiuo atveju vaiko tėvas privalo išlaikyti nepilnametį vaiką, o jam nevykdant šios pareigos, išlaikymą priteisia teismas.
  Pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostatas dėl piniginės socialinės paramos reikėtų kreiptis į savivaldybę pagal gyvenamąją vietą.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-30 14:20 | Dovilė:
  Kaip svetimas neįgalumo pažymėjimas gali pasitarnauti sukčiams? Ir į kokias institucijas reiktų kreiptis sužinojus, kad mano vardu paimtas mobilusis telefonas, kad būtų atlyginta žala?

  Atsako Virgilijus Januška

  Asmens dokumentuose nurodyti duomenys (pvz., asmens kodas) gali būti panaudotas nusikalstamoms veikoms vykdyti. Netekus neįgaliojo pažymėjimo reikėtų raštu kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) teritorinį skyrių Pamestų ar dėl kitų priežasčių prarastų dokumentų sąrašas skelbiamas NDNT interneto tinklalapyje, skiltyje „Pamesti ir negaliojantys dokumentai“. Sužinojus, kad dokumentas buvo panaudotas nusikalstamoms veikoms vykdyti, reikėtų kreiptis į policiją.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-29 17:28 | rasa:
  Mano vyras turi Lietuvoje įsiskolinimą už alimentus. Jam yra iškelta baudžiamoji byla už nemokėtą laiką. Jis pradėjo mokėti jau netrumpą laiką, bet vis tiek nenutraukia bylos. Ar būtų galima ką nors padaryti?

  Atsako Virgilijus Januška

  Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą atsakomybė taikoma tam, kas vengė pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką, mokėti lėšas vaikui išlaikyti ar teikti kitą būtiną paramą vaikui. Vengimas išlaikyti yra suprantamas tik tuomet, kai pareiga išlaikyti vaiką nevykdoma ne dėl objektyvių, pateisinamų priežasčių, o sąmoningai sukuriant situaciją, dėl kurios tampa neįmanomas net ir priverstinis (teisės aktų nustatyta tvarka) išlaikymo vaikui lėšų ar kitokios materialios paramos išieškojimas. Baudžiamoji atsakomybė netaikoma, jeigu asmuo nevengia pareigos pagal teismo sprendimą, bet jos nevykdo dėl objektyvių priežasčių – nedarbo, ligos, ilgalaikės nelaimės ir pan., t. y. neturi pajamų dėl pateisinamų (svarbių) priežasčių. Kita vertus, jeigu asmuo vengia dirbti, dirba nelegaliai, simuliuoja ligą, slepia savo pajamas ar kitaip apgaulės būdu vengia mokėti alimentus, jis atsako už vengimą išlaikyti vaiką.
  Atsižvelgiant į nurodytą teisinį reguliavimą, reikėtų pateikti duomenis ikiteisminio tyrimo institucijai, nurodant dėl kokių priežasčių išlaikymas nebuvo mokamas, ir kas lėmė, kad dabar išlaikymas teikiamas.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-28 13:40 | Agne:
  Šiuo metu laukiuosi vaikelio, o jo tėvas nepripažįsta jo ir bėga nuo atsakomybes. Jis, galimas dalykas, kad nuslėpęs nuo manęs savo tikrą vardą ir pavardę, tik žinau jo tikslius gimimo metus. Ar būtų kažkokia galimybe man jį paduoti alimentams ir išsiaiškinti tikslius jo vardą ir pavardę?

  Atsako Virgilijus Januska

  Pagal pateiktą situaciją Jums reikėtų, jeigu šis asmuo nepripažįsta tėvystės, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatatomis, kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo. Žinant šio asmens preliminarius duomenis, juos galima patikslinti Gyventojų registre. Patikslinus šiuo asmens duomenis, būtų galima kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-27 23:16 | Evelina:
  Mano pažįstamos tėvas gavo baudą 120 000 iš užsienio valstybės ir neleidžia išsimokėti dalimis, jis tokių pinigų neturėjo ir skola perduota antstoliams. Jei jis per visa gyvenimą jos neišmokėtų, ar jo skola gali būti perleista jo šeimos nariams, jeigu jie prie tos baudos nėra visiškai prisidėję ir nieko nežinojo?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška

  Pagal pateiktą situaciją sunku įvertinti visas aplinkybes, susijusias su baudos paskyrimu užsienio valstybėje. Sprendžiant iš pateiktos informacijos, šio asmens skola yra asmeninė. Šeimos nariams ši skola tektų tik paveldėjimo atveju, jeigu palikimas būtų priimtas be turto apyrašo. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, įpėdinis, priėmęs palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą už palikėjo skolas atsako tik paveldėtu turtu. Palikimo priėmimas pagal turto apyrašą užtikrina, kad kreditorių reikalavimai, nepriklausomai nuo jų dydžio, galės būti patenkinami tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-26 22:13 | Lina:
  Esu Norvegijoje, reikia parašyti įgaliojimą Lietuvoje esančiam asmeniui, kur reiktų kreiptis?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška

  VĮ Centrinė hipotekos įstaigoje galima įregistruoti įgaliojimą elektroniniu būdu. Tačiau tokiu būdu galima išduoti tik supaprastinus įgaliojimus, t.y. siunčiamiems pinigams gauti; pašto siuntiniams gauti; darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti; pensijai (pensijoms) gauti; pašalpai (pašalpoms) gauti; stipendijai (stipendijoms) gauti; viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.
  Turi būti notaro patvirtinami šie įgaliojimai: galiojimas sudaryti sandorius, kuriems būtina notarinė forma; įgaliojimas fizinio asmens vardu atlikti veiksmus, susijusius su juridiniais asmenimis, išskyrus įstatymų numatytus atvejus, kai leidžiama duoti kitokios formos įgaliojimą; įgaliojimas, kurį fizinis asmuo duoda nekilnojamajam turtui valdyti, juo naudotis ar disponuoti.
  Notarinius veiksmus užsienyje atlieka Diplomatinių atstovybių konsuliniai skyriai. Lietuvos Respublikos ambasados Norvegijos karalystėje Konsuliniame skyriuje galite atlikti notarinius veiksmus, t.y. pavirtinti įgaliojimą. Įgaliojimo surašymui ir patvirtinimui į ambasadą turi atvykti tik įgaliojimą išduodantis asmuo.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-26 20:37 | Lama:
  Ar galima prekiauti prekyvietėje mažais kvepalų kiekiais? Vykdau individualią veiklą-mažmeninė išnešiojamoji prekyba dėvėtais rūbais. Ir kokios gali būti numatytos baudos už šio įstatymo pažeidimą?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška

  Pagal nurodytą situaciją Jūsų verslo liudijime ar individualios veiklos pažymoje (neaišku iš aprašymo) nurodyta konkreti veikla pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių, todėl galima vykdyti tik tokio pobūdžio veiklą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, jog vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga licencija (leidimas), ar kitokiu neteisėtu būdu – užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki aštuonių šimtų šešiasdešimt aštuonių eurų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-25 21:22 | Darius:
  Mano tėvai išsiskyrė labai seniai. Tėvas niekada nemokėjo alimentų. Dabar man jau yra 24 metai? Ar dar galėčiau tuos pinigėlius kažkaip iš jo gauti ir ką man reikėtų daryti, nuo ko pradėti, kiek laiko tai užimtų?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška

  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes. Tėvai neprivalo išlaikyti vaikų, sulaukusių pilnametystės, kurie siekia ne pirmojo aukštojo išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos.
  Pagal minėtas Civilinio kodekso nuostatas išlaikymas pilnamečiams vaikams taikomas tik esant nurodytoms aplinkybėms. Išlaikymo įsiskolinimas negali būti išieškotas daugiau kaip už trejus metus iki ieškinio pareiškimo dienos. Esant nurodytoms aplinkybėms, išlaikymo įsiskolinimo išieškojimas iš esmės neįmanomas.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-25 16:26 | Mi:
  Įsidarbinau vienoje UAB įmonėje prieš 8 mėn. Pasirašiau darbo sutartį, kurioje nurodytas pilnas etatas ir minimali alga. Darbdavys dar žadėjo priedus nuo pardavimų. Pirmus du mėnesius viskas vyko pagal susitarimą, tačiau vėliau gavusi algalapį pamačiau, kad alga tik už 0,5 etato. Darbdavys teisinosi, kad jam reikia mokėti didelius mokesčius, todėl dabar gausiu algą tik už 0,5 etato, o kitus - "į rankas". Apie šią situaciją nebuvau iš anksto įspėta ir nepasirašiau naujos darbo sutarties. Nusprendžiau pakeisti darbą, parašiau prašymą, tačiau darbdavys išėjimo dieną sumokėjo tik už 0,5 etato +kompensaciją, nors iš tiesų dirbau pilnu etatu. Negavau pusės savo uždirbtų pinigų ir atostoginių. Atlyginimą visada gaudavau grynais ir pasirašydavau algalapį, kuriame suma už 0,5 etato. Noriu paklausti, kokiu būdu galėčiau susigrąžinti visus savo uždirbtus pinigus? Kur reikėtų kreiptis darbdaviui nesutikus jų išmokėti? Kokios baudos būtų taikomos darbdaviui už mokesčių slėpimą? Ar nuo to nukentėčiau aš pati?

  Atako Virgilijus Januška

  Individualius darbo ginčus nagrinėja  darbo ginčų komisijos, kurios veikia prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių. Darbuotojas rašytinį prašymą nagrinėti individualų darbo ginčą darbo ginčų komisijai gali pateikti per tris mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojo ar turėjo sužinoti, kad pažeistos jo teisės. Praleistas prašymo pateikimo terminas gali būti atnaujintas darbo ginčų komisijos sprendimu, jeigu prašyme nurodytas termino praleidimo priežastis darbo ginčų komisija pripažįsta svarbiomis.
  Pagal nurodytą situaciją, Jūs turite teisę kreiptis darbo ginčų komisiją, kurios veikia prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių (Adresas Šiauliuose – Dvaro g. 50, LT-76346, Šiauliai). Kreipiantis reikia pateikti nustatytos formos prašymą (prašymo formą galima rasti www.vdi.lt, skiltyje „Darbo ginčai“).
  Kreipiantis į darbo ginčų komisiją darbuotojas negali nukentėti, o darbdaviui gali būti taikomas, priklausomai nuo nustatytų pažeidimų, įvairios poveikio priemonės, numatytas tiek administraciniuose, tiek baudžiamosiose įstatymuose.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-24 23:45 | Arturas:
  Gyvenu ne Lietuvoje. Aš padaviau skyryboms Lietuvoje, ir kai tik buvusi sužinojo, tai padavė UK dėl skyrybų? Ką man daryt? Kur man kreiptis?

  Atsako Virgilijus Januška

  Tais atvejais, kai sutuoktiniai gyvena skirtingose ES valstybėse narėse, taikomas ES teisinis reguliavimas. Reglamento „Briuselis II bis“ 19 straipsnis ir Išlaikymo reglamento 12 straipsnis detalizuoja teismo veiksmus, būtinus atlikti tais atvejais, kai bylos yra iškeltos skirtinguose teismuose. Pirmasis iškėlęs civilinę bylą teismas privalėtų kreiptis antrąjį. Teismas, į kurį kreiptasi vėliau, privalo sustabdyti bylos nagrinėjimą iki tol, kol pirmasis teismas nustatys jurisdikciją. Šiuo atveju Jums reikėtų informuoti teismą Lietuvoje, kuriame iškelta santuokos nutraukimo byla.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-24 15:45 | karolis:
  Kaip atšaukti deportaciją į kitą šalį? Ar būtų įmanoma panaikinti tai ar su laiku, ar su bauda? Nesvarbu kaip, svarbu panaikinti?

  Atsako Virgilijus Januška

  Pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ priverstinis užsieniečių išsiuntimas iš šalies gali būti sustabdytas tik išnykus išsiuntimo iš šalies pagrindams ar apskundus sprendimą. Užsienietis skundą dėl sprendimo dėl jo įpareigojimo išvykti ar išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos ir grąžinimo į užsienio valstybę gali paduoti atitinkamam apygardos administraciniam teismui per 14 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-23 19:03 | Redas:
  Esu įsidarbinęs firmoje Lietuvoje. Vykstame komandiruotėms į Švediją. Esu įdarbintas už minimalią algą, bet gaunu likusius bei kitus komandiruotpinigiais. Ar galiu rašyti vekselį siųstos firmos direktoriui, pas kurį dirbu? Nes susidarė nemaža suma, kurios jis neišmoka.

  Atsako Virgilijus Januška

  Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso  1.105 straipsnį vekselis– tai dokumentas, kuriuo jį išrašantis asmuo be išlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniui arba kuriuo tai padaryti pavedama kitam asmeniui. Vekselis, kurio suma didesnė kaip trys tūkstančiai eurų, turi būti notarinės formos, jeigu vekselio davėjas yra fizinis asmuo arba ūkio subjektas, tvarkantis apskaitą pagal supaprastintos apskaitos taisykles (individuali įmonė, mažoji bendrija).

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-23 16:47 | tomas:
  Per kiek laiko turi įvykti teismas iškėlus bylą pagal LR BK 189 str. 1d., nes jau praėjo beveik 4 mėn., o žinių iš vis jokių ar aš kaltinamas, ar aš liudininkas. Rašau į prokuratūrą, tą bylą pasiėmusi prokurorė išėjus motinystės atostogų, o man uždėtas neišvykimas iš Lietuvos. Gal galėtumėt pakonsultuoti, ką daryt?

  Atsako Virgilijus Januška

  Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse numatyta, kad ikiteisminis tyrimas turi būti atliktas per kuo trumpiausius terminus, dėl nesunkių, apysunkių ir neatsargių nusikaltimų – per šešis mėnesius. Dėl bylos sudėtingumo, didelės apimties ar kitų svarbių aplinkybių numatytą terminą ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro prašymu gali pratęsti aukštesnysis prokuroras rezoliucija. 
  Jei per šešis mėnesius po pirmosios įtariamojo apklausos ikiteisminis tyrimas nebaigiamas, įtariamasis, jo atstovas ar gynėjas gali paduoti skundą ikiteisminio tyrimo teisėjui dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo.
  Pagal aprašytą situaciją galima spręsti, kad Jums pasirašytinai įteiktas pranešimas apie įtarimą ar prokuroro nutarimas pripažinti įtariamuoju, t,y., esate įtariamasis. Pagal minėtas BPK nuostatas turite teisę, jei per šešis mėnesius po pirmosios apklausos ikiteisminis tyrimas nebaigiamas, paduoti skundą ikiteisminio tyrimo teisėjui dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-23 15:09 | DALIA:
  ar reikia deklaruoti pajamas jei nedirbu bet auginu vaika su visiska negalia

  Atsako Virgilijus Januška

  Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme numatyta, kad pajamas privalo deklaruoti asmenys, vykdantis ūkinę – komercinę veiklą (pvz., vykdantys veiklą su verslo liudijimais, individualios veiklos pažymomis), politikai, valstybės tarnautojai ir kiti asmenys Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nurodytas pareigas ėję gyventojai ir jų šeimų nariai.
  Jeigu Jūs nedirbate ir nevykdote jokios ūkinės-komercinės veiklos, o auginate vaiką su negalia, tuomet Jums nereikia deklaruoti pajamų. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad gyventojai, pageidaujantys gauti piniginę socialinę paramą, ir jų šeimos nariai privalo pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymą deklaruoti turtą.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-22 23:15 | Digna:
  Sveiki. Jei vyras yra skolingas anstoliui, ar skyrybu metu (issiskyrus), ta suma dalijama per puse?

  Atsako Virgilijus Januška

  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, iš bendro sutuoktinių turto išieškomos bendros sutuoktinių skolos. Jeigu sutuoktinio skola yra asmeninė, tuomet išieškoma iš jo asmeninio turto, o jeigu jo nėra ar nepakanka, tuomet teismo sprendimu nustatoma bendro turto dalis, iš kuriuo išieškoma pagal vieno sutuoktinio skolas. Sutuoktiniams nutraukus santuoką, padalijamas turtas bei skolos. Nutraukus santuoką išsprendžiamas turto padalijimo klausimas, todėl išieškojimas iš kito sutuoktinio turto dalies negalimas. Pagal Jūsų klausimą, jeigu vyras turi asmeninę skolą, tuomet nutraukiant santuoką ji ir lieka asmenine šio asmens skola, ir nutraukus santuoką nebegali būti vykdomas išieškojimas iš bendrosios sutuoktinių turto dalies, nes nutraukiant santuoką turtas ir turtinės prievolės (skolos) sutuoktiniams padalijamas.

  www.vjanuska.lt

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-22 20:20 | Reda:
  Aš sakiausi internetu rūbus ir jau pusę metę negaunu, o pinigus sumokėjau. Iš anksto ar galiu kreiptis į policiją? Banko pavedimą dariau į jos asmeninę sąskaitą.

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Žinoma, jeigu Jus apgavo internetinėje erdvėje turite teisę kreiptis į policiją. Lietuvos Respublikos teisės aktuose asmeniui už sukčiavimą, taip pat ir internetinėje erdvėje, numatyta baudžiamoji ir administracinė atsakomybė.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-21 17:28 | rima:
  Man mama padovanojo žemės tris hektarus ir prirašė prie manęs du galvijus. Turiu ir butą nusipirkus, ir esu dirbanti, bet laukiuosi jau šeši mėn. Tai ar gausiu kokius pinigėlius už vaiką? Ir kokius? Ir kur ką tvarkytis, nes visi tik numykia, kad niekas nepriklauso.

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio (viena bazinė socialinė išmoka – 38 Eur) vienkartinė išmoka. Šią išmoką, nepriklausomai nuo socialinio draudimo stažo, skiria ir moka savivaldybė, kurios teritorijoje yra asmens gyvenamoji vieta. Taigi, gimus kūdikiui dėl vienkartinės išmokos Jums reikėtų kreiptis į savivaldybę pagal gyvenamąją vietą.
  Pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą, jeigu iki pirmosios nėštumo ir gimdymo atostogų dienos turėsite ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą (minėjote, kad dirbate), Jums priklausytų motinystės pašalpa nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu. Moterims, suėjus 30 ir daugiau nėštumo savaičių, motinystės pašalpa mokama už 126 kalendorines dienas, skiriama 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Turint per paskutinius 24 mėnesius iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą, skiriama motinystės (tėvystės) pašalpa. Ji mokama vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos tol, kol vaikui sueis vieni arba dveji metai. Atostogų laikotarpį pasirenka pats asmuo. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu asmuo pasirenka gauti šią pašalpą, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu asmuo pasirenka gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, kol vaikui sueis dveji metai, šios pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 70 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 40 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Dėl laikotarpio Jums reikėtų apsispręsti, tačiau pasirinkus kol vaikus sueis du metai, antrais metais galima dirbti ir gauti šią socialinę išmoką. Dėl šių pašalpos mokėjimo Jums reikėtų kreiptis į Sodrą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-20 20:51 | ONA:
  Vyras testamentu paveldėjo namo dalį, kurioje kartu gyvename 15 metų. Kito gyvenamojo buto neturime. Ar gali mano vyras su tuo turtu elgtis kaip jis vienas nusprendžia - parduoti, dovanoti, keisti?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, sutuoktinio paveldėtas po santuokos sudarymo turtas yra asmeninė sutuoktinio nuosavybė. Tačiau nesvarbu, ar vienintelė šeimos gyvenamoji patalpa yra asmeninė ar bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, ji laikoma šeimos turtu. Sutuoktinis parduodamas, dovanodamas, įkeisdamas ar kitaip suvaržydamas šeimos gyvenamąja patalpą turi gauti kito sutuoktinio rašytinį sutikimą, o jeigu turi nepilnamečių vaikų ir teismo leidimą. Šeimos turto rėžimas galioja sutuoktiniams tik gyvenant santuokoje, nutraukus santuoką, paveldėta šeimos gyvenamoji patalpa lieka asmeninė sutuoktinio nuosavybė.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-20 19:37 | liuda:
  Kiekvieną mėnesį man yra atskaičiuojama iš atlyginimo antstoliui reguliariai. Dabar man skyrė neįgalumą 60 procentų. Ar gali antstolis iš neįgalumo atskaičiuoti, nes ir toliau dirbsiu tam pačiam darbe, ir toliau bus pervedinėjami pinigai?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksą, negalima išieškoti iš išmokų, mokamų pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą. Lietuvos Respublikos šalpos (socialinių) pensijų įstatymas (Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas) numato, kad šalpos pensiją turi teisę gauti pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo. Taigi, antstolis negali išieškoti iš šalpos pensijos, tačiau išieškojimas gali būti vykdomas ir toliau iš mokamo darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-20 16:27 | indre:
  Gyvenu Anglijoje apie 4 metus su draugu (kartu mes jau 10 metų). Turim bendrą 8 mėnesių dukrytę. Kartą draugas pakėlę ranką prieš mane. Aš iškviečiau policiją vien tam, kad daugiau tai nepasikartotų. Jį išvežė. Aš pateikimo nerašiau. Dukrytė prižiūrėta, aprūpinta ir labai mylima. Prieš vaiką nei aš, nei draugas niekada nesmurtavome. Ar gali iš manęs atimti dukrą, nes šeimoje (kad ir kaip bebūtų) yra smurtaujama?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Pirmiausia, reikėtų pažymėti, kad pagal Europos Sąjungos teisę, klausimus, susijusius su tėvų pareigomis vaikui sprendžia tos valstybės narės teismai, kurioje yra vaiko nuolatinė gyvenamoji vieta. Taigi, šiuo atveju sprendžiant vaiko teisių klausimus reikėtų vadovautis Anglijos teise. Pagal Lietuvos Respublikos teisę, jeigu nuosekliai pasikartoja tėvų veiksmai, trukdantys vaikui visapusiškai ir harmoningai vystytis yra pagrindas apriboti tėvų valdžią. Priėmęs sprendimą apriboti tėvų valdžią, teismas tuo pačiu sprendimu skiria vaikui globą (rūpybą) ir nustato jo gyvenamąją vietą skyrium nuo tėvų. Reikėtų vengti bet kokių konfliktų artimoje aplinkoje ir toleruoti smurtą, nes tai kelia pavojų tiek vaiko emocinei būklei, tiek Jums.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-19 16:19 | Arturas:
  Ką daryti, kad mokesčių inspekcija ne areštuotų sklypų? Pajamos didelės, bet niekur nedeklaruotos.

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Iš nurodytų aplinkybių neįmanoma atsakyti į klausimą, nes neaiškus pajamų šaltinis, ar mokesčių administratorius atliko kontrolės veiksmus, iš kokių lėšų įsigyti sklypai ir t.t. Tik individuliai įvertinus aplinkybių visumą, būtų galima pateikti atsakymą dėl mokestinių prievolių vykdymo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-19 13:04 | Vilius:
  Šiuo metu aš esu Vokietijoje. Nedirbu, gyvenu pas mamą ir esu jos išlaikytinis. Norėjau sužinoti, kiek man sugyventinė gali priteisti alimentų, kai pati nedirba niekur? Ar antstolis matys mano sąskaita Vokietijoje, kai įsidarbinsiu?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Išlaikymas yra teikiamas vaikui, o ne vienam iš tėvų, ir išimtinai turi būti naudojamas vaiko poreikiams tenkinti. Išlaikymas turi būti skirtas kasdieniams vaiko poreikiams tenkinti, tinkamoms sąlygoms vaiko fizinei ir protinei būklei vystytis sudaryti, kad jis užaugtų pasiruošęs savarankiškam gyvenimui. Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą kiekvieno iš tėvų teiktino išlaikymo dydis nustatomas pagal proporcingumo tarp vaikų poreikių ir tėvų turtinės padėties principą. Vadovaujantis šiuo principu nustatytas išlaikymas turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams bei jų tėvų turtinei padėčiai ir užtikrinti būtinas vaikui vystytis sąlygas. Konkretaus išlaikymo dydžio, nesant duomenų apie vaiko poreikius ir tėvų turtinę padėti, nėra galimybės įvardinti, tačiau teismų praktikoje pažymima, kad vieno mėnesio išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesio algą (čia turima galvoje abiejų tėvų bendras išlaikymo dydis). Tuo atveju, kai vaiko tėvo (motinos) turtinė padėtis yra sunki ir ji pagrįsta byloje surinktais įrodymais, teismas gali nustatyti ir mažesnį nei minimali mėnesinė alga išlaikymą, tačiau išlaikymo dydis, atsižvelgiant į konkrečias bylos aplinkybes, neturėtų būti mažesnis už minimalų gyvenimo lygį.
  Lietuvos antstoliai teismų sprendimus vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse. Taip pat kreditorius turi teisę kreiptis į teismą dėl Europos vykdomojo rašto pažymėjimo išdavimo. Šis raštas tuomet siunčiamas valstybės narės, kurioje gyvena skolininkas arba kurioje yra jo turtas, vykdymo institucijai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-18 21:29 | Sandra:
  Jei nespėsiu įvykdyti teismo sprendimo sumokėti skolą per 20 dienų, ar tada antstoliai iš  karto atsaiciuoja skolą nuo atlyginimo, ar dar yra koks terminas atsiskaityti savarankiškai?

  Atsako tesininkas Virgilijus Januška:

 • Reitingas: +6

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-09 20:18 | Jonas:
  Sveiki nužudytas mano artimas žmogus Airijoi nusikaltėlis suras ir pasodintas Airijos valstybe neteise jokių kompensacijų ar imanoma teistis lietuvoi nusikaltėlis lietuvos pilietis

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-17 04:36 | Zana:
  Auginu du vaikus 10 m. ir 8 m., bet noriu skirtis su vyru (bet jis beveik nežino), nors jam sakiau. Ar galiu bet kokią dieną išvažiuoti su vaikais, nors dar nebuvo paduoti skyryboms dokumentai? Ar aš turiu gyventi dar su vyru, kol nebus išspręsti šitie reikalai? Ar galėtumėt preliminariai pasakyti, kiek kainuotų skyrybos, jeigu jis nenori, ir, jeigu norim to abu?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Vaikų gyvenamosios vietos klausimus sutuoktiniai sprendžia bendru sutarimu, jeigu nesutariama, tuomet sprendžia teismas. Sutuoktinis neprivalo gyventi kartu su kitu sutuoktiniu iki santuokos nutraukimo, ypač tais atvejais kai kyla pavojus vaikų ar kito sutuoktinio sveikatai, sudaroma netinkama emocinė aplinka ir pan. Nenutraukus santuokos sutuoktiniai gali gyventi skyrium, taip pat vaikai gali gyventi su vienu iš sutuoktinių iki santuokos nutraukimo.
  Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatyti trys santuokos nutraukimo būdai: bendru abiejų sutuoktinių sutikimu, vieno sutuoktinio prašymu ir dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės. Pats paprasčiausias ir pigiausias santuokos nutraukimo būdas - bendru sutuoktinių sutikimu, nes nereikia mokėti žyminio mokesčio, byla nagrinėjama supaprastinta tvarka. Tarp sutuoktinių kilus ginčui, santuokos nutraukimo byla nagrinėjama ginčo teisenos tvarka. Šis santuokos nutraukimo būdas susijęs su didesnėmis išlaidomis, nes reikia mokėti žyminį mokestį, kurio dydis priklauso ir nuo dalintino turto vertės.
  Nežinant visų aplinkybių, sunku atsakyti dėl santuokos nutraukimo kaštų, nes kiekviena situacija yra individuali, taip pat, kaip jau buvo minėta, priklauso ir nuo to, ar tarp sutuoktinių kyla ginčas. Reikėtų kreiptis konkrečios teisinės pagalbos, tuomet būtų galima įvertinti realias santuokos nuraukimo galimybes (santuokos nutraukimo būdą, turto padalijimą, vaikų gyvenamosios vietos nustatymą, išlaikymą vaikams ir t.t.) ir kaštus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-18 10:28 | arturas:
  Turiu pasiėmęs daug kreditų ir šiuo metu neturiu tiek pajamų, kad galėčiau susimokėt. Grasina su antstoliais ir teismais. Ką patartumėt?

  Atsako teisininkas Virgilijus Januška:
  Tik nurodžius bendro pobūdžio aplinkybes, neįmanoma atsakyti dėl galimų problemų sprendimo variantų. Vienas iš problemų sprendimų būdų – fizinio asmens bankrotas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-16 20:32 | Rytis:
  Tarkim, mane apgavo internetinis asmuo, as jam pervedziau kas kokia pinigu suma internetu uz tam tikra daikta, o jis man nieko neatsiunte ar nedave, nuo kokios pinigu sumos galima kreiptis i policija ir kas jam gresia?

  Atsako Virgilijus Januška:
  Lietuvos Respublikos teisės aktai neriboja asmens teisės kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl pažeistų teisių ar interesų gynimo. Lietuvos Respublikos teisės aktuose (Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse) asmeniui už sukčiavimą, taip pat ir internetinėje erdvėje, numatyta baudžiamoji ir administracinė atsakomybė. Atsakomybės rūšis priklauso nuo sukčiavimo mąsto (sumos). Už sukčiavimą, jeigu suma neviršija 114 eurų (3 MGL) numatyta administracinė atsakomybė, o jeigu šią sumą viršija, tuomet tokiam asmeniui taikoma baudžiamoji atsakomybė. Atsižvelgiant į teisinės atsakomybės rūšį, priklausomai nuo sukčiavimo masto, tokiam asmeniui gali būti taikoma nuo baudos iki laisvės atėmimo iki 8 metų.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-18 00:25 | neringa:
  laba diena esu isvykus trumpam y usieny usidirbti pinigeliu,esu palikus dukra 4metuku lietuvoje su savo tevais. dukra ir as esame ten deklaruotos.su mergaites tevu negyvenam jam yra priteisti elimentai.ar gali jis pasimti mergaites globa be mano sutikimo?ir dar jam gresia kalejmas 3metai 6menesiai uz narkotikus.nes jis praso globos is manes kad jo nepasodintu y kalejma kol esu usieny bet as nesutikau ar gali jis kazka pakenkti man ir dukrytei labai pergyvenu padekit..

  Atsako Virgilijus Januška:
  Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (toliau – CK) numato, jog tėvui ir motinai gyvenant atskirai, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma tėvų susitarimu. Jei kyla ginčas tarp tėvų dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko gyvenamoji vieta teismo sprendimu nustatoma su vienu iš tėvų. Teismas, spręsdamas vaiko gyvenamosios vietos nustatymo klausimą įvertina ir kiekvieno iš tėvų pastangas bei galimybes užtikrinti vaiko interesus, taip kiekvieno tėvo šeimos aplinkos sąlygas, vaiko santykius su kiekvienu iš tėvų, šių dorovinius ir kitokius asmenybės bruožus, požiūrį į vaiko auklėjimą, dalyvavimą jį išlaikant ir prižiūrint iki ginčo atsiradimo, galimybes sudaryti jam tinkamas gyvenimo, auklėjimo sąlygas ir kt.
  Pagal Jūsų nurodytas aplinkybes, kilus ginčui dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, mergaitės tėvas privalėtų kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos pakeitimo. Kaip jau buvo minėta, teismas, spręsdamas vaiko gyvenamosios vietos nustatymo klausimą, atsižvelgtų į tėvo galimybę dalyvauti auklėjant vaiką į jo dorovinius ir kitus asmenybės bruožus ir t.t. Taigi, šiuo atveju Jūsų dukrai ir Jums nereikėtų nerimauti. Reikėtų pažymėti, jog pagal CK vaikas, kurio tėvai gyvena skyrium, turi teisę nuolat ir tiesiogiai bendrauti su abiem tėvais, nesvarbu, kur tėvai gyvena. Jums gyvenant kartu su dukra, mergaitės tėvas turi teisę bendrauti su vaiku ir dalyvauti jį auklėjant, tačiau gyvenamosios vietos pakeisti be Jūsų sutikimo negali.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-17 19:16 | Kasparas:
  Laba diena. Man yra 17 metų norėčiau išvažiuoti gyventi į Angliją, ne pas gimines , ar reikia kokio nors tevų sutikimo? Ir ar 17 metų as galėčiau ten prisiregistruoti?

  Atsako Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą nepilnamečių fizinių asmenų nuolatine gyvenamąja vieta laikoma jų tėvų ar globėjų (rūpintojų) nuolatinė gyvenamoji vieta. Nepilnamečio tėvams neturint bendros nuolatinės gyvenamosios vietos, tai nepilnamečio nuolatine gyvenamąja vieta laikoma to iš tėvų, su kuriuo nepilnametis daugiausia gyvena, nuolatinė gyvenamoji vieta, jeigu teismas nėra nustatęs nepilnamečio gyvenamosios vietos su vienu iš tėvų.
  Taigi, pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus vieno iš tėvų sutikimas, patvirtintas notaro, privalomas, kai nepilnametis vienas iš Lietuvos keliauja į Angliją. Toks sutikimas nebūtinas, jeigu nepilnamečio gyvenamoji vieta deklaruota Anglijoje, nes tokiu atveju iš Lietuvos vykstama į nuolatinę gyvenamąją vietą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-15 17:31 | Jadvyga:
  sveiki, neseniai mire brolis as esu jo turto paveldetoja. Notare liepe nueiti i antstolius ir patikrinti, ar jis neturi skolu. Notare paaiskino, tai bus nemokama ir jam turint skolu as neturesiu uz tai moketi, tai bus isieskota is jo ( mirusiojo??)Antstoliuose paaiskino kad turesiu moketi uz pazymas po 100 euru ir tai uztruks kazkuri laika. Klausimas, ar is tiesu man reikia tikrinti ar jis turejo skolu, jei taip ar yra koks nors budas to isvengti, nes as neturiu finansiniu galimybiu uz kiekviena pazyma moketi po 100 euru.

  Atsako Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, įpėdinis, priėmęs palikimą pagal antstolio sudarytą turto apyrašą už palikėjo skolas atsako tik paveldėtu turtu. Palikimo priėmimas pagal turto apyrašą užtikrina, kad kreditorių reikalavimai, nepriklausomai nuo jų dydžio, galės būti patenkinami tik ta apimtimi, kiek yra paveldėto turto. Priėmus palikimą be turto apyrašo, įpėdinis atsako ne tik paveldėtu, bet ir savo asmeniniu turtu. Nereikėtų pamiršti, kad paveldimas ne tik turtas, bet ir skolos, todėl įpėdiniui nežinant tikrosios paveldimo turto sudėties kyla pavojus, kad skolos gali viršyti paveldimą turtą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-17 15:41 | vytenis:
  Sveiki,as dirbau norvegijoje,bet sutarty buvau pasirases latvujos firmoje atidirbau pusantro menesio ir jau puse metu negaunu atlyginimo,o tik beprasmius pazadus,kur man kreiptis,kad atgaut uzdirbtus pinigus?

  Atsako Virgilijus Januška:
  Pagal pateiktą klausimą neaišku, ar nurodyta Latvijos įmonės buveinė ar jos filialas įregistruotas Lietuvoje. Tai svarbu, nes neaišku, kokios valstybės teisė bus taikoma. Taip pat manytina, kad pateiktoje situacijoje klaidingai nurodytas darbo laikotarpis, turbūt dirbate puse metų, o atlyginimo negaunate pusantro mėnesio.
  Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą darbo ginčus sprendžia darbo ginčų komisija ir teismas. Lietuvoje dėl neišmokėto darbo užmokesčių reikia kreiptis į darbo ginčų komisiją, kuri veikia prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinių skyrių (Adresas Šiaulių mieste: Dvaro g. 50, LT-76346 Šiauliai).

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-15 08:57 | loreta:
  laba diena,noreciau paklaust pakeiciau gyvenimo vieta,prisiregistravau,dabar kur gyvenu,pries tai gaudavau is kitos seniunijos,kaip dabar bus soc.ismoka mokama,ir nuo kada.pagarbiai loreta

  Gyvenamosios vietos deklaravimas tos pačios savivaldybės seniūnijoje įtakos pašalpų mokėjimui neturi, nes seniūnija yra tik savivaldybės filialas. Jeigu deklaravote gyvenamąja vietą kitoje savivaldybėje, tuomet gyvenamosios vietos savivaldybė atliks socialinių išmokų skaičiavimą ir mokėjimą.

 • Reitingas: +6

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-13 21:47 | Greta:
  Sveiki, noreciau suzinoti, mano mama gauna uz mane elementus, taciau man jau senai yra 18, ar as galeciau gaudineti tuos pinigus pati? Ir ka reiktu daryti kad tai padaryt

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-15 08:03 | loreta:
  laba diena,turiu tokia problemu,buvo keli skundai kad vaikai nepriziurimi,girtuokliaujama,irase i rizikos centra,kovo 1d.gavo vel skunda kad girtuokliaujama,nors as buvau blaiva,atvyko kovo 2d.nutare kovo 6d.kad ivyks posedis spres klausima.ivyko tas posedis,nutare kad sunus su tevu turi gyventi pas jo mama,dukra pas buvusio vyro tevus,vaikai buvo sutraumuoti.ir siuo metu as isvykau gyventi i sesers gyvenamaja vieta,bet vaiko man neatidave.ka patarsite pagarbiai loreta

  Atsako Virgilijus Januškas:
  Pagal nurodytą situaciją Jums galėjo būti pritaikytas tėvų valdžios apribojimas. Lietuvos Respublikos civilinio kodekse numatyta, kad tėvų valdžios laikinas ar neterminuotas apribojimas gali būti panaikinamas, jei įrodoma, jog tėvai (tėvas ar motina) pakeitė savo elgesį ir gali auklėti vaiką, ir jei tėvų valdžios apribojimo panaikinimas neprieštarauja vaiko interesams. Taigi, įrodžius, kad pasikeitė aplinkybės, dėl kurių buvo apribota tėvų valdžia, ta pačia tvarka (kreipiantis į teismą), gali būti panaikintas tėvų valdžios apribojimas.

 • Reitingas: +4

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-07 14:03 | Mantas:
  Sveiki, papasakosiu pavyzdinę situaciją, kad būtų aiškiau suprasti: Tarkim, apie mane buvo išleista knyga, kuri mane žemina. Paduodi į teismą ir nori, jog būtų atlyginta žala. Koks yra terminas, kad būtų pateisinta tai? Kadangi dažnai teismas atmeta turtinės žalos atlygį motyvuodama tai, jog praėję daug laiko nuo to įvykio, išleistos knygos ir t.t.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-14 22:37 | Dalia:
  Sveiki,mes auginame 3 metu berniuka,esame nesusituoke,gyvename Dubline,as noriu skirtis su vaiko tevu ir grizti i Lietuva su vaiku,bet jis nesutinka su tokiu sprendimu,ka man patarttumet daryti? Ar as legaliai galiu paimti ir issivezti savo vaika i Lietuva? Beje,vaiko tevas uzsienietis

  Atsako Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą, tėvui ir motiniai gyvenant atskirai, vaiko gyvenamoji vieta nustatoma tėvų susitarimu, o tėvams nesusitarus dėl gyvenamosios nustatymo sprendžia teismas. Tačiau šiuo atveju vaiko gyvenamoji vieta yra Airija, o tai yra svarbu , nes ginčus, susijus su vaiku sprendžia vaiko nuolatinės gyvenamosios vietos teismas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-13 18:07 | Audra:
  Sveiki, Yra tokia situacija.Mano brolis išsiskyrė prieš 2 metus,jam priteisė mokėti alimentus sūnui,jam dabar 15 metų. Jis juos sąžiningai moka.Tačiau labai kyla abejonių del jo buvusios žmonos,nes jaučia kad ji piktnaudžiauja alkoholiu.Kadangi pats gyvena ir dirba užsieny tai negali to pamatyti.Tik pabendravus su kaimynais ar su ja telefonu jis tai įtaria.Alimentus mokėti nori,bet nori būti tikras ,kad pinigai yra leidžiami būtent sūnaus išlaikymui.Klausimas yra toks:ar yra tokia galimybė,kad jis tuos pinigus pervestų į sūnaus atskirą sąskaitą ir jie būtų laikomi kaip alimentai, o sūnus juos pasiimtų,kai jam būtų 18 metų. Beje, buvusio ji yra darbinga, tačiau jis nežino ar ji dirba Dėkoju Pagarbiai

  Laba diena,
  svarbu pažymėti tai, kad vaikui išlaikymas yra reikalingas dabar, o ne sulaukus 18 metų, todėl tėvas vaikui išlaikymą turi skirti. Įstatymai nereglamentuoja to, kaip patikrinti kam yra skiriami vaiko išlaikymui gauti pinigai, todėl dėl pinigų panaudojimo reikėtų pasikalbėti su vaiko mama.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-06 19:32 | Mindaugas:
  Laba diena,sunui 16m israse 60lt bauda uz vaziavima visuomeniniu transportu be bilieto,baudos jis nesumokejo ,nes dar mokosi mokykloje.Sunu perdave anstoliams,anstolis dar priskaiciavo 71,61lt.Noriu paklausti gal turejo atsiusti pranesima tevams apie bauda, "KELEIVIU KONTROLE",o neperdavineti anstoliams? Jis visgi dar nepilnametis.Kaip elgtis siuo atveju?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-14 11:45 | lina:
  Sveiki, auginu viena pati vaika gaunu siuoetu is sodros 138 € ir alimentus 180 € ir dar pasalpa uz aika 28€ koki procent atskaiciuot gali anstoliai?

  Atsako Virgilijus Januška:
  Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksas numato, kad pagal vykdomuosius dokumentus antstolis gali išieškoti nuo 20 procentų iki 70 procentų sumos, tai priklauso nuo skolininko pajamų ir pagal kiek vykdomųjų raštų vykdomas išieškojimas. Tačiau negali būti išieškoma iš valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; laidojimo pašalpos; išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; išeitinės išmokos ir kt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-06 13:44 | Miroslav:
  Sveiki, Yra toks klausimas. Ar turi teise keliu policija, keleiviu kontrole, ar kokios nors kitos institucijos paimti (į rankas) iš žmogaus jo asmens dokumenta, vairuotojo pažymejimą, studento pažymejimą, menesini bilieta ir panašiai. Turiu omeny tokius atvejus kai prašoma parodyti ir nori pasiimti į savo rankas,ar turi teise taip daryti. Ir kokiuose teises aktuose yra apie tai parašyta? Dėkoju už atsakymą

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2015-03-13 16:35 | EUGENIJUS:
  Kuriam laikui( vienam men. ar puse metu) galima isvykti i komandiruote(uzsieni), turint laisves apribojima.Laisves apribojimas: buti namie nuo 22val. iki 6val, nesusijusiu sudarbu.(Ar probacijos tarnyba nepazeidzia istatyma, nustatydama komandiruotes laika iki vieno men.)?

  Atsako Virgilijus Januška:
  Pagal Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodeksą, probacijos tarnyba yra atsakinga už paskirtos laisvės apribojimo vykdymą, ji kontroliuoja bausmės atlikimo tvarką ir kaip nuteistieji laikosi nustatytų draudimų bei vykdo paskirtus įpareigojimus. Taigi, vykdant nurodytas įstatymo funkcijas, asmens teisės nepažeidžiamos.

 • Reitingas: +7

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-11 12:30 | zose:
  kas gresia zmogui kuri mulkina valstybe gaudama invaliduma budama sveika...

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-06 10:30 | Vida Lelkaitienė:
  Gerbiamieji, norėčiau paklausti. Mano vyras serga parkinsono liga, kol kas yra veiksnus, bet patarkite kada reikia sudaryti pas notarą dokumentus, kad vėliau nebūtų keblumų gaunant jo pensiją ir slaugos pinigus, jeigu tokie bus paskirti. Dėkoju.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-11 11:18 | Sigitas:
  Sveiki, Iš valstybės išsipirkau su lengvata žemę, esančią po sodyba. Po kiek laiko galima parduoti žemę kitiems asmenims (Lietuvos piliečiams)?

  Laba diena,
  jei žemė yra Jūsų asmeninė nuosavybė tai ja galite disponuoti nuo priėmimo nuosavybėm momento.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +6

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-05 23:33 | Rasa:
  Sveiki .Noriu paklausti,ar uz skolas Anglijoje gali buti atimtas mano turtas Lietuvoje ?Aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-05 22:20 | brigita :
  sveiki,pas kaimyna dirbo netoliese esanciame kaime gyvenantis pazystamas zmogus, padejo valyti kamina atsilygindamas uz jam supjautas malkas.darbo metu ivyko nelaimingas atsitikimas zmogus nukrito nuo stogo ir susilauze koja.kokios gali buti pasekmes tam zmogui, kuris parase padeti isvalyti kamina?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +5

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-05 10:40 | sandra:
  laba diena. turiu toki klausima. esu skolinga anstoliams. jei gausiu grupe tik 350lt, nes niekur nesu dirbus, ar gali mam anstolis atskaityti iš tokios sumos? ir jei gali, kokia tai suma būtų?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +5

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-23 11:30 | Marius:
  Santuokos metu vyras įgijo kooperatinės bendrovės pajų 100,000 sumai bei buvo bendrovės narys. Visas turtas įgytas santuokos metu yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, todėl preziumuojama, jog sutuoktinei priklauso pajų už 50 tūkst sumą. Mirus vyrui, sutuoktinė paveldėjo ir likusią pajų dalį, tačiau bendrovė atsisakė sutuoktinę priimti į bendrovės narius. Tai dabar iškyla problema, ar žmona paveldėjo tik pajaus sankaupų piniginę sumą? ar sutuoktinė turi teisę reikalauti bendrovės išmokėti dividendus tiek nuo savo dalies, tiek nuo paveldėtos pajaus dalies? ar sutuoktinė ir po paveldėto pajaus išmokėjimo turės teisę reikalauti iš bendrovės dividendų? Tarkim įmonė parduodą savo NT, tai ar sutuoktinė turi teisę gauti dalį parduoto turto pajamų? ar po bendrovės likvidavimo turės teisę į likviduoto turto dalį, proporcingą turimam pajui įgytam santuokos metu ir paveldėjimo metu?

  Laba diena, pirmiausia reikia žiūrėti kokiu pagrindu sutuoktinė nėra narė, po sutuoktinio mirties. Galbūt ji pardavė savo teisę į narystę, jei ne tuomet mirusio kooperatinės bendrovės nario įpėdiniai paveldi palikėjo pajų, naujai sukurto turto dalį ir už ūkinius metus skirstomo pelno dalį (Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 10 str. 6 d.). Mirusio žemės ūkio bendrovės nario teises į pajų paveldi įpėdiniai pagal Žemės ūkio bendrovių įstatymo 19 straipsnio 2 dalį.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-23 11:15 | Rimantas:
  Ar gali Lietuvos antstolis areštuoti ar kitaip apriboti sąskaitos lėšas Latvijos Respublikoje esančiame banke? Aš pats esu lietuvos pilietis gyvenu Lietuvoje.

  Laba diena, ne negali, nes tokių sąskaitų antstolis "nemato". Sąskaitos gali būti areštuotos, jei bus išduotas tarptautinis vykdomasis raštas ir perduotas Latvijos antstoliui vykdymui.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-05 10:05 | Ema:
  Laba diena, esu skolinga Greituju paskolu bendrovems, imokas dariau, kol neuzpuole finansine krize.Bendrauju su jais, nesakau kad nemokesiu, kai tik atlieka nuo maisto - sumoku.Jie grasina perduoti anstoliams, dalis jau ir perdave.Esu mama dvieju vaiku, esame uzsienyje, padetis sunki, nes ir cia nera lengva...Noriu paklausti, jeigu neturime aplamai jokio turto ir pajamu Lietuvoje, nes motinystes pasalpa gausiu ti nuo gruodzio men.,kas musu laukia.Tik pagerejus situacijai, padengsiu skolas.Ar gali atimti vaiko pinigelius?Esame issideklarave, neturime namu Lietuvoje.Gal galite trumpai apzvelgti, dekoju.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-04 21:59 | Eglė:
  Laba diena, Mano pažystamas su drauge pasiimė paskolą buto pirkimui. Bet paskola ir butas yra merginos vardu, o pinigus moka mano draugas. Iki paskolos atidavimo liko pusę metų. Mergina pastojo nuo kito vyro ir žada su juo susitikti. Sakykite, ar mergina gali kesintis į turtą ir ar gali jis jai priklausyti jei ji yra nėčia?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +4

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-04 18:42 | prenas:
  Laba diena, norejau pasiklausti tokio klausimo,ar anstolis mato mano pajamas jei as dirbu statutinio pareiguno darba,ir ar gali matyti kur dirbu jei mano pajamos net nerodomos sodrai?aciu uz atsakyma:)

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-04 11:43 | Audrone:
  Laba diena,norejau suzinoti ar imanoma prisiteisti alimentus is vaiko tevo,jei jis nera irasytas vaiko gimimo liudijime ir nebuvome susituoke,neregistrave partnerystes? Nes dar jis jau keli metai isvykes i Vokietija,visiskai nesidomi musu dukra ir visiskai niekuo nepadeda...as negaliu gauti jokios pasalpos kol nebusiu prisiteisus alimentu....

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-22 09:39 | mantas:
  sveiki, noriu paklausi.. bendradarbis ant saves yra paemes man greituju paskolu ir as jam neatsisakau moketi, bet dabar neturiu is ko.. ir jis nuori rasyti ant manes pareiskima kad apgavau.. bet as jo neapgaudynejau jis pats man skolino.. tai ar rasydamas jis pasieks ka??

  Laba diena, jei tarp Jūsų yra sudaryta kredito sutartis ir Jūs tinkamai neatsiskaitote su kreditoriumi, tuomet kreditorius gali kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-11-03 18:30 | sandra:
  labas vakaras mano vyras nori pasimti atostogu ar gali jis per atostogas eiti dirbti i ta pacia darboviete?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-21 22:53 | Jolanta:
  Laba diena,noriu paklausti,ieškovas kreipdamasis į Teismą savo pažymoje apie pajamas nurodė, kad jo atlyginimas už kalendorinius metus minimumas, ir yra socialiai remtinas asmuo, tuo pasinaudodamas prašo Teismą atleisti jį nuo žyminio mokesčio. O socialiniam skyriui pristato pažymą, kad jo atlyginimas per 3mėnesius siekia 16tūkst. Lt.Ar taip taikomi dvigubi standartai, kur reikia kreiptis, kas tiria tokias aplinkybes? Ačiū

  Laba diena, jei byla dar nėra pasibaigusi ir turite įrodymus, kad asmens pajamos yra didesnės nei jis pateikė teismui, tuomet turite kreiptis į teismą ir pateikti Jūsų minėtą informaciją patvirtinančius dokumentus.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-21 18:53 | Irena:
  Nežinau ar čia kreiptis,bet kai įsigijau kompiuterį pasirinkai adresą ''Gmail'' kuris priklauso Google svetainei.Iš pradžių viskas buvo gerai,bet praėjus metams ar daugiau pradėjo atakuoti google+,Google svetainė aiškina jog Google+ ,Gmail priklausomi ir neatskiriami nuo Google paskyros.Kaip tik išmaniau kovojau,dar Google parašė jog visus savo failus turiu siūsti į Google diską,o iš disko norint nusiūsti draugams buvo jau pasikeitę failai,Google+ parašė jog tik nuo jos priklauso ar galiu naudotis YouTube,kada nori leidžia naudotis,kada nori neleidžia.Dabar jau antra savaitė negaliu savo paštu naudotis-tuščias,neliko net etikečių.Prieš tai į mano paštą leido prisijungti man nežinomiems asmenims.Pastovus vargas ar šitaip neatsakingai gali dirbti Google svetainė. Aš ne piemenė kad su manimi taip niekingai elgtūsi.

  Laba diena, tokiu atveju turite su pretenziją kreiptis gmail. com ar google administratorius.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-21 14:19 | tomas:
  Laba diena. Nuo 2007 metu, anstoliam buvau skolingas apie 2000lt.Per paskutinius metus sumokejau visa skola, kiekviena menesi jie gaudavo dali pinigu. Kai mano darbovietes sekretore nusiunte jiems laiska, kad skola baigta moketi, jie uzdejo dar 900lt delspinigiu. Ar jie gali taip elgtis? jokiu ispejimu nesu gaves, kad skaiciuojami delspinigiai ar panasei.Kur tokiu atveju geriausia kreiptis pagalbos? esu is Alytaus.

  Laba diena, kad galėtume suteikti Jums išsamią informaciją, turėtume pamatyti dokumentus, pagal kuriuos Jums buvo vykdytas išieškojimas. Dėl išsamios informacijos kreipkitės asmeniškai į biurą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-21 12:34 | Vitalija:
  Sveiki, Noriu paklausti del alimentu ,.Mano vaikai jau pilnameciai,bet pinigu vyras nemoka ,skola jau virsija 50000lt.Kokiu budu galeciau atsiimti siuos pinigus ,anstoliai neisiesko,nes jis niekur oficialiai nedirba ..Gal galima parduoti skola ,kad ir perpusia sumos..Aciu

  Laba diena, skola gali būti išieškoma tik iš to asmens ar jo turto, kuris yra skolingas. Jei asmuo niekur nedirba, kitų pajamų ir turto neturi, tai antstolis neturi "iš ko" išieškoti Jums susidariusią skolą. Kai asmuo įgis turto ar gaus pajamų, antstoliai pradės išieškojimą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-20 12:52 | Viktorija:
  Laba diena, mano mama mire,turiejo lietovos pilietybe,bet neturejo deklaruotos gyvienamosios vietos, girdejau kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo tobulinti paramos mirties atveju tvarką, ir moketi pasalpa mirusems be deklaruotos giv. Vietos, eigu ne, tai as galiu kreiptis i teisma del laidojimo pasalpos, ar yra galimibe man laimeti ir ja gauti?

  Laba diena,
  šiuo metu pašalpa skiriama tik šiais atvejais:

  Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantis asmuo;
  Lietuvos Respublikoje gyvenantis užsienietis, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip ketinančiam dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą;
  Lietuvos Respublikoje gyvenantis asmuo, įstatymų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje turintis pabėgėlio statusą;
  asmuo, kuriam vadovaujantis Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais turi būti taikomas Paramos mirties atveju įstatymas.
  Pašalpa taip pat skiriama, kai anksčiau minėtų asmenų vaikas gimsta negyvas. Šiuo atveju pašalpa išmokama vienam iš gimusio negyvo vaiko tėvų arba jį laidojančiam asmeniui.

  Kol kas pakeitimai nėra padaryti, dėl būsimų pakeitimų Jums informaciją gali suteikti soc. apsaugos ir darbo ministerija.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-20 00:55 | Ingrida:
  Sveiki, noreciau paklausti kas nutinka jai esi 16 metu ir isgeri ir naudoji narkotines medziagas, ir policija suzino apie tai. kas gai nutikti?

  Laba diena, tuomet gresia atsakomybė Jums ir Jūsų tėvams.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-21 13:48 | Egle:
  laba diena, imoneje pradejau dirbti 2013m geguzes 21d. 2013m. spalio 1d. isejau i dekretines atostogas, vaikas gime 2013m. lapkricio 1d. ir 2014m. vasario 18d. isejau i vaiko prieziuros atostogas, noreciau suzinoti ar man priklauso kasmetines atostogos? jei taip kada jas galiu paimti, ar darbavys turetu atsiskaityti su jomis jau dabar? aciu uz atsakyma.

  Laba diena, socialiai draustų vaiko priežiūros atostogų metu yra skaičiuojamas tik darbo stažas, paliekama darbo vieta, tačiau nesiskaičiuoja kasmetinės nepanaudotos atostogos ir už jas nėra mokama.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-08 12:49 | Lina:
  Laba diena, Atsakykite prašau, ar mano dukra galėtų dirbti policijoje jeigu jos tėvas buvo kelis kartus teistas. Tėvas nuo kūdikystės jos neaugino, nemokėjo jam priteistų alimentų. Gimus dukrai mes neužilgo išsiskyrėme ir kartu negyvenome. Skaičiau priėmimo į vidaus tarnybą apribojimus (Vidaus tarnybos statuto 11 straipsnį), bet nesupratau kaip būtų mūsų atveju. Dėkoju.

  Laba diena,
  Dėl išsamios informacijos siūlome kreiptis į Valstybės tarnybos departamentą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-19 14:51 | Beatričė:
  Laba diena, Man yra 16m. ir noriu emancipuotis, nes dėl mano būsimos pašalpos (kuri yra skiriama, jeigu vienas iš šeimos narių miręs) nuo prof. mokyklos mano šeima praras soc. pašalpa. Mano mama yra bedarbė, nes negali dirbt, todėl, kad brolis(9m) mokosi namuose ir soc. pašalpa yra mūsų pragyvenimo šaltinis. Dar pas man yra sesuo(11m.). Ir aš norėjau sužinot, ar galėčiau emancipuotis? Ir ar tai nepakenktų mano kitiems šeimos nariams? Ačiū už atsakyma!

  Laba diena, emancipacija galima tik gavus teismo leidimą, tam turi būti rimta priežastis. Dėl socialinių pašalpų Jus konsultuoti turi socialinės rūpybos skyrius.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-19 14:38 | Daiva:
  Laba diena,norėjau paklausti, dukterėčia Airijoje perka nekilnojamąjį turtą. Jei reikia pažymos, kad jokio nekilnojamojo turto neturi Lietuvoje. Ar reikia grįžti y Lietuvą dėl šios pažymos? Ar ją galima kokiais kitais būdais gauti, negrįžtant į Lietuvą?

  Laba diena, jai grįžti nebūtina, ji gali įgalioti asmenį paimti pažymą Lietuvoje. Įgaliojimą gali pasirašyti ambasadoje.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-07 19:19 | mingaile:
  man 15 metu ir as noriu kad mano tevai prarastu visas teises i mane. nes jie man priekaistauja kad as gyvenu is ju kisenes. noriu suzinoti ar imanoma ir kaip?

  Laba diena,
  kaip suprantame siekiate būti nepriklausoma nuo tėvų, tėvai pareigos Jus išlaikyti nebeturės kai Jūs sulauksite pilnametystės arba tapsite veiksni (emancipuota).
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-07 11:53 | Viltė:
  Sveiki, esu nepilnametė mama. globą priteista mano mamai. norečiau savo draugui priteisti globa nes su mama neina gyventi pastovei rėke ir grasina atimti vaiką.kur man reiketų kreiptis ir ar as ka nors laimečiau?

  Laba diena,
  jei Jūs manote, kad globėjas pažeidžia vaiko teises, galite kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyrių su prašymu atlikti globos peržiūrą. Jei bus nustatyti pažeidimai, globėjas gali būti pakeistas.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-05 17:37 | kristina:
  sveiki,norejau paklausti ar vaika is mamos gali vaiko tevas atimti,mama nedirba oficialiai bet uzsidirbu pavz.prekyba drabuziai,nuomojuos buta.

  Laba diena,
  atimti vaiko negali niekas. Tačiau tėtis gali kreiptis į teismą su prašymu nustatyti vaiko gyvenamąją vietą su juo. Kiekvienu atveju teismai individualiai vertina vaikų gyvenamosios vietos klausimus.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-18 15:25 | xxx:
  sveiki,esu skolingas anstoliams 25 lt po truputi atidavineju kiek galiu is atliginimo,noriu paklaust neuzilg tuoksiuos su u drauge ar gali anstoliai nuskaititi ir nuo busimos zmonos kai susituoksime,nors skolos buvo iki vedibu ?

  Laba diena, antstolis turi teisę išieškoti iš bendrosios jungtinės nuosavybės turto, taip pat ir iš sutuoktinio pajamų. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės asmeniškai.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-18 10:32 | susirupinusi mama:
  laba diena pabandysiu kuo aiskiau isdestyti situacija susiduriau su tokia problema kad mano nepilnamete dukra be musu su vyru sutikimo nori iseiti gyventi su draugu kuris beje pilnametis ji pareiske kad jai su mumis blogai ir zada skustis kazkokioms instancijoms kad mes nebebutumem atsakingi uz ja o jos vaikinas gali pasirasyti kazkokius dokumentus jog iki jos pilnametystes atsakingas bus jis ka galeciau padaryti istatimiskai kad uzprotestuoti si ju veiksma aciu uzatsakyma

  Laba diena, iki vaiko pilnametystės Jūs esate atsakinga už savo vaiką, todėl vaikui pabėgus iš namų galite kreiptis į policiją. Asmeniui, kuris yra pilnametis gali grėsti net ir baudžiamoji atsakomybė už santykius su nepilnamečiu asmeniu.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-04 16:37 | Viktorija:
  Laba diena, noreciau paklausti,pagal 4 vykd.rastus, antstolis parase kad nuo MMA atskaiciuoti 50%, o nuo virs minimuma 70%, ar teisingai jisai parase? nes kazkur maciau kad zmogui turi likti 50procentu atlyginimo, o pagal antstolio parasymo nelieko net 50procentu. Aciu uz atsakyma.

  Laba diena,
  remiantis įstatymu antstolis nuo minimalaus atlyginimo gali nuskaičiuoti 20%, nuo tos kas viršija minimalųjį - 70 %, jei išieškoma pagal kelis vykdomuosius raštus bendra išieškojimo suma negali viršyti 50% skolininko gaunamo minimalaus atlyginimo.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-16 12:53 | Valė:
  Sveiki, Londone laukiant traukinio nukrito ant begių ir žuvo nuo dugybinių kūno sužalojimų mano dukra Erika. Nuvykus parsigabent palaikų buvo pasakyta, kad vyks iki teisminis tyrimas. Tyrimas vyks apie 6 men, tirs dėl ko nebuvo sustabdytas traukinys. kur buvo traukinio vairuotojas ir kt.Praėjo jau 7 mėn, kur mums reikia kreipis dėl galutinių išvadų. Aciu

  Laba diena, kadangi tyrimas vyksta užsienio valstybėje dėl visų klausimų kreipkitės į pareigūną, kuris vykdo tyrimą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-04 16:36 | Viktorija:
  Laba diena, noreciau paklausti,pagal 4 vykd.rastus, antstolis parase kad nuo MMA atskaiciuoti 50%, o nuo virs minimuma 70%, ar teisingai jisai parase? nes kazkur maciau kad zmogui turi likti 50procentu atlyginimo, o pagal antstolio parasymo nelieko net 50procentu. Aciu uz atsakyma.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-08-04 12:41 | Jadvyga:
  Ruošiu skyrybom dokumentus,reikalingos santuokos, vaikų gimimo liudijimo kopijos,patvirtintos notaro.Ar gali tai padaryti mano darbovietės sekretorė?Ačiū.

  Laba diena,
  dokumentus patvirtinti gali notaras arba advokatas, kuris Jus atstvauja. Jūsų darbovietės sekretorė galėtų patvirtinti tik tuos dokumentus, kuriuos išduoda darbovietė, jei ji tam turi įgaliojimą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-27 17:37 | Jolanta:
  laba diena, norejau paklausti, esu 5 menesi nescia, su vaiko tevu gyvenam atskirai ir gyvensim atskirai, ar galima gimus vaikui duoti savo pavarde, irasant tevo duomenis i gimimo liudijima, ar del ivairiu ateities piniginiu reikalu(alimentu, pasalpu ir pan) geriau duoti tevo pavarde? tevas nepriestarauja suteikti pavarde, taciau as labiau noriu duoti savo pavarde. Aciu uz atsakyma.

  Laba diena, vaikas turi teisę žinoti, kas jo tėvai, todėl patartume neatimti iš jo šios teisės. Taip pat geriau yra iškarto sutvarkyti vaiko dokumentus tinkamai, nes vėliau paprastai, be teismo, dokumentų nepakeisite.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-28 14:56 | Gintaras:
  Laba diena, esu bankrutavusios įmonės kreditorius ir mano kreditorinį reikalavimą siūlosi nupirkti. Iki šiol bankroto administratoriui pervedus į mano sąskaitą skolos dalį, buvo nuo tos sumos sumokami ir pajamų mokesčiai VMI.Tai atsispindi mano pajamų deklaracijose. Kaip, perleidus kreditorinį reikalavimą, bus atskaitomi mokesčiai VMI ir kas juos mokės? Ar šie mokesčiai atsispindės mano deklaracijoje perleidus kreditorinį reikalavimą? Ačiū už atsakymą.

  Laba diena, jei ši gauta suma yra Jūsų pajamos, tuomet turėsite susimokėti mokesčius VMI. Dėl deklaracijos pildymo kreipkitės į teritorinį VMI skyrių.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-27 15:31 | Saule:
  Sveiki. Mes su buvusiu vyru turim du vaikus. Isvaziavom gyventi i anglija ir po metu issiskyrem ne dokumentiskai. Po pusantro menesio vyras pasivoge vaiku pasus is mano pinigines ir issiveze juos i Lietuva. Dabar vyksta teismai del santuokos nutraukimo ir vaiku gyvenamosios vietos nustatymo ir islaikymo priteisimo. Vaikai yra su tevu. As pasilikau Anglijoje nes Lietuvoje neturejau galimybiu likti. Kova vyksta jau nuo 2012.lapkricio menesio. Turiu cia darba buta nuomoju turiu visas salygas vaikams aukti ir lavintis. Bet vyras su savo tevais yra juos pries mane nuteikes. 7m vaikas buvo iskviestas i teisma apklausai su kuo nori likti. Jis pasake su tevu. Po teismo jis papasakojo kad viska liepe sakyti jo mociute kad jie paliktu su tevu. Ar imanoma dar ka padaryti kad susigrazinciau vaikus?kitam vaikuciui 3metukai. ?abu turime jau atskirus gyvenimo draugus. Ka reikia man padaryti kad vel galeciau matyti kaip auga mano vaikuciai?

  Laba diena, tokiu atveju Jūsų teises patikėkite ginti advokatui. Jūsų atveju - ilgas ir sudėtingas įrodinėjimo procesas, turite įrodyti, kad turite visas sąlygas vaikų auginimui ir kad vaikai nori likti su Jumis.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-18 00:42 | Justas:
  Laba diena, del negrazintos paskolos gavau laišką iš teismo, su grasinimais laisvės atėmimu dviems metams, priverstinių darbų ir tt,ar garžinti nors dalį sumos. Jau keli metai niekur nedirbu ieškaus darbo latvijoje, Lietuvoje. Kiek galėjau vis bankui ineždavau, mam serga vėžiu, nera lėšų, pats gyvenu pas draugą ne Lietuvoje, jam padedu daryti remonatą tai gaunu pastogę ir maisto. Ką turėčiau atrašyti teimui? Kaip elgtis? Esu panikoje

  Laba diena, iš Jūsų pateiktos situacijos nėra aišku, kodėl keliama būtent baudžiamoji byla. Tokiu atveju reikia kreiptis į teisininkus, išanalizavę dokumentus teisininkai galės pateikti atsakymą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-15 11:51 | Ramonta:
  Sveiki , pazystamas gavo laisves apribojimo bausme 6 menesius ( sutrumpinta trecdaliu ). Namuose turi buti nuo 20.00 iki 6.00 . Noreciau paklausti ar galima jam isvykti pvz prie juros savaitei ? Jei taip kiek kartu per visa ta laika gali isvykti poilsiauti ? Arba ten 2dienom prie ezero ?

  Laba diena, dėl šio klausimo turite kreiptis į Jus prižiūrintį pareigūną.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +4

  Teigiamas Neigiamas

  2013-06-24 16:00 | Lina:
  Sveiki,kaip laikotes? Noreciau jsu pasiteirauti vienu klausymu: Esu susituokusi,turime 2 met.suneli.Gyvenimas kartu su vyru tapo nebepakenciamas,noriu skirtis.As niekur nedirbu-auginu suneli.Vyras taip pat oficialiai niekur nedirba.Kokia suma teismas priteis is nedirbancio vyro uz vaiko islaikyma?Aciu Jums labai.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Dėl vaiko išlaikymo priteisimo (jeigu Jūs su vaiko tėvu gera valia nesusitariate dėl vaiko išlaikymo, kurį tarp kitko, privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai) tuomet turėtumėte kreiptis į vaiko tėvo gyvenamosios vietos teismą su ieškiniu dėl išlaikymo priteisimo. Išlaikymo dydžio suma nustatoma atsižvelgiant į abiejų tėvų materialinę padėtį, o taip pat ir į vaiko poreikius. Teismų praktikoje galima pastebėti, jog vidutinis vaiko išlaikymas 1 tėvui kainuoja 200 lt. Tačiau teismas atsižvelgia į vaiko poreikius, tėvų turtinę padėtį ir kt aplinkybes. Nepamirškite, jog ne vienas tėvas privalo išlaikyti vaiką, ši pareiga yra ir vaiko motinai, be to pinigai turi būti naudojami tiesiogiai tenkinant vaiko poreikius.

 • Reitingas: -3

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 09:18 | Birute:
  Laba diena, ar socelinis darbuotojas gali ne kreipti dėmesį kad 17 metu mergina prižiūri svetimo vyro pitbulį jo namuose visiškai viena?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 22:47 | Karolina:
  Man yra 16 metų. Š.M. Liepos 27 d . sueis 17 m . Noriu važiuot į Angliją "Londoną" , ten ruošiuosi dirbti ir mokytis . Man reikia sužinoti kokių dokumentų reikia? ar reikia globėjo ? Prašau padėkit, nes žinau , kad globėjo sutikimo reikia tai su šituo tvarkoje, bet ko dar reikia? :) Dėkoju iš anksto .

  Laba diena, pirmiausia siūlytume pasidomėti ar Jums bus leidžiama ten dirbti, ar galėsite gyventi savarankiškai be pilnamečio globėjo, kokioje mokykloje mokysitės. Jei mokysitės mokykloje greičiausiai dirbti negalėsite.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 20:56 | Angele:
  Laba diena. Norejau pasidometi vienu klausimu. Pas mus yra tokia situacija. Gyvenu kaime ir auginu 2 nepilnamecius vaikus, kurie dar eina i mokykla 14 ir 16metu. Nestoviu darbo birzoje, todel kaip man aiskino, man nepriklauso jokios socialines pasalpos. Gaunu elementus is valstybes, jie siekia nepilnai 400lt. per menesi. Gal galite paaiskinti kaip cia viskas yra ir is viso ar taip gali buti? Neseniai mano gyvenime atsirado naujas zmogus, jis stovi darbo birzoje ir gauna socialine pasalpa, kuri yra 350lt., mes bent kolkas negyvename kartu, bet ji jau pradejo tikrinti(gyvenant kaime taip jau buna). Jau dabar nori is musu padaryti seima ir sako, kad jam ta pasalpa nepriklauso. Gal galite man paaiskinti kaip cia viskas yra ir ar tikrai man nepriklauso jokios pasalpos auginant 2 mazamecius vaikus. Dekui uz atsakyma.

  Laba diena, dėl socialinių išmokų pakonsultuoti negalime. Tokiu klausimu reikia kreiptis į socialinės paramos skyrių.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-12 17:24 | Marijonas:
  Sveiki, Tokia situacija: Draugė neišsimiegojus (miegojo apie 1-2h naktį) nuėjo kitą dieną į darbą. Vakare išgėrė taurę sangrijos (alk. 5-6 prom.). Darbe darbdavys jau kitą dieną nieko nepranešęs parašė pasiaiškinimą, kad ji į darbą atėjo neblaiva. Jokių patikrinimų, nušalinimų nuo darbo dienos nebuvo. Draugė parašė pasiaiškinimą, darbdavys gresia išmest iš darbo. Ką tokiu atveju galima padaryt?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 17:50 | REGINA:
  Laba diena noriu iklimpau i negero zmogaus pinkles pasiskolinau 40,000lt nuo 2009sausio 19dkiekviena men vezame pinigus po 1125,ir jau ismokejom 120,000 bet jis neuzskaito ,kad grazinom paskola ,ir reikalauja visu pinigu grasina anstoliais ikeistas butas kur kreiptis i kokia teisesauga ,o pinigus vezam i bet kurias vietas kad niekas nematytu ,visada ima pinigus su baime kur mums kreiptis? aciu JUMS.

  Laba diena, Jūsų situacijoje mums trūksta informacijos. Dėl asmeninės konsultacijos kreipkitės į mūsų biurą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 17:29 | kastytis:
  Laba diena, noreciau paklausti , kokia suma tureciau buti skolingas , kad galeciau skelpti "Asmens Bankrota " ? Nes esu skolingas labai daug ir nezinau , ko besigriepti . Aciu uz atsakyma

  Laba diena, tam, kad galėtumėte kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo fiziniam asmeniui skolos dydis turi siekti 25 tūkst. litų, skolų terminai turi būti suėję, taip pat skolos turi būti ne senesnės nei penkeri metai.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-12 16:17 | zilvinas:
  Laba diena.Norejau paklaust, man paskambino kazkokia tai buvusi panele ir pareiske kad as turiu 6 metu sunu as nieko nezinojau visa ta laika ji nori kad as daryciaus dnr testa.ar as privalau tai sutikt daryt kai man 6 metus niekas nieko nesake?(ar yra koks senaties terminas del vaiko tevystes nustatymo.?) As turiu seima esu vedes.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-06-21 23:41 | Agne:
  Sveiki. Esu besilaukianti mergina. Planuoju su draugu (vaiko tėvu) tuoktis ir kurti šeimą. Situacija yra tokia, kad aš šiuo metu esu nėštumo gimdymo atostogose, o draugas bedarbis ("stovi darbo biržoje"). Noriu imti paskolą būstui įsigyti. Skaičiau apie lengvatines paskolas, kurias remia valstybė ir noriu išsiaiškinti, ar ta parama priklausytų. Esu našlaitė, abu tėvai yra mirę, tik nesupratu ar atitinku tą sąvoką: "Našlaitis arba be tėvų globos likęs asmuo", nes vienas iš tėvų mirė iki 18 metų, kitas po 18 m. Jokio turto neturiu, draugas turi žemės. Pajamos tikrai neviršytų nustatytų "lubų". Tai klausimas, ar apskritai gaučiau paskolą būstui ir ar valstybė remtų 20 proc. (jei esu priskiriama prie buvusių našlaičių), o gal patektume į tą savoką "jaunos šeimos" ir gautume 10 proc. paramą? Iš anksto ačiū už atsakymą.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Rekomenduojama kreiptis į savivaldybę, kuris pagal jūsų pateiktus dokumentus atsakys kokia parama jums priklauso ir t.t.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 15:30 | Edita:
  Laba diena, noriu paklausti, ar galima kokioje nors sutartyje numatyti nepilnamečių vaikų gyvenamą vietą skyrybų atveju.Dėl turto pasirašomos vedybinės sutartys. Vyras nori kreiptis į teismą ir gyventi skyriumi, tik tam kad jeigu ateityje skirsimės, jis būtų garantuotas kad vienas vaikas liks su juo. Nori įforminti separaciją, nors gyvensim kartu. Ar yra kitokių būdų užsitikrinti, kad skyrybų atveju iš jo nebus atimti vaikai. Aš siūlau rašyti sutartį kurioje butų numatyta, vaikų gyvenamoji vieta skyrybų atveju, tačiau jis man sako kad tai negalios.

  Laba diena, vaikų gyvenamosios vietos klausimas gali būti aptartas vedybinėje sutartyje, tačiau tokios sutarties nuostatos galės bus keičiamos teismo, jei vienas iš tėvų, su kuriuo turi gyventi vaikas, negali vaiko auginti dėl objektyvių priežasčių, pvz. tokių kaip asmuo neturi darbo, gyvenamosios vietos, yra įkalinimo vietoje ir negali auginti vaiko.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-25 23:30 | NERA:
  ISSINUOMAVAU 3 KAMBARIU NAMA IS AGENTUROS,TACIAU JAU PO SAVAITES SULAUKIAU SAVININKES SU POLICIJA,KURI TEIGIA KAD TA AGENTURA NETUREJO JOKIOS TEISES ISNUOMUOTI.NESURADUS TEISYBES TUREJO AR NETUREJO TEISE ISNUOMUOTI,SAVININKE PADAVE MANE I TEISMA,TEIGDAMA KAD GYVENU TEN NELEGALIAI,NORS SUTARTI TURIU SU AGENTURA,TACIAU KAIP AISKEJA AGENTURA SU LANLORD PASIRASE TERMS AND CONTITIONS 2009,AGENTURA SAKO KAD GALI JAS NAUDOTI,O SAVININKE TEIGIA KAD NEGALI.SAVININKE PRASO SUKAUS MUSU ISKRAUSTYMO,NORS SUTARTIS PRASIDEJO TIK PRIES 2 MEN,JEIGU TEISMAS NUSPRES KAD TURIU ISSIKRAUSTYTI ANKSCIAU LAIKO,KA TURECIAU DARYTI?AR TURECIAU TEISTIS MORALINE ZALA IR ISLAIDAS IS AGENTUROS?

  Laba diena, taip, jei Teismo sprendimas bus ne Jūsų naudai, tuomet regreso tvarka reikia reikalauti nuostolius atlyginti iš agentūros, galite priešieškinį pateikti toje pačioje byloje arba po teismo sprendimo pradėti naują bylą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 16:41 | laurita:
  Laba diena.esu nescia ir man grasina draugo seima, Grasina per www.facebook.com portala, kad man galva sudauzys,, vaikuty vadina hibridu, uzgaulioja visokiais ymanomais zodziias, ka daryti,, as gyvenu uk, o jie lietuvoj bet grasina kad savaitgalybatvyks ir mane sumus.kur kreiptis? Anglu kalbos nemoku nezinau ka daYti

  Laba diena, kadangi gyvenate ne Lietuvoje turėtumėte dėl grasinimų kreiptis į Jungtinės Karalystės pareigūnus.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 14:10 | diva:
  esu deportuota is anglijos ,po kiek laiko galeciau vel vaziuoti i anglija?

  Laba diena, priklausomai nuo to kuriam laikui buvote išsiųsta iš šalies.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-13 12:09 | aliona:
  laba diena, nusprendem su vyru skirtis. noreciau suzinoti nuo ko pradeti skirybu procesa, kaip paruosti visus reikiamus dokumentus, ar imanoma ta padaryti be advokatu pagalbos kad pigiau gautusi?kadangi turim mazameti vaika ar galiu prisiteisti alimentus? vaikas gyvena su manim , tik kartais vyras keliom dienom ji pasiema pas save. kadangi dideliu pajamu neturiu noreciau viska sutvarkyti kuo skubiau ir kuo pigiau, ar tai imanoma?

  Laba diena, jei skirsitės bendru sutarimu reikės parengti prašymą, skyrybų sutartį ir pranešti kreditoriams (jei yra). Dėl nemokamos teisinės pagalbos galite kreiptis į savivaldybę.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-25 21:40 | Laima:
  Laba diena, Jau klausiau anksčiau, dabar dar atsirado viena bėda. Dukrą vyras privertė pasirašyti milijono vertės vekselį. Vėliau su mažamečiu vaiku išvarė iš namų ir užprotestavo vekselį. Dabar jos sąskaita yra areštuota, nors iš prokuratūros pristatė antstoliui raštą, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet kol kas antstolis sąskaitos neatblokavo. Negana to, aš, iš savo sąskaitos siunčiau dukros advokatui vienu pavedimu 1000 litų ir kitu pavedimu 1500 litų. Pavedime skiltyje "Gavėjas" nurodžiau advokato vardą ir pavardę, o skiltyje mokėjimo paskirtis nurodžiau, kad už dukros (parašiau vardą ir pavardę) bylos pradėjimą. Ir ką, likimo ironija , vietoj advokato sąskaitos, įrašiau dukros areštuotą sąskaitą. Ir ką, antstolis gautus pinigus nuskaitė,aišku, kaip matyti iš banko išrašo apie 100 litų nusiskaitė už paslaugas. Ir pinigėlių kaip nebūta. Paskambinus pasakė, kad čia jau ne jo problemos, kalta pati esu, liepė atsiųsti prašymą, pavedimo kopijas, bet nieko gero nežadėjo.Gaunasi, kad mano dukra yra didžiausias nusikaltėlis, jos sąskaitos areštuotos. Net ir klaidingai pervesti pinigai į jos sąskaitą antstolio yra nusavinami.Kur man kreiptis ir ką daryti?Juk yra yra mano pinigai,kuriuos siunčiau konkrečiam asmeniui už konkrečią paslaugą, o jei suklydau užrašydama sąskaitą tai ką, niekas jau neklysta?Argi nebūna klaidingų pavedimų ir negražinami pinigai?Ar tik antstoliai mūsų valstybėj yra visagaliai ir nebaudžiami? Dėkoju už atsakymą. Laima

  Laba diena, p. Laima, realybė yra tokia, kad suklydote, tačiau šį suklydimą reikia įrodyti, kitu atveju yra taip, kad tiesiog padengėte dukros skolos dalį. Jūsų atveju reikia kreiptis į teismą ir prašyti panaikinti sandorį (pinigų siuntimą) dėl suklydimo.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 12:41 | Vida:
  Laba diena, Mano vyras prieš 18 metų buvo teistas.Gavo metus sąlyginai.Dabar mano dukra yra studentė ir nori vasarai 3 mėnesiams išvaziuoti į Jungtines valstijas dirbti pagal studentų programą .Ar nesukliūdys vyro teistumas gauti darbinę vizą. Pagarbiai v. Latvienė

  Laba diena, JAV nėra nurodžiusi dėl kokių priežasčių nesuteikia vizų. Todėl atsakyti į šį klausimą negalime. Atsakymą greičiausiai gausite tik tuomet, kai kreipsitės dėl vizos į JAV ambasadą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 12:00 | Andrius:
  Laba diena, norečiau pasiteirauti, anstolė vykdė išieškojima ir pinigus atskaitydavo iš mano darbo užmekesčio, gražinau skolą, kadangi buvo nuskaitytas ir atligynimo dalis gavosi permoka. Po mėn . laiko gavau iš anstolės el. laiška jog buhalterė padarė klaida ir as dar esu skolingas nemaža suma pinigų. Kaip man elgtis tokioje situacijoje? ar ji gali vel iskaiciuoti is darbo uzmokescio?

  Laba diena, pirmiausia turite nuvykti pas antstolį ir pasitikslinti dėl skolos, kiek esate sumokėjusi ir kiek skolos yra likę (jei yra). Jei dar vis esate skolinga, skola bus išieškoma ir toliau.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 10:13 | regina:
  laba diena ar man priklauso soc.parama atgaline data kadangi iki lapkricio men buvo antra grupe tesiausi ir man uzvilkino kol atliko pakartotinius tirimus tai neigalumo grupe paskyre pirma ir pazymejima gavau tik vasari kai buvau nuejusi tvarkytis dokumentu gruodzio men man pasake kai kai gausi invalidumo paz tada ir ateik atstatysyme atgaline data kai nuejau vasari tai man sako pildome su praejusiais ir su vasariu i kova o dabar gavau tik uz vasari kaip tai suprasti

  Laba diena, dėl socialinių pašalpų ir kitų išmokų reikia kreiptis į teritorinį socialinės rūpybos centrą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-25 21:10 | sandra:
  laba diena! labai dekoju, kad yra galimybe mums iseiviams gauti atsakymus i mums rupimus klausimus. mano didzausias galvos skausmas yra... mano dukros gimimo liudijime nera irasyto tevo pavardes.dabar norime irasyti teva ( jisai gyvena ne lietuvoje) Sakykite kokie dokumentai reikalingi is jo puses ? ar turetu kreiptis i lietuvos ambasada ? as pati gyvenu ne lietuvoje grisiu sutvarkyti dukrai dokumentus...dekoju !

  Laba diena, tokiu atveju jau reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės pripažinimo. Parašykite mums adresu: info@teisesbiuras.lt, aptarsime Jūsų situaciją ir nurodysime galimus sprendimus.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-10 19:56 | Karolis:
  Laba diena, norėčiau užduoti klausimą apie Šaudmenų ir ginklų kontrolės įstatymo tam tikrų punktų suvokimą ir kaip man reikėtų pasielgti šiuo konkrečiu atveju. Man pareikšti įtarimai atlikus neteisėtą baudžiamąją veiką pagal BK. 300 str. 1d. Šiuo metu vyksta tyrimas. Esu šaunamųjų ginklų leidimo turėtojas. Ar man bus naikinamas leidimams ginklams? Kokia Jūsų nuomonė ir komentaras į šį įstatymą. 18 straipsnis. Nepriekaištingos reputacijos asmuo 1. Šiame įstatyme nepriekaištingos reputacijos asmeniu laikomas asmuo, kuriam netaikomos šio straipsnio 2 dalies nuostatos. 2. Nepriekaištingos reputacijos asmeniu nelaikomas asmuo: 1) įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs tyčinį smurtinį nusikaltimą, už kurį Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse (toliau – Baudžiamasis kodeksas) numatyta didžiausia bausmė viršija 3 metus laisvės atėmimo; 2) įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs nusikaltimą, už kurį Baudžiamajame kodekse numatyta didžiausia bausmė viršija 3 metus laisvės atėmimo ir kurį padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų; 3) įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs nusikaltimą, už kurį Baudžiamajame kodekse numatyta didžiausia bausmė viršija 3 metus laisvės atėmimo ir kuris padarytas naudojant sprogmenis, sprogstamąsias medžiagas arba šaunamuosius ginklus; 4) įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs nusikaltimą, susijusį su disponavimu ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, sprogstamosiomis ar radioaktyviosiomis medžiagomis arba karine įranga, už kurį Baudžiamajame kodekse numatyta didžiausia bausmė viršija 3 metus laisvės atėmimo; 5) turintis teistumą; 6) per pastaruosius 3 metus dėl šios dalies 1–4 punktuose nurodytų nusikaltimų teismo sprendimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą arba dėl to, kad susitaikė su nukentėjusiuoju, arba dėl lengvinančių aplinkybių; 7) per pastaruosius metus teistas už baudžiamąjį nusižengimą; 8) įstatymų nustatyta tvarka įtariamas arba kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką; 9) kuriam Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo nustatyta tvarka taikomi teismo įpareigojimai; 10) per pastaruosius 3 metus ne mažiau kaip 2 kartus baustas už šiurkštų teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą; 11) kuris per pastaruosius 3 metus ne mažiau kaip 2 kartus padarė administracinius teisės pažeidimus, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų; 12) kuriam leidimas nešiotis, leidimas laikyti ginklą buvo panaikintas ar nepratęstas šio straipsnio pagrindais, taip pat už kitus ginklų apyvartos pažeidimus, ir nuo to laiko nėra praėję 3 metai.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-26 09:03 | Angele:
  Laba diena, norėčiau sužinoti kodekso straipsnius ir koki galiu gauti iš vyro išlaikyma (renta). Jis uždirba apie 4 tukst litu, mane palkiko, o aš esu motinystes atostogose, prižiūriu mūsų vaiką dėl to negaliu dirbti. Dėl alimentų jau kreipiausi teisman dabar noriu kreiptis dėl savo išlaikymo. Gal žinote kur galėčiau gauti pavyzduka dėl prašymo rentai ir kokiais kodekso straipsniais turiu remtis.

  Laba diena, buvusių sutuoktinių išlaikymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.72 str. Pavyzdinių dokumentų neturime, nes kiekvienai situacijai teismui dokumentai rengiami individualiai.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-25 18:24 | Vaida:
  Laba diena,mes su draugu gyvaname voketijoj ir esame issiregistrave is Lietuvos ir norime grysti i Lietuva susituokti ar taipgalima?aciu.

  Laba diena, taip esate Lietuvos Respublikos piliečiai todėl galite savo santuoką įregistruoti Lietuvoje ar Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-10 14:21 | Darius62:
  Laba diena.Pries 12metu ,buvau uzsisakes busta savo vardu,tuo metu gyvenome su sugyventine nuomojamame bute.Kai paskyre man busta,buvau dar neissituokes su pirmaja zmona,todel busta pirkau sugyventines vardu.Butas buvo tik dalinai irengtas,mano darbininkai pilnai ji irenge.Su sugyventine pirkome visa iranga,baldus,jai is savo internetines saskaitos pirkau automobili,kurio verte 13 000litu.vedeme bendra uki,mokejome abu uz komunalines paslaugas.Kartu gyvenome 7metus.Man isvykus pusmeciui i uzsieni,ji is musu busto mane isdeklaravo.Dabartine sio busto verte apie 350 000litu.Ji vengia su manimi atsiskaityti,ramina tik pazadais.As turejau gerai apmokama darba,alga 70 000 per metus,o ji prisidejo tik treciaja dali,kuria gavo is buvusio sutuoktinio apie 30 000litu.Kokios mano galimybes atgauti bent dali savo pinigu is sugyventines?jeigu ji si busta parduotu,kaip galeciau is sugyventines pareikalauti savo pinigus.Esu tikras,kad ji visokiariopai stengsis negrazinti mano dalies,nes dabar tariasi,kaip to isvengti.Pagarbiai,Darius.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-10 10:15 | irena:
  laba diena ar gaunant socialine pasalpa reikia i apylinke pristatyti pazyma apie greitaji kredita jaigu esu paemusi

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-25 14:52 | Afrodite:
  sveiki, situacija tokia. tevai issiskyre, dukra nepilnamete. tevas moka alimentus, dukra gyvena su motina. jei tevas mirtu, taciau paliktu testamenta, kas atstovaus vaiko interesus? ar gali testamente nurodyti treciaji asmeni, kuris atstovautu vaiko teises, palikimo svarstyme ir dokumentu tvarkyme? ir ar gali buvusi zmona pretenduoti i testamente nurodyta palikima?

  Laba diena, nepilnamečio vaiko interesams atstovauja vienas iš tėvų, kuris yra nustatytas vaiko turto uzufruktoriumi iki vaiko pilnametystės. Jei turtas paliekamas palikimu, tuomet paveldėtojai yra jame nurodyti asmenys. Tam, kad užginčyti testamentą reikia svarių argumentų.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-09 18:57 | Genadij:
  laba diena, ar teisiskai galima 17 metu merginai issikraustyti is tevu pas pilnameti 22metu vaikina? situacija gan paprasta merginos mama nieko pries(pritaria) o tetis nesutinka.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-05-09 15:15 | Jurate:
  laba diena jau 2 metus gyvenu Anglijoje. Atvaziavusi pameciau gimimo liudijima. Ar galetu tetis lietuvoje isimti nauja gimimo liudijima be manes?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-09-04 17:59 | janina:
  avarijoje nukentėjęs asmuo niekada nedirbo,sodros pajamų nera,turėdamas invalidumą įsigijo statybininko profesiją,dabar nori prisiteisti turtinės žalos atlyginimą iš vidutinio statybininko atlyginimo.,ar galima tai užginčyti,taikant kokį įstatymą.ačiū.kur kreiptis/

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Kaip suprantama iš situacijos asmuo nukentėjo dėl kito asmens kaltės, jei situacija būtent tokia, tuomet nėra skirtumo kiek asmuo uždirba, jei yra kaltininkas iš jo ir yra bandoma prisiteisti už patirtą žalą. Situacija nėra aiškiai pateikta, todėl dėl išsamesnės konsultacijos kreipkitės į mūsų biurą: info@teisesbiuras.lt

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-25 17:52 | birute:
  laba diena noriu jusu paklausti kaip galeceu pasielgti,,,nes atsiradau sunkioja situacijoje.20070724 diena paemiau 19000 litu paskola,,,,kuria buvau beveik ismikejus,,,bet 20100519 jie priverte mane pasirasyti vekseli kuriame buvo beveik toke pati suma tai 14580.turiu visus mokejimus darytus is savo saskaitos....noriu paklausti kur galeceu kreiptis kad viska istaisyti nes mano labai didele pinigu suma prapuole neaaisku kur ir jie net neaiskina man

  Laba diena, vekselis yra skolos raštas, pagal jį esate skolinga. Jei pasirašėte tokį dokumentą jį panaikinti galėsite tik atsiskaičiusi su kreditoriumi.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-22 23:24 | Dainius:
  Laba vakaras! Keturių asmenų šeima gauna socialinę pašalpą. Nepilnametis vaikas (17-metis)vasarai susirado darbą. Vaikas nori užsidirbti savo reikmėms,artėjantiems mokslo metams. Tačiau mums buvo pasakyta,kad pašalpos negausim, nes dirba vaikas. Tad, gavosi taip, kad vaikas norėjo užsidirbti sau, bet dėl to nukentėjo šeimą. Labai norėčiau sužinoti ar tikrai nepilnamečio pajamos priklauso prie šeimos pajamų? Ačiū!

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visos šeimos pajamos yra skaičiuojamos iš visų šeimos narių pajamų, todėl jei jūs pagal įstatymo reikalavimus neatitinkate nustatytų kriterijų, tai tuomet jūs pašalpos ir nebegaunate.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-03-25 16:51 | ruta:
  laba diena. as turiu skola patvirtinta notariskai. bet tas zmogus kuriam as skolinga mire tai kur ir kam reike dabar moketi ? ar nebereike?

  Laba diena, tokiu atveju esate skolinga asmenims ar asmeniui, kuris priėmė mirusiojo turtą.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-09-01 15:01 | Asta:
  Laba diena, esu nescia ir bet mes nesusituoke su draugu, bet gyvenimas su juo tampa vis beprasmiskesnis, kartais pagalvoju, kad geriau mums issiskirti ir eiti savais keliais, karta jam apie tai uzsiminiau tai jis pagarasino jog mane uztusys po teismus ir stenksis atimti vaika is manes ko as tikrai nenoriu. Abu dirbame uzsienyje, jokiu isipareigojimu neturime. Tai kam gi atitektu vaikas tokiu atveju?

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Vaiko teisės ir interesai Lietuvoje yra ginami labiau nei jų tėvų. Tai reiškia, kad dažnai teismas atsižvelgia į tai, su kuo vaikui yra geriau gyventi nutraukus santuoką ar Jūsų atveju jos nesudarius. Jei abu tėvai pareiškia norą, kad vaikas gyventu būtent su juo prasideda įrodinėjimo klausimas, kodėl su juo vaikui bus geriau nei su kitu tėvu. Žinoma yra atsižvelgiama ir į vaiko amžių, į vaiko norus, bet kokiu atveju rūpintis vaiku yra abiejų tėvų pareiga. Minėjote, kad gyvenate ne Lietuvoje, gali būti, kad klausimas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo bus sprendžiamas užsienio valstybėje, kiek yra žinoma Anglijoje ir Olandijoje vaikai beveik vienareikšmiškai vaikai lieka su mama. Jūsų situacijoje konkretaus atsakymo duoti negalime, nes reikia aptarti situacija, kokia Jūsų abiejų padėtis ir kokios kiekvieno galimybės.

  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-31 23:08 | Gabrielė:
  Laba diena, ar imanoma atgauti pinigus uz sumoketa lengvaja automobilio priekaba, kuri pagal sutarti nebuvo pristatyta laiku ir i vieta?

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Sutarties nevykdymas arba netinkamas vykdymas pažeidžiant sutartį yra pagrindas nutraukti sutartį ir atlyginti nukentėjusiosios šalies nuostolius. Tam, kad galėtumėte nutraukti sutartį ir atgauti sumokėtus pinigus, reikia apžvelgti ką buvote sutartimi sutarę su pardavėju. Dažnas atvejis, kai automobilių ar kitų transporto priemonių pirkimo-pardavimo sutartyse yra iškart numatyta, kad pardavėjas perdavė prekę pirkėjui, o pirkėjas tinkamai atsiskaitė, tokiu atveju įrodyti daikto neperdavimą yra pakankamai sunku, ypač jei pardavėjas teigia daiktą perdavęs. Kitu atveju, jei pinigai sumokėti - Jūs savo sutarties dalį įvykdėte, o pardavėjas vengia vykdyti savąją - neperduoda Jums transporto priemonės, pinigų grąžinimas yra pagrįstas reikalavimas.

  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-20 20:41 | Gustė:
  Sveiki, norėčiau pasiklausti jūsų vieno dalyko? Matot įvyko tokia situacija, kai aš garsiai juokiausi, mergina pagalvojo, kad iš jos juokiuosi tuomet ji mane pradėjo įžeidinėti ir galų gale pribėgusi mane apspjovė. Tuomet antrą kartą ji pribėgo prie manęs, laikiau jai už rankų, nenorėdama, kad ji man trenktų ir atskaičiau moralą jai. Galų gale nuo to įvykio praėjo 7 dienos. Ji man parašė, kad aš sudaužiau jos telefoną ir ji kreipsis į pareigūnus. Nors aš jos telefono net nepriliečiau.(matyt taip nori man atkeršyti) Žodžiu kaltina tuo ko nepadariau, ar yra galimybė, kad mane gali pripažinti kalta? Ką siūlote man daryti?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-31 19:55 | Greta:
  Esu 17m. nėščia panelė. Būsimo vaiko tėvelis pilnametis. Ar būtų galima prašyti teismo sumažinti santuokinį amžių be mano globėjų sutikimo?

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad santuoką leidžiama sudaryti asmenims, kurie santuokos sudarymo dieną yra aštuoniolikos metų. Įstatymas numato ir santuokinio amžiaus sumažinimą, o nėštumas yra tam svarbi priežastis, tačiau nepaisant to teismas privalo atsižvelgti ir išklausyti norinčiojo tuoktis nepilnamečio tėvų, globėjų ar rūpintojų nuomonę, atsižvelgti į jo psichinę ir psichologinę būklę. Taip pat pažymėtina, kad sprendžiant klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, būtina vaiko teisių apsaugos išvada dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir ar tai atitinka nepilnamečio interesus.

  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-19 19:26 | Reda:
  Sveiki noriu informacijos vyras nemokejo ir nemoka elementu jau 10 metu jis dabar nori skirybu ir is manes as nesutinku bet jei sutikciau tai jam priklausytu dar dvejoms dukrytem elementai nes turiu su juo du vaikus su jo pavarde kas jam butu nes girdejau kad isiskolintoju ieskomi per interpola aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-11 19:16 | asta:
  laba vakareli , norejau paklausti ar yra kokios galimybes kreiptis i anstoli ,kai vyras veluoja moketi alimentus ,moka kada nori , negaliu su dviem dukrom budama planuoti savo pajamu , buna kad nesumoka ta menesi ir dar uzdelsia kito menesio puse . aciu uz atsakyma

  Laba diena, taip, jei vaikų tėvas neteikia vaikams išlaikymo, dėl įsiskolinimo galite kreiptis į antstolius.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-11 17:36 | Rasa:
  Jeigu iš darbo yra perversti pinigai - nurodyta paskirtis - alga, o darbdavys reikalauja grąžinti, kadangi jie perversti "per klaidą". Teko pasiskaityti daug informacijos internete, kad negrąžinus, ne tik, kad aš liksiu kalta, bet dar ir lieps sumokėt palūkanas? (Kadangi perversti pinigai "naujoji alga" - viršija numatytą algos sumą) Ir dar - per kiek laiko jie turi kreiptis į teismą?

  Laba diena, jei pinigai Jums pervesti dėl suklydimo, tuomet juos reikia grąžinti atgal, kitu atveju būsite laikomas (-a) neteisėtai praturtėjusia, iš to seka, kad reikės ne tik grąžinti, kas yra neteisėtai įgyta, bet ir susimokėti delspinigius, bei palūkanas.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-19 10:09 | vilma:
  po tevu mirties as su sese esame paveldetojos.ar ji turi moket savo dalies puse.ji gyvena amerikoje.ir nori pretenduoti visa buta.jei per 6metus nieko nemokejo.ka man daryti?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-11 15:53 | Janina:
  Laba diena, mano dukrai 24. Ji studentė, lig šiol gavo našlaičio pensiją, nes miręs jos tėvas. Tvarkėsi dokumentus, socialinei pašalpai gauti, seniūnijoj pasakė, kad susumavus pinigus, kuriuos ji gavo - našlaičio pensijos, šiuo metu jai socialinė pašalpa nepriklauso. Kodėl? Iš ko jai gyventi, juk ji dar studijuoja. Ačiū Jums.

  Laba diena, Jūsų dukra yra pilnametė. Pagal LR civilinį kodeksą, tėvai gali vaikus išlaikyti iki 24 metų amžiaus ir tik tada, kai jie mokosi dieniniame skyriuje. Jūsų dukrai vietoj tėvo išlaikymą teikė valstybė, suėjus 24 metų amžiui, finansavimas nutrauktas. Dėl kitų pašalpų skyrimo tvarkos pakonsultuoti negalime, nes kiekviena pašalpa skiriama individualiai, todėl dėl šių klausimų reikia kreiptis į pašalpas skiriančias institucijas.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-11 14:17 | virginija:
  laba diena. norėjau pasidomėti esu bendra savininkė namo dalies, ir vienas iš bendra savininkų nori parduoti savo dalį ar aš privalau duoti sutikimą parduoti tą namo dalį? ir jei sutikimo mano nereikia ar naujam namo daliai savininkui aš turiu sumokėti už stogo keitimą, nes perka antra aukštą ir reikalingas remontas, o aš gyvenu pirmame aukšte ačiū

  Laba diena, bendra savininkas pirmumo teise turi namo dalį pirkti Jums, jei atsisakote jis savo turtą parduoda. Dėl naujojo savininko ir stogo keitimo reikia žiūrėti atskirai, kaip suprantama, namas yra atidalintas, Jūs gyvenate pirmame aukšte, tai stogas yra bet kokiu atveju bendras, kaip ir pamatai. Dėl atskirų namo dalių remonto bendra savininkai susitaria atskirai, ar privalote prisidėti prie remonto ar ne galėtume atsakyti tik išsamiai žinodami situaciją.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-18 23:20 | Laura:
  Sveiki. Per kiek laiko galiu kreiptis į teismą dėl internetinės vagystės? Suma 200lt

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-10 23:45 | Kristina:
  Sveiki,norėjau pasiklausti,kaip man elgtis tokioje situacijoje,buvusiam vyrui alimentai pripažinti draugišku susitarimu,bet jis jų nemoka,kaip aš turėčiau elgtis,jei noriu juos pristeisti,kad man kiekvieną mėnesi pervestu reguliariai

  Laba diena, tokiu atveju reikia kreiptis į teismą dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui priteisimo. Išsamesnė informacija mūsų biure info@teisesbiuras.lt.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-01 19:16 | Rūta:
  Sveiki, norėjau pasiteirauti. Planuojame susituokti, tačiau būsimasis vyras yra nubaustas pinigine bausme. Aš turiu nekilnojamąjį turtą, ar kai susituoksime, mano turtas nebus laikomas bendru ir skolų išieškotojai negalės "atimti" turto ,mano įgyto prieš susituokiant? Ačiū už atsakymą

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, prieš santuoką įgytas turtas yra asmeninė nuosavybė, jei nesusitarta kitaip vedybine ar povedybine sutartimis, todėl vyro asmeninių, iki santuokos turėtų skolų išieškojimas negali būti perkeltas Jums.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-10 15:26 | Egidijus:
  Laba diena, turiu tokia situacija, dirbau apsaugoje, bet kilo konfliktas su zmona ir ji man parase pareiskima, laukia manes baudziamoji byla, noreciau suzinoti ar po visu teismu begalesiu dirbti apsaugoje?

  Laba diena, pirmiausia reikia sulaukti teismo sprendimo, po kurio bus aišku ar gausite teistumą. Pažymėtina tai, kad Jūs dirbate privačiame sektoriuje, todėl ar galėsite dirbti apsaugoje tikriausiai priklausys tik nuo to ar galėsite dirbi su šaunamuoju ginklu.
  Į klausimus atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė.
  Teisininko komentaras laikytinas bendrojo pobūdžio konsultacija. Dėl išsamios teisinės konsultacijos kreiptis el. paštu info@teisesbiuras.lt arba tel. +370 620 58004, www.teisesbiuras.lt.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-01 18:36 | Raimante:
  sveiki,norejau paklausti.esu issiskyrusi su vyru ir turime 5 metu dukra.jis dirba Norvegijoje.mes su dukra taip pat gyvename jau metus laiko Norvegijoje.jis man teismo nuosprenziu moka 500 lt alementus.tai cia gaunasi 1000 nok.vaikuiu norvegijoe pragyventi yra neimanoma uz 1000kronu.as nedirbu niekur kol mergaite nelanko mokyklos.ar yra man imanoma gauti didesnius alementus?dekoju labai uz issamu paaiskinima.

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, taip galite kreiptis į teismą dėl išlaikymo padidinimo, bet pažymėtina, kad vaiko išlaikymo pareiga galioja abiem tėvams. Taip pat pažymime, kad kreipiantis į teismą reikia pateikti įrodymus, įrodančius, kad vaikui reikalingas didesnis išlaikymas nei dabar. Dėl išsamesnės informacijos ir situacijos aptarimo kreipkitės į mūsų biurą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-16 19:33 | rasa:
  sveiki. vyras yra isejes tevystes atostogu, taciau sodra nemoka mums pinigeliu, padare yra vos kelis pavedimus. skola jau 8menesiu susikaupe. vaziavom, aiskinomes, rasem rastus, visi atsako vis skirtingas versijas ir vis sako kita menesi pervesim. norejau paklausti, ar galima del to kreiptis i advokata? ar galima prisiteisti is sodros reikaimus pinigelius ir dar uz patirta moraline ar kazkokia zala? aciu.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-16 01:14 | rimer:
  Sveiki, iš darbo išėjo žmogus pagal 127straipsnio 2dalį darbdavys pasiūlė išeitinę kompensaciją išmokėti dalimis pagal iš anksto sudarytą grafiką ir atsiskaityti per mėn laiko.( susitarimas buvo pasirašytas abiejų pusių) . Tačiau jau pirmos išmokos dalies negavau . Noriu paklausti kaip elgtis toliau laukti iki termino pabaigos ar jau dabar pradėti nerimauti . Dėkoju už atsakymą.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal pateiktą situaciją preliminariai galima rekomenduoti jums parašyti darbdaviui priminimą apie prievolės nevykdymą, o po to rekomenduojama kreiptis į advokatą, kuris suruoš procesinius dokumentus teismui dėl neišmokėtų išmokų.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2014-02-01 08:41 | viaceslavas:
  Laba diena mano zmona turi miluzi ir nori su manim skirtis.Bet jinai parase ant manes pareiskima kad neva as pries ja smurtauju.Man pareigunai dave pasirasit kad as nesilankiciau savo bute,ar tai teiseta,ir pagal koki istatima?

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, taip pareigūnui veiksmai teisėti, remiantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-31 19:01 | sergejus:
  Gaunu minimalu,priteisti 450 lt. alimentai vienam vaikui,ar galeciau susimazint imoka,buvusi zmona niekur nedirba jau virs 10 metu,yra itraukta i rizikos grupe.Ka man patartumet?

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, Jūsų pareiga išlaikyti vaiką dėl to, kad jis gyvena su mama niekur nedingsta. Jei turtinė padėtis sunki, galite kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio sumažinimo, tačiau negalime pasakyti ar teismas patenkins Jūsų reikalavimą. Vaikui išlaikymas yra priteisiamas remiantis įstatymais ir tėvų turtine padėtimi.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-31 15:51 | ausra.:
  laba diena labai prasau jusus pagalbos.mano sugyventinis mane paliko kai laukiausi. gimus dukrai alementai priteisti bet jis ju nemoka.ar turiu teise drausti jam lankyti dukra jeigu jis nemoka alimentu?klausiu todel kad jis terorizuoja jeigu nevedziosiu vaiko pas ji jis kreipsis i vaiku teises kad susitikimai vyktu vaiku teisese nors teismas yra priteises kad lankyti dukra gali tik pas mane is anksto sutares as nedraudziau niekada bet jis griestai atsisako pats lankyti reikalaujakad isvesciau ja i lauka nesvarbu ar lyja ar sninga.

  Atsako UAB "Teisininkų biuras" teisininkė Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, turite teismo sprendimą, pagal kurį vaiko tėvas turi teikti vaikui išlaikymą, jam to nedarant išieškoti skolą galite kreiptis į antstolius, taip pat galite kreiptis į Valstybinį Vaikų išlaikymo fondą ir prašyti, kad valstybė mokėtų Jūsų vaikui išlaikymą, tuomet vaiko tėvas liks skolingas fondui.

  Teismo sprendime yra nurodyta, kaip ir kokiomis sąlygomis vaiko tėvas lankys dukrą, tai Jūs vykdote teismo sprendimą ir jei nepavyksta geruoju susitarti ir kol nėra kitokio teismo sprendimo vykdyti kitokių reikalavimų neturite.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2014-01-31 15:37 | Amelia:
  Laba diena, norėčiau sužinoti ar ne per vėlu kreiptis į teismą. Prieš 10 metų, močiutė pirko butą, už savo pinigus, sumokėjo 20tūkst, ji labai sirgo, tada jos sūnus pasiėmęs jos pinigus persirašė butą ant savo vardo jai nežinant. Dabar jos sveikata labai prasta, jis nori parduoti butą ir grąžinti savo skolas, o močiutė nori butą kaip palikimą palikti anūkei ir savo dukrai kurios ją prižiūri, bet butas jau seniai perrašytas ant sūnaus vardo. ar dar įmanoma kanors padaryt? labai laukiame atsakymo.

  Atsako Rita Rudnickaitė:

  Laba diena, nekilnojamojo turto sandoriai sudaromi laisva valia ir tvirtinami Notaro. Jei sandoris buvo sudarytas suklaidinant kitą šalį, tai reikia įrodyti. Sandorio negaliojimo pagrindai glūdi pačiame sandoryje. Tai reiškia, kad sandoris buvo sudarytas su tokiais trūkumais, dėl kurių sandoris įstatymų nustatytais atvejais negalioja (niekinis sandoris) arba gali būti teismo pripažintas negaliojančiu.

  Pripažintas negaliojančiu sandoris laikomas negaliojančiu nuo jo sudarymo momento. Jeigu pagal turinį pripažinti sandorio negaliojančiu nuo jo sudarymo momento negalima, jis gali būti pripažintas negaliojančiu tik nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo.

  Šalis, turinti teisę sandorį nuginčyti, gali jį patvirtinti per kitos sandorio šalies arba įstatymų nustatytą terminą. Patvirtinusi sandorį, šalis netenka teisės jį ginčyti. Preziumuojama, kad šalis sandorį patvirtino, jeigu po to, kai ji įgijo galimybę sandorį patvirtinti arba nuginčyti:
  1) sandorį visiškai ar iš dalies įvykdė;

  2) pareikalavo, kad kita šalis įvykdytų sandorį;
  3) užtikrino kitai šaliai savo prievolių įvykdymą;
  4) visiškai ar iš dalies perleido kitam asmeniui pagal tą sandorį įgytas teises.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-12 17:14 | L:
  Sveiki turiu labai rimta klausima i kuri tikiuosi bent kazkokios informacijos. Kur kreiptis ir ka daryti jeigu zentas su mano dukra be musu zinios mano vardu prieme paskolu greituju kreditu??Tiesiog nezinau ka daryti vis gaunu laiskus apie isiskolinimus apie kurius nezinau nei as nei vyras sei dienai jau esame skolingi 20tukstanciu litu,moketi neturime uz ka. Beja zentas turi teistuma,gal kreiptis i policija? Aciu uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-12 04:35 | Ausra:
  Laba dieną , turiu tokį klausimą su savo draugų išsiskyriau jau prieš du metus turim keturių metų sūnelį kuris gyvena sumanimi anglijoje jau metus, mano buves draugas dirba danijoje į lietuva gryzta tik pailsėti. Noreciau gryzti į lietuva susitvarkyti elimentus ir vaiko gyvenama vietą sumanimi, gal žinote kiek laiko viskas trunka ar galima bunant anglijoje viską sutvarkyti? Kadangi aš dirbu i lietuva gryztu tik atostogų dviem savaitėm.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-06 20:26 | Arunas:
  Ar gali 16 metu mergina issikraustyti pas vaikina? Bet kad jos mamai nebutu jokiu problemu su vaiku teisemis ar kuom nors panasiai?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  16 metų mergina gali išsikraustyti pas vaikiną ir jos mamai nebus problemų su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais tik vienu atveju, t. y. jei teismas ją pripažino veiksnia (emancipuota). Tokiu atveju reikia kreiptis į teismą su pareiškimu dėl pripažinimo emacipuota. Teismas priimdamas teigiamą sprendimą atsižvelgia į 16-metės galimybes savarankiškai gyventi- jos pajamas, brandą, taip pat į Vaiko teisių apsaugos skyriaus motyvuotą išvadą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-08-11 19:19 | Agnė:
  Sveiki,norėčiau pasikonsultuoti tokiu klausimu: Ar yra toks įstatymas kad jei dirbant privačioje įmonėje,išėjus atostogų , atostogų pinigai vėluoja ir tokiu atveju,kiek dienų vėluoja tiek galima prasitęsti atostogas?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-05 20:50 | Marius:
  Sveiki. Mano zmonos darbo sutartis yra terminuota siuo metu ji yra vaiko prieziuros atostogose 2 metams darbovieteje pries iseidama vaiko prieziuros atostogu taip pat parase kad 2 metams norejau paklausti ar galima prasitesti sias atostogas dar 1 metam ir kad nenutruktu darbo sutartis? Ar reikia perasyti prasyma darbovieteje ar darbdavys gali nesustikti ir po 2m atleisti is darbo?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Lietuvos Respublikos darbo kodekso 180 str. (keistas 2012-06-05 įstatymu Nr. XI-2047, įsigaliojęs nuo 2012-09-01 (Žin., 2012, Nr. 69-3527)) numato, jog pagal šeimos pasirinkimą motinai (įmotei), tėvui (įtėviui), senelei, seneliui arba kitiems giminaičiams, faktiškai auginantiems vaiką, taip pat darbuotojui, paskirtam vaiko globėju, suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Darbuotojai, turintys teisę gauti šias atostogas, gali jas imti pakaitomis (1 dalis). Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ilgesnis įspėjimo terminas (3 dalis). Per šį atostogų laikotarpį paliekama darbo vieta (pareigos), išskyrus atvejus, kai įmonė visiškai likviduojama (4 dalis).
  Pažymėtina, jog LR DK 180 str. nesuteikia teisės darbdaviui revizuoti darbuotojo prašomų suteikti atostogų vaikui prižiūrėti trukmės. DK 180 straipsnio 1 dalies nuostata, jog atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis, reiškia, kad darbuotojui suteikta teisė pasirinkti, kaip jis naudosis tikslinėmis atostogomis, ir nevertintina kaip suteikianti darbdaviui teisę ignoruoti bei revizuoti darbuotojo, turinčio teisę į atostogas vaikui prižiūrėti, pasirinkimą.
  Nagrinėjamu atveju darbuotojos atostogos vaikui prižiūrėti gali būti pratęstos. Darbuotoja privalo apie tai informuoti darbdavį raštu, tai yra pateikti prašymą. Prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų iki pasibaigs anksčiau suteiktų vaiko auginimo atostogų terminas. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ilgesnis įspėjimo terminas. Darbdavys negali nesutikti suteikti atostogas vaikui prižiūrėti, taip pat negali nutraukti kad ir terminuotos darbo sutarties. LR DK 132 str. 2 d. numato, jog su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-03 19:40 | zivile:
  Laba diena, Turiu labai sudetinga ir kartu labai svarbu klausima. Tikiuosi galesite man padeti ir i ji atsakyti. as esu papuolusi i labai keblia situacija. Savo vardu esu paemusi asmenine paskola sesei. Buvo zadama, kad labai greitai ja padengs, deja ivyko taip, kad nepadenge. Imokas mokejo, taciau atsiradus dideliems sunkumams jas moketi nustojo. Dabar situacija tokia, kad esu perduota isieskojimo imonei. Neuzilgo busiu perduota ir antstoliams, todel, kad tokios sumos pati padengti nebegaliu. savo turto jokio neturiu, vyras taip pat. norejau paklausti: 1. ar imanoma bus skelbti bankrota po to, kai mane jau bus perdave antstoliams ir priteise dar didesne suma, nei, kad yra dabar. r bankrota butina skelti iki to laiko? 2. Kai jau man bus priteista skola grazinti, tai ar nuskaiciavimai bus tik nuo mano pajamu (nes paskola yra asmenine), ar ir nuo vyro pajamu? 3. kiek daugiausiai tokiu atveju yra nuskaiciuojama proc. nuo atlyginimo, jei kartu su vyru auginame viena vaikeli? Dekoju uz atsakyma.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-03 16:23 | Ingrida:
  Sveiki.Is vaiku islaikymo fondo kas menesi gaudavau vaiko islaikyma po 150lt.Nesenei zurnale perskaiciau advokato komentara kad jei skolintojas jei nemoka alimentu,isvykes gyventi i uzsieni ir tokiu atveju anstokis nutraukia byla,galima susidariusios skolos prasyti vaiku islaikymo fondo.skola 7650lt iki vaiku islaikymo fondo mokejimo pradzios.Kai Kreipiasi i VIF suzinojau kad turejau pranesti apie tai,kas skolininkas isvykes gyventi i uzsieni ir kad anstolio byla nutraukta.As to nezinojau ir pazymoje,kurioje parasyti punktai kada turiu pranesti VIF to neta nurodyta.Punktai tokie:1.skolininkas pradejo moketi priteista isieskojima arba jo dali.2.skolininkas mirsta.3.nepilnametis emancipuojamas.4.vaikas ivaikintas.5.vaikas mirsta.6.pareiskejui apribota tevu valdzia arba globejas atleistas ar nusalintas nuo globejo pareigu atlikimo.situose punktuose nenurodyta kad turiu pranesti apie anstolio nutraukta byla ir kad skonintojas isvykes gyventi i uzsieni.Man vaiku islaikymo fondas paskambino ir pasake,kad reikes man viska jiem grazinti ka jie man sumokejo kas menesi.Pati esu socialiai remtina.KA tureciau daryti?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal pateiktą situaciją galima preliminariai teigti, kad VIF matomai yra teisus. Mūsų nuomone antstoliai turėjo moteriai paaiškinti visą procesinę eigą, nes VIF nemoka pinigų jeigu atsakovas yra išvykęs į užsienį ir išsideklaravęs savo gyvenamą vietą iš Lietuvos.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-02 18:08 | Mindaugas:
  Laba diena. Mire brolis kuris mirties metu neturejo gyvenamosios registracijos vietos, todel dabar negalime gauti mirusiojo vienkartines pasalpos 1040lt. Socialiniame skyriuje prasant pasalpos pasake jog tokiu atveju gauti pasalpos neimanoma, ar tai tiesa, nejau nieko negalima padaryti? Mirusysis dirbo ir mokescius valstuybei tai mokejo iki pat mirties dienos.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Lietuvos Respublikos paramos mirties atveju įstatymo 5 str. 1d. numato, jog laidojantis asmuo dėl laidojimo pašalpos gavimo turi kreiptis į savivaldybės administraciją pagal mirusio asmens buvusią deklaruotą gyvenamąją vietą arba laidojančio asmens deklaruotą gyvenamąją vietą ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo šios teisės atsiradimo dienos, pateikdamas prašymą ir mirties liudijimą (tais atvejais, kai vaikas gimė negyvas, – gimimo įrašo nuorašą). To paties įstatymo 5 str. 3 d. numatyta, jog laidojimo pašalpa turi būti išmokėta laidojančiam asmeniui, kuris kreipiasi, ne vėliau kaip per 24 valandas nuo prašymo ir visų reikalingų laidojimo pašalpai gauti dokumentų gavimo savivaldybės administracijoje dienos.

  Šiuo atveju, patartina kreiptis į savivaldybės administraciją pagal laidojančio asmens deklaruotą gyvenamąją vietą ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo šios teisės atsiradimo dienos (per šešis mėnesius nuo asmens mirties datos arba rasto mirusio asmens mirties liudijimo išdavimo dienos).

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-09 15:11 | raimonda:
  laba diena,turiu isiskolinimu ir viskas yra perduota 4anstoliam.Viena auginu du sunus,jiem 6ir 8 metukai,mano alga "ant popieriaus"yra apie1200lt o i rankas gaunu 568lt.kaip suprantu jie visi nuskaiciuoja nuo minimalios algos po 20% nuo likusios 70%.bet ar gali vis jie nuskaiciuot is karto,nes mano algos nebelieka net po minimaliai nustatyta pragyvenimo suma.ar turiu kokia teise prasyt kad mokeciau pirma tik kokiem dviem anstoliam,veliau kitiem dviem?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visi antstoliai vykdomuosius raštus iššiuntė jūsų darbdaviui ir darbdavys negali viršyti įstatyme nustatytų reikalavimų. Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų. Todėl rekomenduojama jums pasidomėti darbdavio ir antstolių apie tikslius nuskaitymus iš jūsų darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-02 16:50 | Galina:
  laba diena,noriu paklausti,jei turiu isiskolinimu anstoliams,bet siuo metu neturiu nei turto,nei dabo,auginu sunu 2metu.ka anstoliai tokiu atveju gali padaryti?jei noresiu isvykti i uzsieni padirbeti,ar gali oro uoste sulaikyti ir panasiai>dekui

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 631 str. 1 d. 2 p. jei skolininkas neturi turto ar pajamų, iš kurių gali būti išieškoma, vykdomasis dokumentas, pagal kurį išieškojimas nebuvo vykdomas arba nevisiškai įvykdytas, yra grąžinamas išieškotojui (t.y.asmeniui, kuris kreipėsi į antstolį su vykdomuoju dokumentu).

  Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje laikinas sulaikymas suprantamas kaip asmens laisvę ribojanti procesinė prievartos priemonė. Asmuo gali būti sulaikomas dviem atvejais:

  1) prokuroras ar ikiteisminio tyrimo pareigūnas gali asmenį sulaikyti, kai jis yra užkluptas darant nusikalstamą veiką ar tuoj po to, kai ją padarė,

  2) ikiteisminio tyrimo pareigūno ar prokuroro nutarimu, tais atvejais, kai yra pagrindas ir sąlygos asmeniui skirti suėmimą.

  Jūsų nurodytos situacijos atveju (įsiskolinimai, dėl kurių yra pradėta vykdomoji byla antstolio kontoroje) nėra teisinių pagrindų taikyti sulaikymą Jums išvykstant į užsienį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-08 21:51 | Sniegė:
  Laba diena, norėčiau paklausti ar gali valstybės darbuotojas (biudžetinės įstaigos darbuotojas) esantys senatvės pensijoje, bet vis dar dirbantis toje pačioje įstaigoje gautis pensiją ir tarnybinį atlyginimą, dar papildomai gauti priedus (priedą) prie tarnybinio atlyginimo, nors neatlieka jokių papildomų užduočių ? Ačiū už atsakymą.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal valstybės tarnybos įstatymo 25 str. Valstybės tarnautojams mokami šie priedai: už tarnybos Lietuvos valstybei stažą; už kvalifikacinę klasę arba kvalifikacinę kategoriją; už laipsnį arba tarnybinį rangą; už diplomatinį rangą; pareiginės algos dydžio vienkartinis priedas. Pagal to paties įstatymo 26 str. Valstybės tarnautojams mokamos šios priemokos: už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės; už papildomų užduočių atlikimą, kai atliekamos pareigybės aprašyme nenustatytos funkcijos. Papildomos užduotys valstybės tarnautojui turi būti suformuluotos raštu; už darbą kenksmingomis, labai kenksmingomis ir pavojingomis darbo sąlygomis. statutiniams valstybės tarnautojams už darbą, jei jis tiesiogiai susijęs su tarnybinių gyvūnų priežiūra ir parengimu tarnybinėms pareigoms atlikti. Tačiau kaip jūs minėjote asmuo neatlieka jokių papildomų užduočių, tad papildomų priemokų ir neturėtų gauti, išskyrus priedą už kategorijas, laipsnį ar pan.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-08 21:04 | Milda:
  Sveiki. Norėčau pasiteirauti ar vaikas gali reikalauti iš tėvų turto dalies, jei abu tėvai yra gyvi. vaikui yra 24 metai

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal pateiktą situaciją galima daryti prielaidą, jog vaikams nėra jokio pagrindo reikalauti iš tėvų turto dalies

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-02 13:06 | sonata:
  Laba diena. Turiu 8 mėnesiu sūnų su vaiko tėvu kartu negyvename vaikas turi mano pavarde tėtis net neirašitas į gimimo liudijimą alimentų nesiteisiau. Tėvas vaiko išvis beveik nelanko ir dabar staiga jis net nori pasiimt vaiką ir lankyt ar galiu aš jam tai drausti nes jam tiek laiko vaiko nereikėjo kai laukiaus dar išvis vaiko nenorėjo .Ar galiu visa globa pasiimt vaiko ?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Kiekvienas vaikas turi teisę žinoti savo kilmę, todėl vaikui nenustačius tėvystės yra pažeidžiami jo interesai. Šiuo metu vaiko biologinis tėvas gimimo liudijime nėra įrašytas ir todėl yra svetimas, giminyste nesusijęs asmuo, todėl neturi jokių teisių ar pareigų vaiko atžvilgiu. Biologinis vaiko tėvas turi teisę kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo ir tik tada įgytų visas tėvo teises ir pareigas, tame tarpe lankyti vaiką bei dalyvauti jo auklėjime. Sūnui yra tik 8 mėnesiai ir tėvo dalyvavimas jo gyvenime būtinas, o Jūs užuot pykusi ant sūnaus biologinio tėvo verčiau pagalvokite jog neleisdama bendrauti su vaiku pažeidžiate jo teises. Jūs turėtumėte pasikalbėti su vaiko tėvu ir geranoriškai kreiptis į notarą bei suteikti vaikui tėvystę, jei geranoriškai susitarti nepavyks Jūs galite kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo. Linkiu nepažeidinėti sūnaus teisės žinoti savo kilmę, o taip pat būti tėvo išlaikomam.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-29 23:39 | Mante:
  Kokia atsakomybė gresia 12m. vaikui jei jis pavyzdžiui nužudo žmogų. Atsako tėvai tik administracine tvarka?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-29 17:48 | Laima:
  Vyras privertė prieš metus pasirašyti 1 mln.litų vertės vekselį, kadangi jau baigiasi terminas jis grasina tą vekselį perduoti antstoliui ir užprotestuoti. Ar galioja toks vekselis, jei vyras priverčia žmoną jį pasirašyti?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visų pirma jūs turite įrodyti, jog ne savo tikra valia pasirašėte vekselį, jei įrodysite, jog prieš jus buvo naudojama prievarta, toks sandoris bus anuliuotas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-07 22:31 | aliona:
  laba diena, Turiu toki klausima: esu vienisa mama, vaiko tevas atsisake bendravimo kai suzinojo jog laukiuosi. Kiek zinau, reikia irasyti teva i gimimo liudejima, kad gauti soc. pasalpa, bet be jo sutikimo tas neimanoma. Nebezinau ka daryti.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Jeigu jūsų vaikelio tėvas nesutinka su faktu, jog jis yra vaikelio tėvas, tuomet jums reikia kreiptis į teismą dėl tėvystės nustatymo.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-29 15:49 | Edvardas:
  Laba diena. Noriu paklausti ar galima nutraukti santuoka lietuvoje jeigu ji buvo iregistruota UK. ?? Tai pat mano zmona ne lietuvos piliete, o latvijos. Ar tai nesudarys sunkumu ? ir ar tai imanoma iswis ? labai aciu uz atsakyma.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Rekomenduojame kreiptis į bet kurį advokatą, kuris jums padės sutvarkyti ir paruošti skyrybų dokumentus.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-28 23:17 | Deimantas:
  Laba diena, Pirmiausia gal jums pateiksiu savo istorija.Buvome vede lietuvoje isvaziavome i uzsieni ir tenais issiskyreme,bet neissiskyreme lietuvoje.Siai dienai esu vedes kita moteri,taip kaip ir gaunasi jog turiu dvi zmonas.Situacija tokia,jog norejau viska per konsula susitvarkyti,kad isskirtu lietuvoje,viskas kaip ir gerai butu,bet reikalinga istuokos liudijimas kurio as negaliu gauti,nes esu vedes kita ir jie man neduoda istuokos dokumento,o buvusi zmona is principo nenori paimti istuokos liudijimo.Turiu notaro patvirtintus musu skyrybu dokumentus isverstus i lietuviu kalba ir patvirtintus notaro ir uzsienio reikalu ministerijos,bet konsulas pasake kad tokie dokumentai netinka.Patarkite ka daryti sioje situacijoje,kaip sutvarkyti skyrybas lietuvoje?......ar gal pakeisti tikejima:) (juokauju).

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Rekomenduojame kreiptis į advokatą, kuris padės išspręsti jūsų problemą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-01 22:31 | Artūras:
  Sveiki, turiu gan keistą klausimą. Esu pilnametis, tačiau turiu nepilnametę merginą, jai šiuo metu 17 metų, ir mes labai norime kartu išvykti pailsėti į Palangos kurortą, bet kadangi jos tėvai jos neišleidžia, tai kokią išeitį mes turime? Ar galėčiau aš ją taip sakant " pavogti ", ir ar nekiltų man paskui problemų su teisėsauga? Labai dėkingas už atsakymą.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Merginos tėvai neša atsakomybę už savo nepilnametę dukrą, todėl tikrai Jums nerekomenduotume imtis veiksmų be merginos tėvų leidimo, nes priešingu atveju, jums grėstų atsakomybė už poelgį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-05 16:11 | Andrius:
  Kiek laiko galima veluoti susimokejus mokamoj automobiliu aiskteleje?? Kaune..

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Atsakymas. Nerekomenduojama vėluoti susimokėti už aikštelę,nes vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu „Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Kauno miesto vietomis automobiliams statyti nuostatų“ (Kauno miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. T-62 redakcija) 13 punktu: Vietinę rinkliavą nuo atitinkamo kelio ženklo galiojimo pradžios iki pabaigos reikia mokėti nepertraukiamai. Baigiantis apmokėtam laikui, transporto priemonės valdytojas turi išvažiuoti iš apmokestintos vietos arba sumokėti už tolesnį transporto priemonės stovėjimą. Sumokėti vietinę rinkliavą atgaline data ar atgaliniu laiku negalima.

  Kilus abejonių ar neaiškumų dėl vietinės rinkliavos mokėjimo, transporto priemonės valdytojas turi kreiptis į įstatymų nustatyta tvarka paskirtą juridinį asmenį. Įstatymų nustatyta tvarka paskirto juridinio asmens informaciniais telefonais teikiama tik bendro pobūdžio informacija apie vietinės rinkliavos mokėjimo tvarką. Konkreti informacija apie padarytus pažeidimus, transporto priemones, asmenis ir t. t. teikiama tik įstatymų nustatyta tvarka paskirto juridinio asmens patalpose, pateikus vairuotojo pažymėjimą ir transporto priemonės registracijos liudijimą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-01 15:31 | vaidotas:
  Norėčiau paklausti, ar interneto portalai turi teisę skelbti jų straipsnių komentuotojų IP adresus (konkrečiai- 15min.lt)? IP adresas tiksliai neįdentifikuoja asmens, bet komentuotojas gali būti užpultas piktavalių programišių.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-07-01 15:02 | Evaldas:
  Laba diena,noreciau uzduoti toki labai svarbu klausima?Gyvenam su drauge susituoke,ir auginam 4 vaikus,is ju vienas neturi nustatytos tevystes,na vaiko tevas nezinomas,bet as noreciau pripazinti kaip savo dukra,ir dar kad man 25,o dukrai 11metu amzius...kur man reikia kreiptis?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visų pirma reikia kreiptis į to rajono, kuriame gyvenate ir esate deklaravęs gyvenamąją vietą Vaiko teisių apsaugos skyrių kur specialistai išsamiai paaiškins apie įvaikinimo procedūrą. Kitas kelias- kreipkitės į noratą ir pareiškimu pripažinkite vaikui tėvystę.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-28 16:38 | Kristina:
  Sveiki.Turiu tokia problema.Issiskyrem su vyru, vaiko globa visapusiskai atiteko man (vaikui 3 metukai).Kiek suprantu vaiko issivesti i uzsieni negaliu, be vyro sutikimo? Bet to sutikimo jis niekada neduos. Negana to, jis grasina is manes atimsias vaika ir kad daugiau as jo nebematysiu. Patarkit ka daryti? Kaip ji apsaugoti? Ir ar galiu mazameti vaika iduoti tokiam nenuspejamam zmogui, tampyti po rajonus?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Jūs vaiko negalite išvežti į užsienį tik tokiu atveju jei santuokos nutraukimo pasekmių sutartyje ar teismo sprendime yra įrašyta tokia sąlyga, visais kitais atvejais teisme yra nustatoma vaiko gyvenamoji vieta su motina, t. y. bet kokiu adresu nors ir užsienyje, todėl Jūsų buvusio vyro nei raštiško, nei žodinio sutikimo nereikia. Jei vaiko tėvas daro jam neigiamą įtaką Jūs galite riboti jo matymasi su vaiku ir dalyvavimą jo auklėjime bei ugdyme.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-28 15:50 | Marija:
  Man buvo issiustas regestruotas laiškas (dėl studijų imokos, kur nurodyta kiek esu skolinga už moksla) , kurio nesu gavus, kadangi esu išvykus ir negyvenu Lietuvoj, ar man bus priskaičiuoti delspinigiai?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Delspinigiai yra viena iš netesybų formų (kita forma – bauda) (CK 6.71 str.).Tai yra vienas iš prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų, kuomet skolininkas, neįvykdęs ar netinkamai įvykdęs prievolę, privalo mokėti atitinkamą sumą kreditoriui. Bauda įprasta vadinti netesybas, kurios išreikštos konkrečia pinigų suma ar prievolės procentu, o delspinigiais – tas netesybas, kurios skaičiuojamos už prievolės įvykdymo termino praleidimą nepertraukiamai (pvz. už kiekvieną pradelstą dieną). Delspinigiai skatina skolininką laiku įvykdyti prievolę, bei, kaip ir palūkanos, padeda kompensuoti dėl prievolės neįvykdymo/netinkamo įvykdymo atsiradusius nuostolius. Mūsų nuomone, esate sudarę studijų sutartį, kurios pagrindu aukštoji mokykla turi teisę skaičiuoti delspinigius. Todėl jas jūs privalomai turite apmokėti, nesvarbu, kad gyvenate užsienyje ar Lietuvoje.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-28 11:28 | Lina:
  Sveiki. Ar imanoma 16 metų merginos motinai kreipusis i fabriko vyr. buhalteri pasiimti visa jos atlyginima? Nes motina gyvena sunkiai, augina dar kelis mazamecius vaikus ir jos nuomone mergina isleidzia savo uzdirbtus pinigus neprotingai,neatsakingai.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Kas Jums davė teisę pasiimti kito žmogaus uždirbtą atlyginimą. Tai Jūs, o ne Jūsų dukra turi kelis mažamečius vaikus. Prieš priimant sprendimą gimdyti kiekvienas žmogus turi realiai įvertinti savio finansines galimybes. Jūs ir tik Jūs esate atsakinga už savo vaikų tinkamą priežiūrą ir išlaikymą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-27 22:39 | ainaras:
  laba diena, norėjau paklausti, ar motina gali perraštyti man savo butą su skolomis?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Taip gali dovanoti, o jūsų teisė apsispręsti ar priimsite dovaną su skolomis.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-27 02:19 | Brigita:
  Ar gali 16 metų merginos tėvai parašyti pareiškimą prieš žmogų, kuris su ja pasimylėjo, nors ji mylėjosi savo noru ir tai gali paliudyti. Ar tėvų nuomonė turės reikšmės teisme?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Taip gali, nes tėvai yra atsakingi už savo nepilnametę dukrą, tačiau šioje situacija yra akivaizdu, jog dukra pati sutiko ir prievartos nebuvo.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-25 22:34 | Tomas:
  Laba diena , pas mane ivyko tokia problemele.Mane viena panele apsmeize kitiems zmonems kurie mane pazysta , kad as esu gejus, zinoma as toks nesu ,ir labai pikta kad ji apsmeize visiems is pykcio , kad as jei neparodziau demesio, ir zinoma as dabar labai nervinuosi, ir nezinau kaip cia su ja padaryti uz toki poelgi..Esu labai sutrikes, ir vat man labai idomu ar tai galima nubausti kazkaip tai pinigine ar dar kokia nors forma.zinoma jei ka liudininkai yra , kurie patvirtintu , kad jinai kategoriskai pareiske.Aciu uz atsakyma.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Atsakymas: Pagal BK 154 str. 1 d. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.
  „Baudžiamoji atsakomybė už šmeižimą kyla asmeniui, paskleidusiam informaciją, t. y. perdavusiam žinias“. „Bendrąja prasme informacija reiškia žinią, t. y. konstatavimą faktų ir duomenų apie reiškinius, įvykius, asmens veiksmus, savybes. Faktams ir duomenims taikomas tiesos kriterijus, jų egzistavimas gali būti patikrintas įrodymais ir objektyviai nustatytas“ (Lietuvos Aukščiausiojo teismo 2012 m. balandžio mėn. 24 d. nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2A-3/2012)

  „Šmeižimas – tai ne tik paskleidimas apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančios informacijos, bet ta informacija galimai turi paniekinti ar pažeminti asmenį ar pakirsti pasitikėjimą juo“ (Vilniaus apygardos teismas 2012 m. liepos 24 d. nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-712/2012)

  „Paskleista informacija turi būti žmogų žeminanti, galinti pakirsti jo reputaciją, sumenkinti kito žmogaus ar žmonių pasitikėjimą juo. Tokia informacija turi būti konkreti, kurios faktus galima būtų patikrinti. Pasakymai, kad žmogus yra blogas, nepatikimas, melagis, amoralus, nenurodant tai patvirtinančių faktų, nėra šmeižimas“ (Vilniaus apygardos teismas 2012 m. liepos 24 d. nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-641-468-2012)

  Būtina pabrėžti, jog už paskleidimą nuomonės apie tam tikrus realius faktus ar įvykius baudžiamosios atsakomybės pagal šią normą nekyla“ (Lietuvos Aukščiausiojo teismo 2012 m. balandžio mėn. 24 d. nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2A-3/2012).

  Todėl pateiktą jūsų informaciją galima vertinti dvejopai, tačiau jei esate įsitikinęs, jog asmuo paskleidė apie jus tikrovę neatitinkančią informaciją, jūs turite teisę kreiptis į teismą ir reikalauti paneigti tuos faktus bei reikalauti atlyginti patirtą žalą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-24 10:26 | Jovita:
  Sveiki, Noreciau paklausti patarimo turbut ne labai kasdieniskoje situacijoje. Vaziavau gruodzio men.su LABAI apsnigta,nenuvalyta masina.Sustabdes policininkas padave mane i teisma,reikalaudamas,kad butu atimtos teises.(vaziavau 50km/h,sustojau is karto stabdoma).Teismo metu visgi buvo nuteista atimti teises,plius pinigine bauda.kaip manote,ar verta paduoti i apeliacini teisma?Advokatas sako,kad 50proc.kad verta.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Labai sunku Jums pasakyti kaip turėtumėte elgtis, nes nematome teismo motyvų ir t.t. Todėl rekomenduojame vadovautis advokato rekomendacijomis, nes jis geriausia šiuo atveju gali atstovauji jus.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-05-23 14:35 | E.:
  Asmuo ištarnavo ugniagesiu ir gauna pensiją. Žlugus verslui sąskaita areštuota. Pavyko gauti oficialų darbą užsienyje su stabiliu atlyginimu. Ar yra koks nors įstatymas, kuris verstų rinktis tarp pensijos Lietuvoje ir atlyginimo užsienyje? Arba ar reikia atsisakyti pensijos, jei gaunamas atlyginimas? Jei reikia atsisakyti pensijos Lietuvoje, kas nutinka su verslo palikta skola? Ar ji mokama iš atlyginimo, gaunamo užsienyje? Ačiū.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-17 10:48 | Aurimas:
  Laba diena. Turiu dukrelę, visada jai moku pinigus, bet mes nesame susituoke ir negyvename kartu su drauge. Situacija buvo tokia, kad vaikas atsirado netyčią, bet ir tai nesu tikras ar jis dar mano. Dabar ji man grasina su visais savo teismais, ką ji gali laimėti ? Ar turėdama mano gimimo metus ir vardą pavardę viską gali sužinoti apie mane ? Nes pavargau nuo jos melagysčių, kad ji dirba ir neįvertina kito darbo. Pats esu dirbantis studentas, moku už studijas, turiu paskolą, kur kiekvieną mėn atskaičiuoja po 500 lt, į rankas gaunu tik 1200 lt. Ar elementai priklauso nuo tavo uždirbamų pajamų ? Aš jai dabar moku po 250 lt., bet ji šaukiasi 400 lt. Paaiškinkit plačiau tokią situaciją. Ačiū.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Dėl pinigų skirtų vaiko išlaikymui mažinimo ar didinimo gali kreiptis į teismą tiek mama, tiek tėvas. Nesvarbu, kad mama teismo prašys padidinti išlaikymo dydį vaikui, teismas vertins jūsų turtinę padėtį. Tėvų turtinė padėtis yra faktinė aplinkybė, turinti reikšmės priteistinam išlaikymo dydžiui (CPK 3.192 straipsnio 2 dalis), todėl visapusiškas jos nustatymas yra būtina sąlyga tinkamai įgyvendinant tėvų išlaikymo pareigą. Teismas, nustatydamas tėvų turtinę padėtį, turi išsiaiškinti kiekvieno iš tėvų gaunamas pajamas ir turimą turtą, kitus pagal įstatymą išlaikomus vaikus. Teismas gali atsižvelgti ir į natūra teikiama išlaikymą, pvz. dienpinigius, gyvenamosios vietos suteikimą ir pan. Nustatydamas tėvų turtinę padėtį teismas turi įvertinti kiekvieno iš tėvų: 1) visų rūšių gaunamas pajamas, tarp jų - darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas (maistpinigius, butpinigius, priedus, premijas ir kt.), autorinius atlyginimus, pensijas, stipendijas, socialines pašalpas, pajamas iš komercinės ir ūkinės veiklos, turto nuomos, dividendus, gaunamus iš akcijų ir pajų; 2) pinigines lėšas bankuose ir kitose kredito įstaigose; 3) kilnojamąjį (automobilius, laivus, kitas transporto priemones, vertingus kilnojamuosius daiktus, brangakmenius ir kt.) ir nekilnojamąjį (gyvenamuosius namus, butus, kitus pastatus, žemę, mišką ir kt.) turtą; 4) vertybinius popierius (akcijas, pajus); 5) juridinius asmenis (individualias įmones ir kt.) bei jų turtą; 6) finansinius įsipareigojimus, kitus išlaikytinius. Vertindamas tėvų turtinę padėtį priteisiant išlaikymą nepilnamečiam vaikui bei išlaikymo įsiskolinimą, teismas turi vertinti bylos nagrinėjimo metu esančią tėvų turtinę padėtį.

