Ukrainos ir Lietuvos draugystei įamžinti – Kryžių kalne ukrainiečių karių pastatytas kryžius

Šiaulių rajone lankėsi Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskis. Jis su grupe Ukrainos karių, karo ataše, kariuomenės kapelionu atvyko į Kryžių kalną su kilnia misija – pastatyti kryžių, skirtą ukrainiečių ir lietuvių draugystei ir bendram siekiui laisvės ir nepriklausomybės. 

Svečius į Kryžių kalną pakvietė Druskininkų šaulių kuopos vadas bei Karių reabilitacijos centro specialistas Ramūnas Šerpatauskas.

Pirmiausiai svečiai užsuko į Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacinį centrą. Čia delegaciją maloniai priėmė ir atminimo dovanėlėmis apdovanojo centro turizmo vadybininkė Lina Šukienė. Ambasadorius Volodymyras Yatsenkivskis pasirašė svečių knygoje, padėkojo už priėmimą.

Kryžių kalnas svečiams padarė didžiulį įspūdį. Kalno papėdėje buvo pastatytas iš Ukrainos atvežtas kryžius, kurį pašventino ukrainiečių ir lietuvių karo kapelionai. Buvo padėtas Ukrainos ambasados Lietuvoje gėlių vainikas, nuaidėjo trys šautuvų salvės už Ukrainos ir Lietuvos draugystę.

Ambasadorius Volodymyras Yatsenkivskis padėkojo visiems lietuviams už pagalbą ir draugystę. Jis pažymėjo, jog neapsakomas jausmas apima būnant čia – šventoje visiems lietuviams, ir ukrainiečiams, ir visiems tiems, kuriems yra bendros vertybės – meilė žmogui, tėvynei, dievui. Ambasadoriui ypač didelė garbė būti čia su gyvais didvyriais, kuriems jis padėkojo iš visos širdies.

„Atvykome į Kryžių kalną pastatyti kryžių, skirtą didvyriams, žuvusiems už Ukrainos nepriklausomybę, už jūsų ir mūsų laisvę. Šiandien Ukraina kaunasi ne tik už savo šalies teritorinį vientisumą, savo šalies nepriklausomybę, tačiau ji kaunasi ir už Europos laisvę, Ypač didelė garbė būti čia su gyvais didvyriais, kuriems norėčiau iš visos širdies padėkoti.“ – į susirinkusius kreipėsi Druskininkų šaulių kuopos vadas bei Karių reabilitacijos centro specialistas Ramūnas Šerpatauskas. Jis pažymėjo, jog Lietuva vykdo patvirtintą programą dėl karių reabilitacijos ir nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio į Lietuvą kas mėnesį atvyksta nuo keturių iki šešių Ukrainos karių, kurie atlieka gydymą, bei reabilitaciją Druskininkų karių reabilitacijos centre.

Vienas iš į Kryžių kalną atvykusių šešių karių Romanas Ščerbakovas perskaitė savo sukurtą eilėraštį, skirtą Donbaso kare kariaujantiems draugams. Jis labai patenkintas Lietuvos gydytojais, kurie yra labai kvalifikuoti ir teikia profesionalią medicininę pagalbą.

Svečius tradiciniu pyragu pasveikino ukrainiečių bendruomenės Šiauliuose atstovai, kurie aprodė Kryžių kalną, pasidalijo įspūdžiais.

Zigmas Ripinskis

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas