“Žiburio knygynas” – vėl kryžkelėje: iš posto pasitraukė direktorė

Savivaldybės pagalbos sulaukęs “Žiburio knygynas”, panašu, ir vėl atsidūrė kryžkelėje. Išaiškėjus tiesai dėl neskaidraus buvusios knygyno direktorės valdymo, naujoji vadovė Rima Ignatavičienė dėjo visas pastangas, kad miesto valdžia knygynui suteiktų antrą šansą. Tiesa, jį suteikus, atsitraukti nuo šios įmonės reikalų Savivaldybei visgi nepavyks, mat valdininkus ir vėl netikėtai užgriuvo su knygynu susiję rūpesčiai.

Vakar Šiaulių miesto savivaldybės puslapyje buvo paskelbtas konkursas “Žiburio knygyno” direktoriaus pareigoms užimti. Pasirodo, tiek kryžiaus kelių dėl knygyno ateities perėjusi R. Ignatavičienė nutarė trauktis. Susisiekti su pačia direktore nepavyko, ji šiuo metu serga, tačiau miesto meras Artūras Visockas sako taip pat esantis labai nustebęs dėl tokio netikėto posūkio šioje istorijoje.

“Man liūdna, nes aš tikėjausi, kad ji tikrai liks dirbti, nes jos sąlyga buvo tokia – man reikia įrankių, šiuo atveju – pinigų. Ir tikrai nustebau. Kai ji sėdėjo posėdyje, puikiausiai matė, kad abu įrankiai duoti. Ir tai, kad ji parašė pareiškimą išeiti iš darbo, man buvo, na, tokio dydžio netikėtumas, kad aš jos jau net nebeprašiau pasilikti. Prieš tai du kartus prašiau. Ji pasiliko, tai dabar net nebeprašiau. Tikrai didžiulis netikėtumas”, – nusivylimo neslėpė miesto meras.

Pasak jo, tinkamas sprendimas šioje situacijoje būtų knygyno vadovu paskirti kitos įmonės direktorių: “Bandysim gelbėtis, darydami galbūt netgi optimalesnį variantą – prašydami kitos įmonės vadovo paimti šitą įmonę. Na, pavyzdžiui, “Pabalių turgaus” vadovo, jis mus gelbėja – Žydrūnas – tokiais atvejais. Gal ir čia pagelbės. Na, pažiūrėsim, kaip čia geriau daryti.”

Įdomu tai, kad apie paskelbtą konkursą meras teigė net nežinojęs: “Nebežinau net, ką daryti, iš tiesų. Aiškaus atsakymo negaliu ir pasakyti. Kaip ir reikėtų to vadovo ieškoti, kaip ir nereikėtų, nes ten tų veiklų ypatingų nėra, tai tarsi būtų logiška, kad įmonę paimtų kita įmonė.”

Kol kas kaip vienintelę įmanomą pamainą miesto meras įvardijo “Pabalių turgaus” vadovą, tiesa, jis prisipažįsta, kad ši mintis kilo spontaniškai. Tokiu atveju vadovas gautų priedą prie atlyginimo, o valdymas būtų efektyvesnis. Sutaupytos lėšos galėtų būti panaudotos įmonės veiklai gerinti: “Gal ir tai turėtų kokios naudos, nes ar tu direktoriui duodi 1 000 eurų, ar 500 eurų. Tai va – 500 eurų ir lieka kas mėnesį.”

Neatmetama galimybė naujo vadovo ieškoti iš esamų darbuotojų, jį paskiriant laikinai einančiu direktoriaus pareigas. Tiesa, tai dar reikia gerai apgalvoti, mat neaišku, ar atsirastų toks žmogus, kuris sutiktų įbristi į duobę, kurioje atsidūrė knygynas.

Nuo pernai rugsėjo direktorės pareigas ėjusi R. Ignatavičienė ir atskleidė ilgai slėptą tiesą dėl didžiulių skolų tiekėjams, neskaidrios įmonės vadovės veiklos. Tuomet prašiusi Savivaldybės paramos, ji prisiekinėjo žinanti, kaip įmonę pastatyti ant kojų, kad knygynas taptų patrauklus ir neštų pelną.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu redakcija@etaplius.lt.

Komentuok mus Facebook`e

Komentarai: 12

 1. darbuotoja
  2017-04-25 17:53 Atsakyti Pranešti

  Kodėl direktorei išeinant iš darbo neatliekamas auditas?Būtų sąžininga matyti kiek nuostolių knygynui ji pridarė per savo vadovavimo laikotarpį.Paaiškėtų,kuri direktorė dirbo nuostolingiau.

 2. Skaitanti
  2017-04-25 15:40 Atsakyti Pranešti

  Knygynui turi vadovauti zmogus susijes su knygu prekyba ar bent jau su prekyba, o ne pasiputusi nieko neismananti bobele, kuri per savo vadovavimo laika visai nusmukde knygyna ir pabego kaip ziurke is skestancio laivo…

 3. ???
  2017-04-24 13:58 Atsakyti Pranešti

  Kai reikia vietos savo žmogų pastatyti, tuomet audito išvados blogos, o iki šiolei buvo geros, ar nereikėtų auditorių kompetenciją patikrinti?

 4. Dainė
  2017-04-22 21:27 Atsakyti Pranešti

  Prie ko čia meras, kai žemėtvarkos darbuotoja pastatoma dirbti prekybinės įmonės direktore. Kiek žinau konkurse dalyvavo tikrai vertesni kandidatai, kurie turėjo supratimo ir apie prekybą ir apie knygas. Tačiau kažkokiu stebuklingu būdu laimėjo ji.
  Mane iš tikro papiktino straipsnis lryte, kai buvo šnekama apie kažkokias skolas, apie aplaidžią buhalteriją, apie kažkokias nebūtas išeitines išmokas vairuotojui, direktorei. tada patylėjau, bet dabar vėl kalbama apie aplaidžią buhalteriją.
  Kadangi dirbau šio knygyno vyr.buhaltere 2015-2016 metais, tai galiu atsakingai pasakyti, kad aplaidžios buhalterijos nebuvo ir būti negalėjo, nes kiekvienais metais metines finansines atskaitomybes rengdavome tik atlikus auditą. Auditą atlikdavo kompetetinga ir savo darbą išmananti auditotė.
  O kas nustatė, kad įmonėje buvo aplaidžiai vedama buhalterinė apskaita? Ignatavičienės brolis? Taip, ji buvo pasikvietusi jį neoficialiai, jis lindo, kapstėsi po įmonės buhalterinę programą man nedalyvaujant, nes tuo metu turėjau

  1. www
   2017-04-25 11:02 Atsakyti Pranešti

   Mielas broli :) . Visų pirma bent kiek kultūros ragavęs žmogus moteriai sakys jūs, o ne tu… Antra, kad ir sesutė, bet reiktų teisybei pažiūrėti į akis ir pripažinti – na, tiesiog nesugebėjo žmogus vadovauti šiai įstaigai. Gal tai bus jai didelė pamoka, kad įžengus į naują sritį, reiktų ne pulti draskyti ir terorizuoti kolektyvą tol, kol visas kolektyvas pasitrauks, o atvirkščiai, įsiklausyti į seniau dirbančių darbuotojų nuomonę, tartis, neniekinti kitų ir negalvoti, kad tavo smegenėlės dirba geriausiai pasaulyje.

 5. www
  2017-04-21 16:50 Atsakyti Pranešti

  Kuo toliau tuo labiau ši istorija darosi komiškesnė. Jūs, protingieji savivaldybės kurmiai, ar jūs tokie naivūs ar kita čia jau problema… Neaišku, kodėl išeina? O todėl, kad po pusės metų knygynas prie jos vadovavimo būtų vėl turėjęs panašią skolų sumą ir ką tada reiktų kaltinti? Taip, tada jau nebebūtų ką ir šiai poniai gelbėtojos karūna nukristų. Ne onaras gi . Ir tolesnei „karjerai“ būtų galas su tokia reputacija. Na, o dabar, galės imtis kokios nors sekančios įmonės – užtarėjų, matosi, savivaldybėje apstu. Mero didžiulis apgailestavimas dėl ŠITOKIO praradimo dar komiškesnis.
  Teisingai, mere, Pabalių turgus ir knygynas labai identiškos sritys. Varykim! :D

 6. Vadovas
  2017-04-21 13:41 Atsakyti Pranešti

  Vadovas Pabalių turgus – tai gal atidarome pabalių turgų Žibūrio knygyne? Tai ką dirba savivaldybės auditoriai, atlikdami auditus, kad nemato nuostolių? Kai nebėra ankstesnės direktorės galima kalbėti ką tik nori, taip lengviausia, o kaip iš tikrųjų yra tikriausiai nesužinosime.

 7. Investicijos
  2017-04-20 18:43 Atsakyti Pranešti

  Tai gal palikim vienos įmonės vadovą vadovauti visom 7 savivaldybės įmonėms, tai kiek sutaupytume, kiek sutaupytume… 7 kartus po 500 Eur.
  O gal tada Vilniaus meras galėtų būti kartu ir Šiaulių meru, tai mero 2000 Eur kiekvieną mėnesį taip sutaupytume, taip sutaupytume…
  Tokios Šiauliuose nusimato investicijos.

 8. Saulens
  2017-04-20 17:48 Atsakyti Pranešti

  Na , su tokiu meru toli nenuzygiuosi …Miestas po truputi byra … O meras savo feisbuke vis giriasi , kad prie jo miestas suklestejo . Na , cia turbut tam tikros srities gydytojas turetu mera konsultuot .

 9. :)
  2017-04-20 16:47 Atsakyti Pranešti

  galiu as jei moka 4000 i rankas :) nors gal uzteks ir 500 likusius pasidarysiu :D

 10. Petriukas
  2017-04-20 11:57 Atsakyti Pranešti

  Pas mus mieste vienas ” vadovas”… ir to uztenka

 11. Bet komentarų
  2017-04-20 11:32 Atsakyti Pranešti

  Nu jus paskaitykite mero nusišnekejimus. Ar normalus žmogus su tokiu gali dirbti?

Komentaro rašymas