  Taip pat jei abejojate dėl tėvystės, galite kreiptis į teismą ir prašyti ištirti (DNR tyrimo pagalba) ar tikrai esate tėvas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-09 19:38 | Monika:
  Laba diena. noriu pirkti kambari bendrabutyje ir jame isirengti virtuvyte, ar galiu atsisakyti bendros virtuves nes nesiruosiu ja naudotis ir moketi uz kitus nesinori. Aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-16 17:51 | Loreta:
  Sveiki, Padaviau vaiko tėvą į teismą dėl tėvystės nustatymo ir alimentų. Jeigu aš laimiu bylą, ar aš turiu susimokėti už advokato paslaugas ar viską apmoka tėvas? Ir kas apmoka DNR kraujo tyrimus? Ačiū.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visas bylinėjimosi išlaidas galima prašyti, kad teismas priteistų kaltąjai šaliai, taip pat ir DNR tyrimo išlaidas, išskyrus, jei DNR parodys, jog asmuo nėra vaiko tėvas. (LR CPK 93 straipsnis. Bylinėjimosi išlaidų paskirstymas: 1. Šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, jos turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios šalies, nors ši ir būtų atleista nuo bylinėjimosi išlaidų mokėjimo į valstybės biudžetą.2. Jeigu ieškinys patenkintas iš dalies, šiame straipsnyje nurodytos išlaidos priteisiamos ieškovui proporcingai teismo patenkintų reikalavimų daliai, o atsakovui – proporcingai teismo atmestų ieškinio reikalavimų daliai.)

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-14 20:35 | Julius:
  Sveiki, noreciau paklausti ar dar yra galimybes perkelti negrazintas zemes is vienos savivaldybes i kita ? Tuo atveju jei tarkim grazinamos zemes kokybe manes netenkina arba jei laisvos zemes nebera savivaldybeje kurioj jos man priklausytu. Is anksto dekoju atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-08 20:00 | arunas:
  sveiki, studijuoju kolegijoje istestinese studijose veliau isvaziavau i uzsieni ir man neapsimoka vazineti kas menesi i paskaitas lietuvoje:) Kadangi jau paskaitose nebuvau 4 menesius, noreciau nutraukti studijas kada baigsis sie mokslo metai bet turiu klausima ar man dar reiketu susimoketi uz tuos keturius menesius ir kitus likusius menesius, nes kadangi as pats fiziskai paskaitose nedalyvauju ir jokios informacijos negaunu tai faktiskai pati kolegija man nesuteikia jokiu paslaugu tai siuo atveju netureciau jiems nieko ir moketi kadangi mokslo ziniu as negaunu. Ar teisingai kolegija daro kad jai laiku nesusimoki uz mokslu jie pradeda skaiciuoti procentus uz kiekviena nesumoketa diena siaip reikia sumoketi kas menesi jai nesumoki auga procentai delspiningiai.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Pagal jūsų pateiktą situaciją, matyti, jog esate sudarę studijų sutartį, kurioje turėtų būti nutraukimo pagrindai. Srudentui nereikia laukti mokslo metų pabaigos, norint nutraukti studijų sutartį. Studentas turi teisę bet kada nutraukti studijas apie tai raštu turi informuoti kolegijos administraciją. Taip pat pasidomėkite kokiais atvejais kolegija turi teisę jus išbraukti, nes kolegija taip pat turėtų vidiniuose teisės aktuose apsibrėžusi tuos pagrindus. Tačiau būtina pabrėžti, jog prievolė susimokėti už studijas niekur nedingsta. Pagal studijų reglamentą, ištęstinėse studijose studentų lankomumas yra neprivalomas, todėl kad jūs nelankėte paskaitų tai nėra priežastis nemokėti už studijas, paskaitos vyko, t.y. faktas jog paslaugos buvo teikiamos, tik jūs pats jose nedalyvavote. Todėl iš pateiktos jūsų situacijos galima daryti prielaidą, jog kad ir nutrauksite sutartį, jūs turėsite apmokėti susidariusį įsiskolinimą už studijas, na jei to nepadarysite, kolegija turės teisę kreiptis į teisėsaugos institucijas, skolai išsiieškoti. Ši konsultacija yra rekomendacinio pobūdžio

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-12 20:16 | vitalis:
  Sveiki, per kiek dienų nuo pažymos apie gaunamą atlyginimą antstolis privalo nuimti areštą nuo banko sąskaitos?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-08 16:34 | greta:
  Sveiki , as esu ivaikinta ir turiu minimalia prieziura ir gyven laikinuosiuose vaiku namuose , mano globejai pranese kad nori visiskai atimti globa ... Tik nesuprantame kodel as noriu gyventi su ja ir ji nori su manim gyventi isejau i laikinuosius nes buvo konfliktu bet jau viskas susitvarke mama paskambino kad nori rasyti prasyma kad mane atsiimtu bet pasake galite bet vyriausioji vaiku teise nori kad atimtu motinystes teises bet as to ir mano seima nenori tai kaip cia suprast ? o mano vaiku teise nori kad grysciau i seima

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-12 12:48 | sigrida:
  Laba diena,mano sunenas vienam asmeniui yra skolingas pinigu,tai yra patvirtinta notariskai,jis neatidaves dar tos sumos,data kada turejo atiduoti jau praejus.Tas asmuo,per Facebook isplatino aprasyma su mano suneno foto,kad jis sukcius ir,kad platintu kiti praso.Ar tai nepazeidziamos zmogaus teises.Sirdingai dekoju Jums uz atsakyma,kurio labai lauksiu.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Asmuo, kuris mano, jog yra pažeistos jo teisės, turi teisę kreiptis į teismą ir bandyti prisiteisti kompensaciją-neturtinę žalą. Nei vienas asmuo negali būti žeminamas už prievolių nevykdymą. Todėl rekomenduojame kreiptis į advokatą, kuris pilnai įvertins jūsų situaciją ir padės suruošti dokumentus teismui.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-11 13:30 | Jolanta:
  Laba diena, SODRA pervesdavo darbdaviui mano motinystės pašalpą, kurios darbdavys taip ir neišmokėjo. Kiek laiko praėjus nuo šio įvykio galima kreiptis į teismą? Dėkoju.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Rekomenduojama Jums raštu kreiptis dėl motinystės išmokos informuojant jog jei nebus sumokėta pašalpa kreipsitės į teisėsaugos institucijas. Jei nesureaguos į jūsų pretenziją, tuomet rekomenduojama kreiptis į advokatą, kuris suruoš procesinius dokumentus teismui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-07 15:15 | Olga:
  Siuo metu auginu beveik 3 metu vaika gaunu uz ji tik 52lt,jo tevas siuo metu yra isvykes,mes nebendraujame. Dirbti kolkas negaliu,nes vaiko eile eiti i darzeli ateis tik rugseji,noreciau suzinoti ar man priklauso kokia nors pasalpa kaip vienisai motinai?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-07 13:08 | neringa:
  turiu 6m sunu,noriu jam nustatyti tevyste ir prisiteisti islaikyma,bet vaiko tevas nera deklaraves gyenamosios vietos Lietuvoje,o gyena uzsienyje ir as nezinau jo adreso. Padaviau ieskini,bet is manes reikalauja jo gyenamosios vietos adreso,nes nera kam iteikti procesiniu dokumentu,o as jo nezinau. Man pasake ,kad as nieko nelaimesiu. Ar byla bus nutraukta ir vaiko tevyste taip ir nenustatyta.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-02 00:07 | Ieva:
  Sveciuodamasi pas senelius (buvusio vyro tevus) mano 6 metu dukryte sunkiai susizeide (pakliuvo po traktorium, kuri vairavo jos sesuo, 12 metu mano antroji dukte). Kadangi kalba ejo apie autoivyki ir gan sunku suzeidima,nelaime susidomejo policija ir vaiku teises. Seneliai nenorejo prisiimti atsakomybes uz ivyki ( jie LEIDO pabandyti vyresniajai dukrai vaziuoti su traktorium) ir pas mus apsilankusios moterys is vaiku teisiu pareiske, jog man, motinai, yra iskelta byla ir priklauso susimoketi bauda uz tai, jog nepsirupinau, kad nepilnametes mano dukros nepatektu i sita autoivyki. Man sitas teiginys atrode visiskas absurdas. Jos pasake, jog atsakomybe krinta ant manes todel, kad as neturejau teises isleisti vaiku sveciuotis pas senelius, nepranesusi pirma ( rastiskai) vaiku teisems, o kadangi as nepranesiau vaiku teisems, kad vaikai isvaziuoja keliom valandom pas senelius, visa atsakomybe atitenka man. Noreciau paklausti, ar yra is tikruju toks istatymas ir ar as kalta ir turiu moketi bauda uz nelaiminga atsitikima pas senelius, kurio metu vos netkau vaiko? Su pagarba.

  Iš pateikto situacijos aprašymo yra neaišku ar Jūsų šeima iki įvykio buvo įrašyta į Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą, tačiau nepaisant to nėra jokio įstatymo, numatančio pranešti Vaiko teisių apsaugos skyriui apie vaikų išankstinį svečiavimasį pas senolius. Vaikai turi teisę matytis su artimaisiais giminaičiais, o senoliai pagal LR civilinį kodeksą ir yra artimieji giminaičiai. Svečiavimosi metu už vaikus yra atsakinti artimieji giminaičiai. Susipažinęs su pateikta situacija ir aplinkybėmis aš manau, kad Jums yra iškelta, o tiksliau Jūsų atžvilgiu pradėta administracinė byla pagal LR ATPK 181 str. Dar blogiau jeigu pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl Jūsų atveju geriausia išeitis kreiptis į kvalifikuotą advokatą ir apginti savo teises. Ši konsultacija yra rekomendacinio pobūdžio.

  Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Laimonas Gaubis.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-27 16:47 | Vaiva:
  Mes mokėjome keletą metų būsto paskolą. puse metų mokėjome tik ne tiek kiek reikia mažiau. kiek galėjome. Bankas nutraukė sutarti ir perdavė paskolų draudimui, kuris reikalauja iš mūsų pinigų. AR JIE GALI IŠMESTI Į GATVĘ JEI YRA NEPILNAMETIS VAIKAS?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-04 19:07 | Dalia:
  Sveiki,anstolis paeme litus gautus uz liga is Sodros ir nenori grazinti.Kur kreiptis ,kad atgauciau litus?Aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-04 08:59 | Violeta:
  Turtas paveldėtas pagal testamentą kurį paliko tėvelis.Ar gali anstolis uždėti areštą ant tokio turto(žemė skl.)Lauksiu atsakymo.Iš anksto dėkoju.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Taip antstoliai gali areštuoti visą jūsų turimą turtą, nesvarbu, kad turtas buvo paveldėtas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-23 18:36 | Algirdas:
  Anstolis mano buvusiai zmonai apie du metus isdavinejo pazymas su melagigais duomenimis apie is manes gaunamus alimentus.Sias pazymas ji pateikinejo soc.rupybai su tikslu gauti pasalpas.Ar anstolis uz tai atsako?As gyvenu ir dirbu uzsienyje ir apie tai suzinojau nesenai.Man keista,kad jis niekada manes nepasidomejo apie mokamus alimentus,nors mate,kad jam pateikinejamos vienodos sumos,kurios turejo buti indeksuojamos valstybes nustatyta tvarka.Aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-04 03:27 | Kriste:
  Gyvenu UK. Vyras Lietuvoje. Ar galima paduoti skyryboms UK? Santuoka iregistruota Rusijoje.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-21 19:35 | Evaldas:
  Ką daryti, jei apie mano gyvenimą trečiasis asmuo slapta renka informaciją (kur dirbu,kokie finansiniai įsipareigojimai,giminystės ryšiai ir informacija apie juos)? Ar tai teisėta?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 12 str., Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto 17 str. draudžia kištis į privatų asmens gyvenimą ir numato žmogaus teisę gintis nuo tokio kišimosi, remiantis įstatymu. Žmogaus teisę į jo privatų gyvenimo gerbimą yra įtvirtinta ir kituose tarptautiniuose teisės aktuose (Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija). Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 str. 3 d. įtvirtinta nuostata, jog informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą. Akivaizdu, jog neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas daro žalą žmogaus
  privataus gyvenimo neliečiamumui. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 167 str. numato atsakomybę tam, kas neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmens gyvenimą ir yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-04-02 20:51 | Dana:
  : Ar yra Lietuvoje advokatų kurie imtųsi ginti darbuotoją teisme, jei darbuotojas paduotų darbdavį į teismą dėl prieš jį naudojamo mobingo(psichologinio teroro-diskriminacijos darbe iš darbdavio pusės)? Kokia yra šiai dienai teismų praktika,t.y. kiek tokių bylų yra registruota ir kiek darbuotojų ieškinių teismas patenkino?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Rekomenduojame Jums kreiptis tiesiogiai į advokatus, mūsų nuomone advokatas susipažinęs su visomis aplinkybėmis tikrai gins jūsų pažeistas teises. O praktikos tikrai yra. Statistinių duomenų mes neturime.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-19 15:40 | Edita:
  Laba diena. Mano sugiventiniui priklausomą namą areštavo namą ten gywena ileisti jo gimines daugiau nei 7m. Mes norim ten persikelti gyventi,bet jie nesutinka išsikraustyti. Ar jie gali nupirkti ta nama jai nepaskelptos varzytines, ir mano sugyventiniui atskaito skola is darbo uzmokescio.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-19 14:13 | ramunas:
  sveiki norejau paklausti.augau vaiku namuose ir noreciau susitvarkyti priklausancia pasalpa kur skiria savivaldybe del 7000lt baldam ir kitiem buities dalykams.nezinau kaip gauti ta pazyma.gal yra koks atstovas kur atspausdina is archyvu?aciu

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Atsakymas į klausimą: Viskas labai paprasta. Jums reikia nueiti į tos savivaldybės, kurioje buvote globojamas ir Vaiko teisių apsaugos skyriuje parašyti laisvos formos prašymą dėl pažymos išdavimo apie tai, kad iki pilnametystės buvote globojamas. Tą prašymą gali padėti užpildyti ir VTAS specialistai. Gavęs pažymą ją turite pristatyti į tos pačios savivaldybės socialinės paramos skyrių ir gausite įsikūrimo pašalpą. Sėkmės.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-18 12:57 | Algirdas Vaitekaitis:
  ar neigalios dukros globejais gali buti abu tevai, ar tik vienas is ju. Gyvename santuokoje.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-17 10:22 | N.Petraliene:
  Laba diena, noreciau sužinoti kokias garantijas turiu del darbo grafiko laiko suderinimo,studijojant dieniniame skyriuje universitete ir tuo paciu metu dirbant 0,35 etato, Pagarbiai N.Petraliene

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-18 23:00 | Aurelija:
  Laba diena,esu globeja,globoju vaikus is Lietuvos vaiku namu,siuo metu su vaikais gyvename Airijoje,Lietuvos soc paramos skyrius nutrauke vaiko globos ismokas,kaddangi negyvename Lietuvoje,Airijoje vaiko globos pasalpos negauname,kadangoi globa priteista Lietuvoje ir vaikai yra ietuvos pilieciai..Kas privalo moketi vaiko globos ismoka?aciu.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Atsakymas į klausimą: Iš tiesų šiai dienai tai yra didžiulė problema. Logiškai žiūrint globos pašalpą turėtų mokėti Lietuvos soc. paramos skyrius, tačiau pagal galiojančius įstatymus yra mokama tik tiems vaikams, kurie deklaruoti Lietuvoje. Galiu Jus tik paguosti ir nuraminti bent tuom, kad ši problema yra sprendžiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir belieka tikėtis, kad greitu laiku viskas išsispręs.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-16 20:55 | Simona:
  Laba diena,jei vaikas registruotas ant mamos ar gali tevas atimti vaika is mamos.Esam net nesusituoke,gyvenam Vokietijoje.Vaikas su lietuvisku pasu ir su mano pavarde yra.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-14 16:12 | Milda:
  Laba diena,norėčiau paklausti ar turėsime valstybėj mokėti pinigus ar reik sudarinėti nuomos sutartį,jeigu mano giminaitė man su šeima leis gyventi savo bute,kuriame pati ji negyvena. (Iš mūsų nuompinigių nežada imti). Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-13 01:26 | Deimante :
  Sveiki,jau 3 su virs metu nebegyvenam su vyru,turim sunu 4 metu.ieskini del skirybu ir alimentu priteisimo bei gyvenamosios vietos priteisimo esu padavusi jau bylinejuos 2metus,jis piktybiskai neima dokumentu nesutinka su niekuo.vaikas jo nepazysta ir nezino kadangi nerode jokio noro ir nedave jokio islaikymo vaikui.priteisus man vaiko gyvenamaja vieta ir alimentus jam,ar as galiu jam neleist susitikt su vaiku nes jis neteikia jam islaikymo,vaikas jo nepazysta neturi pastovios gyvenamosios vietos ir jokiu pajamu?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-12 12:03 | saulius:
  sveiki, ar gavus raginima susimoketi per 10 dienu anstoliui, imanoma butu dar tartis del imoku, ir ar galima tiketis, kad nebus blokuojama saskaita? skola 13500Lt galeciau kas men inesti po 400 Lt...

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-11 20:41 | Mamyte:
  Laba diene, mano buvusiam vyrui nuo 2008m; ira priteistas islaikymas vaikui 600LT kas menesi, taciau, kiekvienais metais valstybe perskaicioja ir sio momentu jis turetu moketi jau 765LT. Per ta laika jam susidare skola 8200LT, taciau, jis visvien moka po 600LT ir 50LT skolos pagal vykdoma rasta. Isidarbino 0,5 etato, nors ira imones direktorius, ar taip gali buti? buvau pas antstoli, bet anstolis negali is jo isjeskoti skolos, del mazu pajamu. Vaikui dar toli-grazu iki 18!!! Ka daryt? Kur kreiptis? Kaip is jo isjeskoti skola? Turto neturi. Skola auga su kiekvienu menesiu? Patarkyte, kur galeciau kreiptis.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-10 00:49 | Andrius:
  Perskaičius Kelių eismo taisykles, policijos veiklos įstatymą, patrulių veiklos įstatymą, pastebimas įdomus dalykas. Įstatymai yra neįgalūs, arba sukurti institucijom?: policijos pareigūnas gali tą tą ir tą,,, jo reikalavimai teisėti tokie ir tokie... bet niekur nėra kalbama apie atsakomybę, pavyzdžiui kokia pareigūno atsakomybė jei pareigūnas davė neteisėtą reikalavimą? Įstatyme rašoma, jis pats asmeniškai atsako, kas nubaus pareigūną? Teismas? Jei davė neteisėtą nurodymą kaimo žmogui, o šis neturi filmuotos medžiagos? Įstatymuose rašoma, kad neprivaloma jo vykdyti, kaip eilinis žmogus suvoks, kad duotas reikalavimas yra neteisėtas? Atsakomybės kaip ir nėra, jei neturi filmuotos medžiagos. Arba atsisakius, leisti patikrinti automobilį, pagal įstatymą, jis tai gali daryti prievarta, ir jei ką sugadina, jis įstatymiškai yra nekaltas? Tačiau, niekas neapibrėžia pagal minėtus įstatymus, kodėl pareigūnui galėjo kilti noras tikrinti automobilį? Jam tai kilo iš neturėjimo ką veikti? Ar vykdant kokią operaciją? Įstatymiškai neaiškus, tokio noro kilimo priežastys? Arba kitas įdomus neapibrėžtas dalykas: Jei policijos pareigūnas buvo draugas, mes su juo susipykom, jis dirba keliu patruliu. Tai įstatymiškai jis mane per dieną gali tikrinti nors ir 100 kartų, nes kiekvienu kartu jam gali kilti įtarimas, dėl neteisėtos mano veiklos? Kur riba, kiek kartų galim tikrinti asmenį? Dar kitas įdomus dalykas: man asmeniškai pareigūnas atsisakė pateikti savo tarnybinį pažymėjimą, niekur nėra nurodyta jo atsakomybė, kokia jo laukia nuobauda. Ir kas iš to, kad turiu filmuotą medžiagą, man gaila švaistyti laiko, ir rašinėti raštus institucijom. Įrodžius, gaus kokį tarnybinį papeikimą. Nuobaudos, arba tobulėjimo nėra. Arba kita situacija, patrulis vienam žmogui surašė protokolą, už vairavimą neblaiviam, bet kažkodėl jam toliau leido vairuoti transporto priemonę? Kur atsakomybė už tokį leidimą? Nėra, tačiau tai teisėtas pareigūno sprendimas? Iš Ket - ženklas „apsisukimo vieta“, pareigūnai stovi apsisukimo vietoje. Kaip ir neteisėta, bet Ket taisyklėse niekur nėra nurodyta, kad ten stovėti draudžiama? Klausimas: kodėl įstatymuose tiek daug palikta neapibrėžtumų? Gal žinote kur galima pasiskaityti, kad į minėtus klausimus gaučiau atsakymus?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-08 23:56 | Saulius:
  Sveiki, esu 26 metu vyras, vedes turiu ikimokiklinio amziaus vaika. Turim paskolini nama zmonos vardu kuri isigijom dar budami nesantuokoje.Dar nebudamas santuokoje ir pazistamas su esama zmona, pasiskolinau SEB banke 16000Lt. laiku nevykdziau isipareigojimu tai padave mane anstoliui. I savo darboviete gavau anstolio raginima ivykdyti sprendima ir per desimt dienu sumoketi 13500LT jei nesumokesiu tai arestai saskaitu ir t.t. Per desimt dienu tikrai nesukrapstysiu sitiek. mano atlyginimas 1850Lt i rankas oficialiai. Norejau paklausti, ar imanoma dar tartis su anstoliu, ar SEB banku kad neitu viskas per teismus ir arestus,po kokia pinigu suma gali man nuskaiciuot nuo atlyginimo ir jei savo vardu neturiu jokio turto tai ar nearestuos zmonos namo. Tai va tiesiog ka galiu pakeist per desimt dienu.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-08 18:53 | Renata:
  Laba diena.Mano vaikas gime sveikas,jis susirgo kaip jam buvo 8 menesiai,pateko i ligonine ir del daktaru aplaidumo ...jis neteko klausos ant vienos ausies,tai vyko pries 18 metu,(tai labai ilga istorija)as plystancia sirdimi negaliu pamirsti kad del daktaru aplaidumo jis turi kenteti visa savo likusy gyvenima.Ar galeciau paduoti i teisma jy gydancius daktarus del aplaidumo ir fizines traumos gydymo metu.Labai aciu.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-07 22:05 | Irma:
  Laba diena,noriu pradeti skyrybas.As gyvenu Norvegijoje ir su manim gyvena du mano vaikai 2.5 ir 9 metu.As gyvenu su kitu vyru jau metai.Mano vyras nenori graziuoju skirtis ,reikalauja grazinti sunu 9 metu.As noreciau ,kad vaikai liktu man.Nes vyras net nemoka jokiu pinigu vaikams.Motyvuoja tuo ,kad as pagrobiau vaikus ir turiu juos grazinti.Tada jis juos islaikys ir nereikalaus alimentu is manes.Vaikai yra aprupinti .Mano draugas yra norvegas ir jis noretu susituokti su manim,po skyrybu.As turiu darba ir esu registruota pas ji.Noreciau gauti jusu protinga atsakyma.Nes atskristi as negaleciau i teisma,noreciau ,kad man atstovautu advokatas.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-06 12:20 | Audrius:
  Sveiki. Turiu klausima, esu skolingas anstoliams pinigu ir kaip visiems taip ir man uzblokavo banko saskaita i kuria pareina soc pasalpa. Zinau, kad nuvykes pas anstole galiu ja atblokuot,nes pareina soc pasalpa. Tad noriu paklaust ar imanoma atblokavus saskaita ja tinkamai naudotis? Ta prasme jei man kas nors kitas perveda pinigu ar as juos galiu issiimt ar juos arestuoja? Aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-05 12:37 | Vilma:
  Laba diena, esu skolinga ir mane perdave anstoliui, taciau jau tuoj bus metai kai isiskolinima moku tiesiai gavejui o ne per anstolio depozitine saskaita ir kol nebaigsiu issimoketi skolos tai anstoliui kapsi pinigai t.y. vykdymo islaidos, noriu paklausti ar teisetai jie jam kaupiasi,jei jis man liepe moketi tiesiai gavejui ?Is anksto dekoju uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-05 00:15 | Ieva:
  Laba diena,galbut pasikartosiu,situacija tokia-viena auginu vieneriu metu vaika,noriu prisiteisti alimentus.Vyras gyvena ir dirba Airijoje,uzdirba virs 4 000lt, ar galiu reikalauti 700lt per menesi? Kokie mano sansai laimeti? Valstybe paskyre advokata, kuris sako, jog nieko nelaimesiu, nes niekas neirodys, jog vyras is tikruju tiek uzdirba. Bet as turiu jo darbuovietes adresa ir kontaktus, ar galiu kreiptis ten, prasydama jo uzdarbi irodanciu dokumentu? Dekoju uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-03 22:03 | Ernesta:
  Laba diena,noreciau suzinoti kiek anstolis gali nuskaiciuoti,jei alga nesiekia minimumo,ar eina tie patys 20 procentu.aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-03 19:49 | Pranas :
  Sveiki, norėčiau pasiteirauti. Mirė žmona, aš jai vyras iš antros santuokos. Turiu tris vaikus iš pirmos santuokos ir ji viena dukrą.Visi pilnamečiai. Žmona pagal testamentą dukrai paliko butą. Sakykit ar jos dukra gali pretenduoti į mano namą ir žemes? mes su žmona buvom bendrasavininkai ,nors testamente nepaminėta.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-03-03 01:31 | julius:
  Norejau paklausti ar yra baudziama uz azartinus zaidimus,ne viesoje vietoje pas save namuose?labai dekui uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-28 22:20 | roberta:
  2008 metais vyra policija pagavo vairuojanti be teisiu,masina isveze i mokoma aikstele ir sutare,kad masina palieka ir,kad ja atiduos i akciona viskas tuo ir pasibaige.Ir siais metais gauname laiska is anstoliu,kad turime sumoketi 15000lt bauda.auginame 1 metuku dukryte gauname socialine pasalpa sunkiai pragyvename.man tik idomu ar gali be jokio ispejimo po 4 metu ateiti tokia suma jei kreiptumemes i teisma ar laimetume? nes manau kad pirma turejo kazkoky perspejima atsiusti ar pasakyti kad paduos i anstolius, o ne kad tylejo ir po 4 metu tik gavome laiska kad tokia suma reikia moketi...

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-28 18:22 | Rasa:
  Sveiki.Turiu teismo vykdomąjį raštą alimentams išieškoti trejiems vaikams.Esu registruota darbo biržoje,gaunu soc.pašalpą ne iš biržos.Kiek kainuotų sumokėti anstolei už alimentų išieškojimą,ir ar galima pritaikyti man ,kad nemokėti už išieškojimą?.Ačiū labai už atsakymą.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-28 16:33 | jurgita:
  laba diena,noretciau suzinoti ar galetciau prisiteisti elementus jei oficialiai neissiskire,bet negyvenam kartu,ir kiek mazdauk kainuotu skiribos jei esu bedarbe auginu viena vaika.aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-28 16:29 | Rita:
  Laba diena, Šeimoje esame 5 asmenys, 2 suaugę ir 3 nepilnamečiai vaikai. Aš dirbu ir gaunu 1000 Lt atlyginimą. Vyras niekur nedirba ir net darbo biržoje neregistruotas.Ar galėčiau kreiptis gauti maisto produktus, bei vaiko pinigus. Socialinė pašalpa šiuo atveju man sakė jog nepriklauso.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-27 14:25 | Gedeminas:
  Sveiki!Noreciau suzinot kaip persirasyt nama po abieju tevu mirties.Tevai pries mirdami paliko notariskai patvirtinta palikima.As sesu vienturtis sunus,issiskyres.Vaikai pilnamecei.As tik vienas esu prisirases.Prasau patarkite nuo ko man pradet?.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-26 00:13 | Vigiles:
  Sveiki. Su kolegomis esame sukūrę mokslinio pobūdžio svetainę, kurioje bandome atskleisti populiarius klaidingus įsitikinimus, mitus, melagingų medicininių prekių vartojimą, pardavimus ir t.t. Mūsų pateikiama informacija yra griežtai įrodymais pagrįsta su nuorodomis į šaltinius. Ar mums grėstų kokia nors teisinė atsakomybė, jei minėtume konkrečius asmenis/svetaines/institucijas, kurios, remiantis įrodymais, skleidžia melagingus teiginius? Dėkui už atsakymą.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-25 19:15 | Ernesta:
  laba diena, gyvenu su sugyventiniu, turiu du vaikus, nuo kito vyro, jis moka alimentus. gaudavau socialine asalpa, o dabar man pasake, kad ji man nebepriklauso, kadangi sugyventinio dideles pajamos. Nepaaiskino kodel, ar tikrai taip gali buti? Dėkju už atsakyma.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-25 18:28 | Kristina:
  Ar ūkininko ūkio dalis priklauso jo sutuoktinei, kartu dirbančiai šitame ūkyje

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-25 17:40 | vilija:
  laba diena,noreciau paklausti,esu skoloj anstoliams,ir jeigu esu skoloj,ar tai turi itakos paso pratesimui,ta prasme,kol nesumokesiu anstolimas,tol negalesiu prasitesti paso?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-25 16:18 | Violeta:
  Laba diena,ar gali anstolis atskaičiuoti pinigus iš socialinės pašalpos?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-25 11:10 | Darbuotojas:
  Sveiki, norėjau pasiteirauti kokia bausmė numatoma darbdaviui jeigu jis klausosi musu telefoninių pokalbių, seka kur važiuojame ir panašiai? Įspėti nebuvome. Ačiū,

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-16 11:09 | Salvija:
  Laba diena,as turiu teismo vykdomaji rasta,kad yra priteisti dukros islaikymui alimentai suma 400lt.ejau pas pirma pasitaikiusia anstole ir man pasake kad uzvesti isiskolinimo byla as privalau sumoketi anstolei arti 300litu,sumos imoka,as siuo metu bedarbe oficiali registruota kauno darbo birzoje,ar teisetai is manes reikalavo anstole imokos,kai as is birzos jokiu pasalpu negaunu? is anksto dekoju uz atsakyma.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-24 12:37 | vita:
  Laba diena.Norejau paklausti vyras yra tolimu reisu vairuotojas jo pagrindinis atlyginimas 1300lt o kiti yra komandiruotes pinigai ar anstolis gali išskaiciuoti is komandiruotes pinigu aciu uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-14 23:01 | neringa:
  labas vakaras norejau paklausti sesuo ir brolis susitvarke paveldejima mirus tevam.brolis turi skolu anstoliam ir ar anstoliai gali brolio puse paveldeto turto arestuoti uz jo skolas anstoliam.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-23 20:16 | Rita:
  Sveiki,norejau pasiteirauti ka galeciau daryti jeigu esu 19 metu dirbanti studente ir tevai atsisake man moketi pinigus,alga mano nedidele ir nepastovi gaunu apie 500 lt tevai mokedavo po 250 lt kiekvienas,mokausi dieniniam,valstybes nefinansuojamoje vietoje. Nesenai gavau is mociute dovana pinigu automobiliui,tada tevai pasake,kad man nebemokes. Ar imanoma ka nors su tuo padaryt?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-14 16:39 | genute:
  per kiek laiko asmuo tuributi informuotas tyrejo jog jam yra iskelta baudziamoji byla?

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso įstatymas nenumato pareigos ikiteisminį tyrimą atliekančiam subjektui pranešti asmeniui, kad yra pradėtas ir atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, kurios padarimu jis yra įtariamas. Paprastai apie tai toks asmuo sužino, kai jam yra įteikiamas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką.

 • Reitingas: -2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-14 03:02 | Inga:
  Sveiki, noreciau paklausti argalima butu prisiteisti moraline zala, del tokiu izeidinejimu:(''Klausyk tu ziurke vandenine....'')(''Kaimiete tu sururyta''....)(''duosiu patarima,kad be plauku graziau atrodytum''...), gal cia kartu ir pagazdinimas, paskutines citatos, as nebesupratau. Gavau tokias asmenines zinutes faceboke.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-13 17:32 | Irgita:
  laba diena,noreciau suzinoti ar man priklauso gauti uz 3 nepilnamecius vaikus is valstybes po 52 litus jei vyras dirba norvegijoje. aciu.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:
  Lietuvos valstybėje nepilnamečiams vaikams 52 litai mokami iki 7 metukų, jei šeimos pajamos vienam asmeniui yra mažesnės nei 525 litai. Jei Jūsų vyras mokesčių inspekcijoje nėra deklaravęs pajamų ir vienam asmeniui pajamos nesiekia 525 litų vaikams iki 7 metų 52 litų išmoka bus mokama.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-13 00:02 | Romualda:
  Laba diena, Kreipiausi į skolų išieškojimo bendrovę dėl iš nuominikų skolos išieškojimo . Gavau sąskaitą už jų suteiktas paslaugas, ar galiu reikalauti iš nuominiko,kad apsimokėtų šias mano patirtas išlaidas ,kurias patyriau kreipdamasi į skolų išieškojimo įmonę.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-11 19:00 | audrius:
  Laba diena,norejau parduoti automobili,atsirado pirkejas,bet ikalbino parduoti pagal vekseli,vekselyja nurode tik suma kuria turi sumoket,jokiu pirkimo pardavimo sutarciu neregistravom,automobili sutarem zodziu perrasyti kai atiduos pinigus,bet atejus atsiskaitimo dienai nei automobilio nei pinigu negavau,ar galiu atgauti savo automobili nes as esu jo savininkas,kur man kreiptis

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 1.73 str. nurodyta, kad paprasta rašytine forma turi būti sudaromi fizinių asmenų sandoriai, kai sandorio suma sudarymo metu yra didesnė nei 5000 litų. Taigi, jei sutarta (vekselyje nurodyta) automobilio kaina viršija 5000 litų, tai Jūsų automobilio pirkimo - pardavimo sandoriui buvo privaloma rašytinė forma. Kadangi rašytinės sutarties nesudarėte, galima laikyti, kad pirkimo - pardavimo sandoris neįvyko. Tokiu atveju teisiškai būtų traktuojama, kad Jūs esate automobilio savininkas, todėl siūlytume kreiptis į teisėsaugos institucijas.

