Vaikingą briedžio patelę nušovęs medžiotojas išklausė teismo verdiktą

Šiaulių apygardos teismas atmetė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento apeliacinį skundą ir neteisėtai vaikingą briedžio patelę sumedžiojusiam medžiotojui paliko jo ginklą. Teismas paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriuo K. J. (1991 m. 06 mėn.) paskirta minimali 800 eurų bauda ir minimalus teisės medžioti vieneriems metams atėmimas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams šių metų sausio 22 d. pranešta apie incidentą Radviliškio rajone. Legečių miške „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas K. J. medžiodamas neteisėtai nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar buvo galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas neįsitikinęs šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo medžiotojo kulkos krito patelė. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga.

K. J. buvo surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9d.), o surinkta medžiaga perduota teismui. Radviliškio rajono apylinkės teismas medžiotoją pripažino padarius administracinį nusižengimą, neteisėtai sumedžiojus vaikingą briedę. Už šį pažeidimą administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 800 iki 1 800 eurų, ginklo konfiskavimą ir teisės medžioti atėmimą nuo metų iki penkerių. K. J. buvo paskirta minimali 800 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas vieneriems metams.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas teismo nutarimą apskundė ir prašė K. J. skirti griežtesnę nuobaudą. Šiaulių apygardos teismas apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą.

Sumedžiojus vaikingą briedę, laukiniai gyvūnijai buvo padaryta daugiau kaip 6 700 eurų žala. Šios žalos teismas nenagrinėjo. K. J. ieškinys dėl žalos atlyginimo bus pateiktas civiline tvarka.

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas