Žaliūkių malūnininko sodyboje paminėtos Velykėlės

2017 m. balandžio 23 d., Atvelykio sekmadienį, Žaliūkių malūnininko sodyboje Šiauliuose vyko vaikų Velykėles. Mažųjų šventės dalyvių bei juos atlydėjusių suaugusiųjų laukė įvairios pramogos: pažintis su Velyke, margučių ridenimas, kiaušinienės skanavimas, šokiai, sūpynės, liaudiški žaidimai, gražiausių margučių rinkimai, kūrybinės dirbtuvės. Nors saulę keitė vėjas ir net snaigės, džiugi nuotaika, kuriama vaikų bei jaunimo folkloro ansamblių – „Čiutulis“, „Gasužis“ ir „Vieversėlis“ – neblėso.

Vaikai į šventę buvo kviečiami atsinešti savo išmargintų kiaušinių, o nespėję to padaryti galėjo kiaušinius padabinti vaško ornamentais malūnininko troboje. Įvairiaspalvius, skirtingomis technikomis papuoštus margučius mažieji šventės dalyviai noriai rodė Velykei, tuo pačiu varžydamiesi kuris gražesnis ar originalesnis.

Vaikų džiaugsmui netrūko ir įvairių rungčių – kiaušinių ridenimo, daužavimo, lenktynių su vėžimaičiais, margučių nešimo su mediniais šaukštais.

Pagrindinis Velykų patiekalas jau daugybę metų yra virti kiaušiniai, tačiau Velykėlių metu dažnai kepama Atvelykio kiaušinienė. Šiais metais Atvelykis sutapo su Jurginėmis, tad kiaušinienę ir kepti, ir ragauti buvo net dvi progos. Žaliūkių malūnininko sodyboje Velykėlių kiaušinienė visada būna nepaprastai gardi, nes yra ruošiama lauke ant krosnies. Jos paragauti galėjo visi norintys. Čia pat buvo galima paskanauti ir kvapnios vaistingų žolelių arbatos, išvirtos ant laužo.

Edvardas Tamošiūnas nuotr.

 

Etaplius informacija

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentaro rašymas