  Kad ir kaip bebūtų, situaciją reikėtų analizuoti giliau: dėl ko konkrečiai buvo tartasi, kokie buvo šalių ketinimai, kokiu tikslu buvo išduotas vekselis, analizuoti, ar vekselis yra surašytas teisingai ir ar jį galima laikyti vertybiniu popieriumi, todėl rekomenduojame kreiptis į advokatą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-11 17:31 | Rita:
  Laba diena. Ar galima tapti vaiko globėjais- įvaikintojais, jei vienas iš sutuoktinių daugiau nei prieš 10 metų buvo teistas už melagingą pranešimą? Ačiū

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Situacija labai sudėtinga. Šiaip asmenys negali būti vaikų globėjais ar įvaikintojais jei yra teisti už tyčinius nusikaltimus. Melagingų parodymų davimas yra tyčinis nusikaltimas, tačiau Jūsų atvejų teistumas yra išnykęs. Teikiant reikiamus dokumentus dėl vaiko globos ar įvaikinimo turi būti atsižvelgiama į tai, kad nusikaltimas nėra smurtinis, ar nebuvo nukreiptas prieš nepilnamečius asmenis. Manau, kad Jūs galite pretenduoti tapti vaiko globėjais ar įvaikintojais. Vaiko globėju gali būti vienas amuo, nebūtina, kad vaiko globėjais taptų abu sutuoktiniai. Lietuvos teismų praktikoje tikrai yra atvejų kai vaikų nuolatiniais globėjais ar rūpintojais yra tape praeityje teisti asmenys už tyčinius nusikaltimus, tačiau jų teistumas buvo išnykęs.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-09 19:41 | Rasa:
  Sveiki.noriu jusu paklausti.Turiu sunu 23m.jis registruotas pas mane,motina,bet pats gyvena,ir studijuoja kaune.naudojasi greitaisiais sms kreditais,jei taip nutiktu kad jis pats ju negrazintu,ar pareikalautu pvz.sms kreditai,ar anstoliai padengti jo skolas is manes motinos.Ar nearestuotu mano saskaitos ar turto.Labai aciu.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Jeigu nelaidavote ar negarantavote už sūnų jo paimtų paskolų grąžinimo, taip pat jeigu būstas, kuriame registruotas sūnus, nėra jo nuosavybė, reikalavimai į Jūsų turtą ar nuosavybę nukreipti negali būti. Pilnametis ir veiksnus asmuo už savo prisiimtas prievoles atsako asmeniškai. Jeigu paskola buvo suteikta naudojantis Jūsų duomenimis, tuomet gali tekti įrodinėti tikrąjį paskolos gavėją ir jo prievoles.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-07 19:53 | Milda:
  Sveiki,norejau suzinoti,esu vienisa mama gaudavau visad pasalpas vaiko.yra priteisti alementai vaiko,bet jis ju nemoka,ir i pasalpas buvau nunesusi vykdomaji rasta sako jums nepriklauso nei vaiko pasalpos,nei nemokamas maitinimas mokykloje.tai kaip gyventi birzoj stoviu pajamu nera.ar taip gali buti?jis yra italas italijoj gyvena kai siunciau visus dokumentus,ten buvo zemes drebejimas,ir dingo visi dokumentai.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-04 13:18 | laurynas:
  laba diena noriu paklausti turiu anstolems skolingas 328lt ir noriu padaryti sutarti kad i menesi man is mano saskaitos nujimtu mazdaug po 20lt ar tai galima padaryti ...nes turejau anstolems skolingas kaisiadoriu mieste tai jie be problemu padare o cia is mazeikiu ir jie sako kad taip nejimanoma beto as gaunu naslaicio ismoka

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-28 13:06 | Edita:
  sveiki.mano vyro saskaita yra arestuota antstolio,i ja buvo pervedama bedarbio pasalpa.mes tik dabar suzinojome,kad antstolis negali nuskaiciuot pasalpu,o ji i saskaita jau 4 men mokama,susidare 1700lt suma,sakykite,ar antstolis privalo ja grazint?aciu uz atsakyma

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-04 00:10 | Asta:
  Sveiki! Besiruosiant i Amerika reikia uzpildyti reikiamus dokumentus, kuriuose klausia apie teistuma. Buvau teista 1992 metais ir 1997. Ka siuo atveju daryti? Nurodyti teistuma anketoje ar jau jis pas mane ,dinges', tai yra praejas senaties terminas? Pagarbiai Asta

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:
  Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 97 straipsnio 6 dalį, suėjus šiame straipsnyje nustatytiems terminams, teistumas išnyksta ir asmenys laikomi neteistais. Maksimalus teistumo terminas yra 10 metų (BK 97 str. 3 d. 3 p. D p.p.). Taigi pagal jūsų pateiktus duomenys daroma išvada, kad jūs esate laikoma neteista ir apie jūsų teistumą pažymėti nebereikėtų. Tačiau konkrečiau šiuo klausimu rekomenduojame kreiptis į Jungtinių amerikos valstijų ambasadą.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-25 02:21 | Remigijus:
  Laba diena. Anglijoje buvau teistas laisves atemimu. Ar Lietuvoje darbinantis saugos tarnyboje, Informatikos ir rysiu departamentas ant pazymos mines sita teistuma? Nes Anglijoje , pries deportuojant mane , sake , kad niekam apie sita teistuma galiu nesakyt , nes niekas nematys. Aciu.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-02 22:30 | Valdas:
  Laba diena.Turiu beda,suzinojau ,kad turiu nesantuokini vaika kuriam 6metai ir kurio nebuvau mates nei girdejes apie ji(visus tuos 6 metus).Padare dnr tyrima-teigiamas,teismas priskyre moket alimentus,bet as tame teisme net nedalyvavau ar galejo teismas ivykt man nedalyvaujant,ir ka daryt tokiu atveju(gyvenu ne LT).

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Lietuvos Respublikos civilinio procesko kodekso 388 str. 2 d. nurodoma, kad bylose dėl tėvystės nustatymo Išimtinais atvejais teismas turi teisę išnagrinėti bylą nedalyvaujant atsakovui (šiuo atveju, Jums), jeigu nėra galimybės užtikrinti jo dalyvavimo ar jo dalyvavimas neturi įtakos sprendimo priėmimui.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-02-02 21:49 | Brigita:
  sveiki, mano vyras, kai vaikui suejo 18metų nemoka alimentų, nors jie yra priteisti. Dabar mano sūnus mokosi dieniniame skyriuje ir pradejo dirbti.Ar reikia informuoti anstolius kad jis dirba ar jam vistiek dar priklauso alimentai.Ačiū už atsakymą.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-31 19:31 | Vaidas:
  Sveiki, noreciau paklausti, mano saskaita arestuota anstoliu, is viso ju yra 8 zmones. Mano skola visiems anstoliams siekia apie 36 000 lt. Jei isisdarbinus i valstybine imone, koki procenta jie gali atskaiciuoti nuo gaunamo atlyginimo. Be to siuo metu seimoje auga dvieju su puse menesiu dukryte. Labai dekoju uz atsakyma.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Nesvarbu į kokią įstaigą įsidarbinsite, vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
  1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;
  2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
  3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.
  2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-30 15:39 | jolanta:
  Laba diena!Mano sūnui 20 metų.Yra pamišęs dėl pinigų.Pats niekur nenori dirbti, o vis be mūsų žinios ima sms kreditus.Vieną kreditą sumokėjom 1200 lt,o po savaites atėjo raštas, kad vėl prieš pora mėnesių kreditas paimtas ir vėl reikia mokėti 1000 lt. Mes nebežadam už jį daugiau mokėti tegul masto pats,bet ar nebus taip, kad teismas išieškotų iš tevų. Mes su vyru abu dirbantys ir dar turim 2 nepilnamečius vaikus .Ačiū už atsakymą.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Jeigu nelaidavote ar negarantavote už sūnų jo paimtų paskolų grąžinimo, taip pat jeigu būstas, kuriame registruotas sūnus, nėra jo nuosavybė, reikalavimai į Jūsų turtą ar nuosavybę nukreipti negali būti. Pilnametis ir veiksnus asmuo už savo prisiimtas prievoles atsako asmeniškai. Jeigu paskola buvo suteikta naudojantis Jūsų duomenimis, tuomet gali tekti įrodinėti tikrąjį paskolos gavėją ir jo prievoles.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-22 16:47 | laura:
  esu neigali 60%,vyras bedarbis,turiu du mazamecius vaikus. kiek pinigu gali nuskaiciuoti anstolis ir ar nuskaiciuojami vaiko pinigai? dekui.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:
  Pagal pateiktą situaciją nėra aišku kokias pajamas gaunate, todėl negalima įvardinti kiek maximaliai antstolis gali išieškoti iš jūsų. Tačiau Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos: 1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas; 2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų; 3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų. 2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.

  Nuo skolų išieškojimo apsaugotos pinigų sumos yra išvardintos Civilinio proceso kodekso 739 straipsnyje. Negalima išieškoti iš sumų, kurios priklauso skolininkui kaip: 1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kaip kitos kompensacijos, kurios mokamos, kai dirbama nukrypstant nuo normalių darbo sąlygų; 2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves; 3) valstybinio socialinio draudimo motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpos; 4) išmokos vaikams, mokamos pagal Išmokų vaikams įstatymą; 5) laidojimo pašalpa; 6) išmokos, mokamos pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą, ir kitos tikslinės socialinės išmokos, pašalpos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčioms šeimoms ar asmenų socialinei paramai; 7) išeitinės išmokos.

  Visais atvejais geriausia išeitis – susisiekti su antstoliu ir informuoti jį apie savo finansinę padėtį bei antstolis Jums suteiks tikslesnį atsakymą.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-18 09:41 | milda:
  Mano suauges sunus buvo gydomas reanimacijos palatoje.Paklausus ten budincio gyd.,kokiais vaistais gydomas mano sunus,buvo atsakyta,kad man nebutina zinoti.Ar teisus buvo gydytojas?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Atsakant į ši klausimą vienareikšmiškai atsakyti ar gydytojas buvo teisus yra sunku, kadangi nėra pateikta detalesnės informacijos ir kitų aplinkybių, tokių kaip Jūsų sūnaus šeimyninė padėtis ir pan., todėl į šį
  klausimą galim atsakyti formaliai išdėstant įstatymų nuostatas.

  Lietuvos Respublikoje yra priimtas Lietuvos Respublikos Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas, kuris nustato, kam, kokia apimtimi ir aplinkybėmis galima suteikti informaciją apie pacientą, jo gydymą ir
  t.t.
  Minėto įstatymo 8 str. įtvirtina Paciento teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą, kuriame yra įsakmiai nustatyta, kad „visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia. Konfidenciali informacija gali būti suteikiama kitiems asmenims tik turint rašytinį paciento sutikimą, kuriame yra nurodyta tokios informacijos suteikimo pagrindas ir naudojimo tikslai, išskyrus atvejus, kai pacientas medicinos dokumentuose yra pasirašytinai nurodęs, koks konkretus asmuo turi teisę gauti tokią informaciją, taip pat tokios informacijos teikimo mastą ir terminus. Pacientas turi teisę nurodyti asmenis, kuriems konfidenciali informacija negali būti teikiama. Kai pacientas laikomas negalinčiu protingai vertinti savo interesų ir nėra jo sutikimo, konfidenciali informacija gali būti suteikiama paciento atstovui, sutuoktiniui (partneriui), tėvams (įtėviams) ar pilnamečiams vaikams tiek, kiek tai būtina paciento interesams apsaugoti.
  Minėto įstatymo 22 str. nustato, kad paciento nuo 16 metų sutuoktinis, sugyventinis (partneris), o kai jų nėra, – vienas iš paciento tėvų (įtėvių) arba vienas iš pilnamečių vaikų yra paciento, kuris negali būti laikomas gebančiu protingai vertinti savo interesų, atstovu pagal įstatymą.
  Patiekta informacija yra informacinio pobūdžio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-17 17:13 | romualdas :
  sveiki,tevai nupirko sodo nameli,jame gyvenu apie 12metu,esu pirmos grupes neigalus.pries du metus tevukas numire ir testamentu paliko man.mama numire pries 4 metus.kadangi esu neigalus,sunku gyvent dvieju aukstu name,noriu ji parduot.noriu suzunot kokius reiks moket mokescius valstybei?dekui

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  1. Jei po paveldėjimo procedūrų įsiteisėjimo, paveldėtas turtas nėra valdomas ilgiau kaip 5 metus, parduodant nuo kainų skirtumo mokamas 15 % gyventojų pajamų mokestis.
  Pvz.: parduodamo turto kaina (minus) paveldėto turto kaina (lygu) kainų skirtumo suma padauginta iš 15%. Gauta suma sumokama valstybei.
  12000,00 Lt - 10000,00 Lt = 2000,00 Lt x 15% = 300,00 Lt sumokama valstybei.
  Jei gauta skirtumo suma su minuso ženklu - mokesčių valstybei mokėti nereikia.
  2. Jei po paveldėjimo jūsų deklaruota vieta sutampa su turto buvimo vieta ir neišlaukę 5 metų jį parduodate bei po šio turto pardavimo, jūs per vienerius metus įsigyjate kitą bustą ir tuo adresu deklaruojate savo gyvenamą vietą - jums nereikia laukti 5 metų turto išlaikymo ir nuo kainų skirtumo nereikia mokėti mokesčių valstybei.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-17 16:32 | Arturas:
  Man skire 3 menesiu aresta uz tai kad nemoku nukentejusiajam zalos.ar galima sumazinti bausme jai mano drauge laukiasi?Aciu uz atsakyma.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-17 12:26 | sandra:
  Laba diena,man 30 metu,siuo metu studijuoju siualiu siaures kolegijoje.Musu seima gauname socialine pasalpa kas menesi ir kompensacijas uz sildyma ir taip toliau.Mano vyras,2 grupes invalidas.AR man priklauso pinigine parama studentams?Kokios jos butu konkreciai?BEJE,O MOKAMOS LENGVATINES ISMOKOS STUDENTAMS YRA ISKAICIUOJAMOS IS SOCIALINES PARAMOS T.Y.SOCIALINES PASALPOS?ACIU.ATSAKYMA,NORECIAU GAUTI I ASMENINI ELEKRONINI PASTA.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Jūsų klausimas neaiškiai suformuluotas, dėl piniginių paramų rekomenduojame tiesiogiai teirautis kolegijos administracijos arba ieškoti informacijos jų tiklapyje.

  Studentai, gaunantys socialinę pašalpą, gali pretenduoti į valstybinio studijų fondo mokamą socialinę stipendiją. Plačiau apie socialines stipendijas galite paskaityti Valstybinio studijų fonto puslapyje.

  https://www.vsf.lt/lt/socialines-stipendijos

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-16 15:53 | renata:
  Laba diena, esu pensininke gaunu pensija,mire vyras pries beveik metus turejo ne viena smulkuji kredita, as pati turriu kredita, liko sumoketi 3000lt, bet kadangi neisgalejau visu kreditu ndengti tai yra ir vyro ir savo gavau is anstoliu laiska kurie arestavo banko saskaita ir iskaiciuoja 20proc sumos bet manau kad sulauksiu dar ne vieno anstolio mirusio vyro vardu.Ar as privalau moketi uz vyro paimtus kreditus.Namas kuriame gyvename su vaikais yra ikeistas, mes daveme su vyru sutikima ji ikeisti ir vaikai pasieme paskola.Taigi norejau paklausti jai as gaunu pastovia pensija ir anstoliai kas men gaus ta 20proc ar gali arestuoti nama ar kitus daiktus.Aciu labai

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +3

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-13 16:42 | Auksė:
  Mama padavė tėtį į teismą, kad šis mokėtų didesnius alimentus, bet jis atsisakė ir dabar anstoliai po biški mums atskaičiuoja pinigų...Bet tėtis labai godus ir atsisako mokėti man ir broliui(mums dar nėra 18 metų)po 1000lt į mėnesį. Jis žada pavasarį paduoti mamą į teismą, kai ieškinys 145000lt ir sako, kad "negalima mokėti daugiau nei uždirbi", o jis yra vilkiko vairuotojas. Bet juk tai jis delsė ir išaugino skolą, ar ne? Kokia tikimybė jam laimėti bylą?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-11 15:53 | as:
  kai vaikuj sukanka 18 metu bet mokosi vidurineje ar ir toliau reikia moketi tokia pacia suma kaip ir mokejau ir toliau vesti i zmonos saskaita ar jau i dukros ar laukti jos persiteisima

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Iš klausimo formuluotės galima daryti prielaidą, kad buvo mokamas periodinis išlaikymas nepilnamečiam vaikui į buvusios/esamos sutuoktinės sąskaitą kaip uzufruktorei. Asmeniui tapus pilnamečiam, baigiasi ir jo išlaikymo prievolės. Jeigu asmuo tapęs pilnamečiu yra reikalingas paramos (pvz. dėl aukštųjų studijų) iki 24 metų, pats gali teismine tvarka siekti jos prisiteisti. Asmuo teikęs išlaikymą jo mokėjimą gali teikti savanoriškai ir toliau, asmeniui tapus pilnamečiu, tačiau ši prievolė jam nebėra privaloma.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-09 16:43 | alex:
  laba diena ar teisiskai gali darbo birza nerigistruoti mane kaip bedarbi eigu as pries 3 menesius isejau is ten? aciu

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-08 21:33 | Rasa:
  Laba diena, noreciau suzinoti, ar imanoma vaikui (kuriam jau 6 metai) irodyti tevyste ir prisiteisti alimentus? Tevas gyvena ir dirba Norvegijoje. Tikslus adresas nezinomas. Anksciau negalejau to padaryti, nes nezinojau, kur jis isvis yra. Aciu.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Tėvystę vaikui nustatyti galima. Tam reikia su ieškiniu kreiptis įteismą nurodant atsakovo asmens vardą ir pavardę, gimimo datą, jei žinomas asmens kodą ir paskutinę deklaruotą gyvenamąją vietą. Tai teisinėmis priemonėmis gali sužinoti advokatas, su kuriuo sudarysite atstovavimo sutartį. Kadangi ieškinyje vienas iš reikalavimų bus išlaikymo priteisimas, tai nagrinėjant bylą parengiamajame teismo posėdyje, pateikus prašymą, teismas privalės paskelbti atsakovo paiešką. Detaliau aptarti situaciją Jūs galite su advokatu arba kreitis pagal gyvenamąją vietą į vitos savivaldybėje esantį Juridinį skyrių ir gauti nemokamą pirminę teisinę pagalbą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-08 16:25 | Gintarė:
  Laba diena. Norėjau pasiteirauti ar man priklauso socialinė pašalpa jei man 19-ka metų, aš mokausi vidurinėje mokykloje ir stoviu darbo biržoje? Gyvenu viena, tėveliai gyvena užsienyje.

  Atsako LTD Šiaulių skyrius:

  Asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jei kreipimosi metu: 1. nuosavybės teise turimo turto vertė neviršija turto vertės normatyvo; 2. pajamos yra mažesnės už valstybės remiamas pajamas (350 Lt) bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui; 3. Vienas gyvenantis asmuo nedirba, nes:

  mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal dieninės, nuolatinės ar ištęstinės studijų formos programas (įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį), kol jiems sukaks 24 metai ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, bet ne ilgiau, negu jiems sukaks 24 metai;
  yra įsiregistravę Lietuvos teritorinėje darbo biržoje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje.

  Atsižvelgiant į šias nuostatas, galima teigti, jog jeigu būtų nustatyta, kad jūs tikrai gyvenate viena ir mokotės, nuosavybe turimas turtas neviršija leistinos normos bei negaunate pajamų viršijančių 350 Lt bei tuo pačiu esate registruota darbo biržoje, turite teisę į socialinę pašalpą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-06 16:06 | aneta:
  Mire dedukas, buvo testamentas , testamente buvo padalintas bendras sutuoktiniu turtas ( is viso 32 buto dalys, po 16 daliu padalinta tarp mociutes ir manes) ,taciau veliau atsirado testamente nepaminetos dvi nepilnametes anukes kurios neteko pagrindinio maitintojo (tevo)ir joms is mano puses dave 3/16 dalis. ar tai yra normalu?gal galit pakomentuoti,patarti?

  Atsako Šiaulių LTD:
  Testamento laisvė yra laisvės disponuoti nuosavybe išraiška paveldėjimo teisėje, kuria remdamasis palikėjas, sudarydamas testamentą, gali būti užtikrintas, kad po mirties jo sukauptas turtas bus paveldėtas pagal jo valią. Tai riboti gali tik įstatyme nustatytais atvejais. Tokio ribojimo įtvirtinimo būtinybę lemia privalomųjų įpėdinių teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo principas.Remiantis Civilinio kodekso 5.20 str. nepriklausomai nuo testamento turinio, palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi pusę tos dalies kuri kiekvienam jų tektų pagal įstatymą, jeigu testamentu nepaskirta daugiau.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2013-01-02 15:21 | sonata:
  Sveiki.Turiu problemų su anstoliu,esu dirbantis žmogus kiekvieną mėnesį atskaičiuoja iš atlyginimo.Jei gavau palikimą namus ar areštuos turtą anstolis ,jei kiekvieną mėnesi aš moku jiems?Ačiū.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-28 00:49 | Aušra:
  Esu išsiskyrusi, auginu 3 metų sūnų. Vaikas tam tikru teismo nustatytu grafiku būna su tėvu (kai kuriom darbo dienom, taip pat kas antrą savaitgalį), tačiau tėvas jį pasiima ir grąžina nereguliariai (pvz., turi grąžinti vakare, bet grąžina ryte). Ar galiu dėl to kreiptis į policiją? Ar vienintelis būdas ką nors pakeisti – teismas?

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-27 23:52 | vadim:
  Sveiki, man 24 m aš nedirbu, su drauge auginam 3 savaičių vaiką ,man baigėsi riaušių byla ir priteisė iš manęs 230 000 lt žalos. Anstoliai areštavo mano banko sąskaitą .Jei pradėsiu dirbti, anstoliai visus pinigus paims ir neturėsiu vaikui nieko, ką man daryti, ar galima kažkaip su anstoliais susitarti, kad jie nuimtų areštą ir tada kas mėnesį atskaičiuoja nuo manęs kokius 300lt, nes tokia suma labai sunku išmokėti ,norėčiau iš jūsų gauti patarimą kur man eiti, ką daryti, kad susitvarkyti šitą bėdą teisiškai?ačiū iš anksto.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Jums įsidarbinus antstoliai visų pinigų išskaičiuoti iš karto negalės, nes to neleidžia įstatymai. Rekomenduojama kreiptis į antstolį ir kalbėtis apie jūsų esamą problemą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-20 18:36 | Regina:
  Mama testamentu man palieka savo nekilnojamąjį turtą (butą). Ar gali į šį turtą pretenduoti mano brolis ir dvi seseris, kurie gyvena su savo šeimom ir turi savo nekilnojamojo turto.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Testatorius turi teisę palikti turtą testamentu savo nuožiūra. Todėl iš pateiktos situacijos galima daryti išvadą, jog jūsų brolis ir seserys negali pretenduoti į paliktą turtą, tačiau remiantis Civilinio kodekso 5.20 str. nepriklausomai nuo testamento turinio, palikėjo vaikai (įvaikiai), sutuoktinis, tėvai (įtėviai), kuriems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas, paveldi pusę tos dalies kuri kiekvienam jų tektų pagal įstatymą, jeigu testamentu nepaskirta daugiau.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-18 12:09 | irina :
  laba diena .teismo nutartimi ,man priteista kompensacija uz buta.ja turiu sumoketi per pusantru metu .ar as galiu padovanoti buta mamai ,kad anstoliai neatimtu ,jei kokios imokos neimokeciau .

  Atsako Šiaulių LTD:

  Iš pateiktos situacijos nėra aišku ar antstoliai uždėjo areštą jūsų butui ar ne, todėl išsiaiškinkite ar antstolis nesuvaržė jūsų teisių dėl buto. Jei nėra uždėto arešto, tuomet galite kreiptis į notarą ir padovanoti butą mamai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-16 00:42 | Laima:
  ar įmanoma skolą susigrąžinti, kai įrodymai yra sms žinutėmis, fb laiškai, žmogus paskambinus vis žada grąžinti bet tai jau nesulaukiama?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Iš pateiktos situacijos sudėtinga suprasti jūsų turimų sms žinučių turinį ir pan, todėl rekomenduojama kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-27 16:24 | ingrida:
  sveiki,noreciau paklausti:vyrui yra priteista moketi kas menesi poi 300lt.elimentu didejant inflecijei siuo metu iseina beveik 400lt.turi ir isiskolininma tad moka kas menesi 500lt.siuo metu vyras dirba ir alga ant popieriaus 850lt,tad sumokejus elimentus musu seimai lieka maziau nei 300lt.pries pora savaiciu mes susilaukeme dukters,as dekretiniu pinigu negaunu nes neturejau darbo stazo,tad noreciau suzinoti jei kreiptumemes i teisma ar sumazintu elimentus?nuosirdziai dekoju uz atsakyma

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vyras, kurias yra priteisti mokėti pinigus vaiko išlaikymui, netekus darbui ar sumažėjus darbo užmokesčiui, turi teisę kreiptis į teismą ir prašyti sumažinti pinigų sumą, skirtus vaiko išlaikymui. Svarbiausia nurodyti pagrindines priežastis, kuriomis remiantis prašote sumažinti pinigus, skirtus vaiko išlaikymui.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-14 15:33 | Justina:
  Laba diena. Kiek maksimaliai galima išskaičiuoti iš darbo užmokesčio alimentų sumos, kai žmogus dirba tik 0,5 etato. Ar tik 20 proc., ar galima visus 50 proc.? Pagal teismo sprendimą kas mėnesį mokama suma turėtų būti 400,00 Lt bei yra apie 7000,00 lt įsiskolinimas už nesumokėtus alimentus. Dėkoju už atsakymą.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Į panašaus pobūdžio klausimą jau buvo ne vieną kartą atsakyta, tad vėlgi pasikartosime. Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
  1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;
  2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
  3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.
  2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-26 21:15 | Agne:
  Laba diena, Nežinau kur kreiptis pagalbos, gal galėtumete patarti? Esu 26 metų mergina, turiu 14 metų brolį, kuris patiria psichologinį ir fizinį smurtą šeimoje iš tėvo. Tėvas serga alkoholizmu (to nepripažįsta ir gydytis nesutinka), motina žuvusi prieš 7 metus. Situacija kebli, nes jis man- patevis, o broliui- biologinis tevas, todel jo nuomone neturiu teisiu reiksti pretenziju del jo elgesio. Ir as esu patyrusi smurta is jo. Esu kalbejusi su advokatu pries 5metus apie globos teisiu prisiteisima, bet jis nesuteike jokiu vilciu, nes buvau studente. Galbut dabar galeciau ko nors imtis? Beje, tevas dirba teisesaugos institucijoje, turi ginkla ir ne karta yra grasines nusizudyti vaiko akivaizdoje. Esu labai sunerimusi del brolio fizines ir psichines sveikatos. Situacija komplikuoja tai, jog as gyvenu Londone ir neturiu nuolatinio kontakto su berniuku. Labai prasau patarti ka daryti ir/ar kur kreiptis. Aciu uz Jusu laika, Agne

  Atsako Šiaulių LTD:

  Rekomenduotina kreiptis į vaiko teisių apsaugos tarnybą, taip pat informuoti apie tai policiją bei nustatyta tvarka su ieškiniu kreiptis į teismą, kur ir būtų galima kelti ir spręsti jūsų keliamus klausimus. Dėl detalesnės konsultacijos ir procesinių dokumentų rengimo, rekomenduojame kreiptis kvalifikuotos teisinės pagalbos.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-12-13 19:40 | Sandra:
  Norečiau sužinoti, kada darbdaviui reikia pranešti apie nėštumą, ar yra nustatytas laikotarpis. Dėkoju

  Atsako Šiaulių LTD:

  Nėra nustatyto termino, per kurį privaloma pranešti apie nėštumą. Tačiau jei norite atitinkamų lengvatų darbe, tuomet galite pateikti gydytojo pažymą. Daugelis laukia iki antrojo trimestro pradžios, kai nėštumas tampa gana akivaizdus, o persileidimo tikimybė smarkiai sumažėja. Kada geriausia paskelbti savo naujieną, nuspręsti turite teisę pati.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-17 14:36 | Jonas:
  Laba diena.noriu informacijos.moku elimentus,elimentus pervedu i vaiko banko saskaita,ar teisingai darau?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Taip teisingai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-16 17:30 | Stefa:
  šeimoje buvo trys vaikai.Mama namą ir žemę testamentu užrašė vienam sūnui.Žemė buvo išpirkta už investicinius čekius tačiau pas notarą neapiforminta mamos vardu. Mirus mamai, ar žemė priklauso visiems vaikams lygimis dalimis, ar tam sūnui kuriam žemė užrašyta, nors noraiškai neapiforminta.

  Atsakymas ruošiamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-15 19:12 | Stefa:
  Šeimoje buvo trys vaikai.Mama testamentu užrašė namą ir žemę vienam sūnui.Žemė buvo išpirkta, tačiau pas nutarą nebuvo įforminta mamos vardu.Ar galioja testamento dalis dėl žemės paveldėjimo,ar žemės sklypas priklauso lygimis dalimis visiems vaikams. Nuoširdžai dėkoju už atsakymą.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Po tertatoriaus mirties įsigalioja testamentu, kurio pagrindu žemę pavedlėtų vienas iš sūnų. Žinoma testamentą turi teisę ginčyti kiti vaikai, tačiau turi nurodyti realias svarbias priežastis. Iš pateiktos situacijos nesuprantama kaip gali būti žemė notariškai neįforminta, jei testamente nurodyta, jog mama palieka turtą sūnui. Testamente galima įrašyti turtą tik tokį, kuris savininko teisėmis priklauso mamai. Tad galima daryti prielaidą, jog jei testamente įrašytas žemė, kaip mamos nuosavybė, kurią palieka po mirties sūnui, tai dokumentai teisiškai įforminti.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-13 13:07 | Asta:
  Sveiki,mama man padovanojo buta kai buvau santuokoje,pas mane yra registruota dukra,kuri paemus paskola banke,noreciau paklausti ar ji galetu uzstatyti mano buta,be mano zinios,paskola buvo imta mokslams(t.y.valstybes remiama paskola studentams)dekui.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Turto įkeitimui reikalingas savininko sutikimas.

 • Reitingas: -1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-15 14:01 | Viktoras Urvydas :
  Esu išsiskyręs. Teismas nustatė bendravimo laiką su mažamečiu vaiku. Tačiau vaiko motina nepaiso teismo nurodymų ir nuolat neleidžia vaikui matytis su manimi. paklausus nei vaiko teisių tarnyba, nei antstoliai nieko nepataria. Kur kreiptis? Ką daryti?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Sprendžiant šios situacijos problemas patartina kreiptis į teismą, kuris imperatyviai nurodys motinai, jog privalo leisti bendrauti vaikui su tėvu.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-12 15:22 | sandra jonaitiene:
  sveiki .as noeciau suzinoti koki ir kiek turetu mano darbuoviete pervesti anstoliam is minimalios algos jei esu skolinga dviem anstoliam.ar tas dvidesimt procentu turetu buti dalinamas per pus abiem anstoliam .ar galite man issamiai paiskinti tai.koki ir kiek turi vesti darboviete.nes siuo metu man darboviete veda kiekvienam anstoliui po dvidesimt procentu cia jau gaunasi nebe dvidesimt procentu o keturesdiasimt.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
  1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;
  2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
  3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.
  2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.
  Vadovaujantis LR CPK 753 str. ir 754 str. 5 d., jeigu išieškotos sumos neužtenka visiems vienos eilės išieškotojų reikalavimams patenkinti, jie patenkinami proporcingai kiekvienam išieškotojui priklausančiai sumai. Kitaip tariant, jeigu antstolis vykdo skolų išieškojimą pagal kelias vykdomąsias bylas ir skolininkas įmoka tik dalį sumos, tai antstolis gautą įmoką privalo skirstyti proporcingai visiems išieškotojams. Jeigu skolininkas nori sumokėti įsiskolinimą tik vienam kreditoriui, tai jis gali skolą sumokėti tiesiogiai kreditoriui. Tokiu atveju, skolininkas privalo pateikti antstoliui įrodymus patvirtinančius skolos sumokėjimo faktą bei sumokėti vykdymo išlaidas apskaičiuotas toje vykdomojoje byloje.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-11 14:00 | Simona:
  Laba diena,situacija tokia,kad isnomavau butą ir nuomininkai liko skoloje 700lt už komunalinias paslaugas.turiu pasirasyta rasta pačios nuomotojos ranka ,kad ji grąžins kita men.,bet jau du mėnesiai praėjo,o jie net nebezada gražinti.Turiu visus jų duomenis(paso,gyvenamuosios vietos) kur kreiptis į policija,anstolius...dekui

  Atsako Šiaulių LTD:

  Rekomenduojama kreiptis į advokatą, kuris suruoš dokumentus į teismą dėl skolos priteisimo ir tik gavus vykdomąjį raštą galėsite kreiptis į ankstolį, kuris išieškos skolą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-10 17:55 | mantas:
  Norejau suzinot ar gali mane ismest is darbo kai turiu maza vaika ir daugiau jokiu pajamu negaunu, zmona dekretinese, negauna jokiu pajamu.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Asmens pagrindines darbo garantijas reglamentuoja LR darbo kodeksas. Kadangi klausimas pakankamai abstraktus, todėl bus pateikti bendresni ir aktualesni su juo susiję aspektai. Asmens statusą lemia, kokiais pagrindais jis atlieka darbo santykius (terminuota sutartis, neterminuota, trumpalaikė ir pan.), jeigu vertinti , jog yra sudaryta neterminuota darbo sutartis, jos su darbuotoju be priežasties nutraukti negalima. Jeigu siekiama nutraukti darbo santykius nesant darbuotojo kaltės pagal LR DK 129 str., ši nuostata gali būti įgyvendinta tik atsižvelgus į visą eilę kitų reikalavimų t.y. su darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, darbo sutartis gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, o su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės. Šios nuostatos netaikytinos, jeigu darbo sutartis nutraukiama dėl darbuotojo kaltės. Be to šios nuostatos netaikytinos, jeigu darbo sutartis yra trumpalaikė. Asmens pajamos ar jo šeimos narių pajamos vertinant darbuotojo palikimo darbe klausimą gali būti aktualios tik vertinant pirmumo teisę būti paliktam darbe, kuomet socialiai labiau pažeidžiamas asmuo gali būti paliktas savo darbo vietoje, jeigu su juo konkuruoja kitas darbuotojas, turintis pirmumo teisę būti paliktas darbe.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-11-07 15:53 | Simona:
  Laba diena, noriu Jūsų paklausti. Su vyru gyvename santuokoje jau apie ketverius metus ir auginame ketverių metukų dukrytę. Gyenimas nesusiklostė, tad nusprendžiau skirtis. Į turtą nepretenduoju, nes jis yra įgytas prieš mums susituokiant be to noriu kuo greičiau išsiskirti. Sutinku išeiti ir viską palikti, išskyrus tai, kad pagrindinė vaiko globa teks man. Taip pat sutinku ir su sąlygą, kad vyras galės su dukra matytis kada panorėjęs, nes vaikas myli abu tėvus ir nenoriu jai kelti emocinių išgyvenimų. Problema ta, kad vyras skirtis nesutinka ir nori vaiko auginimą prisiteisti sau. Gyventi su dukra planuoju grįšti pas tėvus. Ar yra didelė tikimybė, kad vyras gali prisiteisti auginti vaiką?

  Praktikoje daugiausiai vaikai pasilieka gyventi su mama (skyrybų atveju), tačiau pasitaiko tokių atveju kai vaikas lieka gyventi su tėvu, jei tėvas įrodo, jog mama nesirūpina vaiku, vartoja alkoholį ir pan. Rekomenduojame kreiptis į advokatą, kuris padės Jums išspręsti šią problemą.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-24 11:43 | Vitana:
  laba diena,norejau paklausti ar mum teiseskai nueme socialine pasalpa?balandzio 12 diena vyras isejo padeti vietoj brolio sukrauti lentas(brolis susilauze ranka,ir dirbo pagal verslo liudijima)kai krove atvaziavo darbo inspekcija ir vyra suformino kaip dirbanti be patento,nors jis tik tas lentas butu iskroves,ir gavo 250lt baudos,beto jis tapacia diena nusipirko verslo liudijima,ar galejo mum nuimti po puses metu pasalpa?aciu

  Atsako Šiaulių LTD:

  Taip teisėtai, nes nors ir mažas pajamas gavote, tačiau faktas jog gavote.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-22 21:45 | A.S.:
  sveiki,turiu 2 sūnus 21metu ir 19 metu,beje vyresnysis jau 2 metai kaip kartu su manim gyvena.o jaunesnis su motina.Motina maziausiai 10 metu niekur nedirba ir net nesiruosia eiti dirbti.Issiskyreme pries 10 metu,be jokiu elimentu,tiksliau sakant pats visa laika mokejau savo noru .beje jinai istekejo antra karta ,turi dukrele nuo antro vyro,bet jis pabėgo ,na kaip zinau oficialiai neissiskyre.as taip pat turiu antra zmona .ir reikalas toks kad as nustojau moket pinigus,o ji reikalauja kad as ir toliau mokeciau elimentus,na as zinoma atsisakiau ir tuomet ji grasina mane pduot i teisma ir prisiteist alimentus,kažkaip juokingai man skamba ,bet visgi siais laikais viskas imanom,tai ar gali ji prisiteisti is manes elimentu,kai abu sunus pilnameciai? ačiū A.S.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vaikus privaloma išlaikyti iki pilnametystės ir jei mokosi dieniniame skyriuje iki 24 metų. Dėl teisės į išlaikymą turi nebe mama, o pats pilnametis vaikas, tad jis gali kreiptis į teismą su ieškiniu (žinoma jei studijuoja)

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-02 22:15 | Milda:
  Sveiki,norėjau paklausti ,dukrai priklausė elementai iki 18 metų,jai sukako 19 metų ,bet ji mokinasi dieniniame skyriuje ,ar man pagal įstatymą priklauso jai mokėti toliau elementus?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vaikus tėvai privalo išlaikyti iki 24 m. jei studijuoja nuolatinėse (dieninėse) studijose.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-20 12:01 | vaida:
  Laba diena, norėjau paklausti, ar gali atimti vaiką, jai jam buvo paskirta laikina globa sesei? Aš esu nepilnametė ir globa mano vaiko yra paskirta jai pakol man sueis 18m , bet jos kartu su manim nebūna, aš viena auginu dukrą, ji gyvena visai kitur, bet globoj yra parašyta, kad ji jai priklauso laikinai , bet ji su mano mama viską daro, kad aš tik neatgaučiau vaiko, nors jos jo nežiūri, neaugina, kad tik už ją pinigus gauna ,kalba vaikų teisių tarnybai, kad aš nebūnu namie ir panašiai, nors aš visą laiką būnu su ja grįžusi po mokyklos . Kur man kreiptis reikėtų, kad jos taip daro?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Iš Jūsų pateiktos informacijos matyti, kad globėja galimai piktnaudžiauja savo kaip globėjos pareigomis, todėl jos veiksmuose yra administracinio teisės pažeidimo, numatyto LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 181 (1) požymiai. Dėl to, kad globėja netinkamai vykdo pareigas Jūsų vaiko atžvilgiu ir tinkamai jo neprižiūri, juo nesirūpina, Jūs galite kreiptis į teritorinę policijos įstaigą arba Vaiko teisių apsaugos skyrių ir raštiškai apie tai informuoti. Nustačius teisės pažeidimą, gobėjai turėtų būti surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas. Globėjai ir toliau netinkamai atliekant pareigas Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų globėjas gali būti keičiamas. Kol Jūs esate nepilnametė Jūsų vaiku privalo rūpintis, sudaryti jam saugias ir sveikas gyvenimo sąlygas laikinoji globėja, tame tarpe gaunamus 520 litų turi naudoti išimtinai tik vaikui jo poreikių tenkinimui. Šie pinigai yra skiriami vaikui, o ne globėjai. Jei skiriamos lėšos naudojamos ne pagal paskirtį, Jūs taip pat galite raštiškai kreiptis į aukščiau minėtas įstaigas. Niekas pagal galiojančius teisės aktus nei laikinoji globėja, nei Jūsų mama ar kitas giminaitis ar pašalinis asmuo negali pretenduoti į Jūsų vaiką. Jums sulaukus pilnametystės laikinoji globa nutrūksta savaime ir Jūs tampate visiškai atsakinga už savo vaiką, įgyjate tėvų teises ir pareigas, numatytas LR Civilinio kodekso 3.155, 3.159, 3.165 straipsniuse. Tinkamai nevykdant šių pareigų gali būti taikoma administracinė, civilinė ar baudžiamoji atsakomybė.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-02 18:58 | vaida:
  laba diena ,norėjau paklausti, kiek anstolis gali išskaičiuoti iš atlyginimo?jei skola yra 8500, algos gauna 2100. Aš esu bedarbė, dirba tik vyras ,ir turim 3vaikus.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
  1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;
  2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
  3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.
  2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-19 17:38 | Natalija:
  Laba diena! Noriu paklausti: mama įdarbinta 4 val., bet dirba viršvalandžius ir atlyginimas siekia nuo 600 iki 800 lt. Pas ją užblokuota kortelė, 11 skirtingų antstolių. Kiek maksimaliai jie visi gali išskaičiuoti iš jos atlyginimo? Ir kaip jie nustato įskaitomus procentus, nes vienas iš jų pasakė, kad išskaitinės 20 procentų,tai jai dar pora taip nustatys, jai nieko neliks?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Vadovaujantis įstatymu, iš skolininkui priklausančios darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančių Vyriausybės nustatytos MMA, išskaitoma pagal vykdomuosius dokumentus, kol bus visiškai padengtos išieškomos sumos:
  1) išieškant išlaikymą periodinėmis išmokomis, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu, atlyginimą ir žalos, padarytos nusikalstama veika, atlyginimą, – iki penkiasdešimties procentų, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas;
  2) visų kitų rūšių išieškoms, jeigu kitaip nenustatyta pačiame vykdomajame rašte arba ko kita nenustato įstatymai ar teismas, – dvidešimt procentų;
  3) pagal kelis vykdomuosius dokumentus – ne daugiau kaip penkiasdešimt procentų.
  2. Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, viršijančios Vyriausybės nustatytą MMA dydį, išskaitoma septyniasdešimt procentų, jeigu ko kita nenustato įstatymai ar teismas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-10-19 11:22 | Auksė:
  Ar gali būti taikoma baudžiamoji ar civilinė atsakomybė ,priklausančiam nuo azartinių lošimų?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Baudžiamoji ir administracinė atsakomybė už priklausomybę nuo azartinių žaidimų nėra numatyta, tačiau jeigu asmuo dėl šios priklausomybės atliks kokius nors neteisėtus veiksmus (pvz., praloš pasiskolintus pinigus ir nebeturės galimybės grąžinti skolos, esant tam tikroms sąslygoms, gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn).

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-09-27 10:13 | Ramunė:
  Sveiki, ar yra galimybė iš savo vyro (gyvename kartu, auginame tris vaikus)įstatymiškai prisiteisti pusę algos, nes piktybiškai neduoda pinigų. Kiekvieną kartą turiu prašyti, vos nemaldauti.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Taip teismo keliu galite prisiteisti vaikams išlaikymą ir vyro.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-09-25 19:36 | Minde:
  Sveiki norejau pasiklausti ar Anstoliai iš Lietuvos gali atskaičiuoti pinigus jei gyveni uzsienyje iš nelietuviškos banko sąskaitos?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Europos vykdomojo rašto pagalba antstoliai gali išieškojimą nukreipti į kitą Europos Sąjungos šalį, kurioje skolininkas gyvena. Taigi, nesvarbu kur gyvensite, vistiek privalėsite grąžinti skolas.

 • Reitingas: +2

  Teigiamas Neigiamas

  2012-09-20 18:50 | jonas:
  Laba diena,noriu paklausti, kiek turėčiau mokėti elementų už du vaikus-8metai ir 10metų vaikai.Aš šiuo metu gaunu 1200,00litų,pats turiu skolų,turiu mokėti už butą ir kažkaip pragyventi,sakiau duosiu po 200,00lt,ji sako tu turi man mokėti po 1000,00lt kiekvienam vaikui,nes visi taip sako,prašau pasakykit kokį procentą nuo atlyginimo privaloma mokėti? Ji turi draugą ,kuris turi savo statybinę bendrovę,davinėja jai galima sakyti vos ne po 1000,00lt per dieną,o ji rodo, kad gyvena viena ir neturi jokių pajamų ir dar vienam vaikui paliko savo pavardę ir ima iš valstybės pašalpą,sakydama, kad vaikas tėvo neturi,dabar esu sunkioje padėtyje, o ji ėmė mane gąsdinti teismais,ką man daryti? Labai ačiū už atsakymą.

  Atsako Šiaulių LTD:

  Praktikoje paprastai yra traktuojama, jog 1 vaikui reikia 800 lt išlaikymui iš abiejų tėvų, t.y. po 400 lt vienam tėvui. Tačiau teismas šią sumą gali sumažinti, priklauso nuo jūsų turimų pinigų. Todėl vaiko mamos grasinimai yra nepagrįsti, ji neturi teisės gąsdinti. Iš tikro Jums ir pačiam būtų naudinga šį ginčą išspręsti teisme.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-09-20 13:28 | Diana:
  Laba diena,norejau pasiteiraut,auginu viena 2 metų vaiką,esu serganti,norėčiau pasiteirauti: mano mirties atveju kam atitektų mano vaiko globa? Tėvas gyvena kitoje šalyje, vaikui jokios materialinės pagalbos nesuteikia!

  Atsako Šiaulių LTD:
  Pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius įstatymus (LR CK 3.165 straipsnis. Tėvų asmeninių teisių ir pareigų turinys). Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyta, kad tėvai turi teisę ir pareigą auklėti savo vaikus ir yra atsakingi už savo vaikų auklėjimą ir vystymą, privalo rūpintis savo vaikų sveikata, jų dvasiniu ir moraliniu ugdymu. Tėvai atlikdami šias pareigas turi pirmumo teisę prieš kitus asmenis. jei tėvas šių pareigų visiškai nevykdo ir yra nusišalinęs nuo vaiko globos, tik tada vaikui nustatoma globa. Vaiko globėjo skyrimą ir pirminį globėjo tinkamumo vertinimą atlieka to rajono ar miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius, kuriame registruotas vaikas. Pirmenybę globoti turi vaiko artimieji giminaičiai (pilnamečiai broliai, seserys, senoliai). Globėjai turi atitikti jiems keliamus reikalavimus- turėti tinkamas buitines gyvenimo sąlygas, tinkamą pragyvenimo šaltinį, būti neteistais, turėti tinkamas dorovines savybes, gydytojų komisijos pripažinti, kad jų fizinė sveikata yra tinkama globoti mažametį vaiką ir t. t. Pagal susiklosčiusią praktiką pripažįstama, kad geriausiai vaiko interesus atitinka globa šeimoje, vėliau šeimynoje, galiausiai globos institucijoje.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-08-30 18:56 | Eleonora:
  Laba diena,norėjau Jūsų paklausti ar ligoninėje gulintis žmogus(ligonis)gali kalbėti necenzūriniais žodžiais? Ar gali plūsti ir keikti medicininį personalą rusiškais keiksmažodžiais?Jei negali tai kokių reikėtų imtis priemonių,kur kreiptis ir ką daryti tokiu atveju.Ar galima jį paduoti į teismą už įžeidinėjimą.Ir ar yra kokia nors institucija kuri gintų medicinos personalo teises?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Asmens teises ir pareigas apibrėžia galiojantys teisės aktai. Nors vadovaujantis LR Konstitucija asmeniui yra garantuota žodžio laisvė, tačiau kartu jam tenka pareiga naudotis savo teisėmis ir laisvėmis taip, kad nebūtų pažeisti kitų asmenų teisėti interesai. Elgesio ribas ir atsakomybę, kiek tai susiję su viešos tvarkos trikdymu, kito asmens garbės ir orumo įžeidimu iš esmės apibrėžia LR Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, LR Civilinis kodeksas ir tam tikrais atvejais LR Baudžiamasis kodeksas. LR ATPK nustato atsakomybę už nedidelį chuliganizmą (174 str.), kuris pasireiškia necenzūriniais žodžiais ar gestais viešosiose vietose, įžeidžiamu kibimu prie žmonių ir kiti panašūs veiksmai, pažeidžiantys viešąją tvarką ir žmonių rimtį. LR Civilinis kodeksas nustato asmens garbės ir orumo gynybos tvarką, kas iš esmės atliktina teismine tvarka pareiškiant atsakingo asmens atžvilgiu ieškinį. Teisių gynyba priklauso nuo to kokio subjekto interesai nukentėjo ar pavienio medicinos darbuotojo ar buvo pakenkta įstaigos reputacijai. Kilus personalo nesutarimui su pacientu visais atvejais rekomenduotina apie tai informuoti vadovybę. Dėl administracinio teisės pažeidimo fakto rekomenduotina kreiptis į policijos įstaigą, o dėl garbės ir orumo gynybos kreiptis į teismą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-08-12 18:12 | Ponia Z:
  Laba diena,mano klausimas,kodėl teismas nesutinka su vokiečių teismu ir nepriskiria vyro skolos vyrui, įsiskolinimas yra užsienio šaliai,o Lietuvos mokesčiai reikalauja, kad skola būtų išieškoma iš abiejų sutuoktinių. Visa byla vyko užsienyje ir aš nieko nežinojau ir niekada nebuvau išvykusi iš Lietuvos.

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Iš pateiktos situacijos matyti, jog skolininkas yra jūsų vyras ir mokesčiai turi teisę reikalauti kad skola būtų išieškoma iš bendros jungtinės sutuoktinių nuosavybės. Visas turtas įgytas sutuoktinių esant santuokoje yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Taip nurodyta Civilinio kodekso 3.87 straipsnio 1 dalyje.
  Nebent jūs turite sudarę vedybinę sutartį arba įrodysite, jog turtas yra jūsų ar savo lėšomi esamą turtą pagerinote.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-08-02 14:55 | Studentė:
  Laba diena. Yra tokia situacija, kad pries porą metų paskaitų metu, buvo tokia užduotis, pateikti pasiūlymus, kurie pritrauktų lankytojus į vieną prekybos centrą. Šią vasarą pastebėjau, kad buvo pasinaudota mūsų grupės pateiktu pasiūlymu, tačiau mes apie tai nieko nežinojome. Jokių daiktinių įrodymų neturime, nes juos dėstytoja pasiėme sau. Ir tai jau yra ne pirmas kartas, kaip ši dėstytoja naudojasi svetimais pasiūlymais ir juos įgyvendina, kai tuo tarpu pasiūlymų autoriai nieko apie tai nežino. Ar būtų galima kaip nors "sutramdyti" šią dėstytoją?

  Atsako Šiaulių LTD:

  Jūsų pateikta klausimo formuluotė suponuoja mintį, kad „pasiūlymas“ – tai yra idėja, kaip pritraukti klientus į prekybos centrą. Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 str. nurodyta, kad idėjos, procedūros, procesai, sistemos, veiklos metodai, koncepcijos, principai, atradimai ar atskiri duomenys nėra autorių teisės saugomi objektai. Beje, net jeigu Jūsų minimas „pasiūlymas“ butų autorių teisės saugomas objektas pagal minėtą įstatymą (pvz., jei tai būtų mokslinė studija, mokslo projektas), reikėtų pasitikrinti, ar Jūs turėtumėte teisę reikšti į jį pretenzijas, nes dauguma mokymo įstaigų, priimdami studentus, pasirašo su jais sutartis, kuriomis studentas visas autorines teises į būsimus autorinius kūrinius, sukurtus studijų metu, mokymosi tikslais, perleidžia mokymo įstaigai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-08-01 19:32 | Jurgita:
  Laba diena, noreciau pasiteirauti del kreipimosi i teisma del netinkamos kokybes batu. Kreipiausi su prasymu grazinti sumoketus pinigus i parduotuve, veliau i Valstybine ne maisto produktu inspekcija bei Vartotoju teisiu apsaugos tarnyba. Abieju instanciju atsakymas buvo mano naudai, kad batai isties nekokybiski ir siule pardavejui grazinti sumoketus pinigus, taciau pardavejas grazinti nesutinka. Ar tikslinga man butu kreiptis i teisma? Ar galiu i teisma kreiptis savarankiskai ar butinos advokatu paslaugos? Kas turetu moketi uz teismo islaidas?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Teisingumą vykdo tik teismas, todėl galima kreiptis į teismą ir reikalauti atlyginti žalą, be to visas patirtas išlaidas prisiteisite iš atsakovo (parduotuvės) Advokato paslaugos gali būti naudingos, nes jūs neturi patirties surašant ieškinį, o tai tinkamai ir kokybiškai gali padaryti advokatas, be to civilinėse bylose patirtas išlaidas priteisia laimėjusiai šaliai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-07-16 15:06 | Rūta:
  Laba diena.Mano situacija tokia:mano kaimynė prieš metus iš manęs ėmė daiktų skolon už 137 litus.Iki šiol pinigų negrąžino.Pernai mano vyras paprašė jos grąžinti skolą,tačiau ji išvadino jį vargšeliu ir dar pridūrė,kad jeigu nori pyktis su manimi,tai pykstamės.Aišku,pinigų neatgavom,bet ir nutarėm daugiau neprašyti.Tačiau iš jos pusės mano vyro atžvilgiu prasidėjo nemalonumai:rašo policijai pareiškimus,kad jis ją puldinėja,keikia necenzūriniais žodžiais.Nors taip nėra,bet ką mums daryti šiuo atveju jos atžvilgiu.Kur kreiptis?

  Atsako Eglė Šimkevičienė:

  Galima kreiptis į policiją su pareiškimu dėl nusikaltimo pagal LR BK 154 str. dėl šmeižimo arba pagal LR BK 155 str. dėl įžeidimo. Tačiau šie straipsniai priklauso privataus kaltinimo bylų kategorijoms, todėl policija greičiausiai atsisakys pradėti ikiteisminį tyrimą ir pasiūlys kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Taip pat galima kreiptis į teismą civiline tvarka pagal CK 2.24 str. dėl asmens garbės ir orumo gynimo ir pareikalauti kompensacijos už moralinę žalą. Žinoma reikia viską teisiškai pagrįsti ir surašyti. O tai jau advokato duona, arba reikia kreiptis į raštingą teisininką dėl dokumentų surašymo. Prie to pačio pasikonsultuoti dėl 137 litų skolos nes tai nedidelė žala ir policija tyrimo nevykdys dėl mažareikšmiškumo.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-07-12 16:12 | Tomas:
  Laba diena.Mano situacija tokia:Išsiskyrus su žmona teismas priteisė 350 litų vaiko išlaikymui.Nutartyje nurodyta 20-ta mėnesio diena,iki kada juos reikia pervesti į sąskaitą.Įsipareigojimą vykdau,tačiau ne visada vienodu laiku,kadangi ir alga būna pavėluoja.Buvusi žmona grasina duoti į teismą dėl vėlavimo.Paskutinį mėnesi susivėlinau net dvidešimt dienų ir kas dar blogiau,pastaruosius du mėnesius pasielgiau ne atsargiai ir pinigus perdaviau į rankas,ko pasekoje neturiu įrodymų.Be to kartais pasitaiko taip,kad pervedu dalimis,per du kartus.Mane neramina klausimas,ar buvusioji gali imtis kokių nors veiksmų,kiek jie realūs ir ko galiu tikėtis.Ačiū

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Iš jūsų pateiktos situacijos matyti, jog jūs nepradelsiate daugiau nei 30 dienų, todėl žmona neturi pagrindo kreiptis dėl vėlavimo. Jūsų žmona gali turėti pagrindo kreiptis į antstolius tik tuo metu jei jūs nemokėsite priteistų vaiko išlaikymo pinigų, nes antrą kartą dėl to pačio pagrindo nesikreipiama į teismą. Išieškojimą vykdo tik antstoliai. Rekomenduojame pinigus skirtus vaiko išlaikymui mokėti per banką, nes taip jūs turėsite įrodymus, jog mokate pinigus vaiko išlaikymui ir nevėluokite daugiau nei 30 dienų mokėti šiuos pinigus. Taip pat galite pinigus mokėti ir per kelis kartus, svarbiausia jog iš jūsų veiksmų matysis jog jūs stengiates vykdyti savo įsipareigojimus.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-29 09:19 | Dona:
  1. Gyvenu su vyru ir vaiku pas tėvus. Namai tėvų. Į namą investavau 50 000 Lt. Mirus bet kuriam iš tėvų, kiek dalių namo priklausytų man? Turiu brolį. 2. Jei tėvai užrašo testamente man namą po mirties, ar mano brolis turi kokią galimybę gauti to namo dalį kažkokią. (jis turi jau tėvų dovanotus vienus namus).

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Pretenduojant į palikimą yra svarbu žinoti įpėdinių pagal įstatymą eilę. Ji numatyta LR CK:
  1) pirmos eilės - palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;
  2) antros eilės - palikėjo tėvai (įtėviai), vaikaičiai;
  3) trečios eilės -palikėjo seneliai tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės, palikėjo provaikaičiai;
  4) ketvirtos eilės -palikėjo broliai ir seserys, proseneliai ir prosenelės tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės;
  5) penktos eilės -palikėjo brolio ir sesers vaikai (sūnėnai ir dukterėčios), taip pat palikėjo tėvo ir motinos broliai ir seserys (dėdės ir tetos);
  6) šeštos eilės - palikėjo tėvo ir motinos brolių ir seserų vaikai (pusbroliai ir pusseserės).
  Antros eilės įpėdiniai pagal įstatymą paveldi tiktai kai nėra pirmos eilės įpėdinių arba jie nepriima ar atsisako palikimo, taip pat tuo atveju, kai iš visų pirmos eilės įpėdinių atimta paveldėjimo teisė. Trečios, ketvirtos, penktos ir šeštos eilės įpėdiniai paveldi, kai nėra pirmesnės eilės įpėdinių, taip pat kai šie įpėdiniai atsisakė palikimo arba iš jų atimta paveldėjimo teisė. Taigi pagal jūsų pateiktą situaciją, Jūs ir jūsų brolis paveldėtumėte lygiomis dalimis. Tačiau Jūsų tėvai (Testatorius) gali palikti testamentu savo turtą vienam ar keliems asmenims, kurie yra arba nėra įpėdiniai pagal įstatymą, taip pat valstybei, savivaldybėms, juridiniams asmenims. Palikėjo vaikai turi teisę į privalomąją palikimo dalį, jeigu jiems palikėjo mirties dieną reikalingas išlaikymas. Jie gauna pusę tos dalies, kuri kiekvienam iš jų tektų paveldint pagal įstatymą. Jei testamentu visas turtas būtų paliktas po testatorių mirties Jums, jūsų brolis neturėtų galimybės paveldėti. Tačiau žinoma atsiranda galimybė ginčyti testamentą ir įrodinėti jo neteisėtumą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:35 |
  Yra tokia situacija: vyras du kartus baustas dėl vairavimo be teisių, bauda siekia 9000 Lt, dabar yra sutarta su antstoliais, kad mokėsime kiek galime kas mėnesį. Aš auginu dukrą namuose iki 8 metu, vyras registruotas darbo biržoje, jei vyras įsidarbintų, man panaikintų socialinę pašalpą, tada gyventume 3 asmenys iš vyro atlyginimo. Klausimas toks: kiek antstoliai gali nuimti iš atlyginimo, jei alga butu minimumas 800 Lt.?

  Jei darbo užmokestis ir kita jam prilyginamų išmokų bei davinių dalis neviršija Vyriausybės minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio, tokiu atveju antstolis gali išskaičiuoti: - iki 50 procentų, jei išieškomas atlyginimas dėl išlaikymo, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu ir žalos, padarytos nusikaltimu; - iki 50 procentų, kai skolininkas turi kelias skolas; - iki 20 procentų, kai atliekami kiti išieškojimai, pvz., administracinės baudos, skolos fiziniam ar juridiniam asmeniui. Tai jūsų pateiktu klausimu anstolis gali išieškoti iki 50 proc. darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:35 |
  Gavau 2011 m. birželį pinigėlių už vaiką (motinystės pašalpa), ėjau pas antstolį 2012.06, kuris man juos nurašė, ir pasakė, kad negrąžins, nes laiko nemažai praėjo, nors dokumentus iš sodros turėjau, kad tikrai pinigai buvo pašalpos. Ar jie elgiasi teisingai, nors kiek pagal įstatymus skaičiau, jie negali nurašinėti pašalpos pinigų ir kur man kreiptis?

  Pagal įstatymą negalima išieškoti iš šių skolininkui priklausančių sumų:

  1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kitos kom pensacijos, mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;

  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves;

  3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos;

  4) valstybės pašalpos šeimoms, auginančioms vaikus;

  5) socialinės pašalpos;

  6) laidojimo pašalpos;

  7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyventi.

  Taigi pagal jūsų pateiktą situaciją jūs galite apskųsti antstolio veiksmus.
  Lietuvoje antstolių procesinę veiklą kontroliuoja apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolis, teisėjas. Šios kontrolės metu patikrinami ir patvirtinami Civilinio proceso ko­dekse nurodyti antstolio surašyti vykdymo proceso dokumentai. Teisėjo nurodymai pašalinti vykdymo proceso pažeidimus antstoliui yra privalomi.
  Skundas dėl antstolių veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 30 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.
  Skundas dėl antstolių veiksmų pateikiamas tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje veikia antstolis. Skundai dėl antstolių veiksmų žyminiu mokesčiu neapmokesti­nami. Dėl teismo nutarties, priimtos antstolio veiksmų klausimu, gali būti duodamas atskirasis skundas.
  Antstoliui arba jo padėjėjui už pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą gali būti taikoma drausminė atsakomybė. Dėl tokios bylos iškėlimo reikia kreiptis į Teisingumo ministeriją arba Lietuvos anstolių rūmų preziudumą su skundu ir išdėstytomis aplinkybėmis pagrindžiančiomis anstolio veiksmų neteisėtumą arba atsisakymą veikti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:34 |
  Turiu užvestas tris bylas pas tris skirtingus antstolius, bet norėčiau jau pradėti legaliai dirbti, tad norėjau paklausti, kokią sumą man jie gali atskaičiuoti nuo minimalaus atlyginimo? Arba kokią sumą galėtų atskaičiuoti nuo pusės etato atlyginimo?

  Jei darbo užmokestis ir kita jam prilyginamų išmokų bei davinių dalis neviršija Vyriausybės minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio, tokiu atveju antstolis gali išskaičiuoti: - iki 50 procentų, jei išieškomas atlyginimas dėl išlaikymo, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu ir žalos, padarytos nusikaltimu; - iki 50 procentų, kai skolininkas turi kelias skolas; - iki 20 procentų, kai atliekami kiti išieškojimai, pvz., administracinės baudos, skolos fiziniam ar juridiniam asmeniui. Tai jūsų pateiktu klausimu anstolis gali išieškoti iki 50 proc. darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:34 |
  Ar yra koks nors būdas išsireikalauti iš buvusio vyro alimentus jei jis gyvena Didžiojoj Britanijoj jau 5-eri metai. Jam įsiskolinimas siekia 20,000 Lt. Aš auginu du vaikus, abu turi sveikatos problemų, vienas iš jų yra su visiška negalia, kitam yra nustatytas protinis atsilikimas, vaikai yra jo.

  Teoriškai galima išieškoti ir iš asmens, kuris gyvena ir dirba kitoje šalyje, tačiau tai sudėtinga situacija, bet įmanoma, tad rekomenduojama kreiptis į antstolius, nes jie vykdo išieškojimus ir jie tiksliai Jums atsakys į jums rūpimą klausimą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:34 |
  Norėjau pasiteirauti: šiuo metu esu keblioje situacijoje, turiu vienerių metų vaiką, bet nesu sudariusi jokios vedybines sutarties, su vaiko tėvu negyvenu, tačiau jis grasina atimti iš manęs vaiką, gal galėtumėte patarti, ką man daryti ir jei jis kreiptųsi į teismą dėl vaiko auginimo, kam būtų suteikta teisė auginti vaiką?

  Jeigu vaikas visą laiką gyveno su jumis, tai pakeisti vaiko gyvenamąją vietą yra sudėtinga. Turi būti pateiktos aplinkybės, kad jūs visiškai neprižiūrite vaiko, ar yra kitos svarbios aplinkybės dėl kurių vaikui pavojinga gyventi su jumis. Manau, kad tokio dalyko tėvelis tikrai neįrodys. O dėl grasinimų siūlytina kreiptis į policiją.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:33 |
  Kur galima kreiptis, kai antstoliai neišieško skolos iš įmonės? Teismo sprendimas įsigaliojo prieš kelis mėnesius, į antstolius kreipiausi iškart po įsigaliojimo. Antstoliai pastoviai sako, kad įmonė neturi pinigų, nors įmonėje dirba 5 darbuotojai. Įmonės sąskaitos areštuotos, tačiau jose nuliai.

  Jei įmonė neturi jokių pinigų ir yra nemoki, tuomet antstoliai neturi galimybės išieškoti. Kai įmonės sąskaitos yra areštuotos, įmonės savininkas turi teisę mokėti mokesčius iš darbo užmokestį. Jei abejojate antstolių veiksmais, jūs turite teisę skųsti, tačiau Jūs teigiate jog įmonės sąskaitose yra 0 LT, tad nematau pagrindo dėl ko turėtumėte skųsti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:33 |
  Žmogus, išėjęs iš namų 2010 m. sausį dingo be žinios, tų pačių metų gegužio gale buvo pastebėtas, bet jokių įrodymų nėra, jog ten tikrai jis. Nuo kada galima pripažinti žmogų kaip mirusi?

  Mirusiu asmuo, vadovaujantis CK 2.31 straipsnio 1 dalimi, gali būti teismo tvarka paskelbiamas, jeigu jo gyvenamojoje vietoje trejus metus nėra duomenų apie jo buvimo vietą, o jeigu jis dingo be žinios tokiomis aplinkybėmis, kurios sudarė mirties grėsmę arba duoda pagrindą spėti jį žuvus dėl nelaimingo atsitikimo, - jeigu apie asmenį nėra duomenų šešis mėnesius. Asmens paskelbimas mirusiu šio asmens civilinių teisių ir pareigų atžvilgiu prilygsta jo mirčiai.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:33 |
  Ar galima paduoti tėvą į teismą, kai vaikui jau yra 18 metų, kad mokėtų alimentus, nes vaikas yra su negalia. Ir iki kol mokysis jam priklausytų alimentai?

  Jei vaikas dėl savo turimo neįgalumo yra nedarbingas, tuomet išlaikymas jam gali būti priteistas nenustatant termino iki kurio išlaikymas turi būti mokamas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:32 |
  Noriu paklausti: su žmona esame išsiskyrę pusę metų ir yra priteisti alimentai. Aš juos sąžiningai moku. Buvusi žmona su dukra gyvena užsienyje, dukra nori grįžti vasarai atostogų pas mane, bet neišleidžia jos grįžti ir apskritai neleidžia ja rūpintis ir matytis. Ar privalau jai mokėti alimentus? Gal galiu jų nemokėti?

  Išlaikymo pareiga nepriklauso nuo to ar galėjote matytis ir bendrauti ar ne su savo vaikų. Tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Ši pareiga išlieka ir atskyrus vaikus nuo tėvų arba apribojus tėvų valdžią, išskyrus atvejus, kai vaikas įvaikinamas. Jeigu vienas iš tėvų piktybiškai vengia išlaikyti vaiką, jam gali būti iškelta baudžiamoji byla. Tad jūs negalite atsisakyti šios prievolės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:32 |
  Mano vyras moka alimentus iš pirmos santuokos, ankstesnioji žmona neseniai susilaukė vaiko, jai nėra 17 m.liepos mėn.sueis 18 m, žada ji auginti metus laiko vaiką. Ar jai priklausytu alimentai. O aš turiu su vyru du mažamečius vaikus, ar galima tuos alimentus padalint visiems teismo keliu, pvz, jei aš į teismą kreipčiausi, kadangi tai dukrai mokama nuo 600 iki 800 Lt alimentai, ko kitokie mano vaikai, juk ir jiems dalis priklauso.

  Visų pirma noriu pabrėžti, jog alimentai priklauso ne buvusiai žmonai, jie yra skirti vaiko išlaikymui. Vaikams skirtas išlaikymas negali būti naudojamas tėvo (motinos), kitų asmenų asmeniniams poreikiams tenkinti, jis privalo būti naudojamas tik vaiko interesams (CK 3.203 straipsnio 1 dalis). Pagal CK 3.190 straipsnio nuostatas vaiko tėvas (motina) gali reikalauti, kad turto, kuris nėra sunaudojamas vaikui išlaikyti, apskaita būtų tvarkoma atskirai. Išlaikymą teikiantis vienas iš tėvų gali kreiptis į teismą dėl išlaikymo sumažinimo.Tėvų turtinė padėtis yra faktinė aplinkybė, turinti reikšmės priteistinam išlaikymo dydžiui (CPK 3.192 straipsnio 2 dalis), todėl visapusiškas jos nustatymas yra būtina sąlyga tinkamai įgyvendinant tėvų išlaikymo pareigą. Teismas, nustatydamas tėvų turtinę padėtį, turi išsiaiškinti kiekvieno iš tėvų gaunamas pajamas ir turimą turtą, kitus pagal įstatymą išlaikomus vaikus. Teismas gali atsižvelgti ir į natūra teikiama išlaikymą, pvz. dienpinigius, gyvenamosios vietos suteikimą ir pan. Nustatydamas tėvų turtinę padėtį teismas turi įvertinti kiekvieno iš tėvų: 1) visų rūšių gaunamas pajamas, tarp jų - darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas (maistpinigius, butpinigius, priedus, premijas ir kt.), autorinius atlyginimus, pensijas, stipendijas, socialines pašalpas, pajamas iš komercinės ir ūkinės veiklos, turto nuomos, dividendus, gaunamus iš akcijų ir pajų; 2) pinigines lėšas bankuose ir kitose kredito įstaigose; 3) kilnojamąjį (automobilius, laivus, kitas transporto priemones, vertingus kilnojamuosius daiktus, brangakmenius ir kt.) ir nekilnojamąjį (gyvenamuosius namus, butus, kitus pastatus, žemę, mišką ir kt.) turtą; 4) vertybinius popierius (akcijas, pajus); 5) juridinius asmenis (individualias įmones ir kt.) bei jų turtą; 6) finansinius įsipareigojimus, kitus išlaikytinius. Vertindamas tėvų turtinę padėtį priteisiant išlaikymą nepilnamečiam vaikui bei išlaikymo įsiskolinimą, teismas turi vertinti bylos nagrinėjimo metu esančią tėvų turtinę padėtį. Taip pat teismas turi įvertinti ir tai ar sutuoktinis neįgalus, ar turi dar daugiau kitų išlaikytinių. Priteisdamas išlaikymą dviem ar daugiau vaikų teismas turi vadovautis CK 3.198 straipsnyje įtvirtintu vaikų lygybės principu, reiškiančiu, kad nepriklausomai nuo to, vaikai gimę santuokoje ar ne, iš vienos ar iš skirtingų santuokų, tų pačių ar skirtingų tėvų, turi vienodą teisęį išlaikymą. Vienodos teisės į išlaikymą turėjimas nereiškia, kad dviem ir daugiau vaikams turi būti priteistos visiškai vienodas išlaikymas išto paties išlaikyti privalančio tėvo. Konkretus išlaikymo dydis kiekvienam vaikui priklauso nuo individualių vaiko poreikių ir nuo kito vaiko tėvo turtinės padėties (CK 3.192 straipsnio 2 dalis). Tais atvejais, kai priteisiamas išlaikymas dviem ir daugiau vaikų visų pirma turi būti užtikrintas protingas visų vaikų interesų balansas. Teismas, priteisdamas išlaikymą dviem ar daugiau vaikų, turi nustatyti tokį išlaikymo dydį, kuris būtų pakankamas tenkinti bent minimalius visų vaikų poreikius (CK 3.198 straipsnio 1 dalis).

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:31 |
  Jeigu nesu grąžinusi bankui skolos, kokie procentai auga atsidūrus pas skolos išieškotojus?

  Procentai yra įvairūs tai priklauso nuo išieškojimo įmonės ir pan.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:31 |
  Mano draugei teismas priteisė skolą, ji pervedė pinigus, tačiau užrašė kaip "dovana", o ne "skola". Ar gavęs asmuo pinigus kaip dovaną gali kreiptis į antstolius, jog negrąžinta skola? Ir ar jai nereikės dar kartą sumokėti skolos?

  Viskas priklauso nuo ieškovo sąžiningumo. Jei ieškovas nesąžiningas jis gali perduoti vykdomąjį raštą antstoliams, tačiau jūs turėsite teisę įrodinėti, jog „dovanos“ pavedimas yra būtent faktinis skolos apmokėjimas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-26 12:30 |
  Norėčiau sužinoti, kaip elgtis, kai yra areštuotas vienintelis butas. Turiu 17 sūnų, auginu viena, šiuo metu nedirbu. Jei skola viršija buto vertę, kai jį parduos iš varžytinių, ar savininkui kokia nors sumą atiduos (nors kito buto nuomai), jei areštuotas butas yra vienintele gyvenamoji vieta (giminių nėra).

  Jei skola viršija jūsų buto vertę, tai jūs dar liksite skoloje, jei neviršytų buto vertės, tuomet jums grąžintų likutį. Rekomenduotina bendrauti su antstoliais ir su jais derėtis dėl skolos atidavimo terminų ir pan.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-24 17:11 | Inga:
  Su buvusiu vyru esame išsiskyrę jau daugiau kaip 5 metai. Visus šiuos paskutinius 4 metus aš su dukra gyvename Anglijoje, čia yra musu pastovi gyvenamoji vieta. Buvęs vyras jau daugiau kaip 4 metai nemoka alimentų, šiuo metu suma susidarė apie 12 000 Lt. Su dukra jis nebendrauja, tik į metus 3 kartus paskambina. Jo praeitis nelabai gera, jis bedarbis visus šiuos 4 metus. Nedirba, ir nesiieško darbo, mano, kad nereikės mokėti alimentų tokiu atveju. Teismo sprendimu jis turi mokėti alimentus. Taip pat pastoviai vartoja alkoholį, prarado vairavimo pažymėjimą. Praėjusią savaitę jis man paskambino ir prisiminė, kad turi dukrą. Dabar jis man pradėjo grasinti, kad paduos mane į teismą, kad nori dukrą susigrąžinti, kad ji pas jį atostogautų, visada būtų. Turėjau problemą anksčiau, kad jis man dukros neatidavė, kai ji buvo išvykus atostogų pas jį. Teko kreiptis į vaiko teises, kad grąžintų vaiką, tad mums buvo nustatyta, kad jis gali bendrauti su vaiku nustatytu laiku. Vaikui yra daromas stresas, jis nustatinėja vaiką prieš mane, vaiko mamą. Ar gali jis išsireikalauti, kad vaiką aš privalėsiu duoti jam atostogoms? Ar man verta kreipti dėmesį i grasinimus? Aš labai bijau vaiką duoti net atostogoms. Ar galiu aš uždrausti jam matytis su dukra? Ar galima jam atimti tėvystes teises?

  Atsakymas ruošiamas

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 15:48 |
  Auginu sūnų, kuriam sunkus neįgalumas nustatytas nuo 6 metų amžiaus. Gauname neįgalumo pašalpą. Kai skyrėmės, teismas priteisė 1 MGL dydžio alimentus, kol vaikui sueis 18 metų. Sutarėme, kad mokėtų daugiau, dabar gauname 300 Lt. Sūnui greit sueis 18 metų. Civiliniame kodekse rašoma: "Išlaikymą teismas priteisia, kol vaikas sulaukia pilnametystės, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas". Ar tai reiškia, kad alimentus tėvas privalo mokėti ir kai vaikui sueis 18 metų? Tokiu atveju iki kokio amžiaus jis turėtų mokėti, ar aš turėčiau alimentus iš naujo prisiteisti?

  Vaikui, kuris yra nedarbingas, net ir po pilnametystės turi mokėti išlaikymą, jei nemoka gera valia, tai rekomenduojama pareikšti ieškinį per teismą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 15:48 |
  Su žmona susituokę 3 metus. Gyvenom su jos motina Alytuj, yra 3 metų vaikas. Su žmona nesutarėm, susipykau su jos motina, išėjau iš darbo ir grįžau pas tėvus į Trakus. Dabar gaunu iš biržos 650 Lt. Beveik du mėnesius gyvenam atskirai, lankydamas vaiką sužinojau, kad ji susiradus kitą ir nori taikių skyrybų. Skaudžiausia tai, kad ji su juo bendrauja nuo rudens (internetu, mob. tel.), mes dar gyvenom kartu. Aš norėčiau skirtis dėl sutuoktinio kaltės, žmona grasina vaiku, kad jo nematysiu. Turiu išsaugojęs žinutę, turiu įrašęs pokalbius telefone, kai ji prisipažįsta, kad turi kitą ir su juo bendrauja. Likau be darbo, šeimos, išduotas, svarbiausia - be vaiko. Man vaikas yra viskas. Ji dažnai apstaugia vaiką, kad net apsiverkia, tel. turiu įrašęs mūsų ginčą dėl jos staugimo ant vaiko. Ar galioja teisme SMS ir telefono įrašai kaip įrodymai? Ar man apsimoka skirtis dėl sutuoktinio kaltės, ar laimėčiau, ar teismas paliktų man vaiką? Atvažiavęs būnu su vaiku, ji su kitu tąsosi po kavines, kinus iki 12 val. nakties arba vakare vaiką palieka motinai ir susitinka su juo. Juos susitikusius esu prigavęs, esu įrašęs tel. pokalbį, kai ji prisipažino taip daranti, ar telefoninis pokalbis galioja kaip įrodymas? Vaiką myliu labiau už viską, labai noriu, kad vaikas gyventų su manim.

  Jei neišeina skirtis taikiai, rekomenduojama teikti teismui ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio kaltės ir prašyti vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su tėvu. Teisme SMS ir pokalbiai galioja kaip įrodymai, jei ju neginčija kita pusė ar jos advokatas.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:24 |
  Yra tokia situacija: vyras du kartus baustas dėl vairavimo be teisių, bauda siekia 9000 Lt, dabar yra sutarta su antstoliais, kad mokėsime kiek galime kas mėnesį. Aš auginu dukrą namuose iki 8 metu, vyras registruotas darbo biržoje, jei vyras įsidarbintų, man panaikintų socialinę pašalpą, tada gyventume 3 asmenys iš vyro atlyginimo. Klausimas toks: kiek antstoliai gali nuimti iš atlyginimo, jei alga butu minimumas 800 Lt.?

  Jei darbo užmokestis ir kita jam prilyginamų išmokų bei davinių dalis neviršija Vyriausybės minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio, tokiu atveju antstolis gali išskaičiuoti: - iki 50 procentų, jei išieškomas atlyginimas dėl išlaikymo, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu ir žalos, padarytos nusikaltimu; - iki 50 procentų, kai skolininkas turi kelias skolas; - iki 20 procentų, kai atliekami kiti išieškojimai, pvz., administracinės baudos, skolos fiziniam ar juridiniam asmeniui. Tai jūsų pateiktu klausimu anstolis gali išieškoti iki 50 proc. darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:24 |
  Gavau 2011 m. birželį pinigėlių už vaiką (motinystės pašalpa), ėjau pas antstolį 2012.06, kuris man juos nurašė, ir pasakė, kad negrąžins, nes laiko nemažai praėjo, nors dokumentus iš sodros turėjau, kad tikrai pinigai buvo pašalpos. Ar jie elgiasi teisingai, nors kiek pagal įstatymus skaičiau, jie negali nurašinėti pašalpos pinigų ir kur man kreiptis?

  Pagal įstatymą negalima išieškoti iš šių skolininkui priklausančių sumų:

  1) kompensacinės išmokos už darbuotojui priklausančių įrankių nusidėvėjimą ir kitos kom pensacijos, mokamos, kai nesilaikoma normalių darbo sąlygų;

  2) sumos, mokamos darbuotojui, vykstančiam į tarnybinę komandiruotę, perkeliamam, priimamam į darbą ir pasiųstam dirbti į kitas vietoves;

  3) valstybinio socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos;

  4) valstybės pašalpos šeimoms, auginančioms vaikus;

  5) socialinės pašalpos;

  6) laidojimo pašalpos;

  7) kitos tikslinės socialinės išmokos ir kompensacijos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų nepasiturinčių šeimų (asmenų) šalpai, kai šeimos (asmenys) dėl objektyvių priežasčių neturi pakankamai pajamų pragyventi.

  Taigi pagal jūsų pateiktą situaciją jūs galite apskųsti antstolio veiksmus.
  Lietuvoje antstolių procesinę veiklą kontroliuoja apylinkės teismo, kurio veiklos teritorijoje yra antstolis, teisėjas. Šios kontrolės metu patikrinami ir patvirtinami Civilinio proceso ko­dekse nurodyti antstolio surašyti vykdymo proceso dokumentai. Teisėjo nurodymai pašalinti vykdymo proceso pažeidimus antstoliui yra privalomi.
  Skundas dėl antstolių veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per 30 dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.
  Skundas dėl antstolių veiksmų pateikiamas tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje veikia antstolis. Skundai dėl antstolių veiksmų žyminiu mokesčiu neapmokesti­nami. Dėl teismo nutarties, priimtos antstolio veiksmų klausimu, gali būti duodamas atskirasis skundas.
  Antstoliui arba jo padėjėjui už pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą gali būti taikoma drausminė atsakomybė. Dėl tokios bylos iškėlimo reikia kreiptis į Teisingumo ministeriją arba Lietuvos anstolių rūmų preziudumą su skundu ir išdėstytomis aplinkybėmis pagrindžiančiomis anstolio veiksmų neteisėtumą arba atsisakymą veikti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:23 |
  Turiu užvestas tris bylas pas tris skirtingus antstolius, bet norėčiau jau pradėti legaliai dirbti, tad norėjau paklausti, kokią sumą man jie gali atskaičiuoti nuo minimalaus atlyginimo? Arba kokią sumą galėtų atskaičiuoti nuo pusės etato atlyginimo?

  Jei darbo užmokestis ir kita jam prilyginamų išmokų bei davinių dalis neviršija Vyriausybės minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio, tokiu atveju antstolis gali išskaičiuoti: - iki 50 procentų, jei išieškomas atlyginimas dėl išlaikymo, žalos, padarytos suluošinimu ar kitokiu sveikatos sužalojimu, taip pat maitintojo gyvybės atėmimu ir žalos, padarytos nusikaltimu; - iki 50 procentų, kai skolininkas turi kelias skolas; - iki 20 procentų, kai atliekami kiti išieškojimai, pvz., administracinės baudos, skolos fiziniam ar juridiniam asmeniui. Tai jūsų pateiktu klausimu anstolis gali išieškoti iki 50 proc. darbo užmokesčio.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:23 |
  Ar yra koks nors būdas išsireikalauti iš buvusio vyro alimentus jei jis gyvena Didžiojoj Britanijoj jau 5-eri metai. Jam įsiskolinimas siekia 20,000 Lt. Aš auginu du vaikus, abu turi sveikatos problemų, vienas iš jų yra su visiška negalia, kitam yra nustatytas protinis atsilikimas, vaikai yra jo.

  Teoriškai galima išieškoti ir iš asmens, kuris gyvena ir dirba kitoje šalyje, tačiau tai sudėtinga situacija, bet įmanoma, tad rekomenduojama kreiptis į antstolius, nes jie vykdo išieškojimus ir jie tiksliai Jums atsakys į jums rūpimą klausimą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:23 |
  Norėjau pasiteirauti: šiuo metu esu keblioje situacijoje, turiu vienerių metų vaiką, bet nesu sudariusi jokios vedybines sutarties, su vaiko tėvu negyvenu, tačiau jis grasina atimti iš manęs vaiką, gal galėtumėte patarti, ką man daryti ir jei jis kreiptųsi į teismą dėl vaiko auginimo, kam būtų suteikta teisė auginti vaiką?

  Jeigu vaikas visą laiką gyveno su jumis, tai pakeisti vaiko gyvenamąją vietą yra sudėtinga. Turi būti pateiktos aplinkybės, kad jūs visiškai neprižiūrite vaiko, ar yra kitos svarbios aplinkybės dėl kurių vaikui pavojinga gyventi su jumis. Manau, kad tokio dalyko tėvelis tikrai neįrodys. O dėl grasinimų siūlytina kreiptis į policiją.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:22 |
  Kur galima kreiptis, kai antstoliai neišieško skolos iš įmonės? Teismo sprendimas įsigaliojo prieš kelis mėnesius, į antstolius kreipiausi iškart po įsigaliojimo. Antstoliai pastoviai sako, kad įmonė neturi pinigų, nors įmonėje dirba 5 darbuotojai. Įmonės sąskaitos areštuotos, tačiau jose nuliai.

  Jei įmonė neturi jokių pinigų ir yra nemoki, tuomet antstoliai neturi galimybės išieškoti. Kai įmonės sąskaitos yra areštuotos, įmonės savininkas turi teisę mokėti mokesčius iš darbo užmokestį. Jei abejojate antstolių veiksmais, jūs turite teisę skųsti, tačiau Jūs teigiate jog įmonės sąskaitose yra 0 LT, tad nematau pagrindo dėl ko turėtumėte skųsti.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:22 |
  Žmogus, išėjęs iš namų 2010 m. sausį dingo be žinios, tų pačių metų gegužio gale buvo pastebėtas, bet jokių įrodymų nėra, jog ten tikrai jis. Nuo kada galima pripažinti žmogų kaip mirusi?

  Mirusiu asmuo, vadovaujantis CK 2.31 straipsnio 1 dalimi, gali būti teismo tvarka paskelbiamas, jeigu jo gyvenamojoje vietoje trejus metus nėra duomenų apie jo buvimo vietą, o jeigu jis dingo be žinios tokiomis aplinkybėmis, kurios sudarė mirties grėsmę arba duoda pagrindą spėti jį žuvus dėl nelaimingo atsitikimo, - jeigu apie asmenį nėra duomenų šešis mėnesius. Asmens paskelbimas mirusiu šio asmens civilinių teisių ir pareigų atžvilgiu prilygsta jo mirčiai.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:21 |
  Ar galima paduoti tėvą į teismą, kai vaikui jau yra 18 metų, kad mokėtų alimentus, nes vaikas yra su negalia. Ir iki kol mokysis jam priklausytų alimentai?

  Jei vaikas dėl savo turimo neįgalumo yra nedarbingas, tuomet išlaikymas jam gali būti priteistas nenustatant termino iki kurio išlaikymas turi būti mokamas.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:21 |
  Noriu paklausti: su žmona esame išsiskyrę pusę metų ir yra priteisti alimentai. Aš juos sąžiningai moku. Buvusi žmona su dukra gyvena užsienyje, dukra nori grįžti vasarai atostogų pas mane, bet neišleidžia jos grįžti ir apskritai neleidžia ja rūpintis ir matytis. Ar privalau jai mokėti alimentus? Gal galiu jų nemokėti?

  Išlaikymo pareiga nepriklauso nuo to ar galėjote matytis ir bendrauti ar ne su savo vaikų. Tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Ši pareiga išlieka ir atskyrus vaikus nuo tėvų arba apribojus tėvų valdžią, išskyrus atvejus, kai vaikas įvaikinamas. Jeigu vienas iš tėvų piktybiškai vengia išlaikyti vaiką, jam gali būti iškelta baudžiamoji byla. Tad jūs negalite atsisakyti šios prievolės.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-06-20 11:21 |
  Mano vyras moka alimentus iš pirmos santuokos, ankstesnioji žmona neseniai susilaukė vaiko, jai nėra 17 m.liepos mėn.sueis 18 m, žada ji auginti metus laiko vaiką. Ar jai priklausytu alimentai. O aš turiu su vyru du mažamečius vaikus, ar galima tuos alimentus padalint visiems teismo keliu, pvz, jei aš į teismą kreipčiausi, kadangi tai dukrai mokama nuo 600 iki 800 Lt alimentai, ko kitokie mano vaikai, juk ir jiems dalis priklauso.

  Visų pirma noriu pabrėžti, jog alimentai priklauso ne buvusiai žmonai, jie yra skirti vaiko išlaikymui. Vaikams skirtas išlaikymas negali būti naudojamas tėvo (motinos), kitų asmenų asmeniniams poreikiams tenkinti, jis privalo būti naudojamas tik vaiko interesams (CK 3.203 straipsnio 1 dalis). Pagal CK 3.190 straipsnio nuostatas vaiko tėvas (motina) gali reikalauti, kad turto, kuris nėra sunaudojamas vaikui išlaikyti, apskaita būtų tvarkoma atskirai. Išlaikymą teikiantis vienas iš tėvų gali kreiptis į teismą dėl išlaikymo sumažinimo.Tėvų turtinė padėtis yra faktinė aplinkybė, turinti reikšmės priteistinam išlaikymo dydžiui (CPK 3.192 straipsnio 2 dalis), todėl visapusiškas jos nustatymas yra būtina sąlyga tinkamai įgyvendinant tėvų išlaikymo pareigą. Teismas, nustatydamas tėvų turtinę padėtį, turi išsiaiškinti kiekvieno iš tėvų gaunamas pajamas ir turimą turtą, kitus pagal įstatymą išlaikomus vaikus. Teismas gali atsižvelgti ir į natūra teikiama išlaikymą, pvz. dienpinigius, gyvenamosios vietos suteikimą ir pan. Nustatydamas tėvų turtinę padėtį teismas turi įvertinti kiekvieno iš tėvų: 1) visų rūšių gaunamas pajamas, tarp jų - darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas (maistpinigius, butpinigius, priedus, premijas ir kt.), autorinius atlyginimus, pensijas, stipendijas, socialines pašalpas, pajamas iš komercinės ir ūkinės veiklos, turto nuomos, dividendus, gaunamus iš akcijų ir pajų; 2) pinigines lėšas bankuose ir kitose kredito įstaigose; 3) kilnojamąjį (automobilius, laivus, kitas transporto priemones, vertingus kilnojamuosius daiktus, brangakmenius ir kt.) ir nekilnojamąjį (gyvenamuosius namus, butus, kitus pastatus, žemę, mišką ir kt.) turtą; 4) vertybinius popierius (akcijas, pajus); 5) juridinius asmenis (individualias įmones ir kt.) bei jų turtą; 6) finansinius įsipareigojimus, kitus išlaikytinius. Vertindamas tėvų turtinę padėtį priteisiant išlaikymą nepilnamečiam vaikui bei išlaikymo įsiskolinimą, teismas turi vertinti bylos nagrinėjimo metu esančią tėvų turtinę padėtį. Taip pat teismas turi įvertinti ir tai ar sutuoktinis neįgalus, ar turi dar daugiau kitų išlaikytinių. Priteisdamas išlaikymą dviem ar daugiau vaikų teismas turi vadovautis CK 3.198 straipsnyje įtvirtintu vaikų lygybės principu, reiškiančiu, kad nepriklausomai nuo to, vaikai gimę santuokoje ar ne, iš vienos ar iš skirtingų santuokų, tų pačių ar skirtingų tėvų, turi vienodą teisęį išlaikymą. Vienodos teisės į išlaikymą turėjimas nereiškia, kad dviem ir daugiau vaikams turi būti priteistos visiškai vienodas išlaikymas išto paties išlaikyti privalančio tėvo. Konkretus išlaikymo dydis kiekvienam vaikui priklauso nuo individualių vaiko poreikių ir nuo kito vaiko tėvo turtinės padėties (CK 3.192 straipsnio 2 dalis). Tais atvejais, kai priteisiamas išlaikymas dviem ir daugiau vaikų visų pirma turi būti užtikrintas protingas visų vaikų interesų balansas. Teismas, priteisdamas išlaikymą dviem ar daugiau vaikų, turi nustatyti tokį išlaikymo dydį, kuris būtų pakankamas tenkinti bent minimalius visų vaikų poreikius (CK 3.198 straipsnio 1 dalis).

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:25 |
  Raminta Pavardaitė 2012-02-03 Mano dabartinis vyras, prieš sudarydamas santuoką, buvo įsiskolinęs antstoliams.Norėjau paklausti, ar antstoliai turi teisę jo skolos dalį išskaičiuoti iš mano gaunamo darbo užmokesčio? Beje, turiu padėjusi indėlį banke. Ar antstolis gali jį areštuoti? Juk indėlis padėtas dar iki vedybų ir mano mergautine pavarde.

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Vadovaujantis LR CK 3.110 str., iš bendro sutuoktinių turto negali būti tenkinamos sutuoktinių prievolės, kurios atsirado iki santuokos įregistravimo, išskyrus atvejus, kai išieškoma iš bendro turto sutuoktinio dalis. Taigi, jeigu sutuoktinio įsiskolinimas susidarė iki santuokos įregsitravimo, iš kito sutuoktinio turto, įgyto iki santuokos, skolos išieškojimas yra negalimas (jeigu indėlis yra sukauptas iš lėšų, gautų iki santuokos įregistravimo). Tačiau, kitokia situacija yra su sutuoktinių gaunamu darbo užmokesčiu. Remiantis LR CK 3.88 str. 1 d. 5 p., pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividentai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokos, yra pripažįstamos bendrąją jungtine sutuoktinių nuosavybe. Taigi, iš darbo užmokesčio antstolis gali išieškoti kito sutuoktinio skolą tokiu atveju,jeigu teismas yra nustatęs sutuoktiniui priklausančią dalį bendrojoje nuosavybėje, t.y. kokia dalis iš vieno sutuoktinio gaunamų pajamų priklauso kitam sutuoktiniui.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:25 |
  Ilona Serepinaite 2012-02-13 Po skyrybų vyrui buvo priteista po du šimtus litų vaikams išlaikyti, tai yra iš viso 600 už tris nepilnamečius vaikus. Vyro alga į rankas 1170 Lt, tai yra daugiau nei pusė algos skiriama vaikams išlaikyti. Ar gali buvusi žmona teismo keliu prisiteisti didesnius alimentus? Kokia yra ta maksimali riba?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Alimentus galima padidinti ar sumažinti teismo keliu. Priteisiant išlaikymą dviem ar daugiau vaikų vadovaujamasi principu “pagal poreikius ir galimybes”. Todėl teismas turi nustatyti tokį išlaikymo dydį, kuris būtų pakankamas bent minimaliems visų vaikų poreikiams (tinkamai maitintis, apsirengti ir pan.) tenkinti. Orientaciniu kriterijumi šiuo atveju, kaip ir priteisiant išlaikymą vienam vaikui, laikoma nuostata, kad vieno mėnesio vaiko išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesio algą (šiuo metu 800 Lt). Kadangi vaiką išlaiko abu tėvai, optimaliausiu atveju kiekvienam vaikui turėtų būti priteistas 400 Lt išlaikymas. Tačiau jis galėtų būti mažesnis (bet visais atvejais ne mažesnis kaip 1 MGL, kuris šiuo metu yra 130 Lt) arba didesnis, atsižvelgiant į vaiko poreikius ir tėvų galimybes. Tokios taisyklės taikomos neatsižvelgiant į tai, ar išlaikomi vaikai yra iš vienos arba skirtingų santuokų, ar jie yra nesantuokiniai. Tačiau tam tikros aplinkybės (pvz., vaiko liga, amžius ar pan.) gali leisti teismui nukrypti nuo vaikų iš skirtingų santuokų išlaikymo lygybės principo.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:24 |
  Su vyru esame susituokę Lietuvoje, tačiau šiuo metu abu gyvename ir dirbame užsienyje. Kaip būtų galima išsiskirti ir prisiteisti alimentus vaikui išlaikyti? Ar reikia grįžti į Lietuvą?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Skyrybos galimos ir negrįžtant į Lietuvą. Tiesiog reikia kreiptis į advokatą, kuris suruoš procesinius dokumentus.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:24 |
  Su vyru gyvename 10 metų, santuokoje 5 m. Prieš mums apsigyvenant kartu, aš pasiūliau vyrui nusipirkti butą, kad nereikėtų nuomotis. Jis nusipirko ir iškart mane tame bute įregistravo, dabar mes norime skirtis. Ar man priklauso pusė to buto? Kitos gyvenamosios vietos neturiu. Vyras tame bute deklaravo gyvenamąją vietą tik prieš dvejus metus.

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Dalijant sutuoktinių bendrąją jungtinę nuosavybę, pirmiausia nustatomas bendras sutuoktinių turtas ir vieno ir kito asmeninis turtas. Santuokos metu įgytas turtas traktuojamas kaip bendra jungtinė nuosavybė, todėl turėtų būti dalijamas į dvi dalis. Tačiau vyras turi teisę ginčyti ir įrodinėti, jog minimas turtas yra jo nuosavybė (pvz. galbūt jūs neturite jokių pajamų ir pan.)

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:24 |
  Su žmona esame nesusituokę, auginame du nepilnamečius vaikučius. Ar ji gali išsivežti be mano sutikimo vaikus į užsienį?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Vaikas su bet kokiu suaugusiu asmeniu laisvai gali judėti po visas 25 Šengeno erdvei priklausančias Europos Sąjungos šalis. Išimtis yra tik dvi Europos Sąjungos šalys, kurios nepriklauso Šengeno erdvei- tai Kipras ir Didžioji Britanija. Vykstant į šias dvi šalis oro uoste Lietuvos pasieniečiai gali pareikalauti vieno iš tėvų raštiško sutikimo, tačiau jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, tai kito tėvo raštiško sutikimo jau nebereikia. Nuo 2008-07-27 yra LR Vyriausybės nutarimo aktuali redakcija "Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei tvarkos aprašo patvirtinimo", kuriame numatyta, kad vaiko, vykstančio į užsienio šalį, kuri nėra Šengeno erdvės šalis, lydinčiam asmeniui būtina turėti vieno iš tėvų raštišką sutikimą. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, tai tokio sutikimo iš kito tėvo pateikti nereikia (plačiau "Valstybės žinios" 2008 m. Nr. 302). Jūsų pateiktu atveju motina be atskiro raštiško sutikimo vaikus gali išsivežti į užsienį.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:24 |
  Prieš daugiau nei 9 metus, kai dar buvau nepilnametė, mama iš tėčio prisiteisė alimentus mano išlaikymui, tačiau tėtis jų taip ir nesumokėjo, liko skola, kuri buvo perduota antstoliams. Tėtis turto neturi, taip ir liko skola. Kita tėčio žmona, kuri turi vaiką nuo jo, nuolat reikalauja elementu, kurių jau susikaupė nemaža suma, kaip ir mano. Dabar esu pilnametė, ar galiu tą likusią elementų skolą atgauti ir kur turėčiau visų pirma kreiptis.

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Jei yra priteisti alimentai išlaikymui, tuomet perduokite Vykdomąjį raštą vykdyti antstoliams, kuris užves bylą ir bandys išieškoti skolą.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:23 |
  Ikiteisminio tyrimo medžiagoje dėl dokumentų klastojimo yra pakankamai duomenų, patvirtinančių, kad asmuo padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 300 str. 3 d. Asmeniui pareikšti įtarimai įmonės kasos dokumentų klastojimu, įrašant žinomai neteisingus duomenis ir tuo padarant įmonei žalą. Asmuo anksčiau neteistas. Ar gresia reali laisvės atėmimo bausmė?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Bausmių skirimo politika orientuota į tai, kad asmenys, teisiami pirmą kartą už nusikalstamas veikas, kurių pavojingumas nėra didelis, paprastai nebūtų baudžiami laisvės atėmimu ir izoliuojami nuo visuomenės. LR baudžiamojo kodekso 55 str. numatyta, jog asmeniui, pirmą kartą teisiamam už nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą paprastai skiria su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes. Jūsų nurodyta veika (LR BK 300 str. 3 d.) yra apysunkis tyčinis nusikaltimas, už kurį baudžiamasis įstatymas numato vienintelę bausmę - laisvės atėmimą iki šešerių metų. Vienareikšmiai atsakyti, kokią bausmę teismas gali paskirti, sunku, nes skirdamas
  bausmę teismas atsižvelgia ne tik į konkrečiame straipsnyje numatytą sankciją (šiuo atveju - laisvės atėmimas iki šešerių metų), bet ir į kitas aplinkybes: kaltės formą ir rūšį, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, nusikalstamos veikos padarymo stadiją, katininko asmenybę, asmens kaip bendrininko dalyvavimo darat nusikaltimą veiką formą ir rūšį, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias apinkybes (BK 54 str.), taip pat, esant pagrindams, gali skirti švelnesnę, negu įstatymo numatyta, bausmę (BK 62 str.), taikyti laisvės atėmimo bausmės atidėjimą (BK 75 str.). Taigi, teismas, įvertinęs visas bylos aplinkybes, esant įstatymo numstytiems
  pagrindams gali tiek paskirti realią laisvės atėmimo bausmę, tiek paskyręs laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėti, tiek skirti kitą - švelnesnę bausmę.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:23 |
  Jei pas antstolį yra kelios įsiskolinimo bylos, ar galiu aš jas apmokėti po vieną? Man antstolis teigia, kad negalima, nes jie būtinai turi padalinti įnešamus pinigus vienai ir kitai skolai. Bet jei aš turiu pinigu padengti vienai skolai, kodėl jie atsisako?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Vadovaujantis LR CPK 753 str. ir 754 str. 5 d., jeigu išieškotos sumos neužtenka visiems vienos eilės išieškotojų reikalavimams patenkinti, jie patenkinami proporcingai kiekvienam išieškotojui priklausančiai sumai. Kitaip tariant, jeigu antstolis vykdo skolų išieškojimą pagal kelias vykdomąsias bylas ir skolininkas įmoka tik dalį sumos, tai antstolis gautą įmoką privalo skirstyti proporcingai visiems išieškotojams. Jeigu skolininkas nori sumokėti įsiskolinimą tik vienam kreditoriui, tai jis gali skolą sumokėti tiesiogiai kreditoriui. Tokiu atveju, skolininkas privalo pateikti antstoliui įrodymus patvirtinančius skolos sumokėjimo faktą bei sumokėti vykdymo išlaidas apskaičiuotas toje vykdomojoje byloje.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:23 |
  Norėčiau sužnoti, jei mano vaikų tėvui priteisti alimentai, bet jų nemokėjo. Aš dabar prisiteisiau, bet jis grasina paduot į teismą, kad vaikus galėtų matyti, nors jis iš viso jiems nieko neduoda ir nesirūpino jais niekados. Ar gali jis prisiteist tą dalyką?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Jūsų vaikų tėvas turi teisę kreiptis į teismą dėl bendravimo su vaikais tvarkos nustatymo, o dėl nemokamų alimentų jūs galite kreiptis į antstolius.

 • Reitingas: +0

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:23 |
  Ar darbdavys gali stebėti darbuotojo darbo našumą ir kokybę vaizdo kameromis?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Kiekvienas įrengiantis kameras turi aiškiai pasakyti kokiam tikslui jos bus naudojamos. LR Konstitucijoje bei ES teisės aktuose aiškiai nurodoma, kad asmens laisvė gali būti ribojama tik išimtiniais atvejais. Negalime įrengti kameros ar kitaip stebėti žmonių tiesiog šiaip sau. Tarkim, kameros įrengimas turi būti proporcingas tikslui. Jeigu tą tikslą įmanoma pasiekti kitaip, tai turi būtina eiti keliu, kuris mažiausiai riboja žmogaus laisvę. Lietuvoje dažnai susiduriama su situacija, kai renkamasis pats paprasčiausias kelias. Kalbant apie elektroninę darbo vietos kontrolę, tai ji gali būti vykdoma, tačiau darbuotojas apie tai privalo būti informuotas. Darbdavys to daryti slaptai neturi jokios teisės.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:22 |
  Nėra jokios galimybės nustatyti vaikui tėvystės. Ar vis tiek privalau kreiptis į teismą? Koks gali būti tokiu atveju teismo sprendimas dėl tėvystės? Be tėvystės nustatymo negalime tvarkytis dokumentų kompensacijai.

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Pagal LR Civilinį kodeksą, norint nustatyti tėvystę, reikia kreiptis į teismą. Šio kodekso 3.146 straipsnis numato tėvystės nustatymo sąlygas, t.y. jei vaikas gimė netekėjusiai motinai ir tėvystė nepripažinta, tėvystę gali nustatyti teismas. Pagal 3.147 straipsnį dėl tėvystės nustatymo turi teisę kreiptis šie asmenys: 1) jei vaikas gimė nesusituokusiai motinai ar nuginčyti vaiko gimimo įraše duomenys apie tėvą, ieškinį dėl tėvystės nustatymo gali pareikšti vyras, laikantis save vaiko tėvu. Atsakovai pagal tokį ieškinį yra vaikas ir jo motina. 2) Jei vaiko tėvas atsisako pripažinti tėvystę pareiškimu dėl tėvystės pripažinimo ar vaiko tėvas mirė, ieškinį dėl tėvystės nustatymo gali paduoti vaiko motina, vaikas, įgijęs visišką veiksnumą, vaiko globėjas (rūpintojas), valstybinė vaikų teisių apsaugos institucija arba mirusio vaiko palikuonys.

 • Reitingas: +1

  Teigiamas Neigiamas

  2012-04-01 20:22 |
  Turiu nepilnametę dukrą. Gyvename užsienyje, ten dirbu. Į Lietuvą grįžtame atostogauti, vaiko tėvas gyvena Lietuvoje. Ar būtų galima reikalauti iš jo alimentų? Iki šiol jis daugiau nei dvejus metus neprisidėjo prie vaiko išlaikymo, bet reikalauja su ja matytis ir pan., nors niekuo nepadeda. Jei prisiteisčiau alimentus, jis, aišku, prisiteistų valandų su vaiku praleisti. Ar užtektų, jei grįžčiau į Lietuva kartą per metus ir jis galėtų 2 savaites matytis su vaiku?

  Atsako Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyrius:

  Reikalauti lėšų įsiskolinimo vaiko išlaikymui galima už 3 metus iki ieškinio teismui padavimo dienos (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.200 straipsnis). Žinoma, Jūs galite kreiptis į teismą dėl išlaikymo vaikui priteisimo. Kreiptis reikia į to rajono ar miesto apylinkės teismą, kur registruotas atsakovas, t. y. vaiko tėvas. Tai, kad Jūs prisiteisite išlaikymą dar nereiškia, kad vaiko tėvas teismui pateiks priešieškinį ir nusistatys konkrečią bendravimo su vaiku tvarką. Paprastai tėvai tarpusavyje sutaria, kad atskirai nuo vaiko gyvenantis tėvas (motina) pagal galimybes su vaiku matysis ir bendraus bei dalyvaus vaiko auklėjime maksimaliai, kiek tai neprieštaraus vaiko interesams. Jei teismas nustatytų konkrečią bendravimo su vaiku tvarką, tai tos tvarkos ir reiktų laikytis. Jūsų atveju, jei teismas nagrinėtų konkretų tėvo bendravimo su atskirai gyvenančiu vaiku tvarkos nustatymo reikalavimą, tai visų pirma atsižvelgtų į vaiko interesus - ar bendravimas su tėvu nekliudys mokslui (vaikas turbūt lanko darželį ar mokyklą užsienyje ir pan.).


Klausimas:
Vardas:
El. paštas: * Informuosime Jus, kai klausimas bus atsakytas. (Neprivaloma)
Sutinku, kad esu ne robotas

